Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-12-07, 22:15   #1
rfilo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 12
Domyślnie Rozruch TDDi - Ręce już opadają!!!!

Witam

czytałem wiele artykułów o rozruchu diesela TDDI itp i nie znalazłem rozwiązania do mojego problemu.
A mianowicie w innym temacie opisywałem wam mój problem z Olejem w chłodnicy Od tamtej pory wszystko się zaczeło i juz nie mam pomysła co to możę być.Wymieniłem już chłodnice oleju, zrobiłem głowicę i wymieniłem wszystkie uszczelki potem walneła pompa wody a jak już mechanicznie było oki to auto po przekroczeniu 2500 obr gaśnie.Dopóki stoi w miejscu to jest oki a jak już jedzie to kaplica non stop gaśnie.Filtr paliwa jest nowiutki świece oki. BYłem na komputerze w ASO i nie wykazało żadnych błędów.Teraz mądre głowy z ASO myslą nad tym cięzkim przypadkiem.Jak auto gaśnie to miga mu kontrolką od świeć( nie wiem czy to cos oznacza)Może coś z elektryka??Albo jakieś lewe paliwo?? Miał ktos podobny problem.Bedę wdzięczny za każda wskazówke. Z góry wielkie dzieki.
rfilo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-07, 22:26   #2
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

rfilo... w ASO nie ma mądrych głów - za nich myśli komputer, który podłączają nawet do wykrycia przyczyn rdzy w tylnych drzwiach

Niestety na forumie też może być ciężko, co powtarzam od jakiegoś czasu, kierowany doświadczeniem swoim i CHYBA INNYCH...
nie ma u nas speca od dizli
Niestety przypadki są indywidualne, bo jest mnóstwo przyczyn KAŻDEJ USTERKI.
Jedyne co mogę Ci poradzić, to podążenie za swoim przeczuciem i zalanie DOBREGO gnoju, a jak nie pomoże to poszukanie DOBREGO, POLECONEGO mechaniora.
ASO omijaj szerokim łukiem, bo cię wydoją jak krowę.
Już sam fakt, że się zapala kontrolka świec, a oni nie wiedzą jaki to błąd... zgroza.

Ew czekaj, jeśli ktoś miał taki problem, to cię naprowadzi.
Moze problem jest w doprowadzeniu paliwa, może pompa nawala... dużo tego jest
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-07, 23:00   #3
rfilo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 12
Domyślnie

Jeżeli chodzi o ASO to mam ten komfort że pracuje tam mój kolega i nie płace za cześći, naprawę i poradę jak w ASO To jest duży plus!
Ale co z tego skoro nikt mi nie może pomóc i problem pozostaje.Jutro się dowiem co dalej, mam dzwonić popołudniu może już coś wymyslili

Narazie musze się uzbroić w cierpliwość................NIESTETY((((
rfilo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 07:41   #4
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

aj znac jak by co, bo brakuje nam tutaj fachowych opinii i rozwiązań.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 08:14   #5
COOLKEG
Turysta
 
Avatar COOLKEG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wrocław / Środa Śl.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał rfilo
Jak auto gaśnie to miga mu kontrolką od świeć
Coś z wtryskami, ostatecznie z układem zasilania w paliwo.
Sprawdź czy nie masz wycieku z pod przewodów wysokiego ciśnienia, z króćców przy pompie lub z pod samych wtryskiwaczy.

Wystarczy zwykły warsztat, np. u pana Henia, jeśli ma komputer! Błąd musi sie wyświetlić! To nie spalona zarówka, że komp nie pokazuje!!
Nie ASO.
COOLKEG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 10:08   #6
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

mi aso przez tydzień usterkę diagnozowali (zapalała się "sprężynka") a bryka nie zapalała
po obstawieniu wszystkich najdroższych części (wtryskiwacze, sterownik pompy) panowie w końcu wzięli się do roboty i okazało się że to zawór na pompie (340PLN +wymiana +diagnoza +nowy filtr paliwa +holowanie =1000PLN)
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 17:03   #7
rfilo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 12
Domyślnie

To sa jakies jaja normalnie.Dzis auto spisuje się bez zarzutu.Zapala można mu gazowac ile się chce i żadnych objawów awarii.ZOstawiłęm go jeszcze w serwisie tak w razie czego i bedą go jutro jeszcze próbować wiec zobaczymy.....napewno napiszę jak się coś więcej dowiem.
rfilo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 18:54   #8
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
Wystarczy zwykły warsztat, np. u pana Henia, jeśli ma komputer!
rozumiem, że to żart ??
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 18:59   #9
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
rozumiem, że to żart ??
Jackiller, moze chodzi o komputer w biurze? np. do drukowania faktur
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-07, 21:55   #10
ghostlukas
Turysta
 
