Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-07-12, 08:48   #1
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie Jakie są objawy kończącej się pompy wspomagania?

Witam, jak w temacie. Czy występują jakieś objawy, które mogą świadczyć, że elektrohydrauliczna pompa wspomagania zaczyna się kończyć?

Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 10-07-12 o 09:30
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-12, 10:30   #2
Caesar
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Caesar
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
Postów: 148
Domyślnie

Bardziej hałasuje niż normalnie?
Caesar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-12, 16:32   #3
rexo
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Daniel
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2001
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 448
Domyślnie

Ja właśnie u siebie wymieniłem pompę.
Na luzie na rozgrzanym silniku na postoju (800 rpm) ledwo dało się ukręcić kierownicą.
Do tego często wyła.

Wymiana - 150 zł (ponieważ w 1.6 jest w lipnym miejscu i trzeba się pomęczyć z jej wymianą, normalnie biorą do 100 zł)
Pompa - 50 zł używka na allegro + 25 zł kurier

Po wymianie - zero wycia, nawet po przekręceniu do oporu!
Teraz się boję, żeby nie rozwalić przekładni, bo mogę dobić spokojnie do końca .
Wcześniej przy końcach już mocno wyła, a jak silnik był rozgrzany to na postoju jak kręciłem cały czas wyła.
Owe wycie głównie było słychać w środku samochodu, lub jak się wjechało do garażu i tam pokręciło, to dzięki odbiciu od ścian bardzo wyraźnie było słychać.

Ale kolego pamiętaj, że w Focusie kierownica (w 100% sprawna) chodzi troszeczkę ciężej np. niż w Volkswgaenie czy Seacie - co najmniej w tych starszych modelach jak mój.
Jeśli na postoju przy rozgrzanym już dobrze silniku możesz spokojnie kręcić i nie ma wycia - to jest ok.
Jak tylko lekko wyje przy końcach to nic strasznego jeszcze ale może spróbować wymienić płyn.
U mnie jak pisałem na niskich obrotach prawie nie bło wspomagania i musiałem gazować do 1000 rmp aby dało się ukręcić lekko.
__________________
Focus 1.6 Zetec-SE 100KM 2001 - model katastroficzny -> foka doprowadzona do normalnego stanu działania :>

Ostatnio edytowane przez rexo ; 10-07-12 o 16:38
rexo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-12, 16:48   #4
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Co do hałasowania, u mnie przy kręceniu na postoju przy końcach zakresu skrętu było słychać pracę pompy dość wyraźnie tj. było jakby takie syczenie z niej dochodzące, po odessaniu płynu i wymianie się uspokoiło i teraz nic nie słychać.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-12, 08:22   #5
muzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wawa
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

Nie powinno się kierownicy trzymać na sile w skrajnych polozeniach. To jest standard w każdym samochodzie, ze wtedy piszczy/życzy układ. Duże ciśnienie musi zostać jakoś upuszczone
muzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-12, 11:56   #6
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Odświeżam temat...nie wiem czy dobry dział ale nie mogłem znaleźć co by dobrze pasowało do tego...

Czy jest w sprzedaży luzem simering od strony koła napędowego pompy wspomagania ???
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-12, 17:35   #7
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciobyk Zobacz post
....Czy jest w sprzedaży luzem simering od strony koła napędowego pompy wspomagania ???
Witam
Może to jest to:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Uszcz...-FO-52998/1971
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-12, 21:16   #8
budi
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar budi
 
Mariusz
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
marzec
2003
DDZ powiat dzierżoniowski (Dzierżoniów)
Postów: 667
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciobyk Zobacz post
Odświeżam temat...nie wiem czy dobry dział ale nie mogłem znaleźć co by dobrze pasowało do tego...

Czy jest w sprzedaży luzem simering od strony koła napędowego pompy wspomagania ???
To najzwyklejszy simmering, tylko ogarnij wymiar i dostaniesz wszedzie.
budi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-12, 21:24   #9
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Dobra...to już wiem co i jak. Trochę mi popuszcza od koła napędowego to muszę to ogarnąć....
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-12, 21:29   #10
Caesar
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Caesar
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
Postów: 148
Domyślnie

Czy komputer sygnalizuje w jakiś sposób zbyt mały poziom płynu w pompie wspomagania?
Caesar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-12, 21:30   #11
budi
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar budi
 
Mariusz
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
marzec
2003
DDZ powiat dzierżoniowski (Dzierżoniów)
Postów: 667
Garaż
Domyślnie

od tego jest zbiorniczek wyrownawczy, ale mozliwe ze pokazuje cisnienie ukladu
budi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-13, 19:59   #12
Groszek
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Staszów
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
sierpień
2005
TSZ powiat staszowski (Staszów)
Postów: 40
Garaż
Domyślnie

