Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-12-06, 17:12   #1
czocher84
Turysta
 
Avatar czocher84
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Zgierz (łódzkie)
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 139
Domyślnie zawieszenie tylne - demontaz [FFI]

Uszkodzenia takie przez co tylne prawe kolo stoi tak
Do wymiany tylna belka i tu sie rodzi pytanie. Czy demontaz calego zawieszenia tylnego jest mozliwy za pomoca podstawowych kluczy dostepnych w garazu? moze jakies elementy wymagaja specjalnych sciagaczy bez ktorych ani rusz?generalnie jaki jest poziom trudnosci? Jutro bym zaczynal i nie wiem czy jest wogole sens, bo utkne w pewnym momencie i

I pytanie do łodziaków. Kto ewentualnie zna jakis warsztat, ktory by to zrobil(doczytalem o jednym na ul.Kolumny i drugi na Puszkina)

Z gory dziekowac za porady.
Pozdrawaim
czocher84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-06, 21:03   #2
thomus
Turysta
 
Avatar thomus
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Ostróda
Postów: 49
Domyślnie

Powiem Ci tak ruszać zawieszenie w focusie z tyłu to masakra!! Ja wymieniałem sprężyny i z przodu poszło normalnie czyli bez większych trudności ale za to z tyłu na bank nie odkręcisz tych śrub co są w gumach!! W ASO podobno je przecinają i dają nowe. Ja połamałem na tym zawieszeniu dobrej jakości klucz A jak podejmiesz się walki sam to u mnie np. śruba w tej gumie najbliżej koła to na nakrętce miał dwa spawy!!
Powodzenia
__________________
Focus zmienił właściciela, niech się sprawuje doppsze w nowych rękach i nie przyniesie wstydu.
thomus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-06, 21:17   #3
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Odkręcisz sam. Ale jak kolega zauważył są dwie śruby które trzeba ścinać.
Też tam pogiąłem dwa klucze... Nie chciało mi schylić zobaczyć czemu to iść nie chce...
A już taaaką przedłuzkę miałem przygotowaną

Na www.ford.sklep.pl
Kupisz te śruby w wersji niespawanej na wymianę.

A po drugie jeśli się zdecydujesz wymienić całą belke to nie musisz odkręcać wachaczy tylko, amorki i mocowania do nadwozia.

Dasz radę, tylko się zaopatrz w śruby i nowe elementy i jakiś kanał.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-06, 23:49   #4
czocher84
Turysta
 
Avatar czocher84
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Zgierz (łódzkie)
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 139
Domyślnie

czy te zlapane spawem sruby dotycza wszystkich wersji nadwozia??(mam kombi), domyslam sie ze tak...
czocher84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-06, 23:52   #5
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

W HB napewno. W kombii nie wiem. Podejrzewam,że też...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-06, 00:22   #6
czocher84
Turysta
 
Avatar czocher84
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Zgierz (łódzkie)
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 139
Domyślnie

no nic, zobaczymy co z tego wyjdzie generalnie chce wymienic ten element a reszte przelozyc ze starej zawiechy. Dam znac jak poszlo.
Pozdro
czocher84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-06, 00:25   #7
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Powinieneś dać sobei radę, bedzie miał tylko trochę roboty z przełożeniem amorków i wachaczy.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-06, 08:27   #8
jkb^^
Turysta
 
Avatar jkb^^
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: FKP Poludnie
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
DDZ powiat dzierżoniowski (Dzierżoniów)
Postów: 313
Domyślnie

bylem wczoraj w lodzi firmowym focusem na wymianie tylnych wachaczy, za cala impreze lacznie z uszczelnianiem przednich pol osi zaplacilem 5500zl suma nie zla ... podaje tak dla porownania bylem w ford mieszek na ul. obywaltelskiej
ps bardzo fajne panie tam pracuja :P

