Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-11-08, 20:16   #31
adacho75
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: gdansk
Postów: 3
Domyślnie

witam mam foce po lifcie i modul gem z ostatnimi literami -BB . w poscie bylo zdjecie z ostanimi literami AB. Pytanie bawic sie w ten kabelek czy odpuscic bo GEM nie obsluguje tej funkcji

pozdrawiam
adacho75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-08, 16:34   #32
atakiezdjecia
Turysta
 
Avatar atakiezdjecia
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2000
EL Łódź
Postów: 80
Garaż
Domyślnie Re: Interwał wycieraczek w cx-ach, x100 i w FX-ach, by "

Witam
szukalem dzisiaj instalacji od interwału według opisu:

Cytat:
Napisał lesio69
Brak jednego kabelka w wiązce przewodów od przełącznika wycieraczek do sterownika nie może być przeszkodą w naprawieniu tego fabrycznego braku w wyposażeniu naszej Foczki. W/w kabelek w oryginale jest koloru białego a łączy konektorek nr 1 wtyczki c441 z konektorkiem nr 4 wtyczki c105. Wtyczka c441 wchodzi do przełącznika świateł przy kierownicy.To było proste teraz będzie ciekawsze.Wtyczka c105 znajduje się w module GEM - producent modułu to Siemens ,oznaczenie 5WK48730B. Moduł GEM "siedzi" ukośnie na module PCM. Tak naprawde to oba moduły są po stronie pasażera pomiędzy nadkolem a słupkiem przy nogach. Wtyczki i moduły widać po opuszczeniu max do dołu szuflady schowka
( poza gumowe ograniczniki i po wypięciu teleskopka z prawej). Do modułu GEM wchodzi sześć jednakowych wtyczek. Wtyczka c105 ma ... 23 styki.
Jest to pierwsza wtyczka u góry - skrajna. Druga skrajna ta na dole prowadzi tylko kabelki do modułu pod spodem - PCM. (...)
i co sie okazało - biały (beżowy) kabelek jest wpiety w odpowiednie miejsce w manetce, przy module GEM tez jest ale ...
dalej nie zgadza sie z opisem - modul ma wtyczki ale wpiete od dołu; po odkreceniu modułu okazało sie ze są tylko dwie szerokie wtyczki (na prawie całej ściance modułu).
Moduł ma oznaczenia 5WK4 8823 (dużymi literami) i 5WK4 8682 (małą czcionką). moduł wygląda prawie jak ten:


ale ma zieloną naklejke (i wiecej oznaczen) i dwie duze wtyczki (niestety nie zapisalem Part Number, wiec nie wiem jak to jest z koncowymi literkami)

(edycja 10.12.2008r.: znalazłem zdjęcie modułu jaki jest u mnie:


Czy przy takiej instalacji (biały kabelek + inny GEM) szukać manetki z interwałem czy raczej nie bo pozniej sie okaze ze nie dziala... ?


Pozdrawiam
atakiezdjecia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-08, 20:49   #33
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

atakiezdjecia, Ty masz Focusa przed liftem! Moduł GEM jest tylko po lifcie i ten opis Ciebie nie interesuje. Ty biały kabelek musisz w inne miejsce podłączyć. Łączysz 1 pin z wtyczki od przełącznika z wtyczką C11 pin nr 15 za skrzynką bezpieczników (czarna wtyczka druga z brzegu - pierwsza będzie szara) i powinno śmigać.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-08, 09:34   #34
atakiezdjecia
Turysta
 
Avatar atakiezdjecia
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2000
EL Łódź
Postów: 80
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
atakiezdjecia, Ty masz Focusa przed liftem! Moduł GEM jest tylko po lifcie i ten opis Ciebie nie interesuje. Ty biały kabelek musisz w inne miejsce podłączyć. Łączysz 1 pin z wtyczki od przełącznika z wtyczką C11 pin nr 15 za skrzynką bezpieczników (czarna wtyczka druga z brzegu - pierwsza będzie szara) i powinno śmigać.
Pozdrawiam
Już teraz wiem - u mnie jest CTM (na szczęscie z domykaniem, strefowością i ryglowaniem ) a biały kabelek jest podłączony między manetką i tym modułem - narazie jeszcze szukam przełącznika z interwałem... jak podłączę i nie będzie działać to zacznę walczyć z kabelkami. Dzięki za radę.
Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 08 Sty, 2009 09:21 ]
Biały kabelek idzie ze złącza w kierownicy do modułu ZV (auto 2000r.) (nie do skrzynki bezpieczników) - zakupiłem przełącznik z interwałem, podłączyłem i śmiga... więc to zależy od wersji modułu ZV
atakiezdjecia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-09, 17:27   #35
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał atakiezdjecia
Biały kabelek idzie ze złącza w kierownicy do modułu ZV (auto 2000r.) (nie do skrzynki bezpieczników) - zakupiłem przełącznik z interwałem, podłączyłem i śmiga... więc to zależy od wersji modułu ZV
Sorry, ale nie, nie i jeszcze raz nie! Przed liftem biały kabelek łączy manetkę wycieraczek z skrzynką bezpieczników. Moduł ZV nic tu nie ma do rzeczy. A ze strefowością i temu podobne rzeczy to masz moduł ZV i jest on za schowkiem. Za sterowanie wycieraczek odpowiada wyłącznie CTM (taka duża czarna skrzynka za bezpiecznikami) i przekaźniki.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-05-09, 23:39   #36
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Focus 2001 przed liftem ale już np. z dwoma sondami lambda.
Witam zgodnie z tym opisem chciałem biały kabelek poprowadzić ale były problemy....

