Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-09-14, 13:30   #181
wydero
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie Nie działa wycieraczka tył kombi

Witam

Od jakiegoś czasu nie działa mi wycieraczka tylna (FF2 kombi). Nie mam pewności czy winny jest sam mechanizm wycieraczki czy może jakieś przekaźniki. Zrobiłem tak, że odpiąłem kostkę od wycieraczki i mierzyłem napięcie. Rezultaty:
PIN1 - 0V cały czas
PIN2 - 0V gdy wycieraczki są w spoczynku 12V gdy wycieraczki pracują
PIN3 - 12V cały czas

I teraz pytanie czy jest to prawidłowo? Jeśli tak to czy można wnioskować, że trzeba wymienić cały napęd wycieraczek ?

Pozdrawiam, AW
wydero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-14, 10:02   #182
Ddoman04
Turysta
 
Avatar Ddoman04
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Warszawa/ Lesko
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
1999
Postów: 11
Domyślnie

Cześć, pisałem już wcześniej o moim problemie:

"Rozebrałem manetkę. Poodginałem te blaszki, styki i nadal nie działa interwał. Wszystkie pozostałe tryby działają. Patrzyłem na przekaźniki. Mam jeden wspólny od wycieraczek przód/tył.

Może to wina modułu CTM? "

Kupiłem nową manetkę do wycieraczek i problem nadal występuje. Nie działa mi przerywana praca. Pozostałe "biegi" działają bez problemu. Od jakiegoś czasu nie działa mi też sygnalizator dźwiękowy nie wyłączonych świateł i zauważyłem że ostatnio mam problemy z otwieraniem i zamykaniem auta z pilota. Proszę o pomoc. Nie wiem czy te trzy rzeczy są może jakoś ze sobą powiązane.
Ddoman04 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-14, 21:43   #183
eRKaZet
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 2
Domyślnie Problem z wycieraczkami

Posiadam Focusa Mk2 kombi z czujnikiem deszczu, dziś przednie wycieraczki działały tylko na drugim, najwyższym biegu, na regulację pokrętłem, włączanie czasówek i I biegu nie reagują, tylna wycieraczka pracuje normalnie Co może być przyczyną? Uszkodzona manetka, silniczek wycieraczek czy jakiś przekaźnik?

Ostatnio edytowane przez eRKaZet ; 17-11-14 o 22:05
eRKaZet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-14, 20:14   #184
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Dobra ludziska..
Temat też z wycieraczek. Poczytałem tu trochę i nie wiem co gryzie moją tylną wycieraczkę. Bezpieczników nie pali, przekaźniki ok-przód ,tył. Podpięty drugi silnik( z angola) i też to samo.
Silnik staje w połowie i po paru sek. znów rusza i staje w punkcie końcowym.

Interwał ???

Int
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-14, 23:01   #185
Celestyn
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Celestyn
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Gdańsk/Słupsk
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 672
Garaż
Domyślnie

Panowie, dzisiaj spało mi cięgno od wycieraczek. Silniczek chodził, wycieraczki nie. Założyłem je z powrotem i wszystko działa, ale widać, że ledwo to się trzyma i pewnie znowu spadnie. Ma ktoś jakiś sposób, żeby to tam lepiej przymocować?
Celestyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-14, 09:18   #186
Celestyn
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Celestyn
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Gdańsk/Słupsk
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 672
Garaż
Domyślnie

Zlapalem to na 4 trytytki - poki co, trzyma sie
Celestyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-15, 22:01   #187
Damis1988
Turysta
 
Avatar Damis1988
 
Damian
Zarejestrowany: Jan 2015
Skąd: Toruń
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 24
Domyślnie

