Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-12-10, 02:48   #1
silenthunter
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 4
Domyślnie Auto szarpie przy nagłym przyspieszaniu (dla potomnych)

Moi Drodzy,

Piszę bo jako szczęśliwy użytkownik Foczki (Mk I z 1999) i uważny obserwator przyrody borykałem się z problemem "szarpania" przy przyspieszaniu.
W sieci jak wiecie materiału na ten temat starczyłoby na doktorat.

Moje spostrzeżenia:
*Na jałowym, silnik zimny - stabilna praca bez falowania obrotów
*Na jałowym, silnik rozgrzany - stabilna praca (ok. 900 obrotów)
*Przy delikatnym przyspieszaniu - normalnie przyspiesza
*Gwałtowny start z jedynki - szarpie (i nie mówię tu o zwijaniu asfaltu)
*Gwałtowne przyspieszenie na jakimkolwiek biegu zwłaszcza w zakresie obrotów 1000 -3500 - szarpie
*Przyspieszaniu towarzyszyło delikatne cykanie (tak wiem co myślicie)

Dodatkowe spostrzeżenia (mniej oczywiste) - od czasu do czasu obrotomierz skakał tak nie logicznie a poziom głośności w radiu zwiększał się na sekundę... cdn
Centralny zamek czasami zamykał się w innych momentach niż zwykle (zazwyczaj zamyka się po przekroczeniu konkretnej prędkości) wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak u mechanika na jałowym z podniesioną maską nasłuchując czy nie zasysa gdzieś lewego powietrza postanowiliśmy zamknąć maskę i się przejechać - a tu zonk, drzwi zablokowane, silnik na chodzie.
Kilkadziesiąt kilometrów później, zauważyłem że to z tym radiem dzieje się przy przyspieszaniu. Później doszedłem do tego, że dzieje się tak od czasu do czasu nawet na jałowym gdy gazuję.
Podejrzewając przeskok iskry na masę lub uszkodzenie czujnika VSS (nie wiem czy ma to coś wspólnego z zamykaniem drzwi ale wolałem już drugi raz nie jechać po zapasowe kluczyki) i po oględzinach świec (stan wizualny podręcznikowy):

1. Wymieniłem kable WN (swoją drogą polecam angielskie silikonowe, oni tam często mają wilgoć) - szarpie dalej i cyka
2. Wymieniłem świece (pomyślałem może jakieś mikropęknięcie ceramiki) - szarpie dalej ale już nie cyka
3. Wymieniłem cewkę - chodzi jak szwajcarski zegarek (ale bez cykania wspomnianego powyżej)

W moim przypadku to wystarczyło a felerna cewka (choć nie wiem ile służyła poprzedniemu właścicielowi, może była zasłużona a ja ją tak tu obrażam) to Motorcraft (988F-12029-AB)
Gdzieś tam po drodze podłączyliśmy z moim super mechanikiem (szacun Janek i szacun Krzysiu) Foczkę przez OBDII do kompa i wyszło, że wypada zapłon na drugim cylindrze.
Cewka wizualnie w dobrym stanie (bez pęknięć) jedynie ciemniejszy styk...(zgadnijcie)
...niestety nie. Właściwa odpowiedź to styk cylindra nr3. Wnioski wyciągnijcie sami.

A tak na poważnie to mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam,
silenthunter

Ostatnio edytowane przez silenthunter ; 03-12-10 o 03:04
silenthunter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] auto szarpie piotrek13 Inne techniczne 3 04-12-10 11:01
[MK1] Problem przy przyspieszaniu przy 5000obr Splend0r Silnik i skrzynia 7 23-11-10 12:04
[MK1] Mocne drgania przy 80-90km/h przy przyspieszaniu krisfoc Silnik i skrzynia 17 27-05-10 00:05
Szarpie przy ruszaniu. SUCOF33 Inne techniczne 2 13-09-07 10:03
problem przy przyspieszaniu ghostg Silnik i skrzynia 20 26-07-05 13:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u