Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-08-11, 17:53   #1
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie Grube przewody przy tunelu srodkowym?

Witam. Po zdjęciu bocznej plastikowej osłony z tunelu środkowego z prawej strony, tuż pod wiazką idącą do gniazda zapalniczki zobaczyłem dwa grube przewody, czarny i czerwony, prad i masa zakończone wtyczkami, białą i czarną pod grube wsuwki. Do czego są te kalble wskazane śrubokrętem oryginalnie? Biegną od "dużych" bezpieczników ze skrzynki przy akumulatorze. http://imageshack.us/photo/my-images...sc00100fx.jpg/
Z góry dzięki za pomoc.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-11, 18:06   #2
mjq
Zarząd FKP
Grupa: Śląsk
 
Avatar mjq
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 14 034
Garaż
Domyślnie

Obstawiam podgrzewanie foteli.
__________________
Pozdrawiam mjq


Nie pytaj czy twój Focus zardzewieje, tylko kiedy.
Moje czarne wozidło
mjq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-11, 18:10   #3
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjq Zobacz post
Obstawiam podgrzewanie foteli.
pudło ja mam ogrzewane fotele a te kable też mam
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-11, 18:27   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A nie wygląda ona tak jakby była dokładana? Bo może jakieś CB albo audio kiedyś było?
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-11, 09:37   #5
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Raczej jest to oryginał. W oryginalnym pancerzu zawinięte we wspólnej wiazce. Może spróbuję powyciagać bezpieczniki i zobacze, który za to odpowiada. Jest ich tam chyba 6 więc szybko pójdzie. Z instrukcji wynika, że moze to być dodatkowa nagrzewnica (wyłącznie diesel) lub ogrzewanie i klimatyzacja.
Może ogrzewanie przedniej szyby, może podgrzewacz wody, ale on jest na zewnątrz przy silniku, a może jakać elektryczna nagrzewnica powietrza wewnątrz?
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-11, 11:31   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A może jednak przednia szyba grzana. Choć przycisk tylko steruje przekaźnikiem więc wcale nie są potrzebne tak grube przewody.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-11, 12:14   #7
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Znalazłem.
Dodatkowa nagrzewnica elektryczna PTC.
Bezpiecznik nr 5 o wartości 80A w skrzynce pod maską.
Rozwiązanie stosowane tylko w silnikach Diesel sluży do podgrzewania płynu chłodzącego w czasie mrozów. Jest to mała rurka aluminiowa z wkręconymi 3 świecami żarowymi zamontowana na przewodze płynu biegnącym do pompy. Sterowana jest automatycznie specjalnym przekaźnikiem. W zależności od temperatury uruchamiane są dwie lub tylko jedna świeca.
Ja tego nie mam i zawsze marzłem czekając na rozgrzanie się silnika.
Dwa miesiące temu kupiłem taką nagrzewnicę PTC z planem założenia jej przed zimą. Zastanawiałem się tylko skąd wziąść grube przewody z prądem. O ironio losu. Są gotowe.
Zastanawiam się tylko, dlaczego są wewnątrz? Przecież nagrzewnica jest na zewnątrz. Ale to nic. Przekaźnik bedzie schowany wewnatrz, a wyprowadzę tylko dwa krótkie, grube przewody na zewnątrz do nagrzewnicy. Zastanawiam się jeszcze, w który przewód wodny się z tym podłączyć?
