Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-03-11, 11:44   #121
Madox
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Madox
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
CCH powiat chełmiński (Chełmno)
Postów: 277
Domyślnie

To i ja sie pochwalę. U mnie okazało sie że trzeba było dobrze zmapować gaz. Gazownik ustawiał mi mapę na trasie, która teraz idealnie pokrywa sie z mapą PB. Problem zniknął samochód już nie przygasa
Madox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-11, 11:17   #122
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Mi pomogła naprawa wężyka.(była malutka nieszczelność,dostawało sie fałszywe powietrze).Tak jak bujał niskich obrotach i gasł tak odrazu przestał.Warto zwrócić uwage jak sie zachowuje przy przechodzeniu na gaz podczas jazdy np. dlawienie sie ,duza utrata mocy.Mialem takie problemy,po naprawie czasami nie czuc momentu przechodzenia na LPG!. 1.6 zetec S
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-12, 19:06   #123
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Mógłbyś w jakiś sposób określić gdzie jest umiejscowiony przepływomierz?.Wydaje Mi sie ze jest zaraz nad obudową filtra powietrza?.

---------- Post dodany o 19:06 ---------- Poprzedni post był z 18:46 ----------

[QUOTE=K@mix;537747]Mi foka nie gaśnie w trakcie jazdy. Tylko dziwnie pracuje na wolnych obrotach tak jakby nie paliła na wszystkie gary ale nieregularnie bo jak ściągam kable z poszczególnych cylindrów to pracuje jeszcze bardziej nierówno. Obroty w paragramach diagnostycznych też bardzo się wahają między 680 - 750 RPM ale na wskazówce tego nie widać. Świece i przewody już wymieniłem więc pozostała tylko cewka.

Z dodatkowych objawów mogę dodać tylko to że jak w trakcie jazdy puszczę pedał gazu (hamowanie silnikiem) szczególnie 3 i 4 bieg to jak potem dodam nawet delikatnie gazu to jest tak jakby żabka 2 razy delikatnie szarpnie i dopiero równo przyspiesza. Spadku mocy nie zauważyłem.

Mam pytanie: czy przy przejsciu na LPG szarpie w pierwszych momentach?.
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-12, 00:01   #124
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

U mnie również mam problem z nierówną pracą foki na biegu jałowym i wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze (k-świci kontrolka chech engine) Cewka, kable i świece wymienione. Najpierw miałem problem dodatkowo z falowaniem obrotów przy zimnym silniku okazało się że sekwencja Lpg mieszała. Aktualnie po wyregulowaniu i wgraniu nowych map Lpg falowanie ustąpiło ale pozostał problem nierównej pracy silnika na wolnych obrotach i wypadanie zapłonu. Dodam że równiez krokowiec i przepustnica wyczyszczona. Może ktoś coś podpowie? a może to zawory coś nie tak. Auto już ma przejechane 180 tyś w tym na LPG 110 tyś
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-12, 10:54   #125
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

u mnie ostatnio byly sprawdzane luzy na zaworach ale okazalo sie ze sie mieszcza w normiezaczelo mi na gazie autko falowac delikatnie hehe na benie dodam ze pracuje idealnieczy ma ktos z DG lub okolic mozliwosc nie drogiej regulacji brc??
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-12, 08:10   #126
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał bolu77 Zobacz post
U mnie również mam problem z nierówną pracą foki na biegu jałowym i wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze (k-świci kontrolka chech engine) Cewka, kable i świece wymienione. Najpierw miałem problem dodatkowo z falowaniem obrotów przy zimnym silniku okazało się że sekwencja Lpg mieszała. Aktualnie po wyregulowaniu i wgraniu nowych map Lpg falowanie ustąpiło ale pozostał problem nierównej pracy silnika na wolnych obrotach i wypadanie zapłonu. Dodam że równiez krokowiec i przepustnica wyczyszczona. Może ktoś coś podpowie? a może to zawory coś nie tak. Auto już ma przejechane 180 tyś w tym na LPG 110 tyś

