Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-06-13, 13:35   #1
kastep
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar kastep
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Toruń / Radom
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
WR Radom
Postów: 113
Garaż
Domyślnie Wlew LPG

Szukałem trochę forum... chodziło mi głownie o zdjęcia i nie znalazłem...
Gdzie w swoich samochodzikach macie wlew lpg? Byłem dziś u gazownika.. instalacja wybrana tylko pytałem jak np z montażem przy wlewie paliwa..
Mówił, że tam jest plastik i lipa..

Ma ktoś może zamontowany przy w/w wlewie..
z każdą opinię i sugestie dzięki.. jak tam nie da rady to standard w zderzak pójdzie..
kastep jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 13:54   #2
dezertx
Turysta
 
Avatar dezertx
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Kielce TKN stąporków
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 102
Domyślnie

przy wlewie wkręca się przejściówkę i wtedy jest ok. Kilka osób na forum tak ma więc da się, chociaż trochę kombinowania jest więc gaziarz ma prawo doliczyć sobie jakiś bonus. Minusem jest to, że możesz zgubić przejściówkę. Wlew w zderzaku sprawdza się dobrze i wygląda w miarę estetycznie więc nie wiem czy warto kombinować.
Wybór należy do Ciebie
dezertx jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 14:23   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

da rade bez problemu - 10 minut roboty dodatkowo, zeby rurke ladnie przeciagnac blotnikiem... jak dobrze zamontujesz to nawet przejsciowka pieknie miesci sie pod klapka

MINUS: trzeba przykrecac przejsciowke przy kazdym tankowaniu (smierdzą rece jak nie masz rekawiczek)
PLUS: nie wygladasz na dziada z LPG na co dzien
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 16:52   #4
kastep
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar kastep
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Toruń / Radom
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
WR Radom
Postów: 113
Garaż
Domyślnie

ale jakos trzeba usztywniac bo mowil że jak do samego plastiku przymocuje to może się wyrwać bo pistolet trochę waży .czy brednie opowiada ?
kastep jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 17:07   #5
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

u mnie wytrzymalo 60tys. km bez uszkodzenia plastiku (pozniej pozbylem sie LPG)
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 17:23   #6
kastep
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar kastep
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Toruń / Radom
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
WR Radom
Postów: 113
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
u mnie wytrzymalo 60tys. km bez uszkodzenia plastiku (pozniej pozbylem sie LPG)
a masz może jakieś zdjęcie w którym dokładne miejscu miałeś
kastep jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 17:36   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

kiedys wrzucalem, poszukaj... wygladalo to mniej wiecej tak:


po odkreceniu przedluzke mozna bylo polozyc na korku paliwa i spokojnie zamknac klapke...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 18:37   #8
kastep
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar kastep
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Toruń / Radom
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
WR Radom
Postów: 113
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
kiedys wrzucalem, poszukaj... wygladalo to mniej wiecej tak:


po odkreceniu przedluzke mozna bylo polozyc na korku paliwa i spokojnie zamknac klapke...
Właśnie znalazłem tylko problem jest taki, że nie działa zdjęcie
kastep jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 18:41   #9
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

poszukam, moze jeszcze gdzies mam...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 10-06-13, 22:49   #10
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Ja mam na zderzaku. Gaziarz mówił, że może mi zrobić w tym plastiku pod korkiem ale to może nie wytrzymać. Z resztą jak wolałem na zewnątrz, po co mam jeszcze za każdym razem otwierać klapkę, coś wkręcać jak mogę mieć po prostu wygodnie...
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 00:02   #11
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

proszę:


Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
po co mam jeszcze za każdym razem otwierać klapkę, coś wkręcać jak mogę mieć po prostu wygodnie
żeby nie wygladac na co dzień jak biedak, co kupil STeka, ma duzą felge i nie stać go na paliwo...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 12:41   #12
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
żeby nie wygladac na co dzień jak biedak, co kupil STeka, ma duzą felge i nie stać go na paliwo...

aha

Ja po prostu nie wstydzę się oszczędzania kasy. Zarabianie jej przychodzi mi dość ciężko, nie spada mi z nieba i uważam, że rozsądne jej wydawanie nie jest jakimś wstydliwym zachowaniem. Tak więc nie muszę się z tym kryć.

Dla mnie fakt, że kogoś na coś nie stać nie czyni go gorszym człowiekiem. Wolę fajną osobę w polonezie niż łajzę w super furze.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 07:00   #13
Przemo1989
Dukacz
Grupa: Małopolska
 
Avatar Przemo1989
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
marzec
2010
KR Kraków
Postów: 1 089
Domyślnie

Ja też mam przy wlewie ale pod korkiem paliwa, instalacja już 3 lata i nic się nie wyrwało.
Przemo1989 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 12:46   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nie kazdy tak mysli
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 13:12   #15
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
nie kazdy tak mysli
Noo szkoda.


