Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-08-10, 21:57   #1
kedzior87
Turysta
 
Avatar kedzior87
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Stargard Szczeciński
Postów: 19
Domyślnie Alarm Clifford Logic CAN

Witam
autko Focus II 1.8TDCI 2007r sedan
autoalarm Clifford Logic CAN
Orientuje się ktoś może gdzie w aucie zazwyczaj umieszczana jest centralka alarmu i syrena ?

Problem mam z nimi następujący.
1. Syrenka nie wyje, wyda tylko jedno "pipnięcie" podczas alarmu i tyle, a ostatnio miałem przypadek, że zadziałała normalnie
2. Nie działają czujniki ochrony wnętrza, alarm uaktywnia się tylko po otwarciu drzwi, zero reakcji na ruch wewnątrz pojazdu gdy alarm jest uzbrojony,

Ponoć można zresetować centralke poprzez odłączenie zasilania ? No i syrenka raczej do wymiany się nadaje tylko kwestia gdzie ją zlokalizować ?

Ostatnio edytowane przez kedzior87 ; 12-08-10 o 19:59
kedzior87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-10, 12:52   #2
marcini
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 59
Domyślnie

Cytat:
Napisał kedzior87 Zobacz post
Orientuje się ktoś może gdzie w aucie zazwyczaj umieszczana jest centralka alarmu i syrena ?
Zdziwilbym sie gdyby syrena nie byla pod maska... Szukaj malej obudowy z czyms w rodzaju zamka na maly kluczyk. Co do centralki to juz loteria, pewnie bedziesz musial zdjac kilka plastikow pod deska rodzielcza, moze byc np. za schowkiem.
marcini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-10, 14:36   #3
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Możliwe jest również, że masz wersję modułu GEM z systemem alarmowym i to jego musisz zresetować czy przeprogramować, nic nie napisałeś o swoim systemie, jak jest sterowany? Z oryginalnego pilota, czy masz osobny?

Co do syrenki, to faktycznie najczęściej jest ona zlokalizowana pod maską, albo z samego przodu, albo z samego tyłu.

Co do działania czujników to możliwe jest że są one programowo wyłączone, są odpowiednie sekwencje programowania central alarmowych osobnych i tych z modułu GEM, wszystko zależy co Ty masz zainstalowane.

Możesz mieć również zainstalowane czujniki pojemnościowe (nie są to czujniki ruchu) działają na zmianę ciśnienia wewnątrz pojazdu (np. poprzez rozbicie szyby)
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-10, 15:56   #4
kedzior87
Turysta
 
Avatar kedzior87
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Stargard Szczeciński
Postów: 19
Domyślnie

na 100% alarm był dokładany (przez dealera, ale nie był on w fabrycznym wyposażeniu)
sterowanie pilotem oryginalnym (fordowy) jak i pilotem od alarmu (model pilota Silver) - oba działają jednakowo.
Również czujniki ruchu na 100% są zamontowane.
Czyli jeżeli są one programowo wyłączone to bez speca z programatorem nic już nie pomoże ?;/
Czy ewentualny reset centralki poprzez odłączenie zasilania (zapewne wypięcie jakiś przewodów, gdy już się do niej dokopie) może unieruchomić auto ? (autoalarm wyposażony jest w immobiliser).
Unieruchomić w sensie, że reset przywróci alarm do stanu nowości bez pamięci itp., uniemożliwiajać uruchomienie silnika bez uprzedniego zaprogramowania ?
kedzior87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-10, 16:16   #5
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Nie musisz szukać centralki żeby ją zresetować poprzez zdjęcie zasilania, możesz to zrobić również poprzez odpięcie akumulatora, ale to wiele nie da ponieważ centralka ma zapamiętane swoje ustawienia, reset można zrobić sprzętowy poprzez kombinację
zapłon-pilot nie wiem dokładnie jak to wykonać (do tego przydała by się instrukcja instalatora), natomiast co do czujników to powinna być instrukcja użytkownika w której jest opisane jak się je wyłącza, coś w stylu dłuższego naciśnięcia pilota. Możliwe jest również że wycie sygnalizatora związane jest z centralką, a nie z sygnalizatorem, jak namierzysz sygnalizator i dasz rady go odłączyć to możesz go sprawdzić poprzez podanie
12VDC na zaciski sygnalizatora, jak będzie wył tak długo jak przyłożone będzie do niego napięcie to znaczy że z nim jest wszystko ok i wina tkwi w układach centralki. Postaraj się poszukać tej centralki być może masz poluzowaną wtyczkę i wystarczy ją poprawić, moduł ten najczęściej jest czarną kostką z przypiętą z jednej strony wtyczką, jeżeli jest to centrala nie oryginalna to najczęściej jest nie fachowo zrobiona, trochę izolacji i nieoryginalnych spinek do kabli. ewentualnie szukaj po kablach od czujników dojdziesz najprawdopodobniej do sterownika czujników a z niego dojdziesz do centralki.
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 10:46   #6
sek5
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: P-ń
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
grudzień
2005
Postów: 4
Domyślnie

