Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-07-10, 20:34   #1
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie Ford focus 1,8 tdci 115 Ps. Kontrolka świec żarowych

Witam użytkowników mam nietypowy problem i prosze o nie wypisywanie haseł jak "poszukaj na forum" "to było" itp.

Problem pojawił się ok 2 miesięcy temu kiedy parę razy silnik zdechł i migała kontrolka świec żarowych (W okolicach 150-170 km/h), po dwóch tygodniach prędkość spadała i zeszła do ok 130km/h co stało się niebezpieczne dla kierowcy i otoczenia szczególnie podczas wyprzedzania więc na tym forum szukałem i podobne przypadki były spowodowane czujnikiem położenia wałka rozżądu. Wymiana czujnika jakieś 20min. i 120 zł koszt czujnika. wszystko fajnie nie gasł przy 140 km/h nie testowałem więcej . po kolejnym tygodniu sytuacja zaczeła się powtarzać więc niestety auto do mechanika gdzie wyciągneli wtryski do regeneracji koszt spory bo ok 1200zł + wymiana + zawór na pompie ciśnienia 340zł (bez demontażu pompy) , okazuje się że nie poskutkowało jedynie podbiło prędkość do 170km/h i znowu na około tydzień.
auto zdycha na trasie lecz przy prędkości 50 km/h i niestety po wyłączeniu i włączeniu zapłonu chodzi w trybie awaryjnym (migająca kontrolka świec żarowych + brak mocy + nierówna praca silnika)
teraz auto stoi u mechanika i od 2 tygodni nie mogą wyszarpać pąpy do regeneracji tłumaczą to tym że :
Trzeba zdjąć rozżąd
miske olejową olej spuścić
i połowe silnika rozebrać co nie jest ponoć łatwe.

mechanik typuje teraz pąpe lub sterownik od pąpy i wtrysków(ten komputerek pod aku co siedzi dodam że pąpa dawała ciśnienie 800barów a katalogowo powinno być 1200barów
pytanie za sto punktów:
1) co to może być i czy faktycznie można mieć taki problem z wyciągnięciem pompy
2) co może być ewentualnie jeszcze .......... pedał gazu??
3) czy foczki po regeneracji pąpy będą chadzić głośniej??
4) ma ktoś liste awarji występujących przy tym przebiegu


moje błędy jakie wyszły przy oddawaniu to :
P0251
P1211
P1665
dodam że foczka z roku 2002 przejechane ok 150tyś
silnik 1,8 tdci 115 ps
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-10, 00:28   #2
Atol_2008
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Gdańsk
Postów: 298
Domyślnie

Z tych błędów wynika,że może być coś nie tak ze sterownikiem pompy bo występują błędy w komunikacji.Może sprawdziłby mechanik wtyczkę przy pompie,czy nie ma luzów na złączach.
A co do roboty to faktycznie jest trochę rozbierania no i rozrząd trzeba niestety ruszać.
Atol_2008 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-10, 16:47   #3
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie

Witam po raz kolejny foczka dalej w naprawie okazuje się że pąpa była ok. i co dalej ???? Ratunku. co robić ?? Kolejna próba obstawiania i kolejny wydatek to Sterownik od pąpy i wtrysku
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-10, 16:47   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

pOMpa, pls
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-10, 01:11   #5
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Question kontynuacja tego wątku

Pąpa sprawna wtryski sprawne (wszystko po regeneracji sprawdzeniu i czyszczeniu) sterownik trudno dorwać co zrobić ????

1 Starać się reanimować sterownik u jakiegoś fach mena????
2 Kupić urzywany z rozbitka ??????(ryzyko niewiadomo ile pojeździ i czy wogóle sprawny)
3 Znaleść gdzieś nowy ale gdzie?????



Helllpppp
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-10, 09:25   #6
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzesio2085 Zobacz post
Pąpa
Grzesio - POMPA na Boga - POMPA .... tego aż przeczytać nie można




Cytat:
Napisał Grzesio2085 Zobacz post
2 Kupić urzywany z rozbitka ??????(ryzyko niewiadomo ile pojeździ i czy wogóle sprawny)
ryzyko jest ale na tą chwilę to jedyne sensowne rozwiązanie - ja bym tak zrobił. Dalsze kopanie "na czuja" w silniku nie ma sensu. Poza tym kiedyś był podobny temat i okazało się, że pomogła wymiana wiązki elektrycznej od wtrysków i pOMpy .....
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM

Ostatnio edytowane przez XymoX ; 06-08-10 o 09:28
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 00:18   #7
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie

pompa sprawna wtryski oddane do przepłukania jeszcze raz i gówn..... , dalej gaśnie. 5000zł wpakowane w foczke mechanicy ,straszą nowe wtryski . dodam, że wtryski regenerowane, bak płukany , pompa sprawdzona przeczyszczona i uszczelnienia wymienione , wiązki sprawdzone , czujnik położenia wału wymieniony ,komputer od pompy i wtrysków wymieniony na inny, samochód po tej naprawie chodzi jak sieczkarka lub traktor zwał jak zwał, brak mocy (to nie to auto co oddałem do naprawy). Co robic ratujcie nikt nie miał takiego problemu???. Po za tym mechanik mówił że komputer sie uczy i dla tego tak głośno i dziwnie chodzi, oraz że ford nie dopuszcza regeneracji wtrysków tylko wymiane, co na ten temat myślicie???