co do ciecia srub to w moim przypadku tez byly ciete, a zrobili to w 6,5 h, mialem czas na zwiedzenie lodzi
__________________
było: 104KM, 250Nm; jest: 124KM, 298Nm - magic power made by Masters
jkb^^ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-06, 09:55   #9
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał czocher84
Uszkodzenia takie
Cos ty zrobił foczce?
Oprócz tylnej belki na pewno masz do wymiany ten wahacz co go widać na 3 zdjęciu ale to chyba jasne. Co do odkręcania śrubek to nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi spawami. Nakrętki są na stałe przy belce i dlatego są przyspawane a wykręca się śrubę -łatwo nie jest. Z tego co z mechniorem kiedys gadałem to najprościej Ci będzie zdemontować całą tą belkę razem z wahaczami a potem to rozkręcać "na stole". Sprawdź przy okazji stan tuleji czy gumki nie sa ponadrywane bo to bedzie najlepsza okazji do powymieniania ich.
Śruby zapiekają sie w tulejach i stąd własnie sa problemy z demontażem. Teraz dostępne śruby mają trochę inny kształt - zwężenie w części pracującej wewnątrz tuleji i powinno sie je łatwiej odkręcać - ale jakie masz w aucie to nie wiem.
Pamiętaj żeby śruby wahaczy dokręcać na opuszczonym samochodzie w przeciwnym wypadku pozrywasz gumki w tulejach na dzień dobry. No i jeszcze na geometrię trza będzie pojechać ale to chyba oczywiste.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-06, 15:27   #10
czocher84
Turysta
 
Avatar czocher84
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Zgierz (łódzkie)
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 139
Domyślnie

foka wynonala lot w wieeelki row, zatrzymujac sie na jednym z drzew rosnacych na zboczu i oparla sie strona kierowcy na kilku mniejszych(naszczescie, ze byly tam drzewa bo dachowanko byloby nieuniknione),winne granatowe seicento odjechalo w sina dal.uszkodzenia budy byly takie http://czocher.fotosik.pl/albumy/96123.html
plan wlasnie jest taki aby najpierw zdemontowac w calosci a pozniej na spokojnie przekladac
wahacz oczywiscie do wymiany.geometria tez oczywista
dziex za rade z dokrecaniem wahaczy.
pozdro
czocher84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-06, 15:35   #11
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Zawsze mówię - grunt że ludzie cali, foczka po raz kolejny okazała się dobrym zabezpieczeniem podróżujących w niej. Powodzenia w dalszej naprawie
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-06, 00:10   #12
czocher84
Turysta
 
Avatar czocher84
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Zgierz (łódzkie)
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 139
Domyślnie

powoli do przodu zawias wyjety

tu widac lepiej, ze skrzywione jest "mocnawo"

jutro na zakupy przekladka,geometria i gotowe

p.s. zadnych srub narazie nie trzeba bylo ciac, generalnie poszlo w miare bezproblemowo.
pozdro

EDIT:
Niestety zakupow brak niby cos tam i bylo ale 400 za sam wozek to trosze za duzo. Naszczescie ojciec jedzie jurtro sluzbowo niedaleko Ślesina a tam ludziki maja za 250 wiec tragedii nie ma.

Jednak co by popoludnia nie marnowac foczka dostala mala konserwacje


I tu sie nalezy porzadny pstryczek w nos ksiegowym forda za oszczednosci Wiekszosc podlogi od zewnetrznej strony jest pokryte "czyms" co spelnia w 100% swoja role jako ochrona antykorozyjna, jednak czesc z tylu nie posiada tej ochrony kompletnie(jedynie srednio dokladnie pomalowane) co zaowocowalo rozlegla rdza wyczyscilem ile sie dalo, pomalowalem jutro przyjdzie na to bitex i mysle ze na kilka lat mam problem z glowy.
pozdro

[ Dodano: Nie 17 Gru, 2006 22:22 ]
foka zakonserwowana

zelastwo tez juz zakupione i odmalowane

jutro od rana trzeba sie porzadnie za to zabrac bo przeca foka nie moze tyle czasu stac bez kolek
pozdro

[ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 14:56 ]
przybylo kilka fantow

niestety odkrecenie wahaczy i uratowanie tuleji przy przebiegu prawie 170kkm bylo nie mozliwe(chyba dwie sie ostaly cale ), podobnie ze srubami
ile naprawa tego zawieszenia mnie wyniesie to szkoda gadac, ale co zrobic, auto musi jezdzic a i zawiecha bedzie prawie nowa

dodam tylko ze gdyby nie pozapiekane sruby to tuleje byly sprawne, bez luzow, pukow itp.
+ dla forda za jakosc i wytrzymalosc
pozdro

[ Dodano: Pią 22 Gru, 2006 00:20 ]
more stuff

i "druga mlodosc" wahaczy


pozdro

[ Dodano: Wto 02 Sty, 2007 23:57 ]
temat poszedl w dol ale foka juz sprawna i wsio oka
pozdro
czocher84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 13:41   #13
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

To ja się teraz dopnę do tego starego tematu

Tulejki leżą koło biurka (12 sztuk + dwa mocowania wahacza wzdłużnego + śruby, nakrętki i podkładki) i w wolnej chwili zabieram się za to sam.