Witka.
Również mam problem z syreną. Wczoraj próbowałem wzbudzić alarm siedząc w środku i po uzbrojeniu alarmu zacząłem się ruszać. Włączyły się kierunkowskazy, lecz syrena nie wydała żadnego dźwięku. Wcześniej próbowałem zmienić pin alarmu robiąc wszystko według wskazówek i również miałem problem – nie słyszałem dźwięku syreny – informacji. Teraz już wiem, że pewnie wszystko robiłem dobrze tylko, że nie słyszałem syreny. Moje pytania: czy można w jakiś sposób włączyć/wyłączyć syrenę? Czy można zrobić coś magicznego z kluczykiem do centralki? I czy jest gdzieś dostępna szersza instrukcja do tego alarmu – posiadam tylko instrukcje użytkownika.
Pzdr
sek5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 12:09   #7
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Nie podałeś jaki masz alarm, z tego co opisujesz to prawdopodobnie nie fabryczny tylko domontowany, co do syrenki to dawniej były montowane sygnalizatorki na kluczyk taki jak dawniej również stosowano w PC, zaskakujące jest również Twoje pytanie odnośnie kluczyka centralki, ja osobiście nie spotkałem się z takowym, zawsze był to kluczyk, ale właśnie do blokady sygnalizatora. Tak na marginesie, blokada ta stosowana był (i jest) po to aby zablokować sygnalizację przed wypiętym (rozładowanym) akumulatorem, sygnalizatorki te mają własne podtrzymanie zasilania i wyłyby w niebogłosy przez dłuższy czas gdybyś wypiął aku. np. do ładowania. Co do instrukcji to owszem istnieją również serwisowe lecz takowe ciężko dostać, ale najważniejsze to znać model systemu jaki masz zainstalowany w swoim pojeździe
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 12:55   #8
kedzior87
Turysta
 
Avatar kedzior87
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Stargard Szczeciński
Postów: 19
Domyślnie

Wracając do mojego alarmu.. (Clifford Logic Can)

Centralka za schowkiem się znalazła ... syrenka w podszybiu od strony pasażera. Bez kluczka itp, poprostu zamontowana, 3 kabelki od niej odchodzą w stronę wnętrza auta i tyle.
Resetując akumulator, dociskając kable czujników do centralki udało mi się aktywować czujniki ochrony wnętrza.. syrenka działa połowicznie.. raz tak, raz nie .. jak już "zaskoczy" to wyje nie równomiernym dzwiękiem, a działa zazwyczaj jak auto jest rozgrzane i sucho na dworzu.
I teraz mam problem bo :
a) kable z centralki do syrenki gdzieś są przerwane i czasem łączą, czasem nie ,
b) syrenka jest uszkodzona (np od wody)
c) centralka jest skopana i źle steruje syrenką.

Kolejnym razem jak zdemontuje podszybie to sprawdze pokolei wszystkie możliwości.

Jak wspomniałem syrenka nie ma żadnego kluczyka do wyłączenia itp., ponoć mają one własne zasilanie? Może ono mi nie domaga?
kedzior87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 14:20   #9
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Skoro są trzy kabelki to jest syrena z podtrzymaniem. Żyły podłączone to: 1. +(czerwony), 2. -(czarny), 3. Wyzwalanie, ale w związku z tym powinna mieć kluczyk (może stacyjka jest pod zaślepką?) kluczyk najczęściej wygląda tak jak do starych PC'tów, to nierównomierne wycie sugeruje iż faktycznie mogą być problemy z jej połączeniem, najlepiej jak sobie ją przetestujesz na samym akumulatorze wtedy będziesz miał pewność czy działa dobrze i należy tylko naprawić instalację okablowania. Co do centralki to raczej nie bawiłbym się w jej naprawę tylko wymianę, oczywiście możesz spróbować ją zdemontować i przelutować całą płytę i potestować jej działanie, ale szczerze bardzo rzadko okazuje się to skutecznym działaniem i najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie przestaje działać. Przede wszystkim ważne jest wykonanie instalacji okablowania, nie może być żadnych przetarć, luźnych połączeń na kablach, wszystko musi być zrobione na tiptop inaczej zawsze będą problemy nawet jak wymienisz cały sprzęt, a instalacja pozostanie nie zmieniona (albo przynajmniej naprawiona). Z tego co opisujesz to system w Twoim aucie robił jakiś partacz (już to czuję i widzę jak całość wygląda), oj jak ja kocham takich domorosłych fachmanów (bić po pysku oczywiście)
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-10, 17:26   #10
kedzior87
Turysta
 
