Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 10-03-08, 08:51   #1
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie Żeby foczka lepiej świeciła - montaż halogenów ala ST



Jak już mamy kupione halogeny soczewkowe ( moje mają 70mm średnicy) przystępujemy do montażu. Postaram się przedstawić to przejrzyście.

1.Demontujemy zaślepki. Każda jest na 4 zaczepach. Mi udało się tylko urwać po jednym.

2.Następnie wybieramy miejsce i przymierzamy. Jak już stwierdzimy, że tak będzie najlepiej to wiercimy i przykręcamy. Ja wybrałem skośną ściankę tak aby halogen był jak najbliżej środka auta i regulacja odbywała się po przekątnych.



3.Gdy już uda nam się zamontować oba w miarę jednakowo to przystępujemy do podłączenia. Tu moja amatorska instalacja-można skorzystać z usług elektryka. Do tego potrzebne nam
*6m przewodu (ja kupiłem 2 żyłowy „1,5”) do pociągnięcia wiązki, gdyż moja foka jej nie miała,
*bezpiecznik 15A ,
*wsuwki, koszulki termokurczliwe, taśma izolacyjna
*włącznik świateł do wersji z halogenami (można wpiąć się w stary ale wtedy przód i tył świeci jednocześnie- w kostce do starego włącznika jest to dolny 2 kabel od prawej koloru żółto zielonego).
Przewód pociągnąłem od prawego halogenu nad chłodnicą do lewego a następnie do kabiny i włącznika. Prowadząc wiązkę trzeba dobrze ją umocować żeby się nie przetarła podczas jazdy. Żeby przebić się przez przegrodę przeprowadziłem przewód od wewnątrz kabiny w miejscu gdzie przechodzi fabryczna wiązka. Następnie „+” wpiąłem do kostki od włącznika. Jest to dolny 3 kabel od prawej koloru żółto zielonego. Na „+” przed włącznikiem założyłem bezpiecznik. „-„ czyli masę montujemy do karoserii, można też do kostki od włącznika(czarny kabel) Co do montażu włącznika należy zdemontować ten plastik nad pedałami (5 śrub na gwiazdkę), następnie delikatnie podważyć ten plastik(jest na 4 zaczepach) którym przykryty jest włącznik. On sam jest przykręcony na 3 gwiazdki. Przy pomocy wkrętarki mi to już zajmuje mniej niż 60s.

4. Jak już nam halonki zaświecą trzeba je ustawić. Niestety na stacji diagnostycznej mi powiedzieli że halogenów nie mają czym ustawić- zrób pan sobie w garażu. Więc stawiamy auto na płaskim terenie przed ścianą w odległości ok. 5m zapalamy mijania (ja mam soczewki z xenonem więc mają charakterystyczną poświatę) i wyznaczamy środki. Następnie halogeny ustawiamy tak aby dolną poświatą zbliżały się ku podłożu. Pamiętajmy, że halogeny są do trudnych warunków drogowych a nie do dalekosiężności. Do tego są drogowe-długie. Dodam jako ciekawostkę ze gdy zapalamy halogeny światła mijania się opuszczają.



5. Gdy już mamy ustawione halogenki to można przystąpić do wpasowania zaślepek.

Ja do wycięcia otworów użyłem dremelka z frezikiem a do doszlifowania otworu wałka z papierem ściernym umocowanego w wiertarce stołowej. Najpierw trzeba wyznaczyć miejsce cięcia. Do tego użyłem tekturki którą wytrasowałem dzięki zaślepce.





Tekturka ma zastosowanie do lewego i prawego halogena. Wystarczy ją odwrócić o ile zamontowanie halogenów jest symetryczne.

Przy wycinaniu otworu i jego doszlifowywaniu trzeba pamiętać o zachowaniu kąta bo zaślepka nie jest pod kątem prostym do halogenu. Sam otwór też nie będzie okręgiem tylko elipsą. Ja zaryzykowałem i posłużyłem się wzmocnieniem które według mnie było pod odpowiednim skosem i się udało. Najwyraźniej ford przewidział, że będę chciał zamontować halogeny i mi ułatwił sprawę. Następnie wkładamy zaślepki i możemy nasączyć się do odpowiedniego stanu browarem.

Wielkie dzięki dla kolegi As’a za porady elektryczne.
Pozdrawiam Przemek
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000

Ostatnio edytowane przez DejaVu ; 09-06-10 o 10:46
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Montaż halogenow - opis tmt3 Elektryka, audio i alarmy 27 22-06-16 14:16
Montaż halogenów w Foce 2004 jupik Elektryka, audio i alarmy 18 29-05-09 14:43
Montaż halogenów jupik Elektryka, audio i alarmy 23 10-08-07 10:49
Montaż halogenow mr_swistak Inne techniczne 9 10-11-06 18:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u