Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-05-14, 11:20   #1
style
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar style
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Nowy Sącz
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq 90KM manual
maj
2007
KN Nowy Sącz
Postów: 115
Garaż
Domyślnie Wyświetlacz licznika

Witajcie, mam pewien problem, a w zasadzie to miałem..., ale od początku:

Kilka dni temu wyświetlacz z liczbą kilometrów, temperaturą itd. podczas zmiany na inny ekran z danymi dziwnie się przełączał, ponieważ cyferki/ekrany nie wskakiwały od razu tylko jakby tak się odświeżały tzn. po przełaczeniu na ekran tak jakby nachodziły na siebie i stare się wyłaczały a odświeżały się nowe - tak jakby we zwolnionym tempie to się działo (ogólnie ciężko to opisać).

Natomiast przedwczoraj cyfry na ekranie były słabo widoczne jakby tak świeciły na pół mocy, a wczoraj rano jadąc do pracy wyświetlacz się świecił na czerwono, ale nie było na nim żadnych danych, cyferek po prostu nic - pusty ekranik. Próbowałem przełączać wyświetlacz na inne funkcje komputera (chwilowe spalanie, średnie itd.), ale nic to nie dało - dalej nie świecił.

W pracy cały dzień człowiek się zamartwiał co to może być, ale po pracy wsiadam do auta, a tu wyświetlacz pokazuje wszystko jakby nigdy nic... i tak samo wieczorem jeżdżąc wszystko było w porządku.

Co to może być ? Czy pada wyświetlacz czy może gdzieś coś nie łączy ? Jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam.
style jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-14, 13:01   #2
baki
Klepacz
Grupa: Warszawa
 
Avatar baki
 
Piotr
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łomianki Dolne
Inny
HB 5D
2009
WZ powiat warszawski zachodni (Warszawa)
Postów: 2 444
Domyślnie

Sprawdz połączenie nowego ekranu do płyty zestawu wskaźników, brud, korozja, może zbyt słaby styk jest na pinach, z opisu wygląda jak by zbyt mocno się nagrzewał wyświetlacz.
baki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-14, 10:06   #3
style
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar style
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Nowy Sącz
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq 90KM manual
maj
2007
KN Nowy Sącz
Postów: 115
Garaż
Domyślnie

Witam, wczoraj ekran znowu nic nie pokazywał, a jedynie było widać troszkę co pokazuje patrząc na niego pod różnymi kątami.

Sprawę chyba rozwiązałem bo przyciskając licznik w miejscu ekranu nagle się rozświetlał i pokazywał wszystkie dane.
Podociskałem (powpychałem w głąb) całe zegary i wszystko ładnie mocno świeci i pokazuje, a podczas przełączania ekranów błyskawicznie się one zmieniają jak w smartphonach.

Chciałem odkręcić licznik, ale odpuściłem ponieważ zdjąłem plastikową osłonkę z zaczepów i odkręciłem dwie śruby torx, ale zegary nie chciały wyjść jakby je coś trzymało jeszcze, więc odpuściłem, żeby nie pourywać czegoś.

Natomiast wyświetlacz pięknie świeci - co to mogło być ? Czy jest sens jeszcze odkręcać zegary czy to dociskanie raczej załatwiło problem?
style jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-14, 11:12   #4
baki
Klepacz
Grupa: Warszawa
 
Avatar baki
 
Piotr
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łomianki Dolne
Inny
HB 5D
2009
WZ powiat warszawski zachodni (Warszawa)
Postów: 2 444
Domyślnie

pojeździj parę dni to zobaczysz
wygląda na to że słaby styk był na połączeniu
baki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-14, 13:27   #5
style
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar style
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Nowy Sącz
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq 90KM manual
maj
2007
KN Nowy Sącz
Postów: 115
Garaż
Domyślnie

OK, na razie jest w porządku. Widocznie coś musiało się poluzować na łączeniach.
style jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-16, 11:12   #6
adamesku10
Turysta
 
Adam
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 4
Domyślnie Ciemny wyświetlacz komputera Focus Mk2

