Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-05-05, 15:13   #31
Adaho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - TS Squad
Postów: 274
Domyślnie

Cytat:
Napisał @ndy
Cytat:
Napisał Ślepy
można dopasować prawo ohma
- pod warunkiem, że znasz punkt pracy diody i zastosujesz np. interpolację odcinkowo-liniową. Charakterystyka diody (tylko w pewnym zakresie) może zostać zlinearyzowana, ale to jest już metoda przybliżona.
To i tak nie zmienia faktu, że obwód z diodą jest obwodem nieliniowym ponieważ:

Zawiera przynajmniej jeden element nieliniowy (w tym przypadku diodę) ...
Opisują go nieliniowe równania algebraiczne ...
Obwód nie spełnionia zasady superpozycji ...
Panowie może kącik KWANT otworzycie
Adaho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-05, 17:28   #32
mikgar
Turysta
 
Avatar mikgar
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Nowy Sącz
Postów: 104
Domyślnie



1. po ściągnieciu szybki, odkreca sie dwie srubki i wyciaga caly plastik z tarczami do góry a nie bawi sie całością której nie można przechylać.
2. predkość i obroty ustawia sie porównując ze wskazaniami wyświetlacza w trybie serwisowym
3. punktowego podświetlenia nie wyeliminujesz, przynajmniej w przypadku Twoich zegarów, jak znajdziesz dobrą folie i całe zegary będą z niej wykonane to możesz zminimalizować to zjawisko.

a tak to wyglada u mnie





na fotce w nocy i tak widac delikatne punktowe podswietlenie, ale na zywo praktycznie tego nie widac, przynajmniej ja nie widze, a wiem co mowie bo mialem wczesniej tak [dol]

mikgar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-05, 11:56   #33
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikgar


1. po ściągnieciu szybki, odkreca sie dwie srubki i wyciaga caly plastik z tarczami do góry a nie bawi sie całością której nie można przechylać.

3. punktowego podświetlenia nie wyeliminujesz, przynajmniej w przypadku Twoich zegarów, jak znajdziesz dobrą folie i całe zegary będą z niej wykonane to możesz zminimalizować to zjawisko.
Ad.1 W instrukcji zegarów, chodzi, o to,żeby właśnie tych elementów elekromagnetycznych co są w nich wskazówki nie przechylać, więc ten sposób nic nie pomaga. W reszcie obudowy zegarów jest tylko płytka drukowana i żarówki itp. więc im przechylanie nie straszne...

Ad.2 Da sie wyeliminować punktowe swiecenie, i jestem już tego bliski. Tylko czsu i zacięcia nie mam ostatniop, ale jak to zrbę, toi wrzucę na foruma co i jak
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-05, 17:14   #34
mikgar
Turysta
 
Avatar mikgar
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Nowy Sącz
Postów: 104
Domyślnie

osz kurde

w takim razie chcialem powiedziec ze przechylanie niczym nie szkodzi robilem to kilka razy, jak nie naście i dziala... jeszcze
mikgar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-05, 17:21   #35
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
W instrukcji zegarów
jest jakaś instrukcja do zegarów specjalnie? czy chodzi NeroN o ten FAQ, który napisałeś?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-05, 17:38   #36
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo

jest jakaś instrukcja do zegarów specjalnie? czy chodzi NeroN o ten FAQ, który napisałeś?
Miało być "instrukcja" w "", z boku zegarów jest lepka i tam pisze żeby ich nie przechylać, jak nie kłaść itp.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-06, 19:28   #37
stysiek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 71
Domyślnie

a do TDCI ktoś może robił albo kupował gdzieś ???
stysiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-06, 18:03   #38
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

Witam!
Skończyłem technikum elektroniczne, także trochę na tych sprawach się znam .

GruHy propozycja jest ciekawa, tylkoże nie w tej sytuacji, bo stabilizator się grzeje (często przykręcane są do nich radiatory), a nie chcemy żeby ze wskazówek nam się sople zrobiły .
A tak wogóle to stabilizator nie jest potrzebny, bo dioda to nie żarówka że mniej lub więcej świeci. Ona świeci albo nie. Jak przesadzimy z napięciem, to kolor emitowanego światła zmienia (czerwona świeci wtedy na pomarańczowo lub żółto). A jak całkowicie przesadzimy z napięciem, to dioda EXPLOSION .

