Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-03-05, 22:17   #1
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie pomozcie jak spawdzic albo gdzie oprocz ASO

czy piasta wzglednie poloska jest krzywa??? W jaki sposob- bo ja a podejrzewam ze jak pojade do zwyklego warsztatu to mi powiedza ze jest ok albo ze nie potrafia tego stwierdzic.
A chce sprawdzic bo wina za moje telepanie kierownicy podczas hamowania moga byc wzej wymienione rzeczy!!- ale sam juz nie wiem - moze szukam dziury w calym!!
pozdrawiam
ptak01
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-05, 23:53   #2
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Półośka: Podnieść auto na podnośniku (najpierw jedną stronę, potem drugą) odpalić na biegu, wsadzić łeb pod auto i oblookać czy jest prosta. Jak się kręci to od razu widać gdy cos jest nie tak. Jak do tego ściągniesz koło to od razu pooglądaj tarcze czy są proste.

Piasta: Kontrola geometrii powinna pokazać czy jest ok ale jeszcze nie słyszałem o zgiętej piaście.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 09:14   #3
luanda
Turysta
 
Avatar luanda
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Gdańsk v Malbork
Postów: 177
Domyślnie

Krzywa ośka, by dawała znać o sobie nie (tylko) przy hamowaniu.

Najpierw sprawdź koła (to moze być wina opon).

Mała przekładka - teścik, może pooże
__________________
Wyciszyłem sobie maskę! Jest... lepiej...
luanda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 10:06   #4
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie

Kola sprawdzalem sa prosciutkie!!!- zreszta byly juz probowane na 3 kompletach aluminiowych i jednym stalowym- i to samo telepie podczas hamowania!!!

Tarcze- zmienilem na nowe lucasa i klocki motorcrafta- jakby nie bylo odczuwalne te drgania, ale po 1000km znowu to samo!!!!!!!!!!!!!

i teraz nie wiem co robic, bo bylem w ASO to mi powiedzieli ze jak dla nich to przyczyna sa tarcze lucasa- a powinny byc motorcrafta!!!. Wiec oni proponowali mi zmiane na Motorcrafta a pozniej jak bedzie to samo to beda kombinowali . poprostu chcieli mnie najpierw na nowe tarcze naciagnac ktore wczesniej zmienilem!!!

juz nie wiem co to moze byc moze ma ktos jeszcze jakies pomysly?????
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 10:23   #5
grabosrobi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Lublin
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 43
Domyślnie

1 Czy dokładnie była oczyszczona piasta ( miejsce styku z tarczą)?
2 Jeśli tyle zrobiłeś to może przyczyna tkwi w tylnych hamulcach - występuje duże bicie które pośrednio "przenosi" się na ciśnienie płynu hamulcowego (zmiany ciśnienia), a to w efekcie dale "pulsowanie " na przednich hamulcach i koło drga
3 Ile lat ma płyn hamulcowy? - jeżeli więcej niż 3 lata to bym zaczął od zmiany płynu!
__________________
Lublin
FF 1.6 X100 sedan 2003r
grabosrobi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 10:30   #6
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie

wszystko bylo oczysczane - bo pozniej sie wk.... i zmienilem na stare tarcze - ktore na wszelki wypadek lekko przeszlifowalem- effekt- drgania minimalne, ktore po przebiegu ok 1000km sie powiekszyly.

plyn bede musial zmieic juz czas najwyzszy

a co do tylnich hamulcow( mam tarcze) - jezeli by z nimi cos nie tak by bylo to zmieniajace sie cisnienie nie powinno miec wplywu na bicie kol przednich???
ale dzieki za rade musze wszystko sprawdzic bo juz mnie to zaczyna denerwowac coraz bardziej

ale moze ktos ma jeszcze jakies sugestie??
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 13:43   #7
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Ile przejezdziles na tych lukasach??
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 14:54   #8
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Ile przejezdziles na tych lukasach??
tak zrobilem z 2-3kkm; a ze nie bylo poprawy wiec wrocilem do starych tarcz!!!- bo byly dosc grube i dobre zeby je dokonczyc!!!
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 16:50   #9
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Mnie też się tak działo, im szybciej tym bardziej waliło, a jak się hamowało to było niezbyt przyjemnie, w serwisie powiedzieli, że przyczyną jest to,że opona była łatana i się zmienił rozkład masy
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-05, 17:53   #10
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Mnie też się tak działo, im szybciej tym bardziej waliło, a jak się hamowało to było niezbyt przyjemnie, w serwisie powiedzieli, że przyczyną jest to,że opona była łatana i się zmienił rozkład masy
i co nadal masz takie telepanie???- bo ja probowalem lacznie na 4 roznych kompletach opon i jak bylo tak nadal jest. I z tego co wiem w 100% jestem pewny ze 3 komplety opon nigdy nie bylo latanych!!
zreszta watpie zeby opony mogly byc przyczyna
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-05, 22:15   #11
dj_jack
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Drawsko Pom.
Postów: 35
Domyślnie