Z tego toku rozumowania wynika, że byłbym "społecznie fajniejszy" kupując diesla 1.8 TDDi 90KM, który spala pewnie połowę tego co moje ST. Finansowo przy tankowaniu dokładnie to samo albo nawet mój wyjdzie taniej na gazie. Za to da o niebo więcej frajdy z jazdy.

I wtedy byłbym taki super bo jeżdżę na drogim paliwie więc nie jestem biedakiem i dziadem co to na gazie jeździ???
Za to na trasie jadę wgapiony w komputer pokładowy i robię rekordy niskiego spalania? Jadąc po trasie 80-90km/h.

Skoro wszyscy tacy bogacze ciekawe czemu po to super paliwo kolejki są na stacjach Auchan i Carrefour a nie Shell i Statoil przecież tam jest droższe - lepsze!!
Czemu wszyscy tak skrzętnie zbierają na stacjach punkty, portfele pełne nie kart płatniczych tylko tych do zbierania punktów na kubek lub parasol.

Przykre to strasznie, że ciągle nic nie mając będąc biednym narodem wstydzimy się oszczędzać.

Dużo czasu spędzam z racji pracy za granicą. Często się z nas po prostu śmieją Austriacy, Włosi, Szwajcarzy widząc jakie dla nich dziwne rzeczy robią Polacy.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."

Ostatnio edytowane przez szaman696 ; 11-06-13 o 13:26
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 13:38   #16
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
Z tego toku rozumowania wynika, że byłbym "społecznie fajniejszy" kupując diesla 1.8 TDDi 90KM, który spala pewnie połowę tego co moje ST. Finansowo przy tankowaniu dokładnie to samo albo nawet mój wyjdzie taniej na gazie. Za to da o niebo więcej frajdy z jazdy.
Jeszcze możesz kupic diesla i nie być nie modnym
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 13:58   #17
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Szaman, nie goraczkuj sie tak - rzeczywistosci nie zmienisz... w cywilizowanym swiecie kupuje sie auta (i inne rzeczy) zgodnie ze swoim poziomem majatkowym... u nas kupujesz sportowa fure, a potem kombiunujesz jak utrzymac (lpg, chinskie opony, klocki no name itp)
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 14:38   #18
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Ja się nie gorączkuję, raczej zastanawiam/ubolewam nad mentalnością społeczeństwa naszego.

Kupiłeś fiestę za gotówkę czy na kredyt??

Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, jeśli kupiłeś ją na kredyt to kupiłeś za drogi dla siebie samochód, na który Cię nie stać a teraz kombinujesz jak to zrobić żeby go utrzymać i oddać pieniądze temu kto Ci je pożyczył.

Nie chcę zmienić rzeczywistości bo to jest niewykonalne z resztą każdy ma swoją i niech tak zostanie.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 15:07   #19
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
Kupiłeś fiestę za gotówkę czy na kredyt??
bardzo slaby argument, szczegolnie przy tak niskich stopach procentowych - nie wchodzac w szczegoly kredyt mi sie oplaca

ale odwroce sytuacje? dlaczego kupilem tylko Fieste skoro dalbym rade splacac rate za powiedzmy nowego RSa? bo przeglad po 20tys. kosztuje tyle co 1 tarcza do RSa, a po miejsce pali 7l, a nie 14l

Polacy chca miec wszystko - mimo, ze ich nie stac... nikt nie liczy, tylko kupuje i jakos to bedzie - a jak nie bedzie to gazik, kombinacja, praca na czarno, naprawa na sztuke itd...

---------- Post dodany o 15:07 ---------- Poprzedni post był z 15:00 ----------

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
I gdzie więcej frajdy z jazdy w RSie z gazem czy w fieście bez niego??
nie o frajde chodzi, a rozsadek - gdyby tylko o roznice na paliwie chodzilo to nie byloby problemu...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 14:40   #20
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Ale nie montuje do niej gazu bo go stać na utrzymanie. Jakby patrzył Twoim tokiem rozumowania to zakupiłby Focusa RS i montował gazoline
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 14:58   #21
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

I gdzie więcej frajdy z jazdy w RSie z gazem czy w fieście bez niego??

Bo właśnie tego nie mogę skumać.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 15:12   #22
dezertx
Turysta
 
Avatar dezertx
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Kielce TKN stąporków
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 102
Domyślnie

MisiekT dlaczego wrzucasz LPG do jednego worka z "pracą na czarno i naprawą na sztukę"? Gaz to według Ciebie paliwo dla biedoty?
dezertx jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 15:14   #23
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Czyli w Waszym rozumowaniu jeżdżąc ST w gazie jestem biedakiem i powinienem się tego wstydzić.