Powiem Wam jak się oblicza rezystor aby diód mógł ładnie świecić.
Mamy do dyspozycji 12V. Dioda potrzebuje 3V, więc z prostego rachunku: 12V-3V=9V - tyle na rezystorze musi się odłożyć napięcia. Prąd jaki ma płynąć przez diodę załóżmy że będzie miał 15mA (15*10^-3). Z prawa Ohma: R=U/I, więc podstawiamy.
R=9V/0,015A
R=600 ohm. I diódka nam ładnie świeci .
Polecam założyć rezystor większej mocy (0,25 - 0,5 W). Tu nie chodzi o to,że rezystor się zjara (trzeba być magikiem żeby tego dokonać ) tu chodzi o to (by nie upaść za daleko ), żeby rezystor wogóle się nie grzał. Wiadomo, że im większy zapas mocy tym mniejsza się temperatura wytwarza.
No i LOL.

Pozdroofka!!!
Polecam się na przyszłość w tych sprawach

[ Dodano: Pią 12 Maj, 2006 18:12 ]
Cytat:
Napisał mikgar
osz kurde

w takim razie chcialem powiedziec ze przechylanie niczym nie szkodzi robilem to kilka razy, jak nie naście i dziala... jeszcze
A właśnie. Czemu w książce naprawczej od foczki jest napisane, żeby nie przechylać zegarów??
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-06, 22:07   #39
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aras
Tu nie chodzi o to,że rezystor się zjara (trzeba być magikiem żeby tego dokonać
nie wystarczy włożyć go do gniazdka 220V, najpierw świeci na czerwono, potem przechodzi w pomarańcz, potem już swieci bielszym światłem niż żarówka, na koniec robi ciche "bum"(tutaj wyłączają się bezpieczniki), krótko się pali i zostaje z niego czarny węgiel... to był experyment z cyklu "ciekawski gruha" :P

słuchaj generalnie, to póki działa to jest dobrze więc nie ma sie co kłócić, które rozwiązanie jest lepsze u Grega działa lampka na LM7812, a u sporej części klubowiczy podświetlenie na rezystorach...
generalnie rzeczywiscie w zegarach kitranie stabilizarotów nie jest najlepszym pomysłem, ale zawsze mozna je zamontować gdzieś indziej robiąc z nich co w rodzaju zewnętrznego zasilacza...
po zbudowaniu paru zasilaczy(220AC/12DC) przekonałem się do czego naprawde służą stabilizatory i troszeczke mi przeszło odnośnie stosowania ich w zegarach, aczkolwiek jest napięcie przy którym niebieski diody świecą ślicznie i mi jak dotychczas udawało sie je uzyskać wyłącznie na LMach, bo jest to właściwie praktycznie Umax i lekko powyżej już jest efektowny "expolsion"...
a jezeli chodzi o inne fajne wynalazki do podświetlania różnych rzeczy to ostatnio bardziej łapię zajawkę na scalaka NE555, dzięki któremu mozna przez diode przepuścić 2x większe natężenie 50 razy na sekunde, dzieki czemu dioda świeci 2x mocniej, a oko i tak nie widzi ze ona gaśnie 50 razy na sekunde

PS. jak tak sobie czytam swoje poprzednie posty to dochodze do wniosku ze bylem conajmniej lekko głupiutki...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-06, 09:08   #40
caRRot
Turysta
 
Avatar caRRot
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aras
A właśnie. Czemu w książce naprawczej od foczki jest napisane, żeby nie przechylać zegarów??
Bo one w czymś tam pływaja (w silikonie chyba) i przez to tak mięciutko sie poruszają Jak przechylisz to sie wyleje i
caRRot jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-06, 11:33   #41
Aras
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Aras
 
Arkadiusz
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2009
CB Bydgoszcz
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

No gruha z tym 555 masz rację. Tylkoże trochę pieprzenia bo tam trzeba kondensatorki podłączyć i rezystorki, żeby współczynnik wypełnienia TTL wynosił ok. 50%.
50HZ nie widać (ale jak sie nie ruszasz), jak ruszasz głową to widać jak mryga .

