Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-01-07, 13:10   #31
Sylwekgsxf
Turysta
 
Avatar Sylwekgsxf
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Bełchatów
Postów: 207
Garaż
Domyślnie

a no właśnie , ja mam 150 tyś na budziku (z czego już około 70 tyś na LPG) i planuje jeszcze 50-80 tyś dobić , także chętnie przeczytam na co jeszcze trzeba zwrócić szczególną uwage ( bo może na coś pomijam w eskploatacji swojej fury)
__________________
FF 99r 1.6 16V + BRC SEQUENT
Sylwekgsxf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-07, 09:16   #32
Lord Morte
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Katowice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 211
Domyślnie

Ja sekwencji mam juz przejechane ponad 10k km, poki co zadnych problemow. Chociaz... NO jest jedna sprawa, ale dotyczaca bardziej montazu niz eksploatacji. To o czym juz pisalem na forum, chodzilo o trojniki przewodow chlodzacych przy instalacji gazowej, byl przez nie wyciek plynu chlodzacego.... byl to za duzo powiedziane, bo wymienilem i wyciek dalej jest ;/ Dlatego niedlugo autko znow idzie do mechanika ;/.

Spalanie przy mojej dosc ostrej czasami jezdzie nie przekracza 10, 10.5 litra/100km. Jak poszaleje maksymalnie przez caly cykl baku, to dojdzie do 13 litrow.

Jezeli chodzi o moc to spadek jest, szczegolnie przy wyzszych obrotach. Przy obecnej regulacji na gazie nie pociagne tak wysoko jak na benzynie. Tak naprawde silnik na gazie mozesz wyregulowac tak by nawet zwiekszyc moc, ale tu nie ma nic nowego, stracimy bardzo na ekonomii jazdy.


Ogolnie z gazu jestem zadowolniony, milo tankuje sie pelny bak na stacji za mniej niz 80zl Tylko denerwuje mnie ten problem z ukladem chlodzacym;/
Lord Morte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-07, 09:22   #33
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lord Morte
obecnej regulacji na gazie nie pociagne tak wysoko jak na benzynie
to bardzo dobrze ze nie, bo bys musial szukac nowego silnika... na gazie odcinka powinna byc sporo nizej niz na PB i jest to standard...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-07, 08:51   #34
jacekm_
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Łódź
Postów: 6
Domyślnie

Ja też mam 1.6 na sekwencji, z tym że w Escorcie. Jest to Zetec-E (90KM) i nie ma tych osławionych ceramicznych gniazd zaworowych. Miałem początkowo problem z szarpaniem przy hamowaniu silnikem ! Po wymianie przewodów na nowe wszystko jest ok, no może poza spalaniem, które nie do końca spełnia moje oczekiwania.
Przejechalem na razie 12000km na sekwencji i w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony.
jacekm_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-07, 08:31   #35
California
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 20
Domyślnie

A ja przy przebiegu 165 000 w 1.6 mam 120 000 przejechane na gazie i nie zaobserwowałem specjalnych oznak zużycia silnika.
California jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-07, 13:39   #36
Lord Morte
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Katowice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 211
Domyślnie

a ja mam inne pytanko do uzytkownikow gazu. Chodzi o trojniki na ukladzie chlodzacym, przez ktore leci chlodzenie na instalacje. Mi zainstalowali jakies plastikowe badziewie, ktorego nie da sie na tyle dobrzeo, zeby nie przeciekalo.... no wlasnie, bo przecieka i co 3 dni musze dolewac plyn chlodzacy ;/ Jak to wyglada u Was, jak macie podpiete chlodzenie? Sa jakies problemy?
Lord Morte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-07, 11:39   #37
California
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 20
Domyślnie

Wymień albo poproś żeby ci je zmienili na miedziane, albo jakieś inne metalowe. Plastikowych nie można tak mocno ścisnąć cybantem. U mnie też ciekło, to kazałem wymienić wszystkie.
California jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-07, 01:17   #38
Lord Morte
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Katowice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 211
Domyślnie

No wlasnie juz kupilem miedziane trojniki, jutro odbiore, zalozymy pewnie w tym tygodniu i kuniec problemasow
Lord Morte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 18:40   #39
taroon
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 23
Domyślnie