opis : http://www.foka24.de/Focus/selfmades.html

Na zdjęciach zaznaczylem że po pierwsze nie mam wcale tych wtyczek obu po lewej stronie a w tej co ma byc biały kabelek zaznaczyłem miejsca gdzie też mam pusto bez wystających blaszek.
Blaszka jest gdzie mabyć biały kabelek więc go podłączyłem, tak samo do wtyczki od manetki i nie działa ta regulacja od 1-6.

Ktoś na forum napisał :
(Biały kabelek idzie ze złącza w kierownicy do modułu ZV (auto 2000r.) (nie do skrzynki bezpieczników) - zakupiłem przełącznik z interwałem, podłączyłem i śmiga... więc to zależy od wersji modułu ZV -)

Ktoś podpowie gdzie w kostce modułu mam to podłączyć ?











po stronie schowka mam taki moduł ( 98 AG 15K600 DE - CL RF )

__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-09, 19:12   #37
Teodorex
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Polska
Postów: 1
Domyślnie

Witaj!
U mnie wystarczyło poprowadzić kabelek(biały,hehehe)od manetki z interwałem(brakujący PIN nr 10) do zaznaczonego PIN 15 w wtyczce C11-i wszystko śmiga!!!!W ogóle nie przejmowałem się modułem GEM,więc polecam-sprawdź,czy dobrze podłączyłeś.
Foka 2000/01 1.8 Tddi przedliftowa
Pozdrawiam
Teodorex
__________________
Pozdrowionka
Teodorex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-09, 15:21   #38
KaeR
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: KRK
Ford Focus III FL
kombi
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 55
Domyślnie

u mnie w manetce wolnym pienem na "biały kabelek" jest pin 1 a nie 10! tak czy siak interwał działa ładnie
KaeR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-12, 16:27   #39
coomac
Gaduła
Grupa: Warszawa
 
Artek
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Beeftown
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
marzec
2013
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 1 554
Garaż
Domyślnie

Panowie, ppstanowiłem i ja dołączyć do grona posiadaczy interwału. Podpowiedzcie jak zdjąć tę czarną osłonę z wtyczki do modułu. Wolę zapytać bo mam rzadki dar łamania, kruszenia i urywania pinów, wtyczek, spinek itp



Ogarnałęm
__________________

- Zna go pan?
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować!

Ostatnio edytowane przez coomac ; 08-03-12 o 12:18
coomac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-12, 23:40   #40
czaptan
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar czaptan
 
Wojtek
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2004
SG Gliwice
Postów: 3 183
Garaż
Domyślnie

Wystarczy się przyjrzeć i podważyć. Pod spodem jeszcze będziesz musiał wyciągnąć plastik zabezpieczający z samej wtyczki (podważasz od strony otworów na bolce). Oczywiście o ile masz kabelek z oryginalnymi pinami, bo jak robisz na wcisk to chyba nie potrzeba.

P.S. Nawet jak to czarne ułamiesz to nic się nie stanie.
__________________
trzymaj się prawego pasa!
jeździmy oszczędnie

MOJA KOMBIFOKA


czaptan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-12, 21:47   #41
marcin2m
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar marcin2m
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
styczeń
2004
KR Kraków
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Dołączam do szczęśliwców-posiadaczy interwału.
Koszt: 60pln+przesyłka (Alledrogo)
Czas: 60min.
Dodam, że nie szukałem oryginalnych pinów, dopasowałem zwykłe-elektryczne wsuwki, tak żeby wchodziły na wcisk, wcisnąłem na pin przez wtyczkę (bez jej wyjmowania, wcześniej dopasowałem wsuwkę do pina, bo przez wtyczkę ciasno z dojściem).
Kable udało mi się przeciągnąć odkręcając tylko dolną osłonę - nad pedałami oraz schowek.
Dolnej osłony kierownicy nie trzeba demontować, wystarczy wypiąć górną (klipy po obu stronach).
__________________

Powered by GCSheko
marcin2m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Interwał wycieraczek - montaż, dobór manetki, podpowiedzi. jeebs Elektryka, audio i alarmy 166 12-12-17 11:24
Interwał wycieraczek djremo Inne techniczne 1 27-12-06 16:54
Interwał wycieraczek i złącza... Fokal Elektryka, audio i alarmy 1 09-05-06 15:37
Manetka wycieraczek z interwałem rudyEC Elektryka, audio i alarmy 1 08-02-06 23:53
Interwał wycieraczek GreGX100 Inne techniczne 2 14-03-05 23:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u