Biorąc pod uwagę, że podczas wymiany sworznia z przodu (pomijam nity jak na moście kolejowym) zastanawiałem się, czy śruby ktoś nie przyspawał, bo nawet potężnym młotem nie chciała wyjść (pomogła szlifierka i wiertarka), to chciałbym spytać, które te śruby trzeba ciąć (pewnie wszystkie, hehe) i o co biega z tym ustawianiem wysokości zawieszenia?

Bo ja myślałem to tak:
1. Podnoszę auto
2.Odkręcam wahacze po kolei i biorę w imadło
3.Wybijam tuleje
4.Wbijam nowe
5.Zakładam wahacze
6.Stawiam auto na kołach
7.Dokręcam śruby
8.Jadę na zbieżność

A tu w TISie czytam o jakimś klocku drewnianym do ustawiania wysokości zawieszenia...
Czyli co? Auto stawiam na kołach z tym klockiem dystansującym i dokręcam a potem podnoszę, wyciągam klocek i dopiero znowu stawiam na kołach?
Czy olewam sprawę i na zbieżności mi ustawią prawidłową wysokość (czyli pojadę na zbieżność do ASO lepiej) a ja po prostu tylko dokręcam śruby
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 14:17   #14
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

O wysokości zawieszenia to nie wiem .

Śruby raczej bedziesz musiał ciąć wszystkie ( nowe jak bedziesz zakładał posmaruj czymś i np namiedzuj dobrze - tak na zaś).
Jesli chodzi o wymianę tuleji to polecam (sprawdzone organoleptycznie) nie wybijac i nie wbijac tylko zrobić to na prasie hydraulicznej, po drugie podjedz gdzies z wahaczami i niech Ci migomatem "przyłapią" tuleje do nich.Niestety z tymi wymiarami jest różnie i tuleje potrafią się wysuwać i potem zajebiście skrzypi zawieszenie.
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 15:04   #15
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Z tą wysokością, to wymyśliłem tak, że te kołki mają na celu ustawić odpowiednią wysokość zawiasu, kiedy auto stoi na kołach a śruby nie są podokręcane.
Żeby nie siadło za nisko.
Dokręcam śruby i już mogę kołki powyjmować. Okaże się czy miałem rację w sobotę (jak nic się nie zmieni, to będę w sobotę walczył)

Namiedziować i tak miałem zamiar ale z tym migomatem to niezły patent. Da się zrobić w garażu

Prasy niestety teść nie ma i nie znam nikogo, kto ma w okolicy, więc będę zmuszony wybijac. Jak zawiozę do mechanika to zapłacę sporą kasę za 12 sztuk.
Nikt za frajer robić nie będzie a jak czytam ile niektórzy płacą, to wolę ręce pobrudzić
Mamy narzędzia, kanał i wolę walki
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 16:48   #16
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Oskar
niech Ci migomatem "przyłapią" tuleje do nich.Niestety z tymi wymiarami jest różnie i tuleje potrafią się wysuwać
IMO przy Fordowskich tulejach szkoda zachodu
Cytat:
Napisał Schem
będę zmuszony wybijac.
wyjąć możesz wycinając gumę, a potem mały brzeszczocik, robisz dwa nacięcia w tuleji i na lajcie wyjmujesz jakimś wkrętakiem...
a jak będziesz wkładał to duże imadło + zestaw tuleji w wymiarze tulejek wbijanych i takich lekko większych i powinno być OK
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 06:25   #17
artur76
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar artur76
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Rembertów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
2002
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 442
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Schem
wolę walki
I to jest najważniejsze.

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2008 06:26 ]
Cytat:
Napisał gRuHa
niech Ci migomatem "przyłapią" tuleje do nich.Niestety z tymi wymiarami jest różnie i tuleje potrafią się wysuwać
Ja zrobiłem tak u siebie i lepiej mieć pewność niż skrzypiący zawias.
artur76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 10:18   #18
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Cytat:
Napisał Oskar
niech Ci migomatem "przyłapią" tuleje do nich.Niestety z tymi wymiarami jest różnie i tuleje potrafią się wysuwać
IMO przy Fordowskich tulejach szkoda zachodu ]
Grucha
nie mówie tu na przykładzie swojego samochodu tylko kilku które robił Zbychu i niestety fordowskie czy nie trzeba przypunktować nie ma siły.