Ja mam do Was takie pytanie. Mogę zamontować w aucie instalację STAG 300 za 2600zł w firmie http://www.abart.com.pl/.
W cenę wliczone jest:
- instalacja gazowa: sekwencyjny wtrysk gazu STAG 300 firmy AC,
- zbiornik toroidalny o pojemności do 49l montowany we wnęce koła zapasowego lub zbiornik cylindryczny do 80l,
- profesjonalny montaż wraz z regulacją,
- wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
- gwarancja producenta 24 miesiące,
- podatek VAT 22%.
http://www.ac.com.pl/autogaz/stag300/

Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z instalacją tej firmy? Za BRC trzeba zapłacić ok1200zł więcej a to już mi się nie opłaca. Najważniejszy chyba jest poprawny montaż a instalacja raczej jest bez znaczenia? Co myślicie?
taroon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 19:30   #40
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

taroon, pomyśl jeszcze o lubryfikacji. Czyli dodatkowym smarowaniu (zdaje się zaworów). Ja za BRC Sequent 24 z lubryfikacją dałem 3500 zł.
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 21:40   #41
sibi
Sympatyk
 
Avatar sibi
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Wawa-Wołomin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2002
WJ Warszawa Targówek
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

GAZ dla Focusa ZłO
__________________
Naucz się modzie pisać!!!
Podpis zmieniony przed moderatora: "szmata szmatą pozostanie i tyle"
Nr 44 Members Club SS


sibi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 21:51   #42
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

Zapomniałem dodać, że mam wyjętą z samochodu połowę instalacji. Padły mi 3 wtryskiwacze. Dobrze, że mam jeszcze 1 mieś. gwarancji.
A tak ogólnie to moja instalacja sprawuje się dość dobrze. Najważniejsze jest to, że nie ma różnicy w jeździe na benzynie i na LPG, zarówno w mocy jak i w spalaniu (no może troszkę)
Miała trochę usterek tzn. 3-4 razy trzeba było dostrajać kompa, 2 razy padł mi czujnik ciśnienia gazu i miałem w grudniu już wymieniony jeden wtryskiwacz.
O instalacji STAG 300 firmy AC nie wiem nic.
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-07, 00:44   #43
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

taroon, o tej instalacji nic nie slyszalem, a cena wydaje mi sie troche niska... jak nie chcesz BRC to zainteresuj sie polskimi instalkami KME... instalacja ma wieeelkie znaczenie, a w szczegolnosci wazny jest sterowniki - powinien moc sterowac kazdym wtryskiem oddzielnie....

Cytat:
Napisał taroon
zapłacić ok1200zł więcej a to już mi się nie opłaca
zadaj sobie lepiej pytanie czy oplaca ci sie ryzykowac za ten 1200zl... jak juz montujesz do foczki gaz, to nie oszczedzaj na instalce...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-07, 08:52   #44
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
zadaj sobie lepiej pytanie czy oplaca ci sie ryzykowac za ten 1200zl... jak juz montujesz do foczki gaz, to nie oszczedzaj na instalce...
Zwłaszcza do 1.6
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-07, 21:13   #45
Sylwekgsxf
Turysta
 
Avatar Sylwekgsxf
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Bełchatów
Postów: 207
Garaż
Domyślnie

to co zaoszczędzisz na montażu to pewnie wydasz później na naprawe
__________________
FF 99r 1.6 16V + BRC SEQUENT
Sylwekgsxf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-07, 00:09   #46
taroon
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 23
Domyślnie

Trudno się na coś zdecydować Chyba trudno jakieś konkretne wnioski wyciągnąć bo każdy ma inne zdanie o danej instalacji(jak tak poczytać różne fora). Jedni chwalą KME, inni przestrzegają przed montażem... Co do STAG300 to nie znalazłem nigdzie żeby ktoś w foce miał zamontowaną ale opinia jest o nich nie najgorsza. Popytam się jeszcze u gazowników ale chyba cena będzie w moim przypadku miała decydujące znaczenie. Najwyżej zostanę królikiem doświadczalnym i będę opisywał moje przygody na forum :P
taroon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-10, 21:31   #47
bulek27
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 2
Domyślnie

--------------------------------------------------------------------------------

Witam.!