Witam
Wiem że było już wiele tematów odnośnie zatrzymywania się wycieraczek, jednak oprócz tego mam dodatkowy problem gdy włączę spryskiwacz to przednie wycieraczki chodzą mi cały czas a żeby je wyłączyć muszę wyłączyć zasilanie. Czy to przekaźnik czy też coś innego? Niestety nie mogę zamienić przekaźnika przednich wycieraczek z tylnymi ponieważ mam jeszcze ten stary przekaźnik scalony przód z tyłem... Pomóżcie koledzy bo coraz częściej pada Pozdrawiam
Damis1988 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-15, 22:14   #188
kroolo
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Lublin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
LU Lublin
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamil14 Zobacz post
Witam wszystkich czytając wasze pytania odniosę się do tego problemu gdyż ja miałem taki sam problem tzn. palił mi się bezpiecznik.Przyczyna leży w silniczku a mianowicie są tam trzy blaszki i po pewnym czasie blaszki zużywają się ja rozebrałem silniczek (plastikowa obudowa)porozginałem blaszki nasmarowałem tawotem mechanizm wycieraczek psiknołem tawotem w sprayu i jest ok działa nawet na bezpieczniku 7.5A i problem z głowy bez wydawania kasy na nowy silniczek pozdro
Polać mu!

Bezp palił się raz na jakiś czas, myślałem, że może jakaś wilgoś się kondensuje, albo coś, bo rzadko foxio jeżdżony, ale ostatnio w ogóle nie dało się uruchomić wycieraczek - palił się F55 na powrocie wycieraczek w dół. Wyeliminowałem wszystko inne - przekaźniki (tutaj ciekawostka: wyciągałem po kolei te co są koło bezpieczników w środku auta i próbowałem włączyć wycieraczki aby odkryć który przek. za nie odpowiada - bezp. palił się za każdym razem...), zacięte ramiona (chodzą całkiem lekko i bez luzów) itp i został mi silnik. Pojechałem na złom-shop celem nabycia kolejnego... i nie było. Wziąłem się do roboty. Po wyjęciu mechanizmu, na silniku jest plastikowa klapka, otwieramy ją i w środku mamy cytowane trzy blaszki w osnowie smarnej z dodatkiem opiłków. Usuwamy syf z opiłkami, smar wpychamy w ślimaka i składamy wszystko z powrotem. Tutaj przydatna uwaga: w razie rozpinania mechanizmu radzę zaznaczyć miejsce zablokowania ramienia na silniku. Ja tego nie zrobiłem i miałem trochę eksperymentowania z ustawieniami... OK, reasumując: zanim kupicie nowy silnik wyczyśćcie syf z tych blaszek przy silniczku - możliwe, że zaoszczędzicie trochę plnów. W każdym razie póki co u mnie działa i nie pali bezp. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
__________________
kroolo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 18:54   #189
alibaba8080
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2001
Postów: 18
Garaż
Domyślnie Wycieraczki tył przód nie działają, bezpiecznik

Popadał śnieg i ruszyłem wycieraczką, w połowie zablokowały sie od lodu którego nie zauważyłem.
Zatrzymała się w połowie i przestała działać.
Nie działa wycieraczka tył oraz przód, nie działa spryskiwacz przód oraz tył.
Sprawdziłem bezpieczniki oba 43 i 55 oba sprawne (mierikiem).
Wymieniłem manietke od wycieraczek - nie pomogło.
Ustaliłem które są to przekaźniki, jutro będę starał się je zamienić miejscami ale obawiam się, że to nie pomoże bo przecież obie wycieraczki nie działają.
Focus MK1 Kombi.
Jakieś propozycje?
Układ GEM do wymiany?
alibaba8080 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 20:32   #190
Radek_16V
Turysta
 
Avatar Radek_16V
 
Radek
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Wojtkowa
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
RBI powiat bieszczadzki (Ustrzyki Dolne)
Postów: 164
Domyślnie

Może banalne, ale - spróbuj odłączyć akumulator na jakiś czas. Może taki reset pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.
Radek_16V jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 20:39   #191
Radek_16V
Turysta
 
Avatar Radek_16V
 
Radek
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Wojtkowa
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
RBI powiat bieszczadzki (Ustrzyki Dolne)
Postów: 164
Domyślnie

