Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 07-10-17, 17:30   #1
makos89
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2009
Postów: 2
Domyślnie Kilka mechanicznych spraw po zakupie auta.

Od tygodnia jestem posiadaczem foki MK2 2009 1.6 benz. Pierwszy raz w życiu posiadam Forda i mam trzy pytania ponieważ nigdy nie spotkałem się z takimi rzeczami w innych pojazdach.

1) Zaczne od - wzrostu temperatury. Czy to normalne że po dosłownie 1 minucie jazdy, w taką pogodę jak teraz temp. osiąga 90 stopni? Poprzedni właściciel mnie zapewnia że wszystko jest w porządku, że foki tak mają, krótki obieg. Poprzednio miałem fiata punto 1.2 i żeby temp. osiągneła ten poziom musiałem pokonać co najmniej 3x dłuższy dystans.

2) Dalej o temperaturze. Kiedy odpalam auto, ruszam i temp. zaczyna rosnąć to wskaźnik nie robi tego płynnie. W każdym aucie które prowadziłem wskaźnik płynnie zwiększał swoją wartość, w foce tak nie jest. Rośnie do ok 70, zatrzymuje się na dosłownie sekundę i z 70 wskakuję na 90, też w sekunde. Dzisiaj zauważyłem że auto po 1h postoju, odpaliłem to temperatura falowała, z 70 na 80, potem spadła na 70 znowu na 80 i po chwili wskoczyła na środek.

Przy pytaniu 1 i 2 chciałbym zaznaczyć że ogrzewanie działa normalnie, wszystko sprawne. Silnik się nie grzeje, trzyma stałą temp.

3) Dziś zauważyłem że przy zatrzymywaniu się, w momencie kiedy auto całkowicie się zatrzyma przy wciśniętym hamulcu coś pod maską zawsze skrzypi. Czuć to na pedale hamulca. Luźna poducha skrzyni? Nagrałem filmik, słychać to kiedy auto się zatrzymuję (zrobiłem w tym filmiku to 2x, będzie słychać skrzypienie przy zatrzymaniu się, jakby coś się kołysało).

Filmik - https://www.youtube.com/watch?v=9w-Y...ature=youtu.be


4) Kolejna niepokojąca rzecz to, odpalam auto i ruszam wrzucam 2 bieg i kiedy silnik osiąga zawsze 1500 - 1800 obrotów słychać puknięcie/chrupnięcie pod maską. Jednak jest to inne puknięcie, bardziej głuche niż w pytaniu 3. Towarzyszy temu także bardzo delikatnie szarpnięcie. Co się może dziać, kiedy na 2 biegu przy dodawaniu delikatnie gazu, przy tych obrotach słychać pojedyńcze puknięcie/chropnięcie pod maską. Otwiera się jakiś zaworek czy co? Najlepsze jest to że tak nie zawsze jest, raz jest, raz niema... - właśnie dostałem odp. z innego źródła, że to test pompy abs. Normalna rzecz.

5) Praca silnika 1.6 100KM - czy cyka prawidłowo? Bo dla mnie trochę jakby dieslem zalatywało... dodatkowo dziwne bulgotanie tłumika w dalszej części filmu.
(Ten pisk to pompa paliwowa, niby tak mają foki...)

Filmik - https://www.youtube.com/watch?v=Mjor...ature=youtu.be

Proszę o odp. może ktoś z was zaobserwował w swoim aucie tego typu rzeczy. Jestem wrażliwy na tego typu rzeczy, może aż za bardzo ale są… to 4 niepokojące mnie rzeczy.

Ostatnio edytowane przez makos89 ; 08-10-17 o 14:12
makos89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Parę pytań po zakupie auta. MCwrt03 Inne techniczne 6 06-12-16 21:49
[MK2] Kilka spraw od początkującego ;) Adam_W Inne techniczne 2 17-08-15 22:30
[Ogólne] Porada przy zakupie auta FF, C-Max mikomission Silnik i skrzynia 4 02-03-11 17:49
[FFI] Kilka dziwnych elektrycznych spraw. fromage86 Elektryka, audio i alarmy 2 11-07-09 00:26

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u