Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-05-06, 12:59   #1
Pietro
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 19
Domyślnie Koło dwumasowe TDCi - Fakty , mity i diagnozowanie

Witam wszystkich , z uwagi na to że temat koła dwumasowego i problemów z nim związanych pojawia się często na forum a i w mojej foce miałem obawy co do kondycji tego koła o których pisałem tu http://forum.focusklubpolska.com/vie...ight=dwumasowe trochę czasu minęło i problem u mnie nie minął..... odstawiałem w końcu fure do ASO najpierw do Multeximu w Katowicach a potem BOSSA w B-Bej i w jednym i drugim ASO stał parenaście dni gdzie goście robili wszystkie możliwe testy czujników , programów, kabli itp ostateczna diagnoza : koło dwumasowe do wymiany koszt w od 3 tys ( samo koło) do 5,7 (koło, sprzęgło i rozruszniki - bo występują dwa rodzaje wieńców zębatych) jednym słowem szok !!!. Natomiast gdy zapytałem jak zdiagnozowano to koło odp „no prosze pana silnik bardzo szarpie przy uruchamianiu i wszystko na 1000 % jest sprawne wiec pozostaje tylko koło” . Z uwagi na tak „fachową” odpowiedź sam chciałem się upewnić jak to jest........ trwało to trochę ale dziś już wiem chyba wszystko na ten temat. Wiec tak producentem fabrycznym tych kół jest LUK i to właśnie ludzie z LUK-a mi pomogli . Żeby zdiagnozować koło dwumasowe nie trzeba jechać do ASO ani nie trzeba żadnych komputerów i innych bajerów które tylko w błąd wprawiają . Trzeba tylko wymontować rozrusznik co w FF tdci jest banalną czynnością każdy to potrafi zrobić . Gdy rozrusznik wymontujemy zobaczymy dwie masy koła : jedna z wieńcem zębatym a drugą bez niczego ( na jej obrzeżach widać ślady wycinania plazmą – nie obrobiona mechanicznie – „surowa”) i właśnie ta drugą masę przekręcamy w dowolnym kierunku do oporu i w tym położeniu zaznaczmy markerem jedną i drugą masę tak żeby był punkt odniesienia . Następnie tą samą masę przekręcamy w przeciwnym kierunku do oporu miedzy zaznaczonymi punktami powstaje pewien dystans : fabrycznie on wynosi około 1,5 cm dopuszczalny około 5-6 cm ja przy przebiegu 37 tyś km mam 4,3 cm czyli nie mało ale w normie wiec co robić jak dalej szarpie ???. U mnie problem ”rozwiązała” pewna klientka w ASO która przy mnie reklamowała że przy ruszaniu gaśnie jej samochód ( TDCI) a Pan z ASO no to „te silniki maja system ochronny przed uszkodzeniem, który polega na tym że jeżeli silnik nie osiągnie 500 obr/min to komputer go wyłącza w celu ochrony przed uszkodzeniem i musi Pani dodać więcej gazu przy ruszaniu”. Po tej informacji podejrzenie padło na rozrusznik że może to on nie „wykręca 500obr/min i silnik gaśnie i zapala przy uruchaminiu powodując efekt jak by „maluch” zapalił do tyłu na jeden cylinder . Kupiłem w ciemno rozrusznik używka 220PLN ze 115 konnego TDCi i wymontowałem i rozebrałem mój stary miał lekko wyrobione tylne łożysko – tulejkę i czuć go było lekko spalenizną ale po za tym git . No więc zamontowałem kupiony rozrusznik i z ogromna nadzieją do stacyjki iiiii EUUREKA silniczek zakręcił jak młynek do kawy i od razu odpał następnie próba drogowa rozgrzałem go ostro i ponownie odpał na ciepłym nawet nie drgnął i zagadał natychmiast i tak jest od trzech miesięcy supeeer - odpał od tyku czy ciepły czy zimny . Pozdrawiam wszystkich i jak by ktoś chciał więcej info to jestem do dyspozycji .Pozdrawiam Piotr


Poprawiłem link - NN
__________________
Pietro
FF TREND 1.8 TDCi
Pietro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-06, 13:17   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Zlodzieje z ASO pewnie był skasowali cię na 6 koła, a rozrusznik wzieliby ze szrotu lub co gorsze z samochodu innego klienta.

