Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-11-16, 11:11   #1
ryszinho
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar ryszinho
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
Postów: 38
Domyślnie ST170/SVT tuleje drążków stabilizatora

Witam.

ST170 i SVT mają grubsze drążki stabilizatora 21 mm w porównaniu do oryginalnych 18 mm. W ASO twierdzą (potwierdza to eucatparts i katalogi firm produkujących części zamienne) że nie ma innych tulei jak tylko te 18 mm.

Pytanie następujące, przed wszystkim do osób które wymieniały te tuleje: gdzie je kupić? Kupować na ebay poliuretanowe z wysyłką z USA lub UK? Trochę droga zabawa. Czy jest inne rozwiązanie?

Ponadto mam pytanie do osób które mają długo ST170/SVT: czy prawdą jest że łączniki stabilizatora z tyłu miały trochę inną konstrukcję i inny materiał?

Pozdrawiam, Piotr
ryszinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-16, 16:28   #2
kspiwosz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kspiwosz
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
1999
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Z moich osobistych obserwacji wynika, że faktycznie drążek stabilizatora w ST170/SVT jest grubszy o tych parę mm, ale gumowe tuleje trzymające drążek są takie same. Wygląda na to, że w ST170/SVT drążek jest mocniej ściśnięty tą gumą.

Minimalnie większe tuleje (na większą średnicę drążka) i z poliuretanu robi w swoich zestawach Eibach, ale nie wiem czy są one dostępne oddzielnie.

Osobiście spróbowałbym zmontować drążek na tulejach jakie są w katalogu Forda. W razie zainteresowania mam chyba na zbyciu komplet takich nowych tulejek, więc jak coś to pisz bo jestem skłonny oddać je po kosztach.

Łączniki stabilizatora w ST170/SVT z tyłu są na 100% poliuretanowe i mogą nieznacznie różnić się kształtem tych elementów z tworzywa, w stosunku do łączników w zwykłych wersjach. Zasadniczo budowa i sposób montażu jest taki sam więc wydaje mi się, że jako zamiennik można zastosować zwykły łącznik. Możliwe, że zwykły będzie zwyczajnie mniej trwały.
kspiwosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-16, 18:48   #3
ryszinho
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar ryszinho
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
Postów: 38
Domyślnie

Jesteś pewien że tuleje są te same? Montowałeś/demontowałeś takie oryginalne, które miały numery zgodne ze zwykłymi? Trochę dziwne to dla mnie, standardowo gumy mocno się ściska, a 3 lub 4 mm na średnicy to trochę jest.

No właśnie, dostępność słaba.

Czy miałeś kiedyś styczność z takim poliuretanowymi łącznikami? Info na ten temat znalazłem bodajże w ori specyfikacji SVT, ale w USA te łączniki nawet do zwykłego focusa wyglądają inaczej. U mnie poprzedni właściciel był tak sprytny że dla zasady je wymienił na zwykłe, dlatego nie mam pojęcia jak one wyglądały i jak się sprawowały.
ryszinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-16, 22:10   #4
kspiwosz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kspiwosz
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
1999
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

W przypadku tulei katalog podaje ten sam numer dla wszystkich wersji focusa oprócz RS'a (tzn w RS'e z przodu są inne tuleje, a z tyłu są zwykłe). U siebie przy przekładce założyłem nowy zestaw stabilizatorów Eibach'a i tuleje miałem w komplecie, ale ciągle mam stary stabilizator i stare tuleje, więc mogę je w ciągu najbliższych 2 tygodni porównać.

Mam też gdzieś stare łączniki stabilizatora tył, z auta które stanowiło dawcę części. Miałem je w rękach kilka dni temu i różnice wydawały się minimalne w stosunku do zwykłych łączników które mam zamontowane w samochodzie, ale żeby dokładnie to stwierdzić musiałbym mieć oba łączniki do porównania, a najlepiej dwa nowe. W najbliższym czasie zamierzam kupić komplet nowych łączników dedykowanych do ST170, więc jak już będę je miał podzielę się spostrzeżeniami.
kspiwosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-16, 11:13   #5
ryszinho
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar ryszinho
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
Postów: 38
Domyślnie

Jak byś, to pamiętaj o tym żeby sprawdzić co tam siedzi Jak rzeczywiście siedzą tuleje 18 mm na drążku 21 mm to chyba nie ma ich potrzeby wymieniać skoro są takie ciasne, luzu pewnie nie dostają.
Rzeczywiście jest nawet na stronie eucatparts wyróżnienie że łącznik st170/rs jest inny i składa się z 3 elementów - śruby, nakrętki i tego elementu pomiędzy łącznikiem i wahaczem. Obczaiłem na necie jak to wygląda, wyglądało jak łącznik z focus mk2. Sprawdziłem to i łącznik do mk2 który występuje pod numerem 1500682 to nic innego jak 3 elementy z st170/rs.
Dla potomnych: do st170/rs zakładamy łączniki z mk2, które wyglądają trochę inaczej - mają to przewężenie. Jak się przyjrzeć nawet zamiennikom to widać że są z czarnego poliuretanu - mają połysk, nie są matowe jak guma.
Ale jak będziesz mieć nowe w ręku to możesz zrobić porównanie, jestem ciekaw czy śruba jest grubsza, czy te gumy mają większą średnicę itp itd. Pisałem do Ciebie wiadomość.
ryszinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-16, 15:36   #6
kspiwosz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kspiwosz
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
1999
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Łączniki stabilizatora tył są dokładnie takie: http://ford.sklep.pl/product-pol-142...x-1500682.html

Do focus'a mk1 w ASO występują tylko w postaci 3 oddzielnych części, ale chyba łącznie ich cena jest niższa niż zestawu. Jak przyjdą w kolejnym tygodniu to opiszę różnice.
kspiwosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-16, 09:26   #7
ryszinho
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar ryszinho
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
Postów: 38
Domyślnie

No dokładnie, to jest to, ciekawe czy materiał z których to jest wykonane rzeczywiście jest jakiś lepszy. Masz ceny poszczególnych części?
ryszinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-16, 07:44   #8
kspiwosz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kspiwosz
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
1999
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Sprawdziłem jakie tuleje gumowe siedzą na drążku stabilizatora tył, i potwierdzam to co wcześniej pisałem - mimo, że sam drążek jest grubszy (21mm) to tuleje są zwykłe.

Cen poszczególnych elementów łącznika nie mam bo przy zamówieniu telefonicznym usłyszałem tylko kwotę za 2 komplety - 135 zł. Jak w tym tygodniu odbiorę części, to jeszcze to potwierdzę.
kspiwosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-17, 16:05   #9
piotrek_stp
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar piotrek_stp
 
Piotrek
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Wroclove
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 577
Garaż
Domyślnie

Witam!

Zamierzam zamówić do swojego ST170 zestaw tulejek poliuretanowych z deuteru. I mam pytanie. Jaką średnicę wybrać w kwestii przedniej tulei przedniego wahacza? Fi12 czy Fi14?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piotrek_stp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Tuleje Olaaa Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 20-06-16 23:39
[MK1] Tuleje st170 budi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 15-12-11 16:18
tuleje , ale jakie? Nasa Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 07-03-08 21:35
Tuleje wachacza NeroN Inne techniczne 16 29-04-05 10:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u