Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 09-05-16, 12:54   #1
JPK
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2016
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 5
Domyślnie 1.8 TDCi Pryskający olej po prawej stronie silnika, skrzypienie

Witam,
od jakiegoś czasu w moim Focusie FL 1.8 TDCi zbierała się mała ilość oleju, jakby pryskała skądś, głównie na pokrywie akumulatora, wewnętrznej stronie maski, naokoło i pod bałwankiem intercoolera (bałwanek to zamiennik).
Zdjąłem dzisiaj pokrywę intercoolera i akumulator, zdemontowałem bałwanek by zobaczyć jak to wygląda w środku, miał trochę oleju. Był mocno zapocony na zewnątrz, tam gdzie są te metalowe pierścienie głównie, ma zmarszczenia ale dziury nie znalazłem. Na zdjęciach jest już po przetarciu szmatą.

Nie jestem pewien który element to separator oleju, ale jeżeli jest to ta puszka do której idzie rura zaznaczona na zdjęciu to nie widzę tam nadmiaru oleju/kapania.

Po przetarciu wszystkiego i złożeniu odpaliłem silnik. Nie zaobserwowałem pryskania oleju nawet podczas kręcenia na wyższych obrotach za to niestety pojawił się objaw który dużo bardziej mnie przeraża a mianowicie jakieś dziwne skrzypienie po prawej stronie silnika (dopiero po tym jak dodałem więcej gazu na próbę). Skrzypi zarówno na niskich jak i wysokich obrotach. Zgasiłem silnik, odpaliłem jeszcze raz i znów to samo.

A więc obecne problemy to:
- wciąż nie wiem co było powodem pryskania oleju (bardzo małe ubytki, na bagnecie nie widać zmian)
- skrzypienie

Czy skrzypienie może to być spowodowane nieprawidłowym montażem? Nie ingerowałem znacząco w silnik, obudowa intercoolera to tylko dwie śrubki i dwa "zatrzaski" pod grillem. Czy może przez to że akumulator został odłączony?

Plamy oleju na górze silnika - https://i.imgur.com/IytN9LM.jpg
Zdjęcia które zrobiłem dziś przy demontażu - http://imgur.com/a/hU4Ij
(jak widać pod bałwankiem są ubrudzone praktycznie tylko te elementy które są bezpośrednio pod nim)
Film ze skrzypieniem - https://www.dropbox.com/s/07icnbxdvo...05102.mp4?dl=0

Jeżeli ktoś rozpoznaje te objawy, czy bezpiecznie jest przejechać niewielkie odległości samochodem? Muszę jak najszybciej go przestawić gdyż na parkingu ma się odbyć impreza juwenaliowa inaczej mnie odholują.

Przebieg to 220k o ile nie był kręcony po sprowadzeniu. Z typowych usterek tego modelu:
- dwumasa była robiona może 4 lata temu.
- bałwanek został wymieniony na nowy jakoś 6 miesięcy temu.
- czujnik położenia wału też był robiony.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc, będę sprawdzał ten temat prawdopodobnie co chwilę bo strasznie się martwię więc na pytania odpowiem czy też skoczę coś sprawdzić w aucie.

Ostatnio edytowane przez JPK ; 09-05-16 o 13:54
JPK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Brak ręcznego na prawej stronie Adax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 18 24-08-15 09:57
[MK1] 1.8 TDDI Dziwny dzwiek z prawej strony silnika (rozrzadu) pacynka1908 Silnik i skrzynia 6 03-04-11 22:37
[FFII} SYCZENIE W PRAWEJ GÓRNEJ CZĘŚCI SILNIKA. AOC Silnik i skrzynia 4 08-06-09 23:44
[FFI] Nie świeci postojówka po stronie prawej NooN01 Elektryka, audio i alarmy 0 04-06-09 08:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u