Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 01-05-14, 00:35   #1
boberek123
Turysta
 
Avatar boberek123
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Skąd: Słupsk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 22
Garaż
Domyślnie Wymiana tarcz i klocków tył - mini poradnik

Witam wszystkich. Pokażę w tym temacie jak wymienić sobie kpl. tarcz i klocków w foczce na przykładzie MK1. Czyli "HOW TO"

Na początek trochę suchych faktów w/g Autodaty ważnych dla bezpieczeństwa:
-minimalna grubość tarczy 8 mm
-dopuszczalne bicie tarczy boczne 0,020 mm
-dopuszczalne bicie tarczy osiowe 0,05 mm
- minimalna grubość okładziny ciernej klocka 1,5 mm

Do pracy potrzebujemy:
-klucz oczkowy 13
-szczotka druciana lub przystawka na wiertarkę może być papier ścierny lub czyścik do rur miedzianych
-płaski pilnik
-przyrząd do wkręcania tłoczków
-ATE platilube lub smar miedziany/ja polecam to pierwsze/
-smar miedziany w spayu
- ewentualnie młotek

Prace zaczynamy od demontażu koła/te go nie opisuje bo chyba wszyscy wiedzą/

Po zdjęciu koła należy odkręcić 2 śruby/klucz 13/ mocujące zacisk do jarzma/dokładnie do prowadników zacisku/ Na zdjęciu poniżej zaznaczone strzałkami.Trochę zgapiłem i już miałem zdemontowany zacisk/ale to jest to miejsce/


Kolejno wysuwamy /lub tu możemy pomóc sobie młotkiem/ wybijamy zacisk.
Po zdemontowaniu zacisku odchylamy go na bok/możemy sobie go powiesić np drutem.Demontujemy/wysuwamy/klocki.

Następnie musimy wykręcić śruby mocujące jarzmo do zwrotnicy/klucz 13/ -pierwsza fota-W moim przypadku tył foczki był tak skorodowany jakby wpław Odrę pokonał od Niemca. Ponoć płakał jak sprzedawał/ale chyba ze śmiechu/
Możecie zastosować odrdzewiacz lub podgrzać śrubę jak będzie ciężko.U mnie stan wszystkiego był opłakany

U mnie śruby były tak skorodowane że /"objechały' się pod kluczem/ Więc nabiłem i przyspawałem większe nakrętki -fota druga-



Po zdemontowaniu jarzma wyrzucamy tarczę i możemy przystąpić do oczyszczenia piasty/ważne aby była czysta/ unikniemy w ten sposób bicia bocznego który może spowodować pokrzywienie tarcz/mogą się nagrzewać/

Ja do tego celu użyłem wiertarki z przystawką i ciekawej przystawki do czyszczenia przy szpilkach/mam wolny dostęp do warsztatu kolegi volvomaniaka /
Powierzchnię piasty możemy zabezpieczyć smarem miedzianym w srayu.
Montujemy tarczę.





Następnie czyścimy jarzmo.Demontujemy prowadniki/zdejmujemy gumki i wysuwamy/
Najważniejsze miejsca do oczyszczenia zaznaczyłem strzałkami, czyli bieżnia klocków/ miejsce na których są osadzone i się poruszają klocki/ po oczyszczeniu szczotka możemy troszkę pilnikiem sobie pomóc.

Kolejne miejsce to osadzenie prowadników /ja to zrobiłem wiertłem pasującym średnicą do otworów/Dobrze wydmuchać.

Następnie dobrze jest oczyścić przylgnię jarzma do piasty.


Można wypiaskować całe jarzmo/ja nie miałem czasu bo dziecko ze żłobka musiałem odebrać /

Kiedy mamy już oczyszczone jarzmo, czyścimy prowadniki i nakładamy na nie pastę ATE plastilube. Następnie montujemy je w jarzmie


Kolejno montujemy jarzmo do zwrotnicy/2 śruby klucz 13/ i smarujemy dokładnie bieżnie klocków pastą ATE plastilube..Miejsce to jest bardzo ważne żeby klocki swobodnie się przesuwały, będą się równo ścierać i nie blokować.


Zakładamy klocki w jarzmo.Możemy posmarować pastą ATE tył klocków/czyli styk z tłoczkiem, styk z ramionami zacisku unikniemy ew. piszczenia.


Teraz musimy wkręcić tłoczek w zacisku / na maxa/ Ja użyłem do tego przyrządu do wkręcania tłoczków ale można zastosować np ścisk stolarski i żabkę/uważać na uszczelnienie tłoczka/


Na koniec zakładamy zacisk i przykręcamy go 2 śrubami klucz 13 /dostarczane nowe w kpl z klockami/ do jarzma zwracając uwagę na dobre rozłożenie sprężynek klocków pod zaciskiem.


Zakładamy koło i cieszymy się nowymi heblami

I pozbyłem się buczenia przy hamowaniu do skrzyżowania
__________________
www.v40.pl

Ostatnio edytowane przez boberek123 ; 01-05-14 o 01:51
boberek123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana klocków (i tarcz) - ocieranie o felgę tomeq77 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 15-08-16 22:25
[MK2] Wymiana tarcz i klocków hamulcowych zagłoba Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 18 21-02-16 14:35
[MK1] Wymiana tylnych tarcz i klocków Łukasz Pawlak Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 04-04-14 20:10
wymiana tarcz i klocków z przodu Macios Inne techniczne 48 04-08-08 01:11
Wymiana tarcz i klocków z tyłu, Focus I marcin9913 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 27-03-08 21:00

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u