Witam
Mam problem z wyświetlaniem informacji na wyświetlaczu umieszczonego w zegarach czarny ekran czy któryś z kolegów miał podobny objaw, co to może być.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 07-09-16 o 11:34
adamesku10 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-16, 20:39   #7
ppawel
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar ppawel
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136 KM manual
2005
GD Gdańsk
Postów: 486
Garaż
Domyślnie

mogło podświetlenie paść, ekran albo połączenie pomiędzy płytą główną ale na 100% nikt ci nie powie
ppawel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-16, 09:57   #8
adamesku10
Turysta
 
Adam
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 4
Domyślnie

Witam
Podświetlane sprawdziłem diody Led świecą i przelutowałem całą płytę ze wszystkimi elementami smd i procesorem. Program diagnostyczny pokazuje błąd U0155- Utrata komunikacji z modułem sterującym tablicy rozdzielczej.
Jakieś podpowiedzi.
adamesku10 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-17, 09:49   #9
adamesku10
Turysta
 
Adam
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 4
Domyślnie

Witam
Uszkodzeniu uległ sam wyświetlacz LCD po wymianie na drugi wszystko wyświetla się poprawnie.
Pozdrawiam
adamesku10 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-17, 11:43   #10
kostek777
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 16
Domyślnie

Witam mam problem z wyświetlaczem przebiegu w swoim focusie. Ostatnio był trochę nie wyraźny że ciężko było coś odczytać a dziś całkiem przestał świecić. możecie jakoś doradzić jak to się da usunąć??
kostek777 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-18, 08:45   #11
AnonymousCoward
Turysta
 
Avatar AnonymousCoward
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Chorzów
Ford Focus II
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2010
Postów: 32
Domyślnie Zegary

Cześć,

W Focusie MK2 zepsuł się wyświetlacz komputera pokładowego. Podświetlenie wyświetlacza działa, zegary działają, tylko wyświetlacz jest pusty. Prawdopodobnie moje zegary to 8V4T10849GF.
Wymontowałem zegary, odpiąłem wtyczkę z tyłu, wpiąłem ponownie - nie pomogło. To było wieczorem. A dziś rano wyświetlacz już działa.
Znalazłem wątek o takiej usterce, ale nie ma w nim konkluzji.

Znalazłem też kilka wątków o innym uszkodzeniu zegarów - zegary wyświetlają błąd, auto nie reaguje na pedał gazu itd. W takim przypadku wszyscy sugerują zimne luty. Czyli albo wymiana całych zegarów, albo przelutowanie kostki. I nawet były kiedyś namiary na fachowca z Katowic, który się ogłaszał na OLX, ale to chyba juz nieaktualne.

Moje pytanie jest, czy mój problem (pusty wyświetlacz, sam naprawił się po kilku godzinach) też może być spowodowany zimnymi lutami? Odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem w starych wątkach. Jeśli to moga być zimne luty, to czy znacie fachowca w okolicach Katowic, który się specjalizuje w przelutowywaniu zegarów? A może lepiej wymienić na używkę? Ale wtedy trzeba przesunąć licznik i sparować immobilizer, tak? Gdzie w okolicach Kato to najlepiej zrobić?

Pozdrawiam,
AC.
__________________
FFII Duratec 1.8 FF 125KM 2010 Kombi
AnonymousCoward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-19, 21:46   #12
Deusblade
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
Postów: 22
Domyślnie

Witam

Moja foka jest po lifcie i mam z nią następujący problem. Na ekranie pomiędzy zegarami jest zupełnie pusto, jest podświetlenie na czerwono ale nic się na nim nie pojawia. Rozebrałem licznik, przegrzałem luty na wtyczce i dokonałem przejrzenia płytki w poszukiwaniu zimnych lutów. Niestety nic to nie dało. Macie może jakieś rady co dalej robić i gdzie szukać przyczyny tej awarii ?? Z góry dziękuję
Deusblade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
FF2 lift świeci wyświetlacz licznika synzbycha Elektryka, audio i alarmy 1 21-03-13 09:45
[MK2] "Wariujący" wyświetlacz licznika DenieD Elektryka, audio i alarmy 10 18-10-11 12:36
[MK1] szukam wyświetlacz radeksim Elektryka, audio i alarmy 8 17-02-10 22:44
Wyświetlacz nie gaśnie lugger Elektryka, audio i alarmy 6 13-06-09 20:41
Wyświetlacz komputera Onysablet Elektryka, audio i alarmy 1 16-09-07 09:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u