Avatar kedzior87
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Stargard Szczeciński
Postów: 19
Domyślnie

Moge podać dane tego partacza ;d mam karte gwarancyjną sprzed 3 lat z pieczątką. Jakiś zakład z Gdańska na zlecenie dealera Forda (też Gdańsk). Masz rację całość nie wygląda wesoło. Niedokładnie nałożna taśma izolacyjna itp. Kluczyka poważnie nie ma. Syrenka zamknięta jest jakby w takiej kuli, odkręcanej na 2 śrubki, Po odkręceniu ukazuje się płytka drukowana i głośniczek. W wolnej chwili przyjże się dokładniej i przetestuję syrenkę.
A wymiana centralki to w gruncie rzeczy wymiana systemu alarmowego więc całkiem duże koszta.
Gdyby miała te 3 kabelki (syrenka) to co pod kabelek wyzwalania podłączyć by na sucho zadziałała ?
kedzior87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-10, 12:55   #11
sek5
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: P-ń
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
grudzień
2005
Postów: 4
Domyślnie

Co do mojego alarmu to myślę, że mam alarm Clifford Logic Can - lecz nie jestem tego pewny bo mam do niego instrukcję z napisem Clifford, ale nigdzie nie jest napisane jaki to typ. W aucie mam 2 czujniki i alarm uruchamiam kluczykiem fordowskim razem z centralnym zamkiem. Samochód był kupiony w salonie germaz i już miał alarm. Szukałem wczoraj centralki czy jakiegoś innego urządzenia gdzie by wszedł kluczyk bo może ktoś wyłączył syrenę ale nie znalazłem nic. Co do magicznego kluczyka to ja sam nie wiem do czego on służy i gdzie go użyć bo jeszcze tego nie robiłem więc chętnie przeczytam co mi poradzicie.
sek5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 06:09   #12
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

kedzior87 - nie wiem co to jest za syrenka, ale najczęściej jest uniwersalne wyzwalanie + lub - czyli nie ma znaczenia co przyłożysz, może być również tak, że jest to blokowanie, a nie wyzwalanie czyli zanik + lub - z tego trzeciego przewodu
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-21, 14:35   #13
Glow
Turysta
 
Avatar Glow
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 15
Domyślnie Alarm sam się włącza, nie można uruchomić silnika

Cześć wszystkim!

Mam następujący problem z moim Focusem MK2.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=TLaq5gt8VGc

Po otworzeniu drzwi z pilota włączył się alarm. Cały czas mrugają awaryjne. Próbowałem zamykać i otwierać kilkukrotnie z pilota, jak również tylko kluczykiem, ale ciągle to samo.

Dodatkowo, co jest największym problemem nie mogę uruchomić silnika. Na początku na desce rozdzielczej, na liczniku kilometrów pojawiły się same kreski, po przekręceniu kluczyka i próbie odpalenia. Myślałem, że to może za małe napięcie i naładowałem akumulator do pełna, ale dalej jest to samo, z taką różnicą, że teraz silnik odpalił na sekundę, ale od razu go odcięło.

Chciałem dobrać się do centralki alarmu i po kablach doszedłem, że to chyba ten mały szary prostokąt, ale nie jestem pewien. Odłączyłem wszystkie kable, odłączyłem akumulator na jakiś czas ale dalej to samo. Alarm to Clifford.

Czy ktoś byłby w stanie pomóc i nakierować, co jeszcze można zrobić i co może być przyczyną?
Glow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-21, 00:01   #14
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Przedmiot przekroczył termin zaplanowanej nieprzydatności. Zezłomuj.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK3] Alarm Logic LC4 pdz Elektryka, audio i alarmy 5 03-03-18 16:59
[MK3] Alarm logic 5 nowy1 Elektryka, audio i alarmy 1 19-12-17 15:28
[MK2] Alarm logic can Konrad22ww Elektryka, audio i alarmy 4 23-05-14 09:50
[Mk2] Alarm Logic Freq92 Elektryka, audio i alarmy 3 10-10-13 12:35
Clifford Logic Can Kojan Elektryka, audio i alarmy 8 02-08-06 21:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u