Zafajdnai spece tylko pod kompa potrafią podłączyć - raspekt za to, że sam doszedłeś do tego co i jak no, że podzieliłeś się tymi informacjami
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-06, 14:15   #3
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Naprawdę, super tekst
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-06, 15:54   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

jezu, jestem w szoku. niesamowicie cenna informacja! super, Pietro, respekt

[ Dodano: Nie 28 Maj, 2006 15:56 ]
czyli tak naprawdę u ciebie sprawę rozwiązał nowy rozrusznik?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-06, 18:25   #5
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Dzięki bardzo za instrukcje, przyda sie napewno



BTW.
No to klekotowcy sprawdzać kiedy wam padną te smroduchy
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-06, 19:34   #6
Pietro
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
czyli tak naprawdę u ciebie sprawę rozwiązał nowy rozrusznik?
Tak u mnie rozrusznik był przyczyną :razz: a efekt był taki, że przed wymianą liczyłem dni kiedy mi się silnik rozwali przy uruchamianiu
__________________
Pietro
FF TREND 1.8 TDCi
Pietro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-06, 16:40   #7
robak41
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: pomorze zachodnie
Postów: 9
Domyślnie

WIELKI DZIĘKI PIETRO!!!
Miałem ten sam przypadek, który opisałeś .Dziś znajomy mechanik wyjął rozrusznik z mojej foki, wymienił tuleje, wyczyścił, nasmarował i autko pali jak trzeba!!!A już myślałem że to koło zamachowe i że zaczną się wydatki.
Jeszcze raz wielkie dzięki :razz: :razz: :razz:
robak41 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-06, 02:09   #8
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pietro
koło dwumasowe do wymiany koszt w od 3 tys ( samo koło) do 5,7 (koło, sprzęgło i rozruszniki
ja wymienialem u siebie to wszystko (z tym ze u mnie byly inne objawy) zaplacilem niecale 3500zł. Jesli ktos bedzie musiac caly ten osprzet wymeinic to zapraszam do ASO białystok

pozdr.
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-07, 23:23   #9
robex73
Turysta
 
Avatar robex73
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Anglia,Aldershot
Postów: 5
Domyślnie

mi tez przyszlo to wymienic, na szczescie na gwarancji.Autko mam od dilera peugota i dali mi 6 miesiecy gwarancji tak ze ryplo mi sie jak slepej kurze ziarno.Narazie hula fajnie ,zero stukow sprzeglo dziala idealnie tak ze calkiem inna fura ,az chce sie jezdzic
robex73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-07, 17:39   #10
kondziu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 1
Domyślnie

U mnie przy odpalaniu na cieplym silniku strasznie szarpie, przy gaszeniu cisza. Na zimnym odpala bez problemu i bez szarpania.

Bylem dzisiaj w warsztacie u Wuja Zbycha,
po osluchaniu stwierdzil ze raczej to dwumasówka ale powiedzial
zebym przyjechal w wolnym terminie to sprawdzimy to zgodnie z opisem

Mam nadzieje ze bedzie to tylko rozrusznik.

_____________
KOndZiu

FF TDCi 115KM
__________________
________________
Ford Focus I TDCi 115 KM manual
kondziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-01-08, 19:50   #11
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pietro
Gdy rozrusznik wymontujemy zobaczymy dwie masy koła : jedna z wieńcem zębatym a drugą bez niczego ( na jej obrzeżach widać ślady wycinania plazmą – nie obrobiona mechanicznie – „surowa”) i właśnie ta drugą masę przekręcamy w dowolnym kierunku do oporu i w tym położeniu zaznaczmy markerem jedną i drugą masę tak żeby był punkt odniesienia .
Pierto się nie logował od długiego czasu
O które masy chodzi ??

__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-01-08, 21:42   #12
emde
Sympatyk
 
Avatar emde
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Lubin / Wrocław
Inny
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 387
Domyślnie

jakie są objawy co do kondycji koła dwumasowego..? oprócz metalicznego stukania i telepania całym silnikiem przy zapalaniu i gaszeniu występuje coś jeszcze..?