Ps przepraszam za błędy jestem dysortgrafem XymoX postaram się nie popełniać takiego byka
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 08:32   #8
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzesio2085 Zobacz post
Co robic ratujcie nikt nie miał takiego problemu???
A ja jeszcze zaproponuję tak banalną rzecz jak sprawdzenie rozrządu. Mój też głupiał - szarpał, spiralka, gasł, tracił moc itp. Okazało się, że przy wymianie pompy wodnej przestawili mi rozrząd
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-10, 19:58   #9
marcin2m
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar marcin2m
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
styczeń
2004
KR Kraków
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Czy kolega Grzesio2085 może napisać jak sprawa się zakończyła?

A co do:
Cytat:
Napisał Grzesio2085 Zobacz post
komputer od pompy i wtrysków wymieniony na inny, samochód po tej naprawie chodzi jak sieczkarka lub traktor zwał jak zwał, brak mocy (to nie to auto co oddałem do naprawy)
To czy przypadkiem nie trzeba tego wszystkiego jakoś przeprogramować/dostroić? Skoro wtryski się programuje to po wymianie kompa to chyba naturalna czynność. Podobnie chyba jest z pompą.
__________________

Powered by GCSheko
marcin2m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 00:46   #10
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

moim zdaniem po 1 to ja bym mechanika zmienił co jak co ale bez obrazy ale jak mechanik mówi że nie wolno regenerować wtrysków wiele razy pisali w auto świecie itp że regeneracja jest tak samo dobra jak nowa część oczywiście jeśli jest prawidłowo wykonana jedyne co ja mogę powiedzieć to to że mechanik ewidentnie nie wie co to i idzie na czuja wymienia wszystko po kolei a to każdy potrafi w Polsce zrobić a nikt nie chce albo nie umie naprawić przykre jest to ale prawdziwe zmień mechanika na takiego co naprawia a nie wymienia.....
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 16:22   #11
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tamade Zobacz post
moim zdaniem po 1 to ja bym mechanika zmienił co jak co ale bez obrazy ale jak mechanik mówi że nie wolno regenerować wtrysków wiele razy pisali w auto świecie itp że regeneracja jest tak samo dobra jak nowa część oczywiście jeśli jest prawidłowo wykonana jedyne co ja mogę powiedzieć to to że mechanik ewidentnie nie wie co to i idzie na czuja wymienia wszystko po kolei a to każdy potrafi w Polsce zrobić a nikt nie chce albo nie umie naprawić przykre jest to ale prawdziwe zmień mechanika na takiego co naprawia a nie wymienia.....
Na pewno byś to zrobił ??? Bo ja na pewno nie. Wpakował chłopak kupę kasy i teraz ma mechanika zmienić ??? Co ja bym zrobił to zarządał pełnego zwrotu kasy-ewentualnie poczekał jeszcze 2-3 dni i zostawił mu auto, które chce czy nie chce musi Ci naprawić. Jeśli ma jakieś szczególne opory-zaproponuj mu na następny dzień wizytę rzeczoznawcy PZMot+wizytę u Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta. Jeśli to nie pomoże to kieruj sprawę do sądu.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 02:17   #12
senior16
Sympatyk
 
Avatar senior16
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: pod-warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 136
Domyślnie

ja ja bym szukał przyczyn w elektronice jak wynika z twoich postów to jak gmerają pod machą i poruszą kablami to sie coś poprawia może śniedź na stykach jakaś przerwa w wiązce
generalnie Ford = OK
tylko ta elektronika jakaś gorsza

generalnie miałem te same błędy (kody) i chodziło o czujnik na rozdzielaczu
dokładnie przerwa w obwodzie
__________________