Ale już jeżdżąc najuboższą wersją dieselka i tankując masakrycznie, złodziejsko drogą ropę jestem całkiem spoko i żyję na tym poziomie na jakim powinienem żyć


No przecież to jest jakieś mocno pokręcone :>

---------- Post dodany o 15:14 ---------- Poprzedni post był z 15:13 ----------

"nie o frajde chodzi, a rozsadek - gdyby tylko o roznice na paliwie chodzilo to nie byloby problemu... "

Właśnie tylko i wyłącznie o to chodzi. Teraz rozmawiamy tylko i wyłącznie o tym czemu tankowanie gazu jest wsiowe a tankowanie ropy do parcha jest cool.

Rozmawiamy tylko o różnicy w paliwie o niczym więcej.

I właśnie z rozsądku tankuję LPG. Czemu mam się dawać okradać po 5,4 za Litr skoro mam szansę tankować po 2.25 za Litr??
Oszczędność 55% uważasz za nierozsądne i wsiowe.
Tu mi właśnie coś nie gra

Ja nie chcę nikogo do niczego przekonywać bo mi to lata, wręcz mi pasuje, że mało ludzi jeździ na gazie bo jakby więcej zaczęło to państwo szybciutko wyrówna cenę gazu do benzyny żeby nie tracić.
Interesuje mnie tok rozumowania, dlaczego ktoś kto tankuje LPG, robi zakupy w biedronce jest uważany za biedaka (i czemu bycie biednym jest złe).
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."

Ostatnio edytowane przez szaman696 ; 11-06-13 o 15:18
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 15:27   #24
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał dezertx Zobacz post
MisiekT dlaczego wrzucasz LPG do jednego worka z "pracą na czarno i naprawą na sztukę"? Gaz to według Ciebie paliwo dla biedoty?
bo wspolnym mianownikiem tych rzeczy jest bieda i chec oszczedzenia... tak samo jak z oszczednosci naprawiamy na uzywkach, oszczedzamy na oponach czy decydujemy na na prace na czarno czy pol-czarno (zakladajac, ze ktos ma wybor)

PS. mialem gaz jak nie stac mnie bylo na paliwo i akurat robie regularnie zakupy w biedronce i lidlu...

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
Oszczędność 55% uważasz za nierozsądne i wsiowe
nadinterpretujesz - nie mam nic do jezdzenia na LPG... ale za wiejskie zachowanie uwazam swiadomy zakup auta, ktore duzo pali, a potem montowanie do niego LPG, bo paliwo za drogie... co nie zmienia faktu, ze sam kiedys z oszczednosci gaz zalozylem - i teraz bogatszy o doswiadczenie po prostu kupilem ekonomiczniejsze auto
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 19:47   #25
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
Czyli w Waszym rozumowaniu jeżdżąc ST w gazie jestem biedakiem i powinienem się tego wstydzić.
Mogłes kupić 1.6 albo 1.8 i wsadzać gaz. Spróbuj na forum hondy wyskoczyć z gazem do TypeR albo na forum Bmw z gazem do M... ST to auto tego pokroju.

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
Oszczędność 55% uważasz za nierozsądne i wsiowe.
Policzyłeś wszystkie koszty czy tylko liczysz cene obydwu paliw i mowisz że 55%?
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 15:39   #26
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

No i tu się rozjeżdża zupełnie nasze podejście do życia

Ja wolę jeździć fajniejszym samochodem na gazie niż mniej fajnym na benzynie.

"nie mam nic do jezdzenia na LPG... ale za wiejskie zachowanie uwazam swiadomy zakup auta, ktore duzo pali, a potem montowanie do niego LPG, bo paliwo za drogie... "

Czyli gaz tak ale tylko do słabego samochodu. To w takim razie do jakiej mocy jest to spoko a powyżej ilu koni jest to wsiowe???

Paliwo jest w Polsce za drogie bez względu na moc silnika. Jakbym jeździł 1,6 90koni, też bym tam wsadził gaz.

"bogatszy o doswiadczenie po prostu kupilem ekonomiczniejsze auto"
to może teraz tak jak wlew gazu niektórzy chowają pod klapkę wlewu benzyny, żeby nie było widać i żeby wiochy nie było - bo jest ekonomiczniej. To czy nie powinieneś teraz przykryć całego samochodu plandeką i tylko wyciąć dziury na szyby żeby nie było widać że masz ekonomiczny samochód bo to wiocha.
Stać Cię na samochód a nie stać Cię na paliwo?? to jeździj tramwajem albo rowerem lub hulajnogą

Doszliśmy do tego samego, że obaj staramy się zminimalizować miesięczną kwotę wydawaną na paliwo, tyle że ja jeżdżąc na gazie a Ty jeżdżąc słabszym samochodem mimo, że lubisz mocniejsze.
To ja nie wiem co jest bardziej wsiowe, moje jawne oszczędzanie czy Twoje skryte bo co inni pomyślą??