Avatar ghostlukas
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Białogard
Postów: 1
Domyślnie

może ten link Ci pomoże:

http://forum.fordclubpolska.org/view...trolka+%B6wiec
__________________
to mój podpis
ghostlukas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 07:07   #11
COOLKEG
Turysta
 
Avatar COOLKEG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wrocław / Środa Śl.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
rozumiem, że to żart ??
Nie. Chodzi tylko o odczytanie tego błędu. Nie chodzi mi o naprawianie auta byle gdzie!
U pana Henia zapłacisz za to 25% ceny, której bierze ASO.
W tedy możesz jechać z tym do jakiego warsztatu tylko chcesz, nawet do ASO, ale wiesz już co boli Twoje autko. W tym przypadku auto kolegi rfilo.
Uważam ze z rocznikami np.:'99, szkoda jechać od razu do ASO. Dużo rzeczy naprawiam sam, lub u zaprzyjażnionego mechaniora.

Cytat:
Napisał rfilo
Jeżeli chodzi o ASO to mam ten komfort że pracuje tam mój kolega i nie płace za cześći, naprawę i poradę jak w ASO To jest duży plus!
+
Cytat:
Napisał rfilo
Teraz mądre głowy z ASO myslą nad tym cięzkim przypadkiem
Czy kolega to czasami nie pan Henio

Cytat:
Napisał MisiekT
moze chodzi o komputer w biurze? np. do drukowania faktur
Baaaardzo śmieszne, panie wicek...
COOLKEG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 11:49   #12
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
moze chodzi o komputer w biurze? np. do drukowania faktur
Baaaardzo śmieszne, panie wicek...
no nie wiem czy takie smieszne - pokaz mi serwis poza ASO ktory ma Fordowego kompa - w Warszawie sa bodajze 2 (slownie: dwa)... koszt oryginalnego kompa najczesciej przewyzsza wartos wyposazenia warszatu Pana Henia
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 12:13   #13
COOLKEG
Turysta
 
Avatar COOLKEG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wrocław / Środa Śl.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
w Warszawie sa bodajze 2
Nie wieże! Troszkę chyba przesadziłeś. A ASO ile macie? 1? (słownie: jedno)


Cytat:
Napisał MisiekT
koszt oryginalnego kompa najczesciej przewyzsza wartos wyposazenia
Oryginalnego? A co nie tak z nieoryginalnym? Jeśli odczytuje i kasuje błedy, to co jeszcze wymagać? Naklejki z homoloacją?

Zakończmy tą dyskusje, bo nie widzę w niej sensu. To nie jest tematem tego wątku, i tego typu posty nie rozwiążą problemu kolegi rfilo!
P.S. Cieszę się że nie mieszkam w Warszawie- mieście pozbawionym warsztatów!
COOLKEG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 12:40   #14
Rm31
Turysta
 
Avatar Rm31
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: okolice Bydgoszcy
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2000
CBY powiat bydgoski (Bydgoszcz)
Postów: 147
Domyślnie

witam!!!
jak mi foczka umarła-podłączyłem JĄ pod laptopa u gościa który się tym zajmuje-ale że nie byłem pewny do końca "diagnozy"- na lawecie zawiozłem bryczkę pod orginalnego kompa (nie do ASO)-i pokazał to samo... a panowie byli zdziwieni że na laptopie pokazały się takie same błędy i opisy jak u nich... rożnica tylko w cenie- laptop to 50 zł a "orginał"-tylko 150...!!! już wiecej tam nie jadę...!!!!!!!!!
Rm31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 12:42   #15
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
A ASO ile macie? 1? (słownie: jedno)
nie, 9 albo 10
Cytat:
Napisał COOLKEG
Oryginalnego? A co nie tak z nieoryginalnym? Jeśli odczytuje i kasuje błedy, to co jeszcze wymagać? Naklejki z homoloacją?
rozsadnie fordy poza oryginalnym obsluguja moze 2 inne i zaden z nich nie jest tanszy niz 20k... ale, pokaz mi Pana Henia z kompem, prosze... tylko nie z takim z allegro co niby obsluguje 5mln modeli samochodow, z czego 2mln jeszcze nie wyprodukowane...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 12:46   #16
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
Oryginalnego? A co nie tak z nieoryginalnym? Jeśli odczytuje i kasuje błedy, to co jeszcze wymagać? Naklejki z homoloacją?
Z takiego uniwersalnego naprzyklad nie da sie nadpisac na imobilajerku nr seryjnego pompy wtryskowej , i po wymianie qpa nie pojedziesz , nie wiem czy tez da sie ja zasowcic z tego co wiem te czynnosci da sie tylko wykonac z orginalnego WDS a
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 13:56   #17
COOLKEG
Turysta
 
