Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-01-09, 22:31   #1
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie "letnie" powietrze z nawiewu

Mam taki problem, że z nawiewów pomimo ustawień na "Hi" leci mi podczas jazdy letnie powietrze , a nie jak powinno gorące. Jadę z manualna klimą, wiatrak gdzieś na 2-3 pozycję a ciepło na "Hi". Gdy podczas jazdy włączę przycisk "auto" , pojadę tak kawałek a potem wyłączę klimę i włączam spowrotem manualną nagle leci mocno ciepłe powietrze... ale znów pojadę trochę i leci letnie... (tylko nie zawsze to działa) Wiecie co to może być?

W warsztacie powiedziano mi , że to oprogramowanie do "przeprogramowania"... cokolwiek to znaczy? Albo , że jakaś tam klapka nie otwiera się / zamyka sie dobrze, ew. czujnik temp.
Co z tym zrobić od czego zacząć - może ktoś miał taki przypadek i wie jak temu zaradzić?

W dniach jak było -20 rano troszke marzłem w aucie...
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 12:26   #2
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Coś mi się zdaje, że jesteś kolejną ofiarą błędu 2308, ale mogę się mylić, zrób sobie self-test klimatronika i zobacz jaki Ci błąd wyświetla. Jeżeli nie wiesz jak to najprościej: przy włączonym zapłonie jednocześnie przytrzymaj "na nogi" i "off" i po ok 1,5-2 sek puść i szybko naciśnij "na głowę". Jeżeli nie ma błędu klimatronika to zapalą się (raczej zaczernią) wszystkie elementy wyświetlacza LCD. Jeżeli masz jakiś błąd to będzie wyświetlał się po dwie cyfry - przykładowo 23....08....23....08, potem możesz sobie ten błąd skasować (mówię o 230 przyciskiem odmrażania (ten czerwony) i będzie na jakiś czas spokój - na jaki to się sam przekonasz, u każdego jest inaczej.
Błędy klimatronika były opisane na tym forum oraz na forum fordpolska, użyj "szukaj". Jeżeli masz błąd 2308, to ASO twierdzi "wymiana panela", a kolega kolegi z forum (mechanik z ASO) twierdzi, że najprawdopodobniej mają rację, bo była wadliwa seria paneli, ale może też być problem z wiązką.
Podpięcie do WDSa daje identyczny efekt jak self test klimatronika - wyświetli Ci dokładnie ten błąd i mogą Ci go skasować. Aha no i najbiedniej podłączenie i kasowanie kosztuje 100PLN, a możesz to zrobić sam bo błąd 2308 nawraca się jak ataki malarii... jak ją raz złapałeś to już się nie pozbędziesz...
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 13:14   #3
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Dzięki, zrobię jak mówiłeś może pomoże. Dziwne, że rok temu wsio hulało ok.

Jeżeli jest jak mówisz to fajnie - kolejna rzecz (drugą są za nisko schodzące obroty-też nikt nie wie co jeszcze z tym moge zrobić a wymieniłem już trochę rzeczy)... Chyba zaczynam żałować, że nie wziąłem innego autka Rozumiem awarię która można zdiagnozować i naprawić ale wygląda na to , że będę się borykał z dwoma "dziwolągami", które nie wiadomo jak naprawić


Zrobiłem ten self-test i nie było żadnego błędu. Siedziałem długo w aucie silnik już się rozgrzał ale powietrze leciało naprawdę letnie Skoro to inna przyczyna to może termostat czy nagrzewnica się skończyła? Jak to sprawdzić od czego zacząc - poradzcie coś? Chyba, że test zrobiłem niepoprawnie ale po prostu "zaczerniły się" znaki na panelu lcd climatronica i tyle, po chwili zgasły.

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 09:06 ]
Pomoze ktos w tej kwesti?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 09:57   #4
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Proponuję na początek sprawdzić filtr kabinowy Jeżeli zasyfiony to wymienić i cieszyć się cieplutkim powietrzem
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 10:11   #5
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Cytat:
Napisał forder
Dzięki, zrobię jak mówiłeś może pomoże. Dziwne, że rok temu wsio hulało ok.
NP u mnie 4,5 roku śmigało bez problemu...

