Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 27-10-12, 13:37   #1
ppawel
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar ppawel
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136 KM manual
2005
GD Gdańsk
Postów: 486
Garaż
Domyślnie Montaż lusterek poliftowych (full opcja) do przedliftowego

Udało mi się zamontować lusterka poliftowe full opcja z wszystkimi funkcjami sprawnymi (kierunki, podświetlenie progów, składanie itp), jestem w trakcie przygotowywania foto relacji.

Miałem do tej pory elektryczne lusterko ze składaniem, zpadła decyzja o wymianie.
W moim przypadku sprawa wymiany była dość łatwa moduły i odpowiednią wiązkę już miałem w drzwiach

UWAGA !! Pod żadnym pozorem nie podłączać nowych lusterek składanych pod stare moduły, ponieważ ulegną uszkodzeniu silniczki składania.
Pisze z doświadczenia mi się spaliły po 3 dniach, powodem jest inne sterowanie składaniem w po i przed liftem.

Przed liftem silniczki mają zabezpieczenie prądowe w sobie, po lifcie zabezpieczenie prądowe jest w modułach więc silniczki takiego nie mają z tego powodu połączenie nowych silniczków i starych modułów skutkuje brakiem jakiegokolwiek zabezpieczenia prądowego i silniczki się palą/uszkadzają.

Rozwiązania powyższego problemu są dwa do wyboru:
1. wymiana silniczków na przedliftowe (wiąże się to z rozebraniem lusterek na części pierwsze) - z tego rozwiązania skorzystałem bo miałem już lusterka składane.
2. przylutowanie na przewody silniczka polimerów 500mA zabezpieczających przed nagłym wzrostem prądu.
Drugie rozwiązanie jest łatwiejsze i tańsze.

Najpierw lista zakupów:

Lusterka poliftowe pełna opcja.




Zaślepki starych kierunkowskazów wersja TITANIUM do kupienia w ASO cena za sztukę 56zł nr FINIS 1678031 lub 7M51-16098-AD.
Są do kupienia jeszcze wersje ST i GHIA.




W razie potrzeby przemalowania lakier w kolorze nadwozia do kupienia w ASO cena 70zł.
Oraz Papier ścierny do usunięcia starego lakieru 200 i 600-1000 do wygładzenia. Bądź oddać do lakiernika.




Wtyczki od lusterek przedliftowych x2.




Zdejmujemy obudowy i przygotowujemy do przemalowania usuwając stary lakier.




i lakierujemy



Należy odciąć wtyczki od nowo zakupionych lusterek i przylutować wtyczki od starych, według schematu.




Ok o tego momentu sprawa jest dość łatwa i szybka demontujemy stare lusterka i zakładamy nowe.
Poniżej instrukcja.





Przeprogramujemy moduły drzwiowe programem ELMconfig.




Demontujemy boczne kierunkowskazy, w ich miejsce wkładamy zaślepki.
Jest to oczywiście najłatwiejsza opcja, w przypadku braku modułów i wiązek należy je najpierw zamontować

Efekt końcowy


Ostatnio edytowane przez ppawel ; 10-03-17 o 21:56
ppawel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Lampy tylne w kombi - montaż poliftowych Pingu Inne techniczne 16 02-12-15 22:16
[MK1] Montaż podgrzewania lusterek Yamato Elektryka, audio i alarmy 3 07-11-10 13:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u