Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-12-06, 23:02   #1
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie [FFI] kata wywalic musze. co teraz?

moja foka strasznie kiepsko zipie ostatnio. ledwo sie zbiera. mister zbyszek (ten sam )zasugerowal, ze chyba kat mi sie skonczyl. w abs'ie mieli podobne sugestie.

teraz zastanawiam sie co wsadzic, jak juz wywale starego kata. oryginalny to jakies kosmiczne kwoty zdaje sie.. jakies 2 tysie, albo lepiej. w intercarsie - za bosala kolo 1100zl (juz lepiej, ale..). sa tez opcje z uniwersalnymi katami, np. Lindo-Gobex (bosal zreszta tez ma chyba uniwersalne).

macie jakies sugestie w tym temacie? najmilej widziane komentarze to - "nie ma sensu pchac sie w oryginal". chodzi mi glownie o to, jakie sa ewentualne minusy nieoryginalnych rozwiazan. bo roznica w cenie jest miazdzaca.


p.s. naszla mnie tez taka szatanska mysl.. poniewaz mam jeszcze starego zeteca-s.. a z tego co wiem, to on nie ma jeszcze drugiej sondy za katem, mozeby tak po prostu wybebeszyc samego kata, wstawic spowrotem puche i juz? oprocz dysonansu ekologicznego, bardzo nie bede ubolewac, a na przegladzie nikt sie nie kapnie chyba.

no dobra. to ja czekam na jakies pomysly/wrazenia/doswiadczenia.

pozdrawiam.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-06, 23:27   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Wyjebać kata i tyle
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-06, 00:13   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

wywal kata, nie baw sie... ale usuniecia samego wkladu nie polecam, bo straszny rezonans i imho pogorszenie osiagow (ja tak mialem za namowa znajomego mechaniora - dupa nie mechanior sie okazal, Zbyszek rzadzi )
w 1.6 da sie chyba w miare wygodnie rozciac starego kata (na mocowaniu), wrzucic do srodka siakas strumienice (dla tlumienia, nie osiagow), naookolo welne i zlozyc do kupy z powrotem...
wpadnij moze tez do Wojtka z Eltec'u, to ci moze cos podpowie innego...

P.S. na przegladzie poznaja sie od razu, jak sprawdza spaliny... a jak spalin nie sprawdzaja, to znaczy ze i tak pieczatke na piekne oczy dostajesz
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-06, 11:51   #4
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiekt
ale usuniecia samego wkladu nie polecam, bo straszny rezonans i imho pogorszenie osiagow
tak mi sie tez zdawalo.

Cytat:
Napisał misiekt
na przegladzie poznaja sie od razu, jak sprawdza spaliny...
hehe.. az tacy gorliwi to panowie nie sa. ale na pewno pogrymasza jak zobacza brak kata. najczesciej "budze sie" dzien przed ostatecznym terminem badan technicznych i zwyczajnie moge sie za ktoryms razem nie wyrobic ze wspawaniem katalizatora.

chodzilo mi wlasnie o jakies rozwiazanie, ktore nie bedzie mi utrudnialo zycia, a jednoczesnie nie pochlonie wszystkich moich polish dolars jednorazowo.

pozdrawiam.

ps. dzieki za info o eltecu. przejade sie, poslucham co spece maja do powiedzenia w tym temacie.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] emulator na lambdy przy braku kata MiKo Silnik i skrzynia 0 18-08-08 16:01
Usunięcie kata w TDCi 100KM fazis Tuning mechaniczny 17 27-05-06 06:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u