Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-04-07, 19:44   #1
dzekoo
Turysta
 
Avatar dzekoo
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Szczecinek
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 16
Domyślnie [FII] Stuki z tyłu - klocki hamulcowe? gwarancja?

Witajcie,

Samochód ma 63tys. km, 1,5 roku, głównie trasy po 600km. Od dłuższego czasu coś mi stukało z tyłu. Myślałem, że to klapa bagażnika, była regulowana, bo się cieżko zamykała (i dalej jest ciężko), dziś byłem w serwisie Bemo Motors Koszalin.

Stuki były zwłaszcza na połatanej drodze (a takich u nas najwięcej). Coś jak niedomknięta klapa bagażnika, dobrze słyszalne w środku i prawie łomot na zewnątrz. Panowie (chyba metodą prób i błędów) stwierdzili, że to klocki hamulcowe z tyłu. Teraz faktycznie nie stuka, ale:

- zapłaciłem 408zł z wymianą. bo klocki nie podlegają gwarancji. Ja rozumiem - część eksploatacyjna, ale zdarte okładzimy to chyba coś innego niż stuki?
- klocki były zużyte około w 1/4. Czyli moim zdaniem bardzo mało, a co jeśli za 20 tys. zacznie stukać (tak mniej więcej zaczęło o ile pamiętam). Znowu 400zł?
- może to nie klocki tylko ich mocowanie jest złe, klocki były mierzone suwmiarką i wymiary mają jak nowe (oprócz okładzin).

Co Wy na to? Ja czuję się zwyczajnie zrobiony w balona. Po coś ta gwarancja chyba jest. Auto serwisowane tylko u nich: 3x po ok 1000zł, geometria u nich, mała kolizja (zderzak, intercooler i pierdoły - z ASO) u nich.

Lista usterek mojej Foki:
- EGR wymiana
- 1x łożysko z tyłu wymiana
- 1x smarowanie i 2x wymiana skrzypiącego pedału sprzęgła (dalej skrzypi)
- 5x smarowanie uszczelek w dzwiach i dzisiaj wymiana (na razie nie skrzypi)
- 2x ustawienie klapy bagażnika (dalej trzeba trzepnąc, żeby zamknąć)
- 1x wymiana zamka klapy bagażnika (prawdopodobnie woda, przestał działać)
- czasami kontrolka miga i nie chce się uruchomić 5x (nie ma błędów w pamięci)
- zmiana napięcia na żarówkach w zależności od obrotów (przygasają, rozjaśniają się) w 17 letnim nissanie tak nie mam.
- 3x spalona żarówka (no wybaczam, ale reflektor trzeba wyjąć).
- stuki z przodu przy prędkościach autostradowych, może jakiś obluzowny plastik
- skrzypiący fotel kierowcy
- skrzypiące dzwi prawe (to po dzisiejszej wymianie uszczelek).

Nie mówcie nic o rdzy, bo mi się słabo robi. Gdyby nie te usterki to takie fajne auto (zwłaszcza silnik . Za rok będziemy szukali nowego drugiego samochodu i chyba to Ford nie będzie mimo, że pani mi dzisiaj rabat proponowała.

Dodatkowo na każdym przeglądzie oleju ponad kreskę i trzeba zwracać uwagę. UFF.

Pozdrawiam
Jacek.
dzekoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
klocki hamulcowe breck micwen Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 06-10-09 23:13
Klocki hamulcowe marcin9913 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 29-11-07 21:43
Tarcze i klocki hamulcowe Fatso Inne techniczne 34 04-06-07 20:25
[FFI] Tarcze i klocki hamulcowe guliwer Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 14-05-07 22:37
Klocki hamulcowe i coś jeszcze. greendot Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 06-08-06 17:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u