Avatar COOLKEG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wrocław / Środa Śl.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 49
Domyślnie

Mam w co ASO ma u siebie na stanie. Np. ostatnio, po wymianie pedału od gazu, zaprzyjaźniony mechanior (można go zaliczyć do tzw. Henia) kasował mi błąd za pomocą kabla, który z jednej strony posiadał złącze OBD a z drógiej zakończony był laptopem. Nie wiarygodne, co? Za usługe kasuje od 25-35zeta, w zależności od sytuacji. Np. gdy auto sie nie uruchamia, to pofatyguje się nawet do klienta (za dodatkową opłatą oczywiście) czego ASO nie potrafi. Podłączenie pod komp, ASO kasuje 140 zeta.
A słyszałeś kiedyś o pomocy drogowej, która naprawia auta na miejscu? (o ile to możliwe do naprawy) Nie są tani, ale wiesz jakiego sprzętu używają? Takiego jak ten mechanior ode mnie. Na pewno nie za 20000zeta.
Widzę że masz autko bardzo swieże, ja nie. Ty jeździsz sobie do ASO, a ja nie!
Jak bym zliczył wszystkie podpinki, które robił mi ten koleś, a musiał bym za nie płacić w ASO, to wyszła by mi całkiem przyzwoita sumka.
Na koniec chciał bym zaznaczyć, że praktycznie nie oddaje samochodu do warsztatu, staram się radzić sobie sam. Mam już za sobą nawet wymiane silnika, i sterownika pompy wtryskowej, i o dziwo znów jeżdze, mimo że ASO nawet tam nie zaglądało, za to koleś z komputerkiem tak.

Cytat:
Napisał MisiekT
pokaz mi Pana Henia z kompem, prosze..
Serdecznie zapraszam do Wrocławia
pozdrawiam
COOLKEG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-07, 19:38   #18
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
staram się radzić sobie sam.
Nie chcę byc wredny... niektórzy robią i nie płacą... a sa tacy co płaca i piją kawę między czasie korzystając z WiFi i surfując na forum na przykład.

COOLKEG tu nie chodzi o to które święta lepsze, tylko GENERALNIE nie ma pana henia z laptopem, bop większość z nich zakończyła swoją przygode z dizlami na poziomie POLONEZA 1.9 D

ASMFC od nas z foruma też cóś z lapem i OBD ma doczynienia... i co z tego... rozumiem, że jak zapraszasz do wrocka na laptopa to lawetę sponsorujesz.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-07, 06:55   #19
COOLKEG
Turysta
 
Avatar COOLKEG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wrocław / Środa Śl.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Nie chcę byc wredny... niektórzy robią i nie płacą... a sa tacy co płaca i piją kawę między czasie korzystając z WiFi i surfując na forum na przykład.
Masz racje. Zgadza się.

Cytat:
Napisał Jackiller
większość z nich
Też się zgadza, ale większość ≠ wszyscy

Cytat:
Napisał Jackiller
lawetę sponsorujesz
Heh. To nie tak. MisiekT chciał zobaczyć p.Henia.

Po raz kolejny pozwolę sobie zauważyć, że ta dyskusja nie ma nic wspólnego, z tematem tego wątku. Może poza "Ręce opadają", bo mi już opadają od tłumaczenia, o co mi chodzi.
Musicie zrozumieć, że nie wszyscy użytkownicy Fordów (i nie tylko), w sytuacji awaryjnej, oddają swoje pojazdy tylko do ASO! Nie udowadniajcie mi, że inna opcja jest nierealna, a skoro już oddajecie do ASO, to po co to forum? Tyle tematów, w których ludzie proszą o pomoc? Proponuje zamknąć FCP, przecież ASO wam pomoże, i każdy problem rozwiąże!

Mimo wszystko pozdrawiam świątecznie,
i do zalogowania niebawem.