Cytat:
Napisał Celestyn Zobacz post
Panowie, dzisiaj spało mi cięgno od wycieraczek. Silniczek chodził, wycieraczki nie. Założyłem je z powrotem i wszystko działa, ale widać, że ledwo to się trzyma i pewnie znowu spadnie. Ma ktoś jakiś sposób, żeby to tam lepiej przymocować?
Ja to przewierciłem i dałem śrubę na przelot da się przewiercić bez problemu bo to dość miękkie jest
Radek_16V jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-15, 13:59   #192
skolud
Turysta
 
Avatar skolud
 
Robert
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Przezchlebie
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
luty
2015
STA powiat tarnogórski (Tarnowskie Góry)
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

witam,
złamało mi się ramię wycieraczki tylnej. Wyrzuciłem ją, zamówiłem na allegro wycieraczkę do focusa mk1 hb, wygląda identycznie, długość też pasuje, jednak nie jestem w stanie założyć na wieloklin gdyż jest większy niż w wycieraczce...
Pytanie czy wielokliny różniły się może w wersjach przed/po lifcie? Bo nie mam pomysłu skąd takie niedopasowanie. Nie mam już starego ramienia do porównania.
Jest ktoś w stanie pomóc?
skolud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-15, 18:07   #193
bejzbol
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar bejzbol
 
Marcin
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Dobra - Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2001
KLI powiat limanowski (Limanowa)
Postów: 1 046
Garaż
Domyślnie

Panowie szybkie i mam nadzieje łatwe pytanie: pali mi bezpiecznik od wycieraczek z przodu. Po umyciu autka chciałem przetrzeć szybę, ramiona poszły całą długość i przy powrocie w 1/3 szyby zatrzymały się i spaliły bezp. Włożyłem kolejny i po przekręceniu kluczyka znów spalony (i tak kilka razy). Okazało się że można położyć wycieraczki ręcznie, zmieniłem bezp, przeczyściłem styki przekaźników, wtyczkę silniczka, sprawdziłem stan okablowania i na pierwszy rzut oka wydawało się ok. Włączyłem znów wycieraczki i jak za pierwszym razem przy powrocie spaliło ponownie. Jutro jadę do mecha bo sam nie dam rady ściągnięciu wycieraczek, kwestia jest diagnozy co by mi nie wcisnął wymiany silnika który przecież działa.

EDIT:

Nikt nie pomógł więc sam odpowiem Padł silniczek - regeneracja 120 zł robocizna 100 zł - jak dla mnie trochę przegiął mechol z ceną ale potrzebowałem auta na już więc trudno.
Na osłodzenie nie zauważyli kamerki (albo nie umieli wyłączyć) to sobie pooglądałem jak walczą panowie Najlepiej jak szef odchodzi a pomocnik słucha moich empetrójek na full i śpiewa refreny

Ostatnio edytowane przez bejzbol ; 15-04-15 o 17:26
bejzbol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-15, 16:52   #194
venom069
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 4
Domyślnie Pierwszy bieg (czasowy) wycieraczek nie dziala

Witajcie.

Jestem kolejnym szczesliwcem ktory mam problem z wycieraczkami.
Pierwszy bieg (czasowy) nie dziala z 3 mozliwych automatycznych.

Moje spostrzezenia:
1.Od poczatku posiadania foki nie dziala 1 bieg, pozostale 2 dzialaja.
2. Pojedyncze machniecie wajchy w dol powoduje ruszenie wycieraczkami ale nie jest to pelny cykl machniecia wycieraczkami trzeba jeszcze raz nacisnac albo przytrzymac przez chwile az wróca do pozycji "start-stop"
3. Z ubiegiem czasu zaczal mi sie palic bezpiecznik az jednego dnia dosc padalo i musialem 3 razy go wymieniac. (cierpliwie szukalem odpowiedzi od tamtego zdazenia w necie)
4. W koncu doszlo do calkowitego usmiercenia wycieraczek co doprowadzilo mnie do duzej frustracji i pchnelo mnie do dzialania (w necie nic nie znalazlem) ale sie nie poddaje i szukam odpowiedzi w internecie dalej bez skutecznie???

