Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 30-08-13, 22:15   #1
ArturB
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Bogatynia
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 22
Question Ściąganie Focusa w lewo lub w prawo

Cześć! Od paru lat próbuję pozbyć się ściągania w swoim Focusie. Przekopałem już fora i nie znalazłem opisu takich samych objawów jak w przypadku mojego Focusa, dlatego zakładam nowy wątek. Mojego Focusa, gdy droga jest nawet lekko pochylona w prawo (w kierunku pobocza) – a prawie zawsze jest – ściąga w prawo (na ogół do jazdy na wprost kierownica musi być skręcona w lewo). Dzieje się tak na luzie i na biegu, bez względu na to na jakich oponach jeżdżę. Natomiast gdy jezdnia jest (nawet lekko) pochylona w lewo, ściąga w lewo. Przy takiej zmianie pochylenia, samochód natychmiast zaczyna skręcać w danym kierunku i muszę kontrować kierownicą. Wcześniej nie było to aż tak wyczuwalne ani kierunek nie zmieniał się tak szybko. Ponadto przy intensywnym przyspieszaniu też ściąga w prawo. Na lekko śliskiej nawierzchni auto wozi po drodze. Samochód jedzie prosto, gdy jadę środkiem drogi, niejako „grzbietem” jezdni. Wtedy jest ok, ale na to rzadko można sobie pozwolić Widocznie gdzieś jest luz, tylko gdzie? Wymieniłem już łożyska amortyzatora i tuleje wahacza (wszystko Lemfordera). Następnie oczywiście (po raz kolejny) ustawiono zbieżność. Ustawiałem ją już w różnych dobrych warsztatach. Raz nawet przez pół dnia chłopaki ponawiali próby. Co ciekawe, za każdym razem gdy wracałem po próbnej przejażdżce, urządzenie pokazywało inne ustawienia! A naprawdę nie jeździłem gdzieś po schodach I dalej ściąga. Diagności – na kilku różnych stacjach – sprawdzali zawieszenie na szarpakach i nie widzą niczego, co mogłoby być nie tak. Mechanicy podobnie. Może ktoś z Was miał podobne objawy? Jeśli ktoś wie co mogłoby być przyczyną albo może komuś udało się ją usunąć, to niech zdradzi proszę jak - z pożytkiem dla innych. Może byśmy spróbowali „rozkminić” tę zagwozdkę? Aha, gdy jadę na przykład na 1-ce, 2-ce, przy każdorazowym dodaniu albo ujęciu gazu słychać stuknięcie jakby gdzieś w układzie przeniesienia napędu (jeszcze bardziej jest to wyczuwalne przy włączonej klimie – gdy obciążenie układu jest większe), ale nie mam pojęcia czy ma to jakikolwiek związek ze opisanym ściąganiem.
ArturB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Foka ściąga raz w lewo raz w prawo :/ jacabytom31 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 09-05-13 13:55
[MK1] Ściąganie w prawo ert4 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 19-04-12 22:04
Ściąganie w prawo- odkryłem przyczynę (takie tam odkrycie ;) tomkx Inne techniczne 14 08-03-09 23:45
[FFI] Czy ktoś przesuwał kierownice w lewo lub prawo. Daras80 Inne techniczne 5 01-03-06 23:12

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u