Cytat:
Napisał forder
drugą są za nisko schodzące obroty-też nikt nie wie co jeszcze z tym moge zrobić a wymieniłem już trochę rzeczy
Szukaj na forum - było kilka tematów o tym - może któraś z rad się sprawdzi... Mnie ostatnio mechanik pytał czy już czyścić krokowy czy jeszcze pojeżdżę - to podobno jest główną przyczyną spadku obrotów w 1.6

Cytat:
Napisał gregorc
Proponuję na początek sprawdzić filtr kabinowy Jeżeli zasyfiony to wymienić i cieszyć się cieplutkim powietrzem
Moim zdaniem nie ma to związku. W firmówce wyciągnęli ostatnio filtr nie wymieniany chyba ze 2 lata (!!) i nie było problemów z temperaturą tylko z "siłą ciągu" wentylatora - pracował na cały gwizdek, a nie było dobrego nawiewu.
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 15:39   #6
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Być może nie, ale w firmowej fabii to miało związek w 100%
To nic nie kosztuje: wyciągnąć filtr kabinowy, odpalić fokę, rozgrzać silnik i sprawdzić w różnych ustawieniach nawiewu jaka temperatura z niego leci

A co do odrotół to tak jak kolega wspomniał, na początek czyszczenie krokowca .... też to przerabiałem i obyło się bez jego wymiany
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 20:49   #7
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Co do obrotów - wymieniony krokowiec, odma i zawór odpowietrzania+czyszczenie przepustnicy. Teraz jak jest zimniej obroty nei spadają już tak nisko (i mniej odczuwam ten problem) ale pewne jak będzie cieplej znów będzie to samo...

Co do klimy sam już nie wiem:
Dziś:
Ruszam, włączam po chwili ogrzewanie i leci powietrze średnie-letnie cały czas (silnik nagrzewa się mi po 2-4 km max a jechałem 25km w 1 strone). Przełączyłem potem na klimę auto, temp HI potem (po jakiejś minucie) wył. klimę i daję nawiew na głowę i nagle leci ciepłe powietrze cały czas z manualnej do prawie końca jazdy...

Jeżeli po tym przełączaniu najczęśćiej się odblokowywuje i grzeje to może coś tam gdzieś się zatkało? Nigdy praktycznie nei uruchamiałem auto klimy jeździłem zawsze z manualna na HI - dostosowywałem tylko siłą wiatraka... Po tym jak już mi wiało po tym "przełączeniu" ciepłe powietrze to zwątpiłem - może wszystko jest ok a po prostu strasznie długo się rozgrzewa to powietrze a przełączenie na klimę auto coś tam przyspiesza to ocieplanie powietrza? (możliwe, że tak jest?)

PS. Nie sądzę, że to filtr (zmieniany jakoś wrzesień - listopad.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 20:52   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

sprawdz albo wymien termostat... sprawdzic mozesz wyjmujac go i... gotujac - na necie masz mnostwo instrukcji...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-09, 10:29   #9
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Ale termostat moze zmienic lecace powietrze na gorące?

Powiedzcie mi w ogóle jak jest u Was załóżmy temp. jak dziś -7 i podczas jazdy załóżmy po 15km leci Wam z nawiewów gorące'/parzące powietrze czy letnie? Bo może jest po prostu scładzane przez to zimne , które wlatuje z zewnątrz i tak ma być.. ?

Jak jeździłem przedwczoraj więcej w mieście (jakiś 1 h) to było dużo cieplek w autku a temp. z HI zminiejszyłem na jakieś 22 st...

[ Dodano: Sob 24 Sty, 2009 19:20 ]
Jechałem dziś innym autkiem - Ford Ka i tam powietrze leciało zdecydowanie cieplejsze, powiedziałbym gorące... wiec ponawiam pytanie czy wymiana termostatu spowoduje, że lecące powietrze będzie bardziej "gorące" czy to inna przyczyna?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
"Tylko" wtryski, czy "aż" pompa paliwa? Satyr Silnik i skrzynia 12 24-07-09 11:46
[FFII] jakie felgi 16" 17" czy 18" do foki mk kamil1980 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 27 05-03-09 11:14
[FFII] Różnica pomiędzy "małym" a "dużym" albanzg Elektryka, audio i alarmy 6 25-01-09 19:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u