Posiadam Fokusa z instalacją LPG od założenia instalacji przejechałem ponad 30 tyś. km i wszystko jest ok. Przez przypadek przeczytałem posty o połączeniu fokusa z gazem i nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć, auto sprawuje się bardzo dobrze nie mam żadnych problemów z eksploatacją,
ale po tylu negatywnych opowieściach zastanawiam się czy już mogę zacząć się bać? Odezwę się i opiszę jak zrobie jeszcze większy przebieg na LPG.

Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post był z 21:28 ----------

--------------------------------------------------------------------------------

Witam.!

Posiadam Fokusa 1,6 16v 2004r z instalacją LPG od założenia instalacji przejechałem ponad 30 tyś. km i wszystko jest ok. Przez przypadek przeczytałem posty o połączeniu fokusa z gazem i nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć, auto sprawuje się bardzo dobrze nie mam żadnych problemów z eksploatacją,
ale po tylu negatywnych opowieściach zastanawiam się czy już mogę zacząć się bać? Odezwę się i opiszę jak zrobie jeszcze większy przebieg na LPG.

Pozdrawiam.
bulek27 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-10, 15:23   #48
david_borys.
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: kętrzyn
Postów: 4
Thumbs up stag 4

Mam założoną instalacje stag 4 przejechane 30 tys i wszystko jest OK. Bez zadnych problemów
david_borys. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-10, 17:38   #49
szkudel
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Konin
Postów: 47
Domyślnie

Witam, foka jak z tematu, rocznik 2000, instalacja ze stagiem 300 założona w sierpniu, plus lubryfikacja, na razie ponad 7 tysięcy przejechane.
Nie robiłem żadnych luzów zaworowych, ale zamierzam je sprawdzić za jakieś 15 tysiecy km.

Do tej pory miałem następujące problemy:

-na samym początku falowały obroty chwilę zaraz po przełączeniu na gaz w zakresie 200 obrotów(nie wpływało to na nic), podjechałem do gazownika, wyregulował było ok.
-kilknascie dni temu zdarzyło mi się to znowu, fakt faktem że tylko raz i było w jeszcze w mniejszym zakresie, teraz nie zaobserwowałem, więc mam nadzieję że sie nie powtórzy


a takto nic się nie dzieje, nie widzę spadku mocy, jak go męcze mocno to 9 z haczykiem spali gazu, 10 nie mogę przekroczyć, w trasie Konin-Lublin 8,2
W zimie żadnych problemów z gazem.

najbardziej jestem zadowolony przy tankowaniu,


mam nadzieję że będzie mi dalej służył bezproblemowo,

pozdrawiam
szkudel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-10, 16:00   #50
Petru23
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1998
Postów: 41
Domyślnie

Podepnę się, bo nie chcę zakładać nowego tematu. A nie ukrywam iż w żadnym innym nie znalazłem nic co mnie interesuje.
Problem polega na tym iż wszelkie informacje odnośnie gazu w FF1 odnoszą się do tych z silnikiem zetec-se. I nie ukrywam iż problemy z nim i z gazem poznałem.
A jak się sprawy mają z zetec-s? Bo przeciez silniki się róznią... Mniemam iż również nie jest zalecany do niego gaz, ale... jak to jest?
Petru23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-10, 14:37   #51
cotrez
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Uć
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
EL Łódź
Postów: 9
Domyślnie

Ja na dniach będę zakładał gaz. Instalacja KME. Zastanawiam się tylko nad tą lubryfikacją, generalnie to tylko +200zł.
cotrez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-10, 15:15   #52
Andreas1971
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Leszno
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 52
Domyślnie

Czy lubryfikacja pomaga ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale na pewno nie zaszkodzi.Ja mam i jestem spokojniejszy, a przy wydatku na instalacje ponad 2 tyś to te 200 zł nie robi dużej różnicy. Pozdrawiam!
__________________
Andreas1971
Andreas1971 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] DO UZYTKOWNIKOW FF II sylwia Inne techniczne 4 14-02-07 13:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u