Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-07-10, 21:15   #1
Adax
Turysta
 
Avatar Adax
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 131
Domyślnie Maglownica -jakie symptomy uszkodzenia?

Od czerwca zmagam się z dziwnymi stukami. Na początku było nawet tak, że raz były słyszalne a raz nie. Np. byłem 2x u mechaników i wtedy jak na złość nic nie było słychać i nic nie znaleźli. Próbowałem to zdiagnozować u kilku speców -bez rezultatu, nawet podśmiewali się ze mnie, że mam jakieś zwidy...
Łączniki stabilizatora były wymieniane pół roku temu, podobnie tuleje wahaczy na przodzie i tyle.

Ostatnio dużo jeździłem i zauważyłem, że problem się pogłębił. Ok - pomyślałem - teraz przynajmniej szybko zdiagnozuję i usunę te wredne stuki
I stało się. Dzisiaj przy okazji wymiany łącznika elastycznego wydechu na Przewóz 2 w KR, skorzystałem, że obok jest naprawa zawieszeń samochodów. Sprawdzili dokładnie (kołysanie, itp.) i diagnoza: sypie się przekładnia kierownicza (maglownica)!!! Wierzyć?

Podczas jazdy i kręcenia kierownicą nic nie słychać! Wręcz przeciwnie, na prostych odcinkach (np. bez trzymania kierownicy) słychać ale tylko wtedy, gdy występuje zakołysanie samochodu na nierównościach. Na kierownicy nic nie czuję, nic się nie przenosi.

Pisałem o tym już w innym wątku: stukanie podczas hamowania
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...10&postcount=4
gdyż z hamowaniem to najbardziej utożsamiałem. I rzczywiście podczas hamowania lub ruszania mam ten stuk, lub dwa sparowane stuki (stuk-odstuk).

Następnym razem dam się przejechać mechanikowi ( w czerwcu 2x już jeździł, ale wtedy nic nie było słychać -zanikło
Co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście może to być przekładnia kierownicza?
Adax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u