Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-06-11, 02:12   #8
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sebool Zobacz post
Miałem podobny objaw w swojej foczce,1,6 zetec climatronic, po wciśnięciu przycisku (AC) sprężarka nie załączała się. Szukałem , lukałem (wtyczki, połączenia) wsio ok. A sprężarka nie odpala. Popytałem, co nieco i trafiłem na gościa od klimatyzacji co ma troszkę oleju w głowie, (notabene z Bydgoszczy). Po. 1. (w skrócie) w układzie klimy są czujniki ciśnienia min. i max. W moim przypadku było tak, że w zeszłym sezonie klima działała, a w tym już nie (okazało się że miałem pusty układ) i czujnik min. nie pozwalał na załączenie sprężarki by jej nie uszkodzić (zatrzeć). Czujnik max, zadziała wtedy gdy w obiegu znajdzie się zator i ciśnienie wzrośnie do nie bezpiecznej wartości. Niestety nie udało się zlokalizować wycieku czynnika chłodzącego, nieszczelność może mieć średnice włosa lub mniej i wyciek trwa miesiącami. Co mnie martwi. Ale Fachman nabił mi układ czynnikiem z barwnikiem i powiedział :"śmigaj tak długo aż nie zauważysz zmiany wydajności klimy na na gorsze" . Jak by co podjedź i popatrzymy gdzie nam wsio ucieka. Dziś przeprowadziałem "test" wydajności klimy, zakładając termometr przy kratce nawiewu. Przy nagrzanym aucie wew ok 28 st.C w 10min temperatura przy kratce nawiewu spadła do 8 st.C Klima chłodzi jak ta lala, oby się udało szybko zlokalizować ucieczkę czynnika chłodzącego. Bo lato się zbliża Pozdrawiam
Kolego a w którym warsztacie ów spec pracuje ? Bo jadę pierwszy raz z klimą do nabicia odgrzybienia itp itd. i nie wiem gdzie pojechać.

Druga kwestia to czy jechać do takiego warsztatu co facet mi mówi, że odgrzybienie z nabiciem klimy 150zl do tego ewentualna wymiana filtru kabinowego i jeszcze coś wspominał, że należy sprawdzić osuszacz tłumacząc sprawdzenie i ewentualną wymianę jakiegoś przewodu bo nie wiadomo w jakim stanie tam wszystko jest.Generalnie też polecał co 2-3lata sprawdzenie tego układu osuszającego i ewentualną wymianę lub co tam będzie do zrobienia przy tym ---> warsztat na Modrzewiowa 5 Bydgoszcz za renaultem.

W innym warsztacie facet nawet nie wspomniał o osuszaczu i powiedział mi , że koszt ogólny to do 300zł i robią w klimatyzacjach dość długo i nie mieli problemów z reklamacjami.Dodatkowo powiedział iż nie wprowadzają środków odgrzybiających przez kratki nawiewu w kabinie bo to nie jest miejsce powstawania grzyba. Oni robią to od miejsca w którym grzyb powstaje. Dodatkowo zachwalał się skutecznością przy kilku autach które były zagrzybione i sobie z tym poradzili --> warsztat na ul.Gdańskiej 108 Bydgoszcz Ich strona http://www.geminiauto.bydgoszcz.pl/s...bydgoszcz.html

Ostatnia kwestia czy odgrzybianie jest to rutynowy zabieg przy dobijaniu klimy. Robić to za każdym dobiciem czy tylko jak śmierdzi z nawiewu ? (czy to już za późno)

Auto ponad 2lata chłodziło idealnie ( nie wiem ile środka było w klimie bo auto kupiłem 2 lata temu z Belgii ) - używałem klimy nawet w zimę bo miałem problem z nawiewem na szybę. Teraz nie wiem ile zostało środka w klimie a nie chcę czegoś uszkodzić także od jakiegoś czasu jeżdżę z żoną nie włączając klimatyzjacji

Proszę o opinię i poradę

Ostatnio edytowane przez Kristov81 ; 03-06-11 o 02:27
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
klimatyzacja

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Klimatyzacja nie zawsze chłodzi. ryba1406 Inne techniczne 3 11-04-09 17:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u