Ostatnio edytowane przez senior16 ; 27-08-10 o 02:19
senior16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 11:03   #13
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

ja nie robiłem jeszcze rozrządu wiec to nie to i nie sądzę ze kwestia leży w elektronice bo cały czas by tak chodził źle a jak jest zimny to mam wrażenie ze idzie lepiej wiec sadzę że coś się nagrzewa i... ;-(
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 19:46   #14
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

moim zdaniem jest o wiele za późno i ewidentnie gościu nie potrafi naprawić wiec jak już wydał tyle kasy to dupa blada nikt ci kasy nie zwróci na jakim ty świecie żyjesz cocolino sąd czy rzeczoznawca tak ale jeśli była by zrobiona fuszerka źle coś założone a nie ze gościu nie umie naprawić to go do sądu właściciel się godził na poszczególne wymiany wiec dupa zimna i teraz tam sprawa pójdzie do sądu a auto zostanie jako dowód i ani auta ani kasy ani nic wiec kapa
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 21:59   #15
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Tamade - kompletnie się z Tobą nie zgadzam, każda usługa czy sprzedaż na rzecz zysku względem klienta, podlega takim samym prawom. Gość przyjeżdża do serwisu z konkretnym problemem, a tu nie dość, że auto nienaprawione wypieprzone kupe forsy to jeszcze auto pracuje gorzej niż przed naprawą o zgrozo!!! Takich ludzi jak Ci mechanicy powinno się wieszać! Ja popieram to, co napisał cocolino nie można odpuścić, takiem palantowi. Grzesio2085 napisz tutaj co to za warsztat, tak żeby każdy omijał ich z daleka
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 23:15   #16
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

ja nie mówię żeby mu odpuścił oczywiście zgadzam się ale uważam że jest grubo za późno bo jak widział że gościu nie potrafi naprawić to nie trzeba było tyle kasy pchać tylko zabrać foczke do kogoś innego... a co do reklamacji jak najbardziej też powinien zgłosić to ale znam życie i uważam ze nic nie dostanie
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 23:54   #17
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Cisnąć z nim i tyle. I nie ma co odpuszczać bo oni na takich żerują. A brak wiedzy mechanika ws mechanicznych nie jest winą tego,który auto przyprowadza do naprawy tylko tego, który je naprawia. Jeśli się tego podejmuje i bierze za to nie małą kasę to bierze na siebie odpowiedzialność - normalna sprawa. Oczywiście, że inną sprawą jest prawdopodobieństwa, że odzyska całość pieniędzy ale część z tej dużej kwoty jest do odebrania na pewno. A tak swoja drogą to nie wiem tadame na jakim ty świecie żyjesz. Chyba wiedza o podstawowych miejskich urzędach nie jest ci zbyt bliska. Ja korzystałem z prawa do opini Miejskiego Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta i dzięki temu odzyskałem 70% ceny butów, które po 3 miesiącach się rozleciały, mimo tego, że odpowiedź sklepu na reklamację była odmowna.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 23:32   #18
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

W takim razie przepraszam Tamade źle Cię zrozumiałem, ale fakt jest jeden, jak czytam tego typu historie to biała gorączka mnie bierze i jasny szlag mnie trafia, nie toleruję złodziejstwa, a działań tego mechanika inaczej nie można nazwać
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-10, 23:50   #19
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

no tak połowa aso tak działa że wymieniają a nie naprawiają mnie też kur....wica łapie jak ludzie tracą oszczędności kosztem naciągaczy bo nie można nazwać ich mechanikami
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-10, 02:03   #20
marek_bierun
Turysta
 
Avatar marek_bierun
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2001
Postów: 23
Garaż
Domyślnie

Nie ma co odpuszczac za chwile kaze ci nowy silnik wstawic a koszta......... zmien goscia i napisz jaki to warsztat.. a poza tym zgodziłes sie na poszczegolne naprawy dlatego ze mechanik tak mowi gdybys sie znał to nie pojechał bys przeciez do niego tylko sam w garazu zrobił a reszta na browarki.Pozdrawiam.
marek_bierun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-10, 07:56   #21
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

cocolino powiem ci tak na pewno miałem więcej do czynienia z prawem , reklamacjami niż ty i to nie w kwestii śmiesznych butów które pewnie kosztowały z kilka stów wiec daj sobie spokój z mądrzeniem się bo jak widać nic nie wiesz buty to jest błahostka przy tym co tu się stało nie mówię że ma nie walczyć itd bo na pewno powinien dochodzić swoich praw ale mi chodzi cały czas o to za na auto może już być za późno kasę może dostanie za rok albo i kilka jak np sprawa cywilna się zakończy wiec masakra czasu

tym bardziej wątek nie dotyczy kłócenia się i wymądrzania tylko konkretnej sprawy a mój i wielu innych problem nie znikł może ktoś już to naprawił wie o co chodzi ??? i co się stało że tak auto jeździ
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-10, 00:02   #22
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Uwielbiam, jak ktoś używa słów na pewno, zawsze, musisz. Najlepsza to jest polemika z tobą. W chuj pomaga chłopakowi, który założył temat. Już pomijam, że znasz mój cały CV Z mojej strony EOT na następne twoje debilne posty odpowiadał nie będę. Jak coś to pisz na PW to pogadamy. Pozdr !
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-10, 19:50   #23
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