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2007 07:00 ]
Z okazji świąt
życzę bezawaryjnej, bezkolizyjnej, sprawnej (bez korków) jazdy.
i niech mało palą!
COOLKEG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-07, 10:01   #20
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
Musicie zrozumieć, że nie wszyscy użytkownicy Fordów (i nie tylko), w sytuacji awaryjnej, oddają swoje pojazdy tylko do ASO! Nie udowadniajcie mi, że inna opcja jest nierealna, a skoro już oddajecie do ASO, to po co to forum?
rozumiemy, rozumiemy...
warsiafffka ma swojego Henia-Zbycha (niestety tylko od spraw mechanicznych) i poleconego przez Zbycha gościa z ASO na dobrej w sprawach elektryki/elektroniki
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-07, 10:06   #21
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Najpierw w temacie wątku. Niestety to mogą być objawy padającego sterownika pompy wtryskowej - dość popularne w TDDI. Komp nie zawsze to pokazuje. Kolega darek76 tu z forum, miał różne dziwne objawy typu falowanie obrotów, gaśnięcie silnika, które raz były raz nie ale w końcu skończyło się wizytą w serwisie pomp wtryskowych i naprawą/wymianą sterownika. ASO swoim kompem nic nie wykryło.

Ewentualnie druga opcja. Czy przy tych 2500 silnik gaśnie definitywnie czy tylko spada na wolne obroty i nie reaguje na pedał gazu a po restarcie jest ok. Jeśli tak to właśnie ów pedał jest przyczyną. 360 zeta i 20-30min roboty.

Cytat:
Napisał COOLKEG
Mam w co ASO ma u siebie na stanie. Np. ostatnio, po wymianie pedału od gazu, zaprzyjaźniony mechanior (można go zaliczyć do tzw. Henia) kasował mi błąd za pomocą kabla, który z jednej strony posiadał złącze OBD a z drugiej zakończony był laptopem.
Po wymianie pedału gazu nie trzeba nic resetować, więc pan tzw. Henio cię naciągnął. W tamtym roku wymieniałem pedał - sam pod domem, a krótko po tym (ok 600km) miałem zupełnie inną awarię w trasie. Auto trafiło na lawetę i do ASO, gdzie podpięli kompa który wykrył:
- uszkodzona wiązka alternatora (powód naprawy)
- błędy EGR'a - (norma - przy okazji wyszło)
Ani słowa o pedale gazu. Pytałem nawet o to i powiedzieli że jak przyczyna błędu ustanie to znika sam. Jak kiedyś padło mi łożysko w tylnym kole i przy okazji poległ impulsator ABS'u - zapaliła sie kontrolka ABS. Po wymianie ruszamy z mechaniorem na jazdę próbną i kontrolka nadal świeci - przez jakieś 100-200m - potem zgasła...

ASO w Ełku skasowało mnie na 230 zeta w czym było 100 za kompa (dali mi wszystkie wydruki) i 130 naprawa drutów. Jak na awarię 600km od domu to mało i jeszcze auto wypucowali czyli dodatkowe 30 do przodu.

Generalnie unikam ASO i ich kompa bo z tego co słyszę i czytam to wiekszość awarii jest do wyłapania z użyciem mózgu i doświadczenia ale faktycznie pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Kompy "uniwersalne" typu laptop mogą odczytywać wszystko to co WDS w ASO ale nie sądzę że potrafią zapisać numery wtrysków w TDCI, wgrać nowy soft itp...
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-07, 10:47   #22
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał COOLKEG
MisiekT chciał zobaczyć p.Henia.
COOLKEG, Pan Henio w rozumieniu tego forum to nie jest elektryk z porzxadnym sprzetem tylko najprostszy i w sumie najtanszy mechanik, do ktorego jedzie sie wymienic klocki, lozyska itp...
Jezeli w kazdym warsztacie we Wrocku taka osoba faktycznnie ma lapka z kompletek wtyczek, to zwracam honor...
a ze jest ktos kto jezdzi z lapkiem i ma lewy soft wrzucony, to nie musisz mi mowic - u nas tez jest duzo takich cudakow i wiele warsztatow ma jakiegos uniwersalnego kompa... tylko ze taki komp NAPRAWDE nie ma takiej funkcjonalnosci jak oryginalny...
i co gorsza, zdarzaly sie przypadki ze po zabawach przez magikow, potrzebna byla lawet do ASO na reset softu
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-07, 13:28   #23
COOLKEG
Turysta
 
Avatar COOLKEG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wrocław / Środa Śl.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 49
Domyślnie

MisiekT, zgadzam się z Tobą na 100% i ciesze się żeśmy się wreszcie zrozumieli.
Od siebie dodam jeszcze, że nie wystarczy ASO z wielkim warsztatem, kasą fiskalną bez dna i ze sprzętem z kosmosu,
jeśli pracujący tam "specialiści-mechanicy", zamiast oleju w głowie, mają beton
Chciałbym móc w ogóle nie zaglądać do warsztatów....
czego i Wam życzę...
COOLKEG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-07, 17:53   #24
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
poleconego przez Zbycha gościa z ASO na dobrej w sprawach elektryki/elektroniki
Albo polecanego przez Mastersa... w innym ASO

