Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-07-06, 01:52   #1
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie [FFI] LPG - Sekwencja w FFI 2.0 (130KM) - test

Wiele osob mysli o instalkach do naszych foczek ale z roznych powodow boi sie je instalowac. Jakies 3 miesiace temu zdecydowalem sie swoja foczke zagazowac i postaram sie zamiescic tutaj swoje wrazenia z dzialania instalki i sprawnosci autka, a takze oplacalnosci i wydatkow zwiazanych z LPG...

A wiec konkretnie:
Focus 2.0 (130KM) 2000r., Trend, 3dr
Przebieg przy instalacji: 113 500

Swoja foczke posiadalem jakies 6 miesiecy - sprawowala sie niezle wiec po zapoznaniu sie ze stosem opinii na forum podjechalem do KUTA Motors na Lodygowej w Wawie (mam nawet calkiem niedaleko, chociaz pewnie i z poza Wawy na podstawie opinni bym sie wybral)

Zostawilem im autko jednego dnia rano, nastepnego dnia po poludniu odebralem z zalozona instalacja KME. Obsluga mila, szybkie info o obsludze (wlacz/wylacz) i w droge...

Pierwsze wrazenia: troche slabszy, ale w zakladanych granicach - elastycznosc za to bez zmian, nawet plynniej jezdzil przy rownej predkosci, szczegolnie wyzszej (130-150)...


Ciag dalszy nastapi (jezeli beda zainteresowani )
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 06:52   #2
bantiru1
Turysta
 
Avatar bantiru1
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Lębork
Postów: 106
Domyślnie

A ile kosztuje taka instalacja.
__________________
FF 1.8 sedan GHIA
................................
pozdro.[you:88d95c0c35]
bantiru1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 10:01   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

w kwiwtniu dalem bodajze 3100, ale nie targowalem mocno, bo stwierdzilem ze chce zeby mi porzadnie zamontowali ... teraz na pewno taniej...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 11:48   #4
janerad
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wieliczka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 38
Domyślnie

Chętnie poczytam relacje z Twoich doświadczeń. Sam zastanawiam się nad KME Diego do 1.8. Przy okazji - jakie wtryskiwacze masz zainstalowane? Jakie wychodzi spalanie gazu?

Jeśli masz zauważalny spadek mocy, to dobrze byłoby jeszcze sprawdzić mapę wtrysku w sterowniku. Najlepiej byłoby podjechać do nich i przeprowadzić kalibrację wg instrukcji producenta: http://kme.com.pl/pdf/InstrukcjaDIEGO-FAQ_1-03.pdf. Podpina się 2 czujniki i laptopa i podczas jazdy otrzymuje wyniki pracy sterownika w odniesieniu do sygnałów sterujących wtrysków benzynowych. Wystarczy mała korekta w kilku miejscach i powinno być git.

Aha - gdybyś zimą miał problemy podczas jazdy na zimnym silniku, to warto pomyśleć o podgrzewaczu wtrysków - jeśli masz Matrixy.

Co do cen tej instalacji, widziałem od 2500 do 3600 (!). Różnica wynika z ceny samej usługi jak i pewnie wtryskiwaczy. Standardowo dają Matrixy, lepsze są ponoć Valtek, a najlepsze japońskie Keihin - takie same jak w holenderskim VSI Prins.

pozdrawiam
janerad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 14:58   #5
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

srednie spalanie ma na poziomie 10,35l gazu, z klima w lato oczywiscie... jezdze dosc ekonomicznie, ale czasami lubie depnac... do tego jakies 20l paliwa na 4000km (ostatnio tak wyszlo)...

Wtryski mam Valteka (a nie Walteka - to polska firma chyba?), byly zreszta juz wymieniane, bo jeden cos przerywal czasami - chyba sie cos zasyfil... ale widze ze powoli zaczyna sie podobna sytuacja, wiec problem gdzie indziej raczej...

Jezeli chodzi o spadek mocy, to on musi byc... nie ma opcji, lpg to zupelnie inne paliwo - jezeli nie chcesz spalac 13-14l to musi bys slabszy... ale to o czym mowilem to moze roznica rzedu 5% co przy 130-konnym silniku nie boli zbytnio...