Co zrobilem do tej pory z problemem (zeby nie padaly takie pomysly):
1. Wiec kolejno wymienilem silnik od mechanizmu wycieraczek - skutek nastapilo wskrzeszenie ale problemy punkt 1i2 sa nie rozwiazane no i odpukac na razie bezpieczniki cale.
2. Aby usunac problem punktu 1i2 rozebralem wajche zeby zobaczec styki przeczyscic je. Po zlozeniu wajcha nie dziala poprawnie - wymiana na inna ze szrotu niestety probleum 1i2 nie rozwiazalo. To nie koniec wymian!!!
3. Szlak mnie trafil ze po wymianie silnika i wajchy dalej nic. Wymiana calej skrzynki glownej bezpiecznikow (pod kierownicą) wraz z przekaznikami i bezpiecznikami na inne i to przynioslo brak jakiego kolwiek efektu moich staran.

kolejna rzecz na moim celowniku modul komfortu GEM do przegladu.
Jakies inne propozycje rozwiazania usterki.
Jesli zle napisalem ten temat to przepraszam to moj pierwszy

Ostatnio edytowane przez venom069 ; 07-06-15 o 22:59 Powód: Zmiana tekstu
venom069 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-15, 14:48   #195
venom069
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 4
Domyślnie

widzę ze niema nikogo kto by miał coś interesującego do powiedzenia.
miałem zająć się GEM nie ruszałem jeszcze oraz muszę zobaczyć skrzynkę dodatkową bezpieczników pod maską ona może też robić problem.
Jeśli tylko znajdę wolne pieniądze i wymienię dam znać czy nastąpiła jakaś zmiana.
venom069 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-15, 13:13   #196
Damis1988
Turysta
 
Avatar Damis1988
 
Damian
Zarejestrowany: Jan 2015
Skąd: Toruń
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 24
Domyślnie

Witam
miałem problem z przednimi wycieraczkami:
-zatrzymywały się od razu po wyłączeniu
-po włączeniu spryskiwaczy musiałem wyłączyć zapłon żeby się zatrzymały wycieraczki
-nie działał interwał tylko wysoki i najwyższy bieg

przyczyną okazała się skrzynka przekaźnikowa ta pod kierownicą (po wyjęciu przekaźnika wycieraczek przednie wycieraczki nadal działały!)

może się to komuś przyda
Damis1988 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-15, 20:52   #197
czarkoski
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar czarkoski
 
Czarek
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Chynów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
WGR powiat grójecki (Grójec)
Postów: 796
Garaż
Domyślnie

Wczoraj naprawiłem problem z wycieraczkami przednimi FFL kombi TDCI

na pracy chwilowej,wycieraczki zatrzymywały sie, nie wracały w pozycję spoczynkową, w trybie przerywanym także czasem nie dochodziły do dołu.

Przeczyściłem koło stykowe w silniku i podgiąłem blaszki ale to nie pomogło.

Problem znajdowal sie na skrzynce bezpieczników w kabinie,pod półką, pod kierownicą.
Przekaźnik R17, żeby sie dostać do niego należy odkręcić dwie śrubki na klucz 7,i wypiąć skrzynę bezpieczników z zatrzasków.

Dziękuję Pozdrawiam !


(nie udało mi się zdjąć wycieraczek,cała robota odwalona na silniku w podszybiu,bez wyciagania go)
czarkoski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-16, 22:45   #198
Wito_13
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Wito_13
 
Witek
Zarejestrowany: Oct 2013
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
kwiecień
2007
KR Kraków
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Obleciałem cały wątek i odpowiedzi nie znalazłem
W momencie uruchomienia przednich wycieraczek równocześnie działa tylna, czy to praca ciągła, czy przerywana - zawsze tylna działa razem z przednią. Tylna nie działa z przednią tylko jak pryskam przednią szybę, ale jak uruchamiam samą tylną wycieraczkę lub tylny sprysk to jakoś przednie nie ruszają za nimi. Kupiłem manetkę w dobrym stanie ale nie pomogło. Manetkę mam zwykłą.
Wito_13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-16, 23:23   #199
maclaz
Dukacz
Grupa: Lubelskie
 
Avatar maclaz
 
Maciek
Zarejestrowany: Nov 2013
Skąd: Lublin
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
LHR powiat hrubieszowski (Hrubieszów)
Postów: 1 451
Domyślnie