człowieku o co ci chodzi przecież to napisałem !!! Że nie ma się o co kłócić bo to w niczym nie pomoże a po drugie nie o to tu chodzi post dotyczy problemu który nadal nikt nie rozwiązał wiec proszę cię trochę kultury a nie chamstwa i wyzwiska....
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-10, 18:26   #24
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

wracając do tematu dziś byłem u znajomego zakodował mi na nowo wtryski ale nic nie pomogło cały czas mam błęd że leje wtrysk i podobno to powoduje takie zachowanie auta wiec na przyszły tydzień wyciągam wtryski napisze co i jak
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-10, 03:54   #25
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie Warsztat

Celtech
Lębork (specjaliśći od elektroniki)
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-10, 23:32   #26
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Exclamation niewiem co dalej

Myśle o ponownym wymontowaniu wtrysków i oddaniu do innego warsztatu na przegląd i sprawdzenie, bo po tych całych naprawach auto chodzi gorzej niż wcześniej zauważyłem ,że problem pojawia się częściej gdy auto jest zapakowane lub ostro pod górke depnięte wtedy potrafi przy miejszej prędkości zgasnąc. Oraz kiedy jest rozgrzane. Co do niepokojących objawów to autko kopci na 3-4 biegu gdy się depnie jak stary autobus większość forum pisze że jak kopci to problem leży we wtryskach. Być może diesel service Gdynia żle zregenerował wtryski ???
po za tym mam pytanie odnośnie kodów wtrysków bo ponoć komputer pod wpływem czujnika spalania stkowego zmienia delikatnie kody wtryskiwaczy by uskutecznić prace silnika ale czy napewno???? bo coś mi się nie chce wieżyć. przecież kody wtryskiwaczy są zapisane na samych wtryskiwaczach i to je się programuje żeby komputer wiedział jakimi wtryskami ma sterować. czy idzie zmienić kody wtryskiwaczy ?? poczytałem na forum że ktoś miał podobny przypadek i pomogło wymienienie pedału gazu. większośc zapytań o ten problem była w foczkach mk1 tdci 1,8 około roku 2002 mało tego w wersjach które mają komputer od wtrysków pod aku czym to może byc spowodowane??? miał ktoś podobny przypadek ???
Ps mechanik zaleca wymiane wężyków przelewowych od wtrysków ponoć jest tam jakaś kuleczka odcinająca paliwo tj. poozwala wrócic paliwku z przelewu lecz w drógą strone zamyka, mam to spróbować wymienić i wtedy sprawdzić w co nie zbyt wieże.


PPs Sorki za błędy.
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 00:03   #27
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

moja soi już tydzień wtryski też mam naprawione i dalej to samo ja mam tak ze jak depniesz ostro to do ok 2 tyś cisza i dopiero potem turbo się włącza i idzie dym potem już na wyższych obrotach śmiga pierwsze padło na EGR ale wyciągną cały kolektor itd wymył czysty jest już i EGR działa jak powinien wiec padło na mape wtryskową bo miałem chip tuning wiec zmieniają mi mapę na seryjną zobaczymy co będzie dalej potem jeszcze mówił ze może być zapchany katalizator cały układ wiec jeśli wgranie seryjnej mapy nie pomoże będą grzebać dalej dodam że wszystkie węże itd mam posprawdzane turbo wciągnięte po regeneracji jakieś 4 miesiące temu jest ok wiec dalej nie wiadomo co to i szuka mój dobry przyjaciel mechanik wiec wiem że mnie nie naciągnie i dobrze zrobi ale ręce opadają już nie wiadomo co dam znać co i jak w czwartek wgra mi nową mapę i zobaczymy
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-10, 22:00   #28
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

masakra panowie wszystko sprawdzone wtryski zrobione EGR kolektor wyciągnięty sprawdzone przeczyszczone wszystko układ podciśnienia i dalej to samo turbo późno się załącza na 1 i nie wiadomo co to mechanik się powoli poddaje obstawiamy jeszcze albo pompę wacum albo może pedał gazu co myślicie ??
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-10, 01:49   #29
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Myślicie, że pedał gazu. Czujnik położenia wałka rozrządu ok ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-10, 09:02   #30
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

no chyba tak auto nigdy nie gasło pali normalnie ale z pierwszego biegu turbo włącza się przy 3000 obrotów potem drugi trzeci normalnie się włącza i już mi się pomysły kończą dodam że na kompie nic nie pokazuje
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8 tdci

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u