Witam.
Podepnę się pod temat. Od kilku miesięcy zdarzało się to sporadycznie, może raz na miesiąc, gdy spod maski zaczynałem słyszeć dziwne dźwięki - po chwili samoczynnie ustawały. Auto sprawowało się normalnie, żadnych błędów, kontrolek itp. W ubiegłą sobotę takie dziwne wycie spod maski już nie ustąpiło - dochodziło wyraźnie z okolic pompy wspomagania, aczkolwiek wspomaganie nadal pracowało bezproblemowo.
W niedzielę siadam do auta, odpalam - od razu jest wycie i...brak wspomagania, ciężko manewrować autem. Zaprowadziłem auto do zaprzyjaźnionego mechanika - obejrzał na szybko, dziś już na spokojnie - wg niego pada pompa. Miałem cichą nadzieję że może jak w innych przypadkach pompa wyła bo brakowało płynu w zbiorniku, że może puściła nakrętka od przewodu wspomagania przy pompie no ale mechanik mówi ze pompa sucha, przewód też, płyn jest w zbiorniku i że to prawdopodobnie pompa powoli dogorywa bo albo wyje i wtedy jeszcze wspomaganie działa, albo już cisza jest i wspomagania brak.
Komputer nie wywalił żądnego błędu. Powiedzcie spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem? Bo zanim kupię nową pompę ( ceny jak widzę od ok 700 do 1400 zł w sklepie forda) chciałbym być pewny ze tej obecnej nie da się jakoś może zregenerować? Pytałem w sklepie motoryzacyjnym też to mogą mi taką sprowadzić za 1000 zł, ale mówią ze to widocznie towar mało chodliwy bo duża hurtownia nie ma go nawet na stanie, a dopiero na zamówienie, więc żebym sobie dokładnie sprawdził czy to wina pompy zanim kasę wydam. A co najlepsze przy zakupie nowej trzeba oddać starą pompę - czyli jakby sprzedawali regenerowaną?
Jutro mechanik ma ją wyjąć z auta, obejrzeć jeszcze, no ale on uważa ze to wina pompy bo poza tym układ szczelny, a pompa wyje bo widocznie jakieś łożysko w niej już się posypało.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam.
Groszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-14, 21:18   #13
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Chciałbym odgrzać temat.
Na dniach samochód zaczął mi znaczyć teren. Diagnoza: pompa wspomagania, a dokładniej simmering.
Pytałem się dobrego mechanika i powiedział mi, że ponoć nie ma zestawów naprawczych do tej pompy oraz, że koszt naprawy będzie duży. Czy ktoś z Was miał już taką usterkę i czy naprawiał tę pompę?
Właśnie jestem w trakcie szukania takiej pompy na Allegro, ale wszystkie są od TDCI.
Wie ktoś może gdzie jeszcze mogę dostać taką pompę. Może od MK1 pasuje?
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-14, 07:48   #14
luk_20_89
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Inny
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
Postów: 159
Domyślnie

Panowie podobne się pod temat silnik 1.6 tdci 2005 gdzie w nim jest zbiornik płynu wspomagania
luk_20_89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-14, 10:47   #15
Falcon
Ja tu tylko sprzątam...
Zlotowicz
Grupa: WLKP
 
Avatar Falcon
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: WLKP
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2012
PSE powiat śremski (Śrem)
Postów: 9 739
Garaż
Domyślnie

Falcon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-14, 15:18   #16
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Nie wiem, jak jest w twojej foce, stąd pytanie: masz wspomaganie hydrauliczne czy elektryczne ?
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-14, 16:54   #17
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Zdejmij prawą lampę.

Zbiornik jest na pompie, na podłuznicy. Dlatego nie widac zbiornika nadmiarowego.

Dlatego część norwegów i czikenhołk wstępnie
Drze łacha
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-14, 22:29   #18
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Trochę późno piszę, ale lepiej późno niż wcale .
Foczkę naprawiłem. Okazało się, że padła szybkozłączka przewodu. Pompa wspomagania jest sprawna.
Poszedłem do firmy zajmującej się hydrauliką "Vulcan" i odradzili mi kupowanie samej szybkozłączki (dostępnej w sklepach Forda), bo za jakiś czas znowu zacznie cieknąć.
W Vulcanie usunęli króciec wraz z szybkozłączką. W to miejsce wspawali śrubunek. Wygląda na solidny.
To "patent" Forda:
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...86398760_o.jpg

A tak mi zrobili w Vulcanie:
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/...99824626_o.jpg

Koszt śrubunka 73 zł (2 oringi dali gratis) + 160 zł robocizna.