Nie jeździj na wstecznym
maclaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-16, 23:55   #200
Wito_13
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Wito_13
 
Witek
Zarejestrowany: Oct 2013
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
kwiecień
2007
KR Kraków
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Hahaha spróbuję , ale ciekawostkę odkryłem taką, że gdy mam kluczyk na zapłonie 2 pozycja to wtedy śmigają wycieraczki osobno tak jak należy...a tylko gdy odpale silnik to wtedy działają obie naraz
Wito_13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-16, 21:39   #201
tango
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar tango
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Skąd: Rembertow
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 126
Domyślnie

Takiego myku jeszcze bodaj tu nie bylo, mianowicie: gasze silnik, stacyjka off, wycieraczki 1cm skok wyzej. Przekrecam stacyjke na zaplon i z powrotem i znowu 1cm wyzej i tak dalej az jak przekrocza ok 10 cm robia pelen ruch i wracaja na swoje polozenie normalne. Po kazdej jezdzie i wylaczeniu stacyjki wycieraczki skacza do gory i jest to troche wkur..ace Dostalem okazyjnie caly komplet - silnik i ciegna, rozebralem, oczyscilem i nasmarowalem - zamienilem z moimi i jest tak samo.
tango jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-16, 10:30   #202
jedrzej333
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
PLE powiat leszczyński (Leszno)
Postów: 178
Garaż
Domyślnie

Witam mam taki problem gdy wciskam spryskiwaczy szyby przód lub tył nic nie działa płyn nie leci pompki nie słychać a wycieraczki stoją w miejscu pomocy
jedrzej333 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-16, 10:37   #203
Domel
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Domel
 
Wojtek
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SO / SBE / SD / SK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
lipiec
2004
SO Sosnowiec
Postów: 2 711
Garaż
Domyślnie

Pytanko. Czy mechanizm - silniczek a dokladnie wtyczka z modelu 2001 pasuje do 2004 ? Mam zwarcie w silniku. Musze mechanizm wymienic. Na szrotach maja glownie 2001.
Bedzie pasowal przed lift do po lifta ??
__________________
Moja Foczka MK1 Moja Foczka MK3
---------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
---------------
Nowe Oferty ----> Praca w IT - Katowice - Info na PRIV <----
Domel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-16, 17:10   #204
Fo!
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 13
Domyślnie

A ja mam taki problem: podczas jazdy przestały działać wycieraczki przednie. Ale jak próbowałem sprawdzić wtf w garażu to okazało się że słuchać silniczek dla każdej z pozycji manetki oraz podczas spryskiwania szyby ale wycieraczki nie ruszają. Gdzie szukać przyczyny?
Fo! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-16, 21:33   #205
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

patrzyłeś czy ramiona są dokręcone?
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-16, 06:40   #206
Fo!
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATRIX60MW Zobacz post
patrzyłeś czy ramiona są dokręcone?
Spadło cięgno jak koledze wyżej. Niestety mnie mogę zdjąc wycieraczek. Kupiłem urządzenie do ich ściagania ale też nie daje rady. Wd40 nie pomaga. Nie wiem co mam z tym zrobić - naprawa tymczasowa wydaje się trywialna ale nie wsadzę ręki pod podszybie

Może jest jakiś patent na zdjęcie wycieraczek? Może ja to robie źle? Odkręciłem śrubę i po prostu staram sie je wyciągnąć ale może cos jeszcze je trzyma?
Fo! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-16, 18:13   #207
eerjot
Turysta
 
Avatar eerjot
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 7
Domyślnie

Panowie u mnie zadziało się coś takiego: najpierw wycieraczki włączały się losowo podczas jazdy (pojedynczy ruch i powrót), potem reagowały na prawy kierunkowskaz, a teraz odwrotnie, podczas włączania wycieraczek włącza się również prawy kierunkowskaz. Da się żyć, ale sprawa jest dziwnie rozwojowa :/ Wie ktoś czy warto grzebać czy lepiej jechać do ASO?
eerjot jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-16, 17:21   #208
dryman
Turysta
 