Cytat:
Napisał gRuHa
wyjąć możesz wycinając gumę, a potem mały brzeszczocik, robisz dwa nacięcia w tuleji i na lajcie wyjmujesz jakimś wkrętakiem...
a jak będziesz wkładał to duże imadło + zestaw tuleji w wymiarze tulejek wbijanych i takich lekko większych i powinno być OK
Aha jasne , ciekawe jak chcesz wyciąc ta gumę mając wahacze na samochodzie jak juz sruby puszczą to potem jest łatwo


Jeszcze jedno wybijaj delikatnie bo w wahaczach wzdłużnych blacha jest jak folia aluminowa

Co do wykręcania to jesli masz narzędzia to jest jeszcze taki patent że :
bierzesz palnik i wytapiasz całą gumę poprostu botem biaks i masz zdjęte
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 11:33   #19
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał Oskar
Co do wykręcania to jesli masz narzędzia to jest jeszcze taki patent że :
bierzesz palnik i wytapiasz całą gumę poprostu botem biaks i masz zdjęte
Słyszałem o tej metodzie, ale palnik może rozhartować wahacz, a tego byśmy nie chcieli

Zastanawiam się nad jeszcze jedną metodą, podana przez kolegę. Tylko nie wiem jak to we foce wygląda (teść mówił, że takiej francy śruby jak ta od sworznia z przodu jeszcze w swej karierze nie widział )

Metoda polega na tym, że biorę śrubę długą i rurkę o średnicy zewnętrznej tulejki oraz większą. Rurkę przykładam do tulejki, drugą od drugiej strony, "przewlekam" śrubę, łapię po obu stronach szeroką podkładką (kawałkiem blachy) i skręcam. Mniejsza rurka wypycha tulejkę w tą większą.
Mam w ten sposób prasę mechaniczną na gwint

Tylko nie wiem, czy jestem w stanie "wykręcic" tyle siły, żeby poszło. Na pewno metoda mniej niszcząca niż młotek ale kwestia jakie ramię trzeba zastosować i jaką wytrzymałość ma mieć śruba
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 12:12   #20
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

To już chyb ałatwiej będzie na imadle wycisnąć.
Tylko do tego 4 ręce potrzebne
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 12:29   #21
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał Oskar
To już chyb ałatwiej będzie na imadle wycisnąć.
Tylko do tego 4 ręce potrzebne
No, to też jest myśl.
A 4 ręce akurat mamy

Tyle tych sposobów usunięcia tulejek a i tak najwięcej mięsem będę rzucał podczas demontażu samych wahaczy...
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 18:34   #22
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Oskar
Grucha
nie mówie tu na przykładzie swojego samochodu tylko kilku które robił Zbychu i niestety fordowskie czy nie trzeba przypunktować nie ma siły.
\
nie wiem nie znam się, ale gdzieś słyszałem, że oryginały są OK, a wymiarów nie trzymają zamienniki
Cytat:
Napisał Oskar
ciekawe jak chcesz wyciąc ta gumę mając wahacze na samochodzie
a czy ja powiedziałem, ze chcę to robić na samochodzie??
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-08, 10:11   #23
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Cytat:
Napisał Oskar
ciekawe jak chcesz wyciąc ta gumę mając wahacze na samochodzie
a czy ja powiedziałem, ze chcę to robić na samochodzie??
No to jak juz masz zdjęte to sie wyciska i nie trza sie tak pieprzyć
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-08, 10:09   #24
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

No dobra, kilka godzin w kanale z młotkiem i szlifierką i jedna strona zrobiona cała.
Z ośmiu śrub do odkręcenia odkręciły sie 4. Z czego dwie od wahacza wzdłużnego (od tego motylka) i po jednej od górnego (ta od strony belki) i dolnego przedniego. Pierwsze trzy gdyby nie wyszły, to bym się chyba pociął - dojścia brak

Reszta do cięcia... i to była masakra. Teraz już wiem za co niektórzy płacą po kilka tysięcy i dlaczego "fachury" mówią, ze się nie da, trzeba cały wahacz zmienić.
Pieprzyłem się z tym od południa do 21.

Tulejki wychodzą bez problemów (imadło za słabe) przy użyciu młotka.
Wchodzą też tą metodą bez większych przeszkód.
Nie wiem po co i jak łapać je migomatem, bo po pierwsze one są dobrze spasowane (może mieliście jakieś gorsze jakościowo), do tego dopierdzielone śrubami a po drugie jak to heftnąć bez palenia gumy to nie bardzo wiem...