Robiłeś re*set autka?. (kluczyk do pozycji zapłonu i odkrecamy klemy).Jakiej firmy Cewka?,świece?, Kable bo wbrew pozorom to jednak ma znaczenie-wiem z autopsji ;P
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-12, 22:58   #127
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał chikus Zobacz post
Robiłeś re*set autka?. (kluczyk do pozycji zapłonu i odkrecamy klemy).Jakiej firmy Cewka?,świece?, Kable bo wbrew pozorom to jednak ma znaczenie-wiem z autopsji ;P
Ostatnio nie robiłem żadnego resetu kompa, świece nowe oryginalne Motorcraft Platinium, cewka nowa firmy Beru, kable od nowości auta stare oryginalne Motorcraft. Miałem przez chwilę nowe przewody firmy Bremi ale były za długie także chwile przetestowałem auto, nie zauważyłem jakiejś poprawy kultury pracy biegu jałowego i wzrostu mocy auta więc oddałem je zpowrotem do sklepu. Falowanie obrotów na zimnym silniku po wgraniu nowego softu do instalacji LPG ustało. W sumie jeszcze pasowałoby pewnie wymienić jednak te przewody na nowe mimo wszystko. Z tego co zaobserwowałem to kontrolka check engine po zapaleniu po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów sama gaśnie i tak w kółko ale ostatnio jak rzadziej się zapalała no ale te wolne obroty i drganie silnika na biegu jałowym mnie niepokoją, mam nadzieję że remont głowicy mnie ominie bo coś wyczytałem gdzieś w czasopiśmie że i na tym się może skończyć A ten reset kompa to na ile mam odłączyć klemy na 1 godzinę? Mam odłączyć obie klemy czy tylko minusowa?
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-12, 12:45   #128
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Ja odłączyłem na około 30 minut zdejmując obie klemy ale najpierw kluczyk na pozycje zapłonu,wcześniej nie przekręcałem w pozycje zapłonu i komputer sie nie resetował(po resecie przy pierwszyej próbie odpalenia zauważysz test zegarów i wszystkich kontrolek w aucie).
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-12, 16:30   #129
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał chikus Zobacz post
Ja odłączyłem na około 30 minut zdejmując obie klemy ale najpierw kluczyk na pozycje zapłonu,wcześniej nie przekręcałem w pozycje zapłonu i komputer sie nie resetował(po resecie przy pierwszyej próbie odpalenia zauważysz test zegarów i wszystkich kontrolek w aucie).
Trochę się boję robić ten reset bo gazownik powiedział żeby absolutnie nie odłanczać akumulatora bo może rozregulować ustawienia także sam niewiem czy to aby bezpieczne nie popierniczy i nie porozstraja ustawień LPG oraz benzyny bo jeszcze sobie gorzej narobię? bo aktualnie da się jeździć do roboty pomimo zaświecającej się kontrolki check engine i nierównej pracy silnika na wolnych obrotach.
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-12, 23:01   #130
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Ja walcze z obrotami na LPG i szarpnięciami i nie moge z tym dojść do ładu,wymieniłem już drugą cewke;orginalne świece platynowe nowe kable a co szarpie to szarpie... ;(
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-12, 23:20   #131
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał bolu77 Zobacz post
Trochę się boję robić ten reset bo gazownik powiedział żeby absolutnie nie odłanczać akumulatora bo może rozregulować ustawienia
zmień gazownika.
centralka gazowa się nie zresetuje, rób śmiało reset. jakiej firmy centralka?
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-12, 22:53   #132
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Dokladnie u mnie gosc od gazu powiedzial ze parametry ustawien gazu zostaja zapisane po odlaczeniu akumulatora. Swoja droga ogladajac ten filmik z pracy slnika mialem wrazenie ze ogladam prace silnika diesla.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Końcówka paliwa i dziwna praca. dam Silnik i skrzynia 3 31-10-10 11:39
[MK2] Dziwna praca klimatronika plus wyciek Jacek145_JJ Inne techniczne 4 12-07-10 12:50
[FFI] dziwna praca silnika SOURCE Silnik i skrzynia 13 17-07-09 09:06
[FFI] dziwna praca silnika SOURCE Elektryka, audio i alarmy 1 12-07-09 20:18
Dziwna dławiąca praca silnika Tapio Silnik i skrzynia 10 31-05-08 22:26

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u