Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-04-13, 01:27   #1
redone
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 4
Garaż
Domyślnie Naprawa auta z OC sprawcy

Otóż byłem uczestnikiem stłuczki, w której uszkodzone zostały delikatnie prawe przednie drzwi (błotnik dosunął się do nich i je zarysował na rancie).Naprawa z OC sprawcy. Zostały zakwalifikowane do malowania, ale pojawił się problem. Drzwi były już minimalnie wgniecione, a do tego delikatnie rdzewieją od dołu. W firmie, która naprawia mi samochód usłyszałem, że oni malują je tylko z zewnątrz ( bez ich rozbrajania) .... ????? ...... Oczywiście wgniecenie i rdza ich już nie interesuje. Czyli mogą mi wcześniejsze uszkodzenia na drzwiach po prostu zamalować .... Podobno jedynym wyjściem jest to , że na własną rękę mogę kupić drzwi a oni za drobną dopłatą pomalują je całe i przezbroją ... I tu troszki tego nie kumam. Po pierwsze jak mogą zamalować inne uszkodzenia i rdzę .. przecież zaraz to malowanie trafi szlak ... a poza tym czy można tylko malować z zewnątrz ? jak oni niby połączą to z lakierem "w środku" (nie będzie on osłabiony i widoczny w miejscu łączenia?). Może ktoś miał kiedyś podobną sytuację ?? Nie bardzo wiem w jaki sposób mam z nimi załatwiać tą sprawę.
redone jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-13, 09:20   #2
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

chłopie w jakim Ty kraju żyjesz ?????

przecież na Twojej wypłacie z OC sprawcy muszą zarobić wszyscy po drodze a dopiero Ty na końcu będziesz miał byle jak i najtańszym kosztem odpieprzona naprawę na zasadzie "aby zbyć"

Z drugiej strony ich zadaniem jest doprowadzenie drzwi do stanu sprzed wypadku i nie mają obowiązku robić Ci dobrze tak przy okazji. Mi jak pacjentka 2 lata temu wjechała w drzwi to zakwalifikowali mi do wymiany. Wziąłem kase z OC sprawcy, ale drzwi kupiłem na własną rękę i zawiozłem do blacharza (tak się z nim dogadałem) bo wiedziałem, że on kupi najtańsze barachło a kaska poleci, że ho ho ....
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-13, 12:02   #3
redone
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 4
Garaż
Domyślnie

Niech zarabiają , tak to jest skonstruowane - niestety . Mi zależy na oryginalnych częściach i sensownej naprawie, co mogę na bieżąco sprawdzać. Kasy zaproponowali mi 1500 (do wymiany zderzak , lampa , maska, błotnik , no i te drzwi) - no to za to to bym używanych podróbek z chin nie kupił. Mogę się oczywiście odwoływać i odwoływać , ale ile to zajmie.
Teraz można naprawiać bez żadnych problemów na oryginałach , a fv zkupu części dostaje ja.

" Z drugiej strony ich zadaniem jest doprowadzenie drzwi do stanu sprzed wypadku i nie mają obowiązku robić Ci dobrze tak przy okazji." No właśnie tylko jak to zrobić jak drzwi do malowania (całe) a rdza moja , a części drzwi malować nie mogą bo ubezpieczyciel płaci za całe
redone jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-13, 12:02   #4
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał redone Zobacz post
Otóż byłem uczestnikiem stłuczki, w której uszkodzone zostały delikatnie prawe przednie drzwi (błotnik dosunął się do nich i je zarysował na rancie).Naprawa z OC sprawcy. Zostały zakwalifikowane do malowania, ale pojawił się problem. Drzwi były już minimalnie wgniecione, a do tego delikatnie rdzewieją od dołu. W firmie, która naprawia mi samochód usłyszałem, że oni malują je tylko z zewnątrz ( bez ich rozbrajania) .... ????? ...... Oczywiście wgniecenie i rdza ich już nie interesuje. Czyli mogą mi wcześniejsze uszkodzenia na drzwiach po prostu zamalować .... Podobno jedynym wyjściem jest to , że na własną rękę mogę kupić drzwi a oni za drobną dopłatą pomalują je całe i przezbroją ... I tu troszki tego nie kumam. Po pierwsze jak mogą zamalować inne uszkodzenia i rdzę .. przecież zaraz to malowanie trafi szlak ... a poza tym czy można tylko malować z zewnątrz ? jak oni niby połączą to z lakierem "w środku" (nie będzie on osłabiony i widoczny w miejscu łączenia?). Może ktoś miał kiedyś podobną sytuację ?? Nie bardzo wiem w jaki sposób mam z nimi załatwiać tą sprawę.
Wybór firm na rynku jest spory, poszukaj bardziej ugodowej firmy...
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-13, 18:50   #5
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

A mnie kiedyś zimą młodzian-student wjechał w kufer. Sprawca ubezpieczony był w PZU. Ich rzeczoznawca wycenił naprawę na 2.400. Oddałem samochód do ASO Forda (było na wykazie firm współpracujących z PZU). Naprawa zamknęła się kwotą 4.800 (taką uzyskałem informację z ASO), bez żadnego mojego udziału (bezgotówkowo).
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
naprawa z oc sprawcy Hekler Szkody, Naprawy, Porównania 15 10-04-19 22:26
Naprawa z OC sprawcy... uszkodzona felga i brak w sklepie Komor Serwis i gwarancja 3 29-06-12 20:10
[MK2] Szkoda z oc sprawcy Konrad22ww Szkody, Naprawy, Porównania 14 24-09-10 21:34
[MK1] Naprawa droższa od auta...... marco223 Szkody, Naprawy, Porównania 5 02-06-10 01:15
Naprawa auta z AC marcin9913 Szkody, Naprawy, Porównania 4 26-02-09 23:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u