Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 06-11-08, 17:51   #1
n0_n4m3
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Bielawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
DDZ powiat dzierżoniowski (Dzierżoniów)
Postów: 13
Domyślnie [FFI] 1.8 TDDI - silnik nie chce odpalic

Witam, od miesiaca posiadam Focusa 1.8 TDDI 2001r, przejachalem nim juz jakies 2k kilometrow i jestem z niego bardzo zadowolony ... az do wtorku kiedy to:

wsiadlem rano do auta i chcialem odpalic silnik , standardowo poczekalem az zgasna kontrolki przekrecam kluczyk i rozrusznik tak jakos niemrawo sie zakrecil i cisza, probuje jeszcze raz , kontrolki pogasly wolniej niz zwykle i rozrusznik nie kreci, kolejne proby dalej to samo. po przekreceniu kluczyka kontrolki bardzo wolno gasly i podczas proby odpalenia slychac tez bylo zamki w drzwiach. Mysle akumulator szlak trafil ;/

Kiedy kupowalem auto odrazu mi powiedziano ze jest slaby akumulator i trzeba bedzie go wymienic. 3 tygodnie temu wymienilem filtry, oleje, rozrzad i auto jezdzilo super. Mechanik tez mowil mi o akumulatorze ze ma za maly prad rozruchowy i przydal by sie lepszy. mialem zamiar kupic nowy razem z oponami zimowymi w polowie listopada a tu nagle taka historia wiec poszedlem wczoraj do sklepu i kupilem Centra Futura + (750A, 75Ah). Podlaczylem, odpalam - rozrusznik zakrecil az milo ale silnik nie odpalil.

Obecnie wyglada to tak: przekrecam kluczyk, gasna wszystkie kontrolki poza kontrolka akumulatora i oleju (takze kontrolka imobilajzera gasnie), proba odpalenia: rozrusznik kreci, kontrolka oleju gasnie i silnik nie odpala. cala elektryka dziala w aucie ok.

Rozmawialem z dwoma mechanikami, jeden powiedzial ze po spadku napiecia w starym aku pojawily sie jakies bledy w komputerze i trzeba je skasowac, drugi powiedzial ze mogly powstac takie bledy ale mogla tez pasc pompa wtryskowa (F***!!!!), umowilem sie na jutro na podlaczenie auta pod komputer i wtedy bedzie wiadomo co sie stalo dokladnie.

Mial ktos moze taki problem ? Co to moze byc ? Juz 2 dzien czytam caly czas forum i normalnie tylko licze koszty naprawy. probowalem tez odlanczac akumulator na 30 minut jak czytalem w ktorym poscie ale to nie pomoglo.

Jak bede jutro u mechanika na co zwrocic uwage jak zostanie podlaczony do kompa ? Kody bledow sobie wydrukuje z tego posta http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=10089 zeby mi czasem nie powiedzieli ze to pompa a okaze sie ze to jakas pierdolka.

Pocieszcie mnie ze to nic groznego

BTW: mam takie pytanie: czy moge sobie jakos podlaczyc Focusa pod swojego notebooka zeby np w przyszlosci sam mogl stwierdzic co sie stalo ? jakie oprogramowanie jest potrzebne i jaki interface do podlaczenia ? orientujecie sie moze gdzie kupic i ile to moze kosztowac ?


No i stalo sie najgorsze - diagnoza: padla pompa

Komputer wywalil bledy :
P1664
P1564
n0_n4m3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Silnik czasem nie chce odpalić pajakleon Silnik i skrzynia 15 08-09-10 16:15
rozwalony silnik 1,8 tddi jarrecki Silnik i skrzynia 14 09-09-09 13:29
Focus 1.8 TDDI troche ciezko odpalic i kopci krystian8814 Silnik i skrzynia 4 29-06-09 19:52
[FFI] silnik tddi a felgi 16 Maly Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 43 13-04-09 23:41
nie chce zapalić po wymianie rozrządu 1,8 tddi 2000rok gosiaczek Silnik i skrzynia 1 23-11-06 11:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u