Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 25-05-09, 23:59   #1
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie Jak to robia handlarze? Mała przestroga z dowodami:)

Chciałem Wam zobrazować jak handlarze picują auta i koloryzują ich historie. Byłem niedawno tego można powiedzieć "przykładem" Oto historia:

Niedawno sprzedaliśmy wysłużone auto żony - Ford Ka r.1997 jeździła nim 7 lat. Auto kupił teść mojej żone (wtedy jeszcze jej nie znałem) od prywatnej osoby (dziewczyna 20 letnia z pl), a Ci z kolei kupili od 1 właściciela z niemiec - tak pokazywała niby org. książka Forda niemiecka. Kilka usterek auta: z podwozia z przodu płatami leciała rdza, auto było walone z przodu+tył (widać na fotkach -zderzak), nie miało obu poduszek z przodu, licznik był zepsuty-wskazywał +20km/h do realnej prędkości, liczne ogniska rdzy w różnych miejscach (miejscami spore i łatwo widoczne), uszkodzona antena, silnik przygasał - zapalały się kontrolki od aku i t. silnika (niby naprawiali to nam kilkukrotnie ale w końcu i tak nei doszedł żaden mechanik do przyczyny żeby to w 100% rozwiązać). Żona jest bardzo uczciwą osobą także chciała go wystawić jak najniżej - powiedziała daj za 3500, mówię spróbujmy 4200 wyjściowo coś sie obniży. Od momentu wystawienia - telefon za 10 min i goście byli u nas po 30 min, kupili auto za 3800.

Kojarząc kilka faktów domyslałem się, że to handlarze dlatego śledziłem ogłoszenia na otomoto i po 3 dniach od sprzedaży Ka się pojawił dość mocno odmieniony... Facet stworzył mu nową historie wraz z dowodem zakupu oryginalnych części forda+faktur z ASO Forda (a auto nigdy tam nie zawitało oprocz akcji zima ciekawe jak je zdobył...) Odpicowali go blacharsko (z opisy wygląda, że 0 rdzy a było jej naprawdę sporo+kilka bombli i ubytków lakieru), błotniki widzę , że czymś posmarowali może po to żeby nie było tak widać tej różnicy z tyłu chociaż ja i tak widzę, dołożyli centralny+autoalarm (nie było tego-kupujący miał dojechać po drugi kluczyk oryginalny do mnie ale nie oddzwonił już - na zdjęciu widzę inne kluczyki i jest ich wiecej...) No i ta bzdura o amorkach na 95% jak nowe mają często 90% a dwa, że przed zimą byłem w aso na kontroli darmowej (akcja ford) i z tyłu są na 25-35%... Nowy aku z gwarancją 8 miechów? (zmienialiśmy 4 lata temu...) Nawet ostatnie zdjęcie wykorzystali z mojego ogłoszenia (moja noga+but )

Nasze ogłoszenie:
http://members.lycos.co.uk/lnaglik/ogl1.JPG

Odnowiony KA:
http://members.lycos.co.uk/lnaglik/ogl2.JPG
http://members.lycos.co.uk/lnaglik/ogl3.JPG

Generalnie ładnie to ukoloryzowali , dodali 2 tysie do ceny i jazda... Jestem troszkę tym zniesmaczony-wiadomo ale przy okazji dostałem dobry obraz jak to się odbywa z autami sprowadzanymi (tam na pewno robią z autami dużo więcej łącznie ze spawaniem 2 połówek pewnie) i przemyślę wiele spraw kupując następne autko bo teraz jakaś uczciwa osoba kupi autko w dość rozpadającym się stanie za 6000

PS. Jak zobaczycie na giełdzie blondyna w okularkach to unikajcie
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u