Najgorszy jest wahacz wzdłużny - bez rozbierania hamulców, spuszczania płynu, odpinania linki ręcznego i czujnika ABS nie da się go wyjąć na imadło a wybijanie tej tulei w kanale to rzeź.

No ale poszło.

W jakiejś wolnej chwili biorę się za drugą stronę i powinno być szybciej.

Różnicę w jeździe już czuć.

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 11:40 ]
Panowie... zwracam honor i przepraszam...
Wczoraj auto zaczęło kwiczeć... wysunęła się tulejka w wachaczu dolnym tylnym...

Jeszcze raz musiałem poodkręcać śruby (na szczęście tylko odkręcać ) i połapać tulejki spawarką...

Polecam zrobić to od razu, mniej roboty
I robota bardzo delikatna - żeby nie zapalić gumy...
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-10, 22:06   #25
qvadrat
Turysta
 
Avatar qvadrat
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Białystok
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
BI Białystok
Postów: 5
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Schem Zobacz post
Panowie... zwracam honor i przepraszam...
Wczoraj auto zaczęło kwiczeć... wysunęła się tulejka w wachaczu dolnym tylnym...

Jeszcze raz musiałem poodkręcać śruby (na szczęście tylko odkręcać ) i połapać tulejki spawarką...

Polecam zrobić to od razu, mniej roboty
I robota bardzo delikatna - żeby nie zapalić gumy...
to znaczy wysunęły się te tulejki w tych "kościach" (dolne poprzeczne)? cukierków nie trzeba spawać?

i jak długo zawieszenie jest sprawne po takiej naprawie?
__________________
-------------
by Qvadrat
qvadrat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-10, 22:50   #26
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Cytat:
Napisał qvadrat Zobacz post
cukierków nie trzeba spawać?
Te tulejki można nie spawać ale reszta musi być ''złapana'' bo będzie się przesuwać.Najważniejsza uwaga ''nakrętki są zgrzane w zawieszenie'' odkręca się śrubami,nakrętki zostawia się w spokoju,nawet klucza nie zakłada się.Jeżeli śruba obraca się z tulejką no to wtedy tylko cięcie.Więc taka naprawa zawiechy to tylko dla zaawansowanych.
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-10, 19:52   #27
Adax
Turysta
 
Avatar Adax
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 131
Domyślnie

Witam! Chciałbym zapytać kolegów o rozkraczenie...
Mianowicie wymieniałem pół roku temu tulejki na zawieszeniu tylnym i mam teraz rozkraczenie typu /--\ Co robić? Mechanik mógł coś źle zrobić, ale przecież tulejki są na wcisk? Pozdrawiam!
Adax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-10, 20:01   #28
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adax Zobacz post
Witam! Chciałbym zapytać kolegów o rozkraczenie...
Mianowicie wymieniałem pół roku temu tulejki na zawieszeniu tylnym i mam teraz rozkraczenie typu /--\ Co robić? Mechanik mógł coś źle zrobić, ale przecież tulejki są na wcisk? Pozdrawiam!
A posta wyżej czytał Tulejki mogły się przesunąć i zrobił się negatyw. Dlatego powinny być przyłapane.
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-10, 21:58   #29
Adax
Turysta
 
Avatar Adax
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 131
Domyślnie

OK, ok, ale co to znaczy przesunąć... ? To one nie są dokładnej długości, tylko krótsze? Proszę nie śmiejcie się ze mnie, nie znam się na tym, a muszę pogadać z mechanikiem, bo wydaje mi się, że on mi tego nie spawał.
I jeszcze jedno: od razu po zamontowaniu koła były rozkraczone, więc o jakim przesunięciu mowa? Montażowym? Pozdrowionka
Adax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-10, 23:07   #30
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adax Zobacz post
OK, ok, ale co to znaczy przesunąć... ? To one nie są dokładnej długości, tylko krótsze? Proszę nie śmiejcie się ze mnie, nie znam się na tym, a muszę pogadać z mechanikiem, bo wydaje mi się, że on mi tego nie spawał.
I jeszcze jedno: od razu po zamontowaniu koła były rozkraczone, więc o jakim przesunięciu mowa? Montażowym? Pozdrowionka
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...16&postcount=9

wahacz powinien być na środku tulei.
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Tylne zawieszenie olo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 30-09-07 09:14
Tylne zawieszenie - HELP Graphic Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 12 07-11-05 09:00
Jak wzmocnic tylne zawieszenie?? wysoki1,8 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 19-09-05 11:24
Ile kosztuje tylne zawieszenie? szymbura Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 10-08-05 23:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u