Na przyszłość chciałbym Wam powiedzieć, żebyście się nie bawili w wymianę tej szybkozłączki. Tylko od razu znaleźć firmę, która tym się zajmuje i żeby wspawali sprawdzoną końcówkę. Chyba że macie kasę, to możecie kupić nowy przewód ciśnieniowy i ową złączkę (koszt 500 zł) .
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-17, 23:21   #19
Carolus
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2017
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aras Zobacz post
Trochę późno piszę, ale lepiej późno niż wcale .
Foczkę naprawiłem. .....

W Vulcanie usunęli króciec wraz z szybkozłączką. W to miejsce wspawali śrubunek. Wygląda na solidny.
To "patent" Forda:
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...86398760_o.jpg

A tak mi zrobili w Vulcanie:
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/...99824626_o.jpg

Koszt śrubunka 73 zł (2 oringi dali gratis) + 160 zł robocizna.

.....
Czy można prosić o reupload obu fotek na jakiś "normalny" serwer (mam Access Denied)?
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Carolus ; 31-05-17 o 19:51
Carolus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-15, 12:13   #20
WojtekGLS
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar WojtekGLS
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 21
Domyślnie Wspomaganie kierownicy - Problem

Witam.

Od dwóch dni mam problem ze wspomaganiem kierownicy w moim Focusie 2.0 TDCI a mianowicie :

Odpalając zimny samochód , wyskakuje usterka układu kierowniczego (żółta lampka) i jak chce poruszać kierownicą nie działa wspomaganie , kierownica jak zablokowana. Gasze auto , odpalam raz jeszcze i wszystko jest okey i powtarzam zapalanie kilka razy i nie ma problemu.

Odkręciłem lampę , dostałem się do pompy , strasznie ubrudzona , wytarłem , ilość płynu powyżej minimum , powyciągałem wszystkie kostki , z nimi tez wszystko w porządku , brak nalotu.

Jeśli chodzi o pompę to wydaje ona charakterystyczny dźwięk , ruszając kierownicą jest troszkę głośniej.

I moje pytanie co jest tego przyczyna , czy mogę z tym jeździć , czy ktoś miał podobny przypadek.
WojtekGLS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-15, 15:07   #21
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie

Witam,

Od kilku dni pojawia się wycie podczas dodawania gazu (zwiększanie obrotów), po jakimś czasie ustawało. Dziś juz nie ustało jedynie po kilku kilometrach troche przycichło, zauważyłem jednocześnie, że przy skręcaniu to wycie sie nasila , po przeczytaniu kilku postów na forum dochodze do wniosku, że problem leży w pompie wspomagania. Zauważyłem też, że mam mało płynu z 3cm poniżej kreski. Płyn jest koloru czarnego i ma metaliczny przypalony zapach (chyba). Zauważyłem też jest mokro w okolicach pompy pod zbiornikiem.

Tak sobie jeszcze przypomniałem, że wycie sie pojawiało kiedy ostro przyspieszyłem lub hamowałem oraz kiedy najechałem na górkę hamującą, teraz kiedy widzę, że jest mało płynu dochodzę do wniosku, że wycie się pojawia w chwili jak zassał trochę powietrza (taka jest moja teoria), teraz jak postał chwile i go dopaliłem jest cisza.

Napewno w pierwszej kolejności doleje trochę płynu, by nie zajechać jej do końca, tylko jaki płyn to ma być zielony ( Olej - płyn do wspomagania DP-PS 1 L - zielony FORD) czy czerwony (Olej - płyn do wspomagania kierownicy 1l. CARLUBE) ?? (EDIT : Juz wiem zielony, ale poprawcie mnie jesli jestem w błędzie).

Czy mogę kupić olej dowolnego producenta czy powinien być od Forda i nie mieszać tych resztek z nowym innym ?

Oczywiście drugi krok to wizyta w warsztacie w celu wymiany płynu i szukania nieszczelności.

Jak myślicie, skoro to wycie może być spowodowane małą ilością płynu i zapowietrzenia się pompy oraz nie za każdym rezem wyje, jest jakaś większa nadzieja, że tylko to jest przyczyną i że pompa jeszcze pożyję trochę?

Focus MK2 FL 2010r - 68000km benzynka.

z góry dziękuje za pocieszające wskazówki



EDIT:
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Otóż zakupiłem zielony płyn w ASO, następnie odciągnąłem skrzykawką z cienkim wężykiem resztki starego płynu, który był w zbiorniku i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że miałem od nowości zalany czerwony !!!!!!

