Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Auto Detailing

Komunikaty

Auto Detailing Po co myć i tak będzie brudny :)

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-07-13, 12:59   #1
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie Jak umyć drzwi od środka ?

Chciałbym wyczyścić drzwi od środka. Odkleiłem już te gąbke/pianke po zdjęciu tapicerki.
Największym problemem jest dojście do szpary na dole drzwi gdzie łączą się blachy - to tam jest najwięcej brudu...
Lancą z kompresora raczej tam nie dojde, szmatka też chyba nie podoła.

Ktoś ma jakieś pomysły?
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny  
stare 18-07-13, 13:03   #2
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

IPA , pędzelek, ręcznik papierowy ? Może to konserwacja i nie warto czyścić (chyba że głuszysz drzwi). Ja używałem jeszcze benzyny lakowej
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny  
stare 18-07-13, 13:50   #3
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Chce je rozebrać i wyczyścić. Nastepnie sikne jakimś zabezpieczeniem przed korozją (pewnie brunox). Nie chce żeby coś zostało w zakamarkach przypadkiem. Drzwi głusze tylko przednie.
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny  
stare 18-07-13, 16:17   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jeśli wlejesz tam wody podczas mycia to już masz po drzwiach.
Zbiera się tam woda ale śladowe ilości. Jeśli już chcesz myć to benzyna ekstrakcyjna jakiś pędzelek i to wszystko, na pewno żadna myjka, ani opryskiwacz. Zresztą nie ma sensu tam niczego myć, Korozja w drzwiach jest już i tak daleko że nie dotrzesz do niej. Jeśli już to spryskać to dobrze jakimś środkiem do profili i tyle co możesz zrobić. Rdza Ci wyjdzie dołem i nie dla tego że wilgoć zbiera się w środku drzwi.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny  
stare 19-07-13, 11:49   #5
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Jeśli wlejesz tam wody podczas mycia to już masz po drzwiach.
Zbiera się tam woda ale śladowe ilości.
Pozdrawiam
Z tym sie nie zgodzę w 100% - ponieważ nasze samochody w mk1 maja już minimum 9 lat a niektóre sporo ponad 10 - przecież w żadnym samochodzie 10 letnia uszczelka zewnętrzna szyby nie spełnia swojej roli tak jak to robiła przy wyjeżdzaniu z salonu - tam leci wody i to sporo - najważniejsza jest drożność kanalików w drzwiach. Gdyby w tak starym samochodzie uszczelka była idealna to po otworzeniu szyby mokrej i zasunięciu jej miał by idealnie czysta szybę a tak nie jest

Jeżeli kolega stwierdził że na dole jest sporo szlamu to trzeba to usunąc nieinwazyjnie ponieważ szlam będzie trzymał wodę i utrudniał jej odparowanie przez co przyspieszy korozję

W przypadku gdy na dole jest tylko jakis kilkunastoletni kurz i nic wiecej to jestem zdania zeby przemyc delikatnie szmata z benzyną (o ile jest w ogóle sens) i zakonserwować środkiem do wewnętrzych profili (postac wosku po zastygnięciu) sprawdzając czy nie zatkałeś kanalików

najlepiej zrób jakies zdjęcie
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.


Ostatnio edytowane przez stelmach ; 19-07-13 o 11:51
stelmach jest nieaktywny  
stare 19-07-13, 16:13   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

No to rozbierz swoje drzwi zerknij co tam jest. W sam styk blach na dole jest zalana jakaś masa uszczelniająca i jest jej naprawdę sporo i jak na moje oko wygląda to całkiem spoko zabezpieczone. Woda nawet jak tam się dostaje podczas deszczu to jest jej naprawdę nie wiele, nie przesadzajmy uszczelka na szybie jest dobra nawet 10 letnia.
Drzwi gniją na samym dole tam gdzie jest wywinięta blacha poszycia, tam pod uszczelnienie i blachę dostaje się wilgoć i wychodzi ruda jak ta lala. I jak ktoś chce się zabezpieczyć przed rudą to trzeba te miejsce atakować jakimiś środkami a nie drzwi od środka.
Wiem co piszę po przerobiłem już to w 6 drzwiach.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny  
stare 19-07-13, 20:11   #7
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domyślnie

To że tam jest masa wie chyba każdy - masa zresztą dla nas przeklęta po reagująca z ocynkiem

Tak się akurat składa że ja też troszkę wiem bo choćby innymi jestem autorem takiego tutoriala
http://www.focusklubpolska.pl/showth...wacja+podwozia


Dziś rozpocząłem zakładanie nowych głosników i mat wygłuszających i zerknąłem przy okazji co tam słychać po 3 latach od konserwacji w moich drzwiach:







Jak widać pod wpływem czasu i ciepła troszkę sie rozpełzł na boki środek do profili zamkniętych - trzeba będzie tam w ta szczelinkę zalać rozgrzanego żeby ładnie wypełnił szczelinę

Po części to co piszesz na końcu jest racją ale w końcowej fazie (no chyba ze masz uszkodzenie mechaniczne np zarysowanie) ale to własnie od srodka drzwi rozpoczyna sie proces destrukcji drzwi bo masa o której piszesz bo jakims czasie nie spełnia swej roli - robia sie mikropęknięcia, szczeliny przez które wcieka woda z szyby (nieszczelnej uszczelki) własnie do tego rantu ("zagięcie dolnego blachy w drzwiach") gdzie rozpoczyna sie proces rdzewienia i po jakimś czasie to wychodzi na zewnątrz czyli widac rudą na dole drzwi czyli to o czym ty piszesz.
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.


Ostatnio edytowane przez stelmach ; 19-07-13 o 20:14
stelmach jest nieaktywny  
stare 19-07-13, 21:12   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Nie będziemy pisać o tym pracy doktorskiej. Ogólnie mówiąc, i tu się pewnie ze mną zgodzisz, od środka można pryskać środkiem do profili tak żeby środek drzwi był tłusty i lepiej odprowadzał wodę, natomiast drapanie, mycie i zapuszczanie tam brunoxów czy tego typu środków daje góra powiedzmy te przysłowiowe 2%.
Najgorszy jest dół drzwi tam się najczęściej zaczyna ruda i się kończy. Dziś wiem że nawet gdybym miał jeszcze tam zdrowe drzwi to od razu bym zerwał tę masę i zrobił to na innej masie uszczelniającej. Niestety nie mam już na czym
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny  
stare 04-01-14, 12:58   #9
kamaye
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar kamaye
 
Kamil
Zarejestrowany: Sep 2012
Inny
HB 3D
1998
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 996
Domyślnie

Polecam tak:
http://youtu.be/TCUhhlp3F3c
kamaye jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Najnowszy focus - lampy brudne od środka mark_TDDI Elektryka, audio i alarmy 19 10-04-14 13:57
[MK1] Powracający do środka drążek zmiany biegów drakmen Silnik i skrzynia 4 23-11-12 10:23
jak umyć silnik PYRAS13 Silnik i skrzynia 1 08-06-09 21:49
Przy jakiej temperaturze wskazówka ruszy od środka w prawo ? kumek Silnik i skrzynia 13 22-04-06 21:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u