U mnie tak trzęsie przy zapalaniu i gaszeniu i własnie nie wiem czy koło czy rozrusznik..
__________________
www.pajacyk.pl
emde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-08, 14:42   #13
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie

U mnie, oprocz stukow przy gaszeniu i zapalaniu na cieplym silniku, byly jeszcze dziwne odglosy przy wcisnietym sprzegle (jakby silnik sie dlawil i mial zaraz zgasnac). Po rozebraniu kola wysypalo sie mnostwo jakiegos pylu, okazalo sie ze stare kolo chyba sie obluzowalo i dwie masy tarly o siebie (sa wyryte slady), natomiast luz boczny nie odbiegal znaczaco od normy.

pzdr
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-08, 20:34   #14
Tommasso
Turysta
 
Avatar Tommasso
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Wrocław
Postów: 26
Domyślnie

Kompletną nową dwumasówkę z tarczą , dociskiem , wysprzęglnikiem itp. LUK-a ( czyli taką jak montowali w fabryce ) kupiłem na all ..za 1450 zł . Uszkodzenie dwumasówki objawia sie tak jak koledzy piszą - zimny przy odpalaniu nie telepie - ciepły czasem odpala i szarpie tak , że serce sie kraje . Ja swoje pomimo małego przebiegu wykończyłem fantazyjną jazdą i ciąganiem przeładowanego busa na sznurku

Pozdrawiam Tommasso
Tommasso jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-08, 13:56   #15
daksel
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 19
Domyślnie

co do metalicznego dzwieku przy odpalaniu, to moj mechnik stwierdzil ze to lazysko alternatora lub sprzeglo alternatora. zobaczymy , 2 pytanie - dlaczego kontrolka swiec zarowcyh od razu gasnie, nawet 2 sekund nie po swieci , czy ktos ma podobny objaw?
daksel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-08, 15:16   #16
drof
Turysta
 
Avatar drof
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Śląsk
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
Postów: 205
Domyślnie

Cytat:
Napisał daksel
dlaczego kontrolka swiec zarowcyh od razu gasnie, nawet 2 sekund nie po swieci , czy ktos ma podobny objaw?
nie ma takiej potrzeby żeby grzały dłużej, gdyż ten typ potrafi zakręcić z jedną sprawną świecą nawet przy temp. zewnętrznej oscylującej wokół zera (autopsja) ...to jest chyba norma w TDCi.
__________________
Skrzypiące koło dłużej wiezie

drof jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-11, 10:47   #17
Domel
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Domel
 
Wojtek
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SO / SBE / SD / SK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
lipiec
2004
SO Sosnowiec
Postów: 2 711
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Gdy rozrusznik wymontujemy zobaczymy dwie masy koła : jedna z wieńcem zębatym a drugą bez niczego ( na jej obrzeżach widać ślady wycinania plazmą – nie obrobiona mechanicznie – „surowa”) i właśnie ta drugą masę przekręcamy w dowolnym kierunku do oporu i w tym położeniu zaznaczmy markerem jedną i drugą masę tak żeby był punkt odniesienia . Następnie tą samą masę przekręcamy w przeciwnym kierunku do oporu miedzy zaznaczonymi punktami powstaje pewien dystans : fabrycznie on wynosi około 1,5 cm dopuszczalny około 5-6 cm ja przy przebiegu 37 tyś km mam 4,3 cm

Odswieze ten temat bo jest bardzo interesujacy i zaginal gdzies w czelusciach forum

Czy ktos sprawdzal juz dwumase w ten sposob ?
Nie rozumię do konca tego zdania. Najpier do oporu w jedna strona, markerem na oba kola, a potem druga strona i sprawdzamy dystans ?
__________________
Moja Foczka MK1 Moja Foczka MK3
---------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
---------------
Nowe Oferty ----> Praca w IT - Katowice - Info na PRIV <----
Domel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-12, 20:35   #18
cezarg1410
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Grajewo
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
BGR powiat grajewski (Grajewo)
Postów: 359
Garaż
Domyślnie

Miałem coś podobnego Z tym że ja dwumasę miałem zmienioną bo była szrot, ale przy odpalaniu strasznie rzucało silnikiem. U mnie to była wina aku. Po wymianie odpala bez szmerów
cezarg1410 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] LPG - fakty i mity Michał Gaz i zagazowane Foczki 18 17-11-10 11:06
Fakty i mity o pseudo xenonach i halogenach piotr-ek Tuning Optyczny 26 04-01-10 22:52
Koło dwumasowe TDCi Fakty i mity i diagnozowanie Pietro Silnik i skrzynia 2 27-01-08 21:34
Koło dwumasowe TDCi Fakty i mity i diagnozowanie Pietro Silnik i skrzynia 3 29-05-06 12:06

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u