Avatar dryman
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: DW
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 4
Domyślnie

Witam,

Jakis czas temu w mojej foce mk1 FL HB zaczal padac mechanizm przednich wycieraczek. Zaczely bardzo glosno chodzic tak, ze rozpraszaly kierowce w czasie jazdy w deszczu. Mechanior stwierdzil ze mechanizm jest zuzyty, dlatego kupilem uzywany razem z silniczkiem. Po wymianie mechanizmu problem glosnej pracy wycieraczek zniknal, jednak zamiast tego pojawil sie nowy. Oto zaobserwowane przezemnie objawy:
1. Na biegu 1 (interwal) - wycieraczki zamiast jednego machniecia robia 10 machniec (z predkoscia jak na biegu 2), pozniej przerwa, znowu 10 machniec itd.
2. Po uzyciu spryskiwacza wycieraczki wykonuja 10 machniec z predkoscia jak na biegu 2 (normalnym), wczesniej byly jakies 3 wolniejsze machniecia a po pewnej przerwie dodatkowe jedno.
3. Bieg 2 (normalny) i 3 (szybki) dzialaja OK. Rowniez pojedyncze machniecie (przelacznik wycieraczek w dol) dziala jak nalezy.
4. wycieraczka tylna dziala OK.

W pierwszej kolejnosci podejrzany wydaje sie byc nowy silniczek bo z elementow ukladu elektrycznego tylko on sie zmienil. Pochodzi on z focusa 1.8 tddi 2002 (nie wiem czy przd czy po lifcie) a moj jest benzyna 1.6 rocznik 2003. Nie znalazlem jednak nigdzie informacji, zeby silniczki wycieraczek mialy roznic sie w zaleznosci od wersji silnika, wersji wyposazenia lub np. wersji przed-FL i po-FL. W samym silniczku sa tez jakies przekazniki poza tymi, ktore sa w kabienie. Tutaj moje podejrzenia padaja tez na modul czasu/komfortu, ktory byl inny przed FL i po FL a z tego co czytalem odpowiedzialny jest m.in. za prace interwalowa wycieraczek. Czyzby jednak byly tez rozne wersje silniczkow przed i po lifcie a silniczek sprzed liftu dziala inaczej z modulem komfortu po lifcie? A moze jest to wersja silniczka przystosowana do pracy z regulacja interwalu ktorej nie mam i stad taki efekt? Wydaje mi sie to bardzo malo prawdopodobne bo z tego co czytalem kazdy silniczek moze pracowac z taka manetka.

Zastanawiam sie tez czy moze zwyczajnie ktorys styk nowego silniczka nie przewodzi (np. ten od modulu komfortu) w miejscu gdzie podlacza sie wtyczke. Poszuralem jedynie po nich lekko srubokretem bo nie mialem niczego pod reka czym moglbym je przeczyscic. Nie wygladaly one jednak w zaden sposob niepokojaco - nie byly brudne ani jakos zasniedziale. Czy brak styku na jednym z 5 pinow moglby dac takie objawy? Wydaje mi sie ze jak juz to w takim wypadku bieg interwalowy by po prostu w ogole nie dzialal ale moze sie myle?

A moze po prostu nowy (a przeciez uzywany) silniczek jest zwalony i nie ma co kombinowac z szukaniem innych przyczyn?

Dodam, ze nie zauwazylem zeby jakiekolwiek inne elementy elektryki zaczely dzialac nieprawidlowo ale jeszcze bede to obserwowal.

Zastanawiam sie teraz jaka co robic dalej:
- kupic kolejny uzywany zestaw silniczek + mechanizm (i znowu nie wiem na co trafie ale moge przynajmniej poszukac wersje po lifcie i w benzynie dla zmniejszenia ryzyka)
- podmienic stary silniczek do nowego mechanizmu - mechanik nie chcial sie tego podjac, sam musialbym walczyc pozniej z odpowiednim ustawieniem pozycji silniczka i mechanizmu a warunki do tego w ciasnym garazu mam srednie, nie mam tez gwarancji ze stary silniczek nie bedzie za bardzo zuzyty tak jak stary mechanizm
- dokupic manetke-przelacznik zintegrowany z regulacja interwalu i sprobowac czy bedzie dzialac - nie sprawdzalem czy mam slawny bialy kabelek ale to pikus, obstawiam ze wymiana manetki nie rozwiazala by problemu.