Cytat:
Napisał caRRot
Cytat:
Napisał Aras
A właśnie. Czemu w książce naprawczej od foczki jest napisane, żeby nie przechylać zegarów??
Bo one w czymś tam pływaja (w silikonie chyba) i przez to tak mięciutko sie poruszają Jak przechylisz to sie wyleje i
LOL. A inni mówią, że przechylają je i nic im się nie dzieje
Aras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 14:38   #42
kora
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: krakow
Postów: 2
Domyślnie

Jestem nowa posiadaczka focusika i na sam poczatek chcialam zmienic standardowe zegary na biale i tak tu trafilam. Mam juz Zegary sciagniete teraz tylko potrzebuje biale. Czy znajde owe tablice w internecie czy musze je kupic na allegro ?
kora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-07, 12:38   #43
Lord Morte
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Katowice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 211
Domyślnie

kora, na allegro kupisz za ok 50zl


Cholera, u mnie te pierwsze 3 srubki przykrecal chyba sam Pudzianowski... udalo mi sie odkrecic jedna, w dwoch juz troche zjechalem "gwint" cholera jasna i musze dzis jechac kupic jakies zarabiscie ostre srubokrety, bo inaczej calkowicie wykoncze "gwint" i nic z tego nie bedzie ;/ Po kiego wala przykrecac to tak mocno ;/

Ziomki, teoretycznie gdybym wykonczyl "gwint" do reszty... to jak mozna to odkrecic bez wyrywania? ;/;/;/ sa jakies patenty?

EDIT:
Noooo udalo sie Jednak pare spraw nie poszlo tak jak chcialem.
1. Wyjecie bolca resetu przebiegu nie bylo takie proste jak opisane w pierwszym poscie, nie ma do niego takiego fajnego dostepu przez dziurke, trzeba rozebrac tylna czesc zegarow, przykrywajaca elektronike:

dopiero wtedy mozna bylo dostac sie do dolnej czesci bolca. Mam foczunie I po liftingu, moze dlatego jest troche inaczej

2. Z odklejeniem starych zegarow byl maly problem, na pleksi zostalo troche ze starych zegarow ;/


No i oczywiscie jest maly problemik ze wskazowkami, tzn dokladnie ze wskazowka predkosci, ustawilem ja chyba troche za 'nisko', ale to da sie poprawic.

3. Zegary, ktore kupilem mialy wyciete dziurki na bolce podtrzymujace wskazowki, u mnie niestety takowych nie ma, wiec dziurki zostaly.

A efekt wyglada tak:



Z efektu jestem bardzo zadowolony, dzieki za pomoc

Mam jeszcze jeden, ostatni problem i troche go nie rozumiem.
Jak juz skonczylem robote, wyszedlem z samochodu, pilotem odpalilem alarm:
pii pii ..... pii pii pii
troche mnie to zdziwilo, wylaczylem pilotem alarm:
pii pii pii pii ;/

Moze to miec jakis zwiazek z zakladaniem tych zegarow?
Lord Morte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-07, 17:15   #44
piotr_as
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Kamienna Góra
Postów: 65
Domyślnie

hey powiedzcie mi bo ja dopiero co skonczyłem wymieniać te tarcze i stało sie chyba coś złego bo jak wyłączę zapłon to te wskazówki od paliwa i temperatury opadają na dól prawie w pozycji godziny 6-co jest nie tak?? zrypałem coś czy co??
piotr_as jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-08, 23:27   #45
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

NeroN, mógłbyś zrobić update fotek??
zwłaszcza tego punktu, w którym trzeba zakładać wskazówkę prędkościomierza
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-08, 09:48   #46
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Przecież jest ostatnia fotka.




Najlepiej predkosć utawic zgodnie z tym co pokazuje wyswietlacz. (uwaga bo pierwsze wskazanie jest w milach )
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Debata o zmianie na bixenony / przeniesione przez Greg grzehoo Inne techniczne 25 23-10-05 14:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u