Kalibracja byla robiona i juz kilka razy sprawdzana, goscie w serwisie sa spoko - nie olewaja klientow... zawsze mozna zrobic rajdowke, ale klania sie ekonomia... a ja wykorzystuje 2 lata gwarancji i jezdze z drobnymi problemami nawet...

w ostatnia zime jeszcze nie mialem LPG, wiec dopiero sie okaze..
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 18:52   #6
janerad
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wieliczka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtoczynski
Jezeli chodzi o spadek mocy, to on musi byc... nie ma opcji, lpg to zupelnie inne paliwo - jezeli nie chcesz spalac 13-14l to musi bys slabszy... ale to o czym mowilem to moze roznica rzedu 5% co przy 130-konnym silniku nie boli zbytnio...
5%... Tego nawet bym nie zauważył

Cytat:
Kalibracja byla robiona i juz kilka razy sprawdzana, goscie w serwisie sa spoko - nie olewaja klientow... zawsze mozna zrobic rajdowke, ale klania sie ekonomia... a ja wykorzystuje 2 lata gwarancji i jezdze z drobnymi problemami nawet...
Dobrze wiedzieć, że jest taka firma. Z tego, co widzę, specjalizują się w gazie w fordach...
janerad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 22:38   #7
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Jakoś nie jestem przekonany do gazu, ale aż tak spadły ceny instalacji gazowych
BTW. Czy nie uważacie,że instalowanie lubryfikatorów+kupownie co ileś oleju, podgrzewaczy do wtrysków i innych pierdół nie jest sztuką dla sztuki


Cytat:
Napisał mtoczynski
20l paliwa na 4000km
Po co zakładałeś gaz
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 23:05   #8
emes
Turysta
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Pruszków
Postów: 51
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtoczynski
Wtryski mam Valteka (a nie Walteka - to polska firma chyba?), byly zreszta juz wymieniane, bo jeden cos przerywal czasami - chyba sie cos zasyfil... ale widze ze powoli zaczyna sie podobna sytuacja, wiec problem gdzie indziej raczej...
... nie chcę być złym prorokiem, ale zaczyna się... na LPG zawsze gdzieś tkwi problem
emes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-06, 23:56   #9
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

NeroN,
wiem o czym mowisz ze smarowaniem zaworow, ale jak tego systemu nie mam... chociazby dlatego ze wedlug gosci z KUTA Motors i jeszcze dwoch innych gazownikow (znajomych) to wielka sciema, ktora nic w moim motorze by nie dala... goscie natomiast sa wyczuleni na regularne sprawdzanie zaworow (chyba co 20tys)

wracajac do spalania, w przeliczeniu wychodzi to okolo 23zl na 100km, wiec jest calkiem calkiem... i przynajmniej bez obaw o portfel tankuje sobie na Shellu gaz i najlepsze paliwko...

Emes, a na paliwie to bez problemu jezdzisz? tez cos ci czasami puka i stuka...wazne zeby chociaz starac sie dojsc o co chodzi... a to ze cos stuka, bo np. gaz byl gorszej jakosci, to i tak pikus w porownaniu z zalaniem jakiegos syfu w paliwie i wymiana polowy silnika...

Bede wiedzial czy sie oplaca czy nie za jakies poltora roku - na razie wiem, ze po rownych 80 dniach jestem do przodu 980zl (wliczajac w to tankowanie paliwa - obecnie pelny bak V-powera), wiec chyba nie jest zle... zwrot instalki planuje po 10 miesiacach (czyli jeszcze pol roku z gorka...)
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-06, 00:16   #10
emes
Turysta
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Pruszków
Postów: 51
Domyślnie

mtoczynski, jasne, każdy ma swoje racje.. Ja też jeździłem we wcześniejszej foce na gazie, stąd mój komentarz... Tobie życzej bezproblemowej jazdy na LPG, ja już nigdy więcej. Na pocieszenie dodam, że silnik 2.0 ponoć najlepiej znosi instalację LPG pzdr
emes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-06, 00:36   #11
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dzieki za pocieszenie

a jak sie posypie, to bedzie okazja silniczka od ST poszukac
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-06, 00:39   #12
janerad
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wieliczka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Jakoś nie jestem przekonany do gazu, ale aż tak spadły ceny instalacji gazowych
KME Diego są takie tanie. Po pierwsze, to polski patent, po drugie jest dużo prostsza niż np. VSI Prins. Sterownik nie jest skomplikowany ale wystarczający do bezproblemowego działania, choćby ze względu na analizę sygnałów dla każdego wtryskiwacza z osobna.