Przekaźnik też mam specjalny. Po wciśnięciu przycisku załączy prąd na 6 min. i później sam się wyłaczy. W razie czego po włączeniu wystarczy jeszcze raz wcisnąć przycisk, żeby go wyłączyć. Jest to przekaxnik bistabilny 4TSP. (www.ase.hoste.pl)
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-11, 14:21   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jeśli to jest faktycznie od podgrzewacza to zobacz czy czasem nie ma gdzieś w pobliżu jakiegoś korka żeby te przewody wyprowadzić na zewnątrz, bo pewnie tak fabrycznie powinny one wychodzić. A jeszcze lepiej zobacz od spodu auta gdzie ma być zamontowany podgrzewacz czy nie ma miejsca gdzie te przewody mogły by wychodzić z kabiny. No i jeśli to jest fabryczna instalacja to wszystko już powinno być, razem z przekaźnikami. W Focusie I i Mondeo podgrzewacz ten sterowany jest przez komputer zależnie od temperatury zewnętrznej, załączana jest odpowiednia ilość świec.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-11, 08:56   #9
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Popatrze i poszukam. Zaglądając do skrzynek z bezpiecznikami wygląda na to, że wystarczy wsadzić bezpiecznik w miejsce odpowiadające za tą nagrzewnicę i powinno działać. Nie wiem jak być powinno w 1.6TDCi ale w 1.8 były dwa przekaźniki sterujace nagrzewnicą - jeden od jednej świecy, drugi od dwóch pozostałych. Oba sterowane z komputera.
Ta nagrzewnica jest wyposażeniem Diesli, więc wiązka do Diesla jest na to przygotowana. Ale czy inne rzeczy też są przygotowane? Temperatura pobierana jest od czujnika w przepływomierzu i od czujnika silnika ale czy mam moduł dopowiedzialny za kontrolę nadmiernego wyładowania akumulatora? Obawiam się, że nie. Najwyzej zrobię to na moim przekaźniku czasowym i sam będę wszystko kontrolował.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-11, 10:31   #10
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Tylko z tego co wiem, to komputer tak steruje prądem, że świece załączają się na kilka sekund i jest chwila przerwy i znowu załącza się grzanie.... A jeśli zrobisz to tak, że przez 6 minut non stop będą grzały to pewnie bardzo odbije się na żywotności świec żarowych...
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-11, 13:21   #11
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jest dokładnie tak jak jak pisze Seboludek, jeśli włączysz świece na tyle minut to po pierwszym grzaniu powiedzą papa. Ciecz przez ogrzewacz przepływa bardzo powoli więc nie ma sensu grzać non stop.
Ogólnie to nie nastawiaj się że jakoś super mocno to odczujesz. Ten podgrzewacz na świecach to raczej taki gadżet, natomiast prawdziwe podgrzewacza na piecyku to zupełnie inna bajka.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-11, 21:00   #12
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Z tym załaczaniem na kilka sekund to mnie zabiliście. Myślałem o trwałości tych świec ale doszdłem do wniosku, że zanurzone w cieczy nie nagrzeją się tak jak w komorze spalania i będą mogły długo normalnie pracować.
W takim razie to rzeczywiście pic na wodę. Muszę raczej rozejrzeć się za wydajną grzałką na 12V albo inym patentem. Zima się zbliża a chcę mieć ciepło możliwie szybko.
Dzieki za pomoc.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-11, 21:19   #13
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