Sprobuje jeszcze przeczyscic te styki oraz podlaczyc na powrot stary silniczek zeby zobaczyc czy dziala jak dawniej zeby wykluczyc ewentualne inne zrodla uszkodzenia. Obstawiam jednak ze stary silniczke bedzie dzialal jak dawniej (czyli prawidlowo) bo mala szansa zeby akurat w tym samym momencie co wymiana mechanizmu zepsulo sie cos innego zwiazanego z wycieraczkami.

Generalnie problem nie jest az taki krytyczny bo niby wycieraczki dzialaja i mozna podczas deszczu jezdzic. Irytujacy jest natomiast brak biegu interwalowego podczas lekkiego deszczu dlatego chcialbym ten problem rozwiazac, najlepiej nie wydajac znowu niepotrzebnie kasy na kolejny silniczek z mechanizmem, ktory moze okazac sie zuzyty itd. Problem z punktu 2 jest nawet do zaakceptowania, choc oczywiscie wolal bym zeby wycieraczki przy uzyciu spryskiwacza dzialaly jak wczesniej bo juz sie do tego przyzwyczailem.

Podsumowujac - moje pytanie jest takie: czy przyczyna takiej pracy wycieraczek moze byc cos innego niz wadliwy/uszkodzony silniczek? Czy moze to byc brak styku na ktoryms pinie silniczka albo niewlasciwa wersja silniczka?


EDIT 1
Wczoraj podlaczylem stary silniczek i dzialal jak nalezy. Po przelaczeniu z powrotem na nowy, ten nowy wreszcie zaczal dzialac jak ten stary. W zasadzie nie wiem co pomoglo, byc moze cos nie laczylo we wtyczce. Dziwne jest jednak to, ze wczesniej juz odlaczalem ja i dociskalem kilka razy i to nie pomagalo. W kazdym razie post juz nieaktualny i mam nadzieje ze juz sie nowemu silniczkowi wiecej nie odmieni

EDIT 2
Jednak problem powrócił, w dodatku sam :/

Ostatnio edytowane przez dryman ; 03-10-16 o 19:56
dryman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-16, 19:44   #209
Cheeq
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 12
Domyślnie

Cześć focusowicze.

Mam pewien problem, otóż dziś wracając do domu chwilę kropiło, chciałem przetrzeć szybę (pojedynczym ruchem manetki w dół) wycieraczki uruchomiły się na dosłownie chwilę i staneły po powiedzmy 0,3sek. Jako że było ciemno, w momencie gdy zatrzymały się wycieraczki zauważyłem niewielki błysk w okolicy lewej strony półki. Pomyślałem że bezpiecznik, kawałek dalej zjechałem z drogi, chciałem wymienić bezpiecznik (foka mk1 2001r. przed fl, bezpiecznik F55 20A). Wyjąłem stary, przepalony. Wkładam nowy i pstryk, bezpiecznik przepalony. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? bezpiecznik wymieniałem przy wyłączonych wycieraczkach (pozycja "0"). Pomocy
Cheeq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-17, 22:59   #210
jumax
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 2
Domyślnie

Wycieraczki i szyby elektryczne uruchamiaja sie dopiero po jakiejś chwili od uruchomienia, po czym działają i po dłuższym postoju to samo i tak w kółko, czy miał ktoś z Was podobny problem ?
jumax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] wycieraczki zombi1980 Inne techniczne 4 25-04-12 08:12
[MK1] Trące wycieraczki szkielet6 Inne techniczne 2 16-10-11 21:51
[FFI] 3 problemy elektryczne - wycieraczki przod i tyl, went mzuberek Elektryka, audio i alarmy 7 25-12-08 21:03
WYCIERACZKI Pasiu Inne techniczne 8 06-07-05 06:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u