Cytat:
BTW. Czy nie uważacie,że instalowanie lubryfikatorów+kupownie co ileś oleju, podgrzewaczy do wtrysków i innych pierdół nie jest sztuką dla sztuki
"Lubryfikatory" owszem, natomiast podgrzewacze mogą się przydać, bo niektóre wtryskiwacze gazowe nie radzą sobie w bardzo niskich temperaturach. Na podobnej zasadzie montuje się przecież podgrzewacze oleju w dieslach - zrobią swoje na starcie i tyle...
janerad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-06, 19:19   #13
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ten problem z wtryskami okazal sie zupelnie inna sprawa... bylem wczoraj w KUTA, bo zaczal strasznie tracic moc i nawet mi zgasl ze 2 razy...
podjechalem z 30 minutowym wyprzedzeniem i goscie zaczeli sprawdzac... dosc dokladnie: podejrzewali sonde, uklad wydechowy (wersja z dedykowanym Remusem
na koncu), sprawdzali spaliny, wtryski itp...

w koncu zaczeli zmieniac ustawienia mapy wtryskow na LPG i zaczelo sie poprawiac - wyciagneli mnie na ponowna kalibracje instalacji i teraz chodzi juz pieknie... prawdopodobnie sprawe spowodowala aktualizacja oprogramowania w foczce jakis czas temu...

anyway, znowu jezdzi jak 2-litrowy motor...
a w kwestii pochwal dodam, ze goscie w serwisie byli cierpliwi i nawet nie zajakneli sie ze im to z dobra godzine zeszlo - i przyznali sie ze jestem drugim klientem z problemami - tamten to Mondeo, tez z 2-litrowym silnikiem...

Tak wiec na razie znowu jestem w pelni zadowolony...

[ Dodano: Sro 25 Paź, 2006 12:30 ]
maly update:
przejechane ponad 16tys km na LPG... jak na razie zero problemow, jedyny koszt to wymiana filtra gazu (50zl) i jakies 370zl na benzyne...

oszczednosc na ten moment to jakies 2300zl w stosunku do benzyny, wiec w ciagu max 2-3 miesiecy koszt instalki powinien sie zwrocic...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-06, 15:50   #14
Krzyziu
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Katowice
Postów: 281
Domyślnie

jak testy?
Krzyziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-06, 18:59   #15
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

toc napisane... jak chcesz szczegoly to pytaj...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-06, 19:34   #16
Krzyziu
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Katowice
Postów: 281
Domyślnie

chcialbym, zebys napisal cos wiecej, jak sie sprawuje? jak z eksploatacja, spalaniem? jaka konkretnie masz sekwencje? Troche mysle nad gazem, ale:
1) Boje sie troche butli z gazem w bagazniku
2) nie do konca jestem przekonany do oszczednosci...chce zrobic focusem 60 tys i pozniej sprzedac..w sumie, za te 3 tys instalacji moglem dolozyc do diesla
Krzyziu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-06, 20:26   #17
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krzyziu
ak z eksploatacja, spalaniem? jaka konkretnie masz sekwencje?
przeczytaj post, nic sie nie zmienilo... jak chcesz dokladna tabelke ze spalaniem, podaj maila na privie

Cytat:
Napisał Krzyziu
nie do konca jestem przekonany do oszczednosci
po 25tys koszt instalki mi sie zwroci na pewno, o ile nie wyjda problemy z silnikiem... to juz twoja decyzja... auto z instalka gazowa, sprawna bedzie w lepszej cenie niz bez...

ocen sobie ile jezdzisz autkiem - jak dla mnie jezeli po 10 miesiacach sie cos zwraca, a potem na sobie zarabia to jest ok... ale jak lubisz jezdzic do odciecia, to zapomnij...

butla z gazem w bagazniku to jak dla mnie nie problem... po miescie jezdze bez zapasu, w trasy zabieram dojazdowke...
zapraszam na gg kiedys, jak chcesz jeszcze popytac...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-06, 12:37   #18
TomiiBoy
Turysta
 
Avatar TomiiBoy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 3
Domyślnie

Podłączając się pod temat mam pytanie:
Czy ktoś z was zakładał sobie intalacje gazową w tej firmie? http://www.auto-gaz.waw.pl/index.htm
TomiiBoy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-07, 17:08   #19
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jakis tydzien temu przyszedl piekny moment koszt instalki sie zwrocil... bylo to po przejechaniu okolo 25 tys km i 9 miesiacach...
dla potrzeb wyliczenia zalozylem, ze na benzynie spalalby o 15% mniej i ze zawsze lalbym najzwyklejsze PB95... oczywiscie wliczone sa wymiany filtra gazu i przeglady, drozszy przeglad techniczny i benzyna potrzebna do rozgrzewania silnika...

czyli w praktyce, w porownaniu z PB98, zwrocilaby sie pewnie po okolo 22tys. km
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-07, 20:41   #20
PedroStar
Turysta
 
Avatar PedroStar
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Konin
Postów: 5
Domyślnie

