Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 14-08-20, 12:49   #1
FFMK2
Turysta
 
Avatar FFMK2
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Płońsk
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2010
Postów: 67
Exclamation Problem z klimatyzacją

Witam wszystkich,

Mam następujący problem w swoim Focusie MK2 FL, 1,8.

Wiosną oddałem samochód do powiedzmy znajomego, który zajmuje się chałupniczo klimatyzacjami. Taki standard. Odgrzybienie, wymiana filtra kabinowego, sprawdzenie szczelności, dobicie itp. Po odbiorze stwierdził, że wszystko jest w zasadzie w normie tylko mam problem z dyszą rozprężna, która się zacina przez co auto słabo chłodzi. Aczkolwiek nie miał tego elementu, więc mi nie wymienił tylko powiedział, że wymył w benzynie ekstrakcyjnej i że może będzie dobrze. Dopóki nie było takich upałów jak obecnie było "w miarę". Bo coś tam chłodzi ale jest mało wydajna. Aczkolwiek nie było to jakoś strasznie uciążliwe bo jednak coś tam chłodziła. Jednak od kilku tygodni mamy straszne upały. Jazda z niewydajną klimatyzacją zaczęła mi doskwierać. Postanowiłem tym razem odwiedzić normalny serwis. Sprawdzili mi ciśnienie i bije do prawie 15 bar. Stwierdzili, że sam układ klimatyzacji jest sprawny. Ciśnienie dobre, czynnik jest, klimatyzacja się załącza, rurki są lodowate a pod samochodem jest zawsze charakterystyczna woda. Powiedziałem im o tej dyszy to mi powiedzieli, że w tym samochodzie nie ma czegoś takiego. Że to w starszych modelach i że tutaj jest jakiś zawór ale według nich to nie wygląda jak by był z nim jakiś problem. Zalecili mi jeszcze zrobić autotest klapek (mam climatronic). Znalazłem w internecie instrukcję. Dwukrotnie przeprowadziłem automatyczną kalibrację. Niestety nie przyniosło to efektu.
Zauważyli jednak, że mam wyszczypany kawałek obudowy filtra kabinowgo. Ten poprzedni fachman prawdopodobnie nie mógł wyciągnąć filtra, podwadził śrubokrętem i się kawałek wyłamał. Teraz jest tam podłużna dziura i leci tamtędy powietrze. Powiedziano mi, że to miejsce musi być szczelne i jeszcze to może być to.

Macie może jakieś pomysły? Może ma ktoś auto na części i może mi sprzedać tę obudowę? Nigdzie nie mogę tego znaleźć do kupienia. Może ktoś miał podobnie? Jak jest z wymianą tej obudowy? Trzeba zwalać całą dechę?
Za 2 tygodnie wyjeżdżam z rodziną nad morze i słabo z taką klimatyazcją.
Jakieś pomysły? Czy może szukać przyczyny jeszcze w innym miejscu? Mi się już skończyły pomysły i ta obudowa filtra to ostatni. Będę bardzo wdzięczny za rzeczowe sugestie. Bardzo mi zależy żeby to sprawnie naprawić. Tak jak mówiłem - klimatyzacja działa ale jest mało wydajna. Tylko przy maksymalnych obrotach i ustawionej najniższej temperaturze jest "znośnie". Ale ciężko tak jechać 6 godzin. Straszny hałas to i w sumie przecież nie o to w tym chodzi. Ma być chłód a nie warkot klimatyzacji.

Ostatnio edytowane przez FFMK2 ; 14-08-20 o 12:53
FFMK2 jest nieaktywny  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
problem wielki problem dzikus93 Silnik i skrzynia 4 03-12-14 19:28
[MK1] Problem z klimatyzacją- problem z kablami Mortyr Inne techniczne 1 28-07-13 20:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u