Ja mam to samo. Podobno może to byc od tarcz (zwichroawały się i dodatkowo klocki się skończyły). Jutro jadę do mechanika na wymianę klocków i tarcz więc dam znać czy problem zniknął jak trochę przejadę.
__________________
Focus 1,6 00'
dj_jack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-05, 23:01   #12
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał dj_jack
Ja mam to samo. Podobno może to byc od tarcz (zwichroawały się i dodatkowo klocki się skończyły). Jutro jadę do mechanika na wymianę klocków i tarcz więc dam znać czy problem zniknął jak trochę przejadę.
Ja mialem zmieniane(klocki i tarcze) i nic nie dalo; ale ciekawy jestem jak bedzie u ciebie; jutro jade na zmiane plynu hamulcowego. to raczej nie pomoze, ale i tak trzeba wymienic bo od rou 99" jezdzi w samochodzie
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-05, 10:30   #13
grabosrobi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Lublin
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał ptak01
Cytat:
Napisał dj_jack
Ja mam to samo. Podobno może to byc od tarcz (zwichroawały się i dodatkowo klocki się skończyły). Jutro jadę do mechanika na wymianę klocków i tarcz więc dam znać czy problem zniknął jak trochę przejadę.
Ja mialem zmieniane(klocki i tarcze) i nic nie dalo; ale ciekawy jestem jak bedzie u ciebie; jutro jade na zmiane plynu hamulcowego. to raczej nie pomoze, ale i tak trzeba wymienic bo od rou 99" jezdzi w samochodzie
Widzę ze już sporo jeździsz na tym płynie !
zanim gowymienisz sprawdź sobie taką rzecz rano jak będą zimne tarcze przejedź kawałek bez hamowania (ewentualnie hamuj ręcznym() i sprawdź czy przednie tarcze są zimne może przez tak stary płyn słabo odbijały klocki i układ tarcze - klocki delikatnie lecz systematycznie przegrzewał się - efekt pokrzywione tarcze i wibracje.
Być może te nowe tarcze i klocki w ten sposób wykończyłeś i trzeba je będzie jeszcze raz wymienić . Płyn hamulcowy w większości marek każą wymieniać po 2 latach , rozumię jeżdzić na płynie 3 lata (max 4 lata zależy od eksploatacji) ale u Ciebie to wychodzi 6 lat to naprawdę sporo za długo .
można olewać wymiany innych pierdułek ale płyn hamulcowy to " Twoje bezpieczeństwo"
__________________
Lublin
FF 1.6 X100 sedan 2003r
grabosrobi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-05, 22:55   #14
dj_jack
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Drawsko Pom.
Postów: 35
Domyślnie

Tarcze i klocki wymienione i na razie wszystko gra. Okazało się że wewnętrzny klocek był juz do konca starty. Prawdopodobnie caly czas obcieral i przegrzal tarcze stąd to bicie. Nie wiem czy użyję prawidłowego określenia: zacisk byl zblokowany i sciagal na jedna strane stąd ten starty wewnętrzny klocek.
__________________
Focus 1,6 00'
dj_jack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 22:09   #15
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał dj_jack
Tarcze i klocki wymienione i na razie wszystko gra. Okazało się że wewnętrzny klocek był juz do konca starty. Prawdopodobnie caly czas obcieral i przegrzal tarcze stąd to bicie. Nie wiem czy użyję prawidłowego określenia: zacisk byl zblokowany i sciagal na jedna strane stąd ten starty wewnętrzny klocek.
U mnie klocki zdziera rownomiernie; i niewazne wew, czy zewnetrzne!!
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-05, 11:55   #16
dj_jack
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Drawsko Pom.
Postów: 35
Domyślnie

To sprawdz jeszcze to co pisał grabosrobi. A płyn to napewno do wymiany i przy okazji sprawdzą ci te zaciski.
__________________
Focus 1,6 00'
dj_jack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zawieszenie tylne-Albo siadło coś albo mam zwidy driver Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 30-01-06 17:12
Kto wie jaka firma zaopatruje Forda w narzedzia; albo gdzie ptak01 Inne techniczne 0 20-01-06 18:00
gdzie mozna przetoczyc tarcze we wroclawiu, legnicy albo ptak01 Inne techniczne 4 08-03-05 14:40

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u