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2007 17:57 ]
Cytat:
Napisał MisiekT
Pan Henio
Pan Henio Kowal... o
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 17:04   #25
rfilo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 12
Domyślnie

widze że panowie sie rozmowni strasznie zrobili......szkoda tylko że nie na temat wątku( byłby z tego większy pożytek dla wszystkich. Z drugiej jednak strony miło dowiedzieć się jakie sa ceny w innych cześciach kraju w ASO.

Nareszcie po 1,5 miesiaca dostałem swoją foczke...i jeżdzi)) Komputer nic nie wykazał bo jak to stwierdził jakiś mistrzunio z papierami w ASO...komputer nie wykrywa uszkodzeń mechanicznych (nie wiem ile w tym prawdy) A powodem moich problemów był zawór w pompie który się zacinał!Całe szczeście znajomy mechanik czyt. pan Henio , Kaziu itp ma łeb na karku, troche pokombinował i dostałem nową pompę prawie za freeI wszystko hula jak marzenie!))odpukac oczywiście!

No to byłoby tyle w tym temacie.Ale co się na wkur.......m to moje!!((
rfilo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 21:23   #26
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał rfilo
sie rozmowni strasznie zrobili......szkoda tylko że nie na temat wątku
bo od 19.12 czekamy na info od ciebie - to po pierwsze

od Twojego pierwszego posta nie minęło 1.5 miesiąca bajarzu tylko 9 dni- to po drugie

a po trzecie - nikt Ci nie obiecał, że znajdziesz tutaj pomoc z dziedziny DIZLA he he... niestety - nie ma na forumie (pisze to niemal w każdym poście) speca od dizli a przyczyn ciężkiego odpału w dizlu jest ze dwadzieścia.

pozdrawiam
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 22:54   #27
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

poza tymi drobnostkami o których pisał Jack, dostałeś w tym wątku na pierwszej stronie wskazówkę gdzie szukać (sam ją pisałem, nawet z cenami w ASO), która okazała się trafna, więc o co biega?
po co wrzucasz temat na forum jak nie korzystasz z rad?
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-07, 07:23   #28
rfilo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 12
Domyślnie

Po pierwsze kolego Jackiller pierwszy post który napisałem jak się zaczeły problemy z moją foczką był 16 listopada!!Jezeli według ciebie to 9 dni to życze powodzenia w liczeniu.
Po drugie czytałem dokładnie wszystkie wasze odpowiedzi w moich tematach i jestem Wam wszystkim bardzo za nie wdzięczny.
Dzieki nim wiem teraz ile może być przyczyn m.in nie zapalania samochodu a z drugiej strony na podstawie waszych opisów mogłem wyeliminowac usterki które mnie nie dotycza!
A po trzecie jak zauważył kolega COOLKEG
Kod:
Po raz kolejny pozwolę sobie zauważyć, że ta dyskusja nie ma nic wspólnego, z tematem tego wątku. Może poza "Ręce opadają", bo mi już opadają od tłumaczenia, o co mi chodzi.
niestety niektórzy zboczyli z watku tematu.
A po czwarte gdybym wiedział co jest z moim autkiem wczesniej to bym napisał.A skoro dostałem je dopiero wczoraj to kiedy miałem niby napisać??????
rfilo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-07, 10:08   #29
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

rfilo, nie denerwuj się
napisz lepiej, czy pan Henio skorzystał z rad tu podanych, czy dłubał sam, aż wydłubał?
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-07, 11:14   #30
michal_m
Turysta
 
Avatar michal_m
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Garaż
Domyślnie

rfilo, napisz jak będziesz już wiedział osso chozi z Twoim dieslem. Choć jeżdżę benzyniakiem to mnie to interesuje - warto wiedzieć co dzieje się z dieslami Forda i ile to kosztuje.
__________________
Michał
michal_m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
1,8 TDDI, poranny rozruch na mrozie jazi1 Silnik i skrzynia 53 10-02-10 23:34
Opadające wskazówki sandman25 Inne techniczne 3 10-04-09 11:07
ciezki rozruch 1.8 tddi wazel_77 Inne techniczne 16 08-11-07 08:17
ASO lublin-rece opadają gesio Serwis i gwarancja 10 18-10-05 15:58

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u