Zadzwoniłem do ASO i Pan się zarzeka, że musi być w mojej foce zielony według tego co mu się wyświetliło na podstawie numeru VIN. Po dłuższej debacie, do której włączyli się również jego koledzy, okazało się, że wcześniej się lało czerwony ale FORD jakiś czas temu zmienił to dla FF II FL i teraz leją zielony !!!

Więc nie pozostało mi nic innego jak spuścić cały stary i zalać nowy zielony. Wycia już nie ma i wszystko chodzi normalnie, zatem tak jak podejrzewałem wycie było spowodowane małą ilością płynu i na dziurach i górkach zasysał powietrze.

Teraz tylko musze usunąć nieszczelność na złączeniu i modlić się by pompa nie oberwała za bardzo oraz pochodzi jeszcze długo.
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....

Ostatnio edytowane przez m4ki ; 04-05-15 o 14:27 Powód: Coś mi jeszcze przysżło do głowy :)
m4ki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-15, 16:46   #22
slawek290785
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar slawek290785
 
Sławomir
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Włocławek
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2005
CW Włocławek
Postów: 88
Garaż
Domyślnie

Witam, podepnę się. Koledzy dziś wracałem z województwa zachodnio pomorskiego i pod Wałczem całkowicie zginelo mi wspomaganie oraz wraz z tym zolta lampka i usterka układu wspomagania. I pierwsze co mi przyszlo do glowy sprawdzić błędy w tescie zegarow: D900 i miałem ze sobą tez laptopa z kablem, podlaczylem się Forscanem i wyszlo kilka: U0131-C, U0131-E1, U1900-60.Sprawdzalem bezpieczniki (w kabinie i w komorze silnika) wszystkie dobre, kable przy pompie raczej tez ok, stan oleju jest i wyciekow nie widać. A bledy nie chcą się skasować i wspomagania nadal nie ma. Elmconfig tez sprawdzałem i te same bledy wyswietla. W piątek jechałem wieczorem i było wszystko ok, stal na dworzu 3dni a dziś ujechałem 35km i 250km musialem jechałem bez wspomagania do domu.Spotkal ktoś się z taka usterka?. Pozdrawiam.
slawek290785 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-16, 11:50   #23
mario657
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: polanka
Ford Focus II
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
2005
Postów: 7
Smile czujnik pompy wspomagania

Witam pytanko do kolegów czy czujnik wspomagania kierownicy odpowiada za awarie pompy.I czy kontrolka od wspomagania powinna sie swiecic podczas przekrecania zapłonu czy tez nie prosze o pomoc
__________________
pi
mario657 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-16, 09:49   #24
Radek_84
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Tarnowo Podgórne
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2005
PWA powiat wągrowiecki (Wągrowiec)
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Wymieniałam miesiąc temu pompę wspomagania w mojej foce. Pracowała do końca, chociaż w drodze do mechanika zgubiłem cały olej. Żadna kontrolka mi się nie zaświeciła chociaż mam pompę też z czujnikiem.
Radek_84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-17, 13:24   #25
instant
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar instant
 
Jarek
Zarejestrowany: Nov 2013
Skąd: tychy
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2008
ST Tychy
Postów: 176
Garaż
Domyślnie

Cześć wszystkim moja pompa od wspomagania zaczyna się powoli odzywać. Przy maksymalnym skręcie zaczyna wyć co ciekawe wszystko zależy od jej humoru i pomimo tego że płyn jest i nie znaczy terenu czasami piszczy a czasami nie . Czy zaczyna kończyć swój żywot ?
instant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-17, 22:04   #26
nightrider
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 129
Domyślnie

Skręć koła i wtedy skontroluj stan plynu
nightrider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-17, 15:26   #27
instant
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar instant
 
Jarek
Zarejestrowany: Nov 2013
Skąd: tychy
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2008
ST Tychy
Postów: 176
Garaż
Domyślnie

ok jutro wkładam nowy aku to i przy okazji zrobimy ten test.
instant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Regeneracja pompy wspomagania motopawel Silnik i skrzynia 2 28-10-11 20:17
[MK1] Regeneracja pompy wspomagania bptaszynski Inne techniczne 0 24-07-10 13:09
[MK1] łożysko pompy wspomagania bptaszynski Inne techniczne 0 24-07-10 10:04
Wymiana pompy wspomagania marcom Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 06-07-09 00:25
Uszczelnienie pompy wspomagania pit Inne techniczne 1 09-06-05 08:00

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u