Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 31-08-12, 21:19   #1
Martinii
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
Postów: 62
Domyślnie Po kilkudniowej jezdzie - pytania i wrazenia ogolne

Witam,

Od 3 dni jezdze moim Focusem. Na wstepie informacje o aucie:
- Ford Focus MK2 FL
- rocznik: 2009
- silnik: 1,6; benzyna
- ilosc drzwi: 4/5

1. Po zakupie zauwazylem, ze w aucie nie ma korka paliwa. Wyczytalem, ze te modele tak maja i ze klapka wlewu paliwa zamykana i otwierana jest zamkiem centralnym. U mnie jednak po zamknieciu auta nadal mozna otworzyc klapke - nie ma zadnego rygla blokujacego! Bylem dzis w serwisie (Bemo Motors Poznań) i wywolala sie dyskusja. W sumie przyszlo 5 osob personelu serwisowego i czesc mowila, ze w tych Focusach NIE MA zamka centralnego przy wlewie paliwa, a inni mowili, ze sa. Kobieta mowila mi, ze zabezpieczenie we wsamym wlewie jest wystarczajace. Jednak to bzdura, bo do baku mozna sie dostac wpychajac we wlew zwykla plastikowa rurke...

Jak to w koncu jest? Czegos brakuje w moim aucie czy "ten model tak ma"?

2. Z poprzedniego auta jestem bardzo przyzwyczajony do czujnikow parkowania. Bedac dzis w serwisie zapytalem ile kosztuje zalozenie oryginalnych czujnikow Forda. Dostalem odpowiedz: "Oryginalne czujniki to tylko w nowym samochodzie, a Panu moge zaproponowac uniwersalne (firmy Cobra) za 900 zl z montazem"...

Czy ten facet mowil powaznie?? Nie zakladaja oryginalnych czujnikow??

3. Czy po zgaszeniu silnika nie da sie podniesc otwartej szyby systemem elektrycznym?

Czytalem w instrukcji o globalnym otwieraniu i zamykaniu szyb przez przycisniecie dluzej niz 3 sekundy przycisku na pilocie odpowiednio otwierania i zamykania auta. U mnie jednak nic sie nie dzieje po przytrzymaniu ktoregokolwiek przycisku...

4. Szybe kierowcy mozna opuscic do konca przelaczajac 1 raz przycisk opuszczania szyby na druga pozycje. A co z podnoszeniem? Nie ma drugiej pozycji, wiec zawsze musze trzymac przycisk do calkowitego zamkniecia szyby?

5. Mam wrazenie, ze auto ma slabo wygluszone nadkola. Czy sa jakies gotowe zestawy do wygluszania czy trzeba kombinowac z matami wygluszajacymi?

To tyle pytan po wstepnym zapoznaniu sie z samochodem Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
Martinii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Strzal w tyl - wrazenia po naprawie etc. denver85 Szkody, Naprawy, Porównania 6 14-01-12 12:28
[MK1] 3 pytania myszak233 Inne techniczne 5 05-07-10 00:19
TDci dziwne szarpanie przy rownej jezdzie ok 2000rpm exprorer Silnik i skrzynia 9 20-12-08 16:31
problemy przy jezdzie do tylu:) bereto Silnik i skrzynia 0 24-04-07 10:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u