No to idź w stronę czegoś takiego:
http://moto.allegro.pl/ford-focus-ii...773179012.html

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-11, 11:24   #14
Pretorian
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
KR Kraków
Postów: 236
Domyślnie

podgrzewacz daje i to sporo, w zimie przy -15c, po przejechaniu 1.5 km leci już ciepłe powietrze z kratek, ważne , żeby świece były sprawne...
Pretorian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-11, 18:54   #15
Kwasniak
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Kwasniak
 
Robert
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.0 EcoboostST 250 KM
wrzesień
2012
Postów: 969
Domyślnie

Jako że nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi w http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51728 przyłacze sie do tematu, na drugim zdjeciu też widac u mnie te kable o ktorych mowa i dodatkowo taka mini myszka ale do czego to ?
Kwasniak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-11, 18:57   #16
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Miałeś już odpowiedź , to jest albo zestawie głośnomówiącym albo po alarmie.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-11, 12:20   #17
Pretorian
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
KR Kraków
Postów: 236
Domyślnie

Dla potomnych są 2 rodzaje wspomagania ogrzewania :

1. Nagrzewnica płynu chłodniczego, która znajduje się w komorze silnika na świece żarowe (grzałka).
2. Nagrzewnica elektryczna, która znajduje się gdzieś w przedziale standartowej nagrzewnicy a wentylatorem w konsoli środkowej. Tutaj jest link http://www.forum.fordclubpolska.org/...92&postcount=9
Te 2 grube kable które idą pod wykładziną pasażera służą do podpięcia tej właśnie elektrycznej nagrzewnicy. Jej działanie najprawdopodobniej zaczyna się po wciśnięciu przycisku "HIGH" panelu klimatonika i służy do szybkiego oczyszczenia szyby przedniej jak i wnętrza, letnie powietrze powinno się pojawić po kilkunastu sekundach od włączenia. Najprawdopodobniej pobiera dużoooo prądu i 120a alternator może nie wytrzymać, dlatego jak ktoś dokłada to może być problem. Kwestia jest czy dokładka wymaga programowania GEM czy wystarczy tylko podłączyć...

Ostatnio edytowane przez Pretorian ; 21-11-11 o 12:25
Pretorian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-11, 20:51   #18
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Witam, mam pytanie, może nie konkretnie o tych kablach podanych na fotkach, ale o kablach/wiązce. W mojej foczce, pod wykładziną pasażera, bliżej środkowego tunelu jest wybrzuszenie, zgrubienie, tak że dywanik się wybrzusza, jest tam większa wiązka. Czy to normalne w każdej Foczce?
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-11, 09:02   #19
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pretorian Zobacz post
Dla potomnych są 2 rodzaje wspomagania ogrzewania :

12. Nagrzewnica elektryczna, która znajduje się gdzieś w przedziale standartowej nagrzewnicy a wentylatorem w konsoli środkowej. Tutaj jest link http://www.forum.fordclubpolska.org/...92&postcount=9
Te 2 grube kable które idą pod wykładziną pasażera służą do podpięcia tej właśnie elektrycznej nagrzewnicy. Jej działanie najprawdopodobniej zaczyna się po wciśnięciu przycisku "HIGH" panelu klimatonika i służy do szybkiego oczyszczenia szyby przedniej jak i wnętrza, letnie powietrze powinno się pojawić po kilkunastu sekundach od włączenia. Najprawdopodobniej pobiera dużoooo prądu i 120a alternator może nie wytrzymać, dlatego jak ktoś dokłada to może być problem. Kwestia jest czy dokładka wymaga programowania GEM czy wystarczy tylko podłączyć...
I to jest właśnie to. Gdzieś to już widziałem, ale zapomniałem. Ja nie mam klimatronika, ale jak będzie miejsce do włożenia tego, to zastanowie się nad tym poważniej. Pierwotnie myślałem o szybkim nagrzaniu silnika, a co za tym idzie i wnętrza, ale gdy samochód stoi pod chmurką a odpala bez zarzutu, to priorytetem staje się odparowanie szyby, bo to idzie na prawdę ciężko.
Dzięki za tą podpowiedź.
Z drugiej strony po zdjęciu podszybia okazało się, że mam kable z gniazdkami do podgrzewanej przedniej szyby. To rozwiazało by wszystkie problemy z zaparowaną szybą.
Przestudiuję możliwość uruchumienia tego i poważnie pomyślę o tej szybie. Jak wystarczy przycisk i przekaźnik no i szyba to długo nie będę się zastanawiał.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-12, 15:05   #20
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał DoktorB Zobacz post
...Jak wystarczy przycisk i przekaźnik no i szyba to długo nie będę się zastanawiał.
Najlepszym rozwiazaniem jest podgrzewana elektrycznie przednia szyba...
nierozumiem jak mozna jeszcze produkowac samochody bez tego patentu

A co do ogrzewania
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134740
Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Na stronie 3..5 znajdziesz informacje co mozna zrobic...aby poprawic ogrzewanie ale przy tym nie zagrazac silnikowi...

oraz na stronie 24
#231
Sposob sterowania nagrzewnica elektryczna. zarowno W FF1 jak i FF2.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana tunelu. kristop Inne techniczne 27 08-06-17 23:44
Wymiana tunelu środkowego... tomistr Inne techniczne 14 14-06-12 14:48
[Ogólne] Wymiana tunelu środkowego. ebe1988 Inne techniczne 6 23-11-10 19:26
pytanie o przewody przy filtrze paliwa 1,8TDCI GrzegorzF20 Silnik i skrzynia 43 06-02-09 14:31

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u