A co w takim razie z nowym trendem - samochodami hybrydami?? Czy one przypadkiem nie powstały też po to, żeby oszczędzać?? Są w ch... drogie, duuużo droższe niż instalacja LPG, czy lepsze - jeszcze nie wiadomo ale jestem prawie pewien, że nie i że silniki i samochody zniosą to jeszcze gorzej niż gaz a jazda toyotą hybrid jest jak najbardziej cool. A chodzi przecież o to samo, żeby mniej wydawać na paliwo, tylko że najpierw trzeba wydać kupę kasy na beznadziejny samochód.

I żeby nie było, absolutnie Misiek nie chce się kłócić, nikogo do niczego przekonywać, namawiać, wytykać nic nikomu. Prowadzę tą rozmowę bardziej z ciekawości.
Każdy robi po swojemu i dopóki ktoś nie próbuje mi narzucać swoich przekonań ani nie robi tego za moje pieniądze to jest wszystko ok Tak więc nie bierz proszę tego do siebie i nie odbierz tego jako atak na swoją osobę czy coś w tym stylu.
Ja po prostu jestem mega przerażony tym jak mass media potrafią nam mieszać w głowie i mówić co jest spoko a co nie.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."

Ostatnio edytowane przez szaman696 ; 11-06-13 o 15:50
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 15:52   #27
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
a Ty jeżdżąc słabszym samochodem mimo, że lubisz mocniejsze
nie rozumiesz nic, szkoda gadac - moje ekonomiczniejsze auto ma niewiele mniej koni od Twojego STeka, a wazy 300kg mniej... i nie staram sie nic minimalizowac - kupilem takie auto, ze nie musze sie zastanawiac ile wydaje na paliwo

chodzi o tylko o roznice w podejsciu:
1. CHCE MIEC > KUPUJE > QRCZE, jak ja to utrzymam = kombinacja
2. NA CO MNIE STAĆ? > WYBIERAM ROZSADNIE = kombinacja niepotrzebna

podejscie nr 1 uwazam za typowe polskie wiesniactwo, chociaz w pelni zrozumiale historycznie i kulturowo - zastaw sie, a postaw sie
teraz troche jasniej?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 16:05   #28
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

Widzisz też nie do końca rozumiesz.

Bo ja kupując samochód w wersji ST, droższy od innych wersji, nie kupuję go żeby innym pokazać jaki to ja kozak jestem i na co to mnie stać, tylko żeby mieć frajdę z jazdy nim. Jazda nim mnie cieszy bo ma fajne zegary, bo ma fajne światła, silnik, zawieszenie itd.
Jadąc nim na gazie czuję dokładnie te same doznania co na benzynie tylko połowę taniej.


Kupując zastanawiałem się mocno czy zamiast mk1 od razu nie kupić pomarańczki ale stwierdziłem, że nie ma to sensu na dzień dzisiejszy bo musiałbym na niego pożyczać kasę i potem go spłacać.

Stać mnie na jazdę STkiem na benzynie ale oszczędzając połowę kasy stać mnie na więcej innych przyjemności
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."
szaman696 jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 16:38   #29
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szaman696 Zobacz post
ale oszczędzając połowę kasy stać mnie na więcej innych przyjemności
dokladnie... a teraz wyobraz sobie, gdyby bylo Cie stac na te wszystkie "inne" przyjemnosci i jeszcze w dodatku jezdzenie na benzynie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 11-06-13, 19:06   #30
dezertx
Turysta
 
Avatar dezertx
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Kielce TKN stąporków
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
dokladnie... a teraz wyobraz sobie, gdyby bylo Cie stac na te wszystkie "inne" przyjemnosci i jeszcze w dodatku jezdzenie na benzynie
ale po cholerę ma jeździć na drogiej benie skoro może na tanim gazie?
Też mam kumpli co twierdzą, że gaz to tylko do kuchenek, ale boją się depnąć na trasie bo wir w baku.
dezertx jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wlew LPG - umiejscowienie franas85 Gaz i zagazowane Foczki 68 04-01-12 13:34
[MK1] Wlew paliwa - TDCI - stuki trolmin Inne techniczne 6 06-11-10 09:17
Zasysanie powietrza przez wlew. wojtek_kca Inne techniczne 12 26-01-09 12:29
Wlew paliwa Rasputin Silnik i skrzynia 5 05-01-08 21:48
Wlew paliwa - Focus I Scyzor Inne techniczne 2 20-06-07 15:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u