Ja założyłem instalację LPG jakieś 3 tyg temu. Focus 1.8 i 16v 115KM Kombi.
a razie przejechałem niecałe 2 kkm i sprawuje się na razie super. O spalaniu trudno mówić bo jeźdżę z żoną na zmianę i wiadomo każdy ma inną nogę, ale wstępnie widzę, że spalanie jest około 10 l/100 km. Po 2 k km mam jechać na mały przegląd może coś tam podregulują. Nie miałem okazji przetestować na trasie, ale po 10 sierpnia wyjeżdżam prawie 400 km to sprawdzę w trasie. Jeśli chodzi o prędkość to udało mi się już jechać na gazie 210 km/h na autostradzie A2, lecz to i tak wtopa bo najbardziej wkurzają Tiry jak zaczynają się wyprzedzać, mają włączony tempomat i jedzie o 2-3 km/h od samochodu wyprzedzanego i jedzie tak kilka minut na lewym pasie, a ich to nie obchodzi, że ktoś tyle jedzie, także trzeba uważać.
Moja instalacja kosztowała 3 k zł, komputer jest chyba Levato, ale jeszcze muszę sprawdzić, butla w kole i koło w bagarzniku, ale focus kombi ma chyba największy bagażnik w swojej klasie, przebija również np. Vectrę B - samochód o klesę wyżej.
__________________
Focus 1999 1.8 16v Zetec-E 115KM kombi GHIA + GAZ, manual
PedroStar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-07, 21:13   #21
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

update:
stuknelo 50tys km i na razie foka cala...
z awarii to jedynie mala nieszczelnosc w drodze do Czech na zlot (fofo2007), ale wynikajaca raczej z bledu mechaniora przy wymianie filtra i 700 szybkich km traski
reszta to jakies drobiazgi wynikajace glownie z dlubania w aucie, wiec nie ma co pisac...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-08, 14:43   #22
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

MisiekT a jak teraz ?? dalej wszystko OK na gaziku ??

pozdro
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-08, 18:02   #23
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

na razie bez zmian, ale przez ostatnie pol roku bardzo malo jezdzilem...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 18:10   #24
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Powiedz mi kolego drogi czy masz z tym lubryfikatorem ?!

czy to jest zbedne ?!


i ile przejechales do tej pory na gazie
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 20:16   #25
wojtiix
Turysta
 
Avatar wojtiix
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 299
Domyślnie

saperos,
Cytat:
Napisał MisiekT
tuknelo 50tys km i na razie foka cala...
__________________
Wojtiix pozdrawia [you:145a3f68f4]
wojtiix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 20:17   #26
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nie mam lubryfikacji, wedlug gaziarza do mojego silnika nie miala najmniejszego sensu...
do tej pory stuknelo niecale 60tys km...

PS. w najblizszym czasie beda mi wymieniac jeszcze listwe wtryskowa na szybsza w ramach "gwarancji", ale to akurat drobiazg - moze jedynie poprawic nieco dynamike...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 20:24   #27
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi.

Bede zakladac BRZ 24 sequent.

Dzwonilem do 2 gazowników z tego calego brc.

u 1:

2800 zł bez lubryfikatora

u 2:
2800 + 200 za lubryfikator -> bo musi być i tyle ( bo maja porcelanowe gniazda czy cos tam)



I bądź tu Panie mądry -> jeden tak drugi siak ...


__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 20:27   #28
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

saperos, jezeli ten drugi pytal cie o VIN i sprawdzal jakie gniazda naprawde masz, to moze byc cos na rzeczy - jezeli powiedzial tak z tylka, to znaczy ze los i tyle... podobno czesc 2.0 miala faktycznie porcelane i wtedy trzeba uwazac... ale IMO zakladac, smigac i sie nie przejmowac... chociaz ja pewnie sie bede za 6-12 miesiecy pozbywal
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 20:43   #29
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

WF0NXXGCDNYL04924


czy ja mam porcelanowe ?

proszę powiedz :P

ten 1szy spytal tylko czy motor fordowski czy mazdy ?


ten 2 od razu powiedzial ze musi byc lubryfikator bez spytania o ten VIN. ...



i co to zrobic ?
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-08, 20:50   #30
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał saperos
czy ja mam porcelanowe ?
ja tam nie wiem... przytoczylem tylko jedna z wesolych teorii zaslyszanych, kiedy interesowalem sie montazem LPG
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
swap na 2.0 TDCI 130KM od mondeo,foka I obecnie1,6 euzebiox Tuning mechaniczny 3 07-04-09 07:50
[FFI] Jaka sekwencja 2.0 16V '99 bartek1351 Gaz i zagazowane Foczki 23 28-10-08 23:30
[FFI] Wibracje przy 130km/h KRAUZIK666 Inne techniczne 10 18-04-07 14:40
Szarpie pomiędzy 4 tys. a 5 tys. - sekwencja Martinez69 Inne techniczne 11 15-03-05 08:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u