Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-12-13, 23:36   #1
mr.daras
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2013
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie Złe wskazania wyświetlacza focus Mk2 1.6 PB oraz większe spalanie w 1.6 TDCI 109 KM

Witam,

Mam Focusa MK2 z 2008 roku z silnikiem 1.6 PB i drugiego MK2 kombi z 2009 roku z silnikiem 1.6 TDCI (109 KM)

1) W tym benzynowym 1.6 pojawił się problem z centralnym wyświetlaczem.
We wtorek miniony miałem zasięg 11 km do przejechania do zatankowania. Podjechałem na stację i po zatankowaniu ok 8 litrów zasięg pozostał na poziomie 9 km, a wskazówka poziomu paliwa odchyliła się odpowiednio do zatankowanego paliwa. Udało mi się dojechać do domu z wartością "4 km do zatankowania".
Odłączyłem akumulator na ok 10 minut i po podłączeniu ponownie zasięg zrobił się na 94 km, ale temperatura zewnętrzna zatrzymała się na -55 st.C (i to mnie zdziwiło)
Spalanie średnie ogólnie jest na poziomie 8,6L, ale po uruchomieniu silnika rośnie do 10 litrów i spada znowu do tych 8,6-8,8L

Zrobiłem test wskaźników i ogólnie powiedzmy, że jest OK oprócz kilku parametrów.

parametr ODO ROLL COUNT pokazuje 0, a auto ma przejechane 89 tys km jeżeli chodzi o cały przebieg (nie wiem czy tak powinno być)
parametr FUEL GAUGE - pokazuje 0095 i nie wiem co to oznacza
parametr FUEL PERCENT - pokazuje 000C, a paliwa jest na ok 78 km już teraz czyli jakaś tam wartość powinna być poziomu paliwa procentowo, a czujnik poziomu paliwa działa prawidłowo.
parametr DIST. TO EMPTY - pokazuje 0, a paliwa jest na ok 78 km.

Najgorsze jest to, że akumulator ma 12V napięcie wg testu. Miernikiem w stanie spoczynku wychodzi 12,3V i podczas rozruchu spada do 9,8-10V.

POdejrzewam kiepski stan akumulatora i w związku z tym fiksują wskaźniki??
Czy ktoś z użytkowników miał może taki problem i jak to rozwiązaliście ewentualnie??

2) W drugim focusie 1.6 TDCI pojawił się problem ze spalaniem.
Jednym razem robiąc trasę ok 17 km zasięg do tankowania zmniejszył się o 40 km jadąc normalnie. Innym razem na trasie 68 km zasięg do tankowania zmniejszył się 102 km. Jak na razie średnie spalanie wzrosło z 5,8 do 6,0, ale podejrzewam, że będzie rosło. Uważam, że auto dużo pali, a nie było tak wcześniej. Tyle co zrobiłem to test wskaźników i jest jeden kod błędu D900 z magistralą CAN (brak zapalonej kontrolki silnika)
Silnik odpala prawidłowo, nie przebiera, pracuje równo, przyspiesza normalnie lekko zakopci na zimnym, ale na ciepłym nie dymi wcale. Nie sprawdzałem jeszcze kodów błędu testerem.
Tak się skłaniam w stronę wtryskiwaczy, że może nadmiernie leją, ale nie ma objaw, które by to potwierdziły, a też nie sprawdzałem jeszcze próby przelewowej, aczkolwiek chyba mnie to nie ominie.
Czy ktoś może miał taki problem, wie gdzie co jeszcze sprawdzić??

Rozpisałem się trochę, ale będę wdzięczny za odpowiedź.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,

Ostatnio edytowane przez mr.daras ; 26-12-13 o 23:39
mr.daras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
dziwne zachowanie wyświetlacza megamind Inne techniczne 15 25-07-15 04:58
[MK2] ciągłe świecenie wyświetlacza kilometrów focusauto Inne techniczne 1 19-12-10 20:40
[MK1] Podświetlenie wyświetlacza komputera nie działa ziomal007 Elektryka, audio i alarmy 1 10-08-10 21:22
[FFI] Przekładka wyświetlacza z anglika DarknesS Elektryka, audio i alarmy 8 17-01-09 12:30
Brak podświetlenia wyświetlacza kilometrów jackob84 Elektryka, audio i alarmy 0 30-12-06 18:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u