Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Auto Detailing

Komunikaty

Auto Detailing Po co myć i tak będzie brudny :)

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 31-08-16, 11:18   #1
pogodny89
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar pogodny89
 
Krystian
Zarejestrowany: Aug 2016
Skąd: Mierzęcice
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 57
Domyślnie Relacje z moich prac - renowacja lakieru, felg, wnętrz...

Witam, w związku z zapytaniami dotyczących w jaki sposób dokonuję korekty, czym zabezpieczam lakier, wrzucę kilka moich fotorelacji w tym renowację dość zniszczonego Focusa MK2 w kombi.

Kolega Bobson z forum FCP, sprowadził ciekawy samochód, mondeo mk4 po lifcie z 2011 w automacie.
Tą ciekawą rzeczą którą chciałbym się z wami podzielić, jest to, że auto na życzenie klienta posiada lakier ceramiczny o bazie panther black i klarze sofc ceramic.
Z tego co się dowiadywałem, u nas w krajówkach ten lakier jest dostępny dopiero w mk5.
Postaram się opisać co i jak dokonałem jeśli chodzi o etapy renowacji wnętrza jak i tego lakieru.

Na poczatku przedstawię wnętrze bohatera, na którym przeprowadziłem odświeżenie polegające na etapach:
- Dokładnego i jak najgłębszego odkurzania całego wnętrza.
- Nałożenia Praysprayu za pomocą przerobionego Marolexa w celu uzyskania dobrej piany
- Odessanie brudu Karcherem Se4001.
- Pędzelkowanie tworzyw, zakamarków APC.
- Odżywienie i zabezpieczenie tworzyw Natural Look'iem.
- Oczyszczenie skórzanych elementów cleanerem od Gliptone i zabezpieczenie środkiem Colourlock.














Podsufitka została w cąłości odświeżona, jedynie miejscami trzeba było zrobić kilka podejść do plamek.



Wnętrze ogólnie w bardzo dobrym stanie, trzeba je tylko odkurzyć i odświeżyć.











Czas na felgi:





Czas na deironizację felg za pomocą Tuga Alufel...



Felgi zaczynają krwawić.



Spośród deironizatorów jakie przetestowałem: IronX, Angelwax i Tuga, nr1 jest dla mnie Tuga ze względu na zmienianie się w gęsty żel
który dłużej siedzi



Kwestie dekontaminacji, glinkowania i mycia karoserii pomijam, czas na Pana inspektora Halogen'a







Nad każdą klamką ten sam widok:























Przed rozpoczęciem prac związanych z korektą lakieru trzeba dokonać pomiarów na lakierze...



Z racji, że samochód posiada lakier ceramiczny i pasta Menzerna FG400 na twardych gąbkach go nie ruszyła, trzeba było zakupić najmocniejszą
dostępną pastę na rynku jaką jest Menzerna S300 - pasta jest mega mocna, strasznie pyli i zostawia niezły bałagan na lakierze.

Czas na kilka 50/50:

Efekt po kilku cięciach i poliszu żółtym 3M z PF2500, bo 50siątka z hologramami po mocnym cięciu nie wyglądały za ciekawie:









Efekt na błotniku po korekcie,gdzie na finisz poleciał SF4000 od Menzerny na czarnym profipolish.





Fajny ten Panther Black Soft Ceramic, szkoda tylko, że tak ciężko go doprowadzić do takiego stanu...



Po czym nadszedł czas na kilkukrotne mycie wodą z ludwikiem miętowym, który świetnie odtłuszcza. Po osuszeniu kilkukrotne odtłuszczanie IPA.
UNC-r od Max Protect już czeka, niestety nie było czasu cykać zdjęć podczas aplikacji. UNC-r jest bardzo wymagający i szybko odparowywał.
Efekty miazga

Mucha nie siada? Siada! A jak siadła, prawie spadła. Maska była tak śliska że mucha się ześlizgnęła pod sam rant maski haha







UNC-R świetnie przyciemnia, jestem mile zaskoczony, bo wypiaskowane nadkola i progi nie rzucają się tak w oczy.





Reflektory również wymagały korekty, zabezpieczenie powłoką dały efekt szklanych kloszy.







Chromy i inne detale również zostały zabezpieczone powłoką.

























Kierownica i i inne skórzane elementy oberwały cleanerem od Gliptone, nie wymagały farbowania więc zostały zabezpieczone środkiem z Colourlock.





Na tworzywa w celu oczyszczenia poleciało APC z pędzelkiem, a na zabezpieczenie i odżywienie Natural Look, który zrobił fajną robotę.











Powłoka robi robotę, ziarno tak się pięknie mieni w słońcu - zdjęcia tego tak nie oddają jak efekt na żywo.













Felgi zostały zabezpieczone mocnym syntetykiem jakim jest Colli 845.





Efekt końcowy w HD - chciałem choć trochę przybliżyć efekt karoserii oblanej szkłem

https://www.youtube.com/watch?v=Vdgb_FOIu3I
pogodny89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] renowacja felg alu Radom i okolice mati_skarland1 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 14-03-14 20:16
[MK2] Renowacja felg 18'' PLEX Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 17-02-12 13:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u