Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-01-07, 00:08   #1
M.A.G.
Turysta
 
Avatar M.A.G.
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Lubin
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2003
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 620
Domyślnie [FFI] Regulacja luzu zaworów

No to teraz zapodam relację z rozmową na ten temat w ASO.

Ponieważ mam już przekroczone 157.000 orientuję się w cenach tego zabiegu (wyregulowanie luzu zaworów).

W ASO zapytałem się czy w moim silniku luzy regulowane są płytkami czy trzeba wymienić popychacze

- odpowiedź mnie rozbroiła

miły Pan stwierdził, że nie wie

A tłumaczy się tym, że Ford w silnikach 1.6 stosował i jedno i drugie rozwiązanie i dopiero po "rozbiórce" silnika będzie wiadomo czym jest regulowany luz

Strasznie mnie to zdziwiło, poniekąd pracuję w branży motoryzacyjnej i wiem, że każda jedna część, z której składa się samochód ma swój numer - więc nie powinno być żadnych problemów z ustaleniem wersji silnika

Czyżby nie chciało się komuś grzebać w "numerkach" czy po prostu jest to ściemnianie klienta

Aha, cena jaką mi podano w ASO ze regulację luzu to 460 PLN (jutro dowiem się dokładniej co wchodzi w jej skład - bo jak się okaże, że mam bulić za każdy popychacz lub płytkę dodatkową kasę to może troszkę wzrosnąć)

A u "mojego" mechanika wstępna cena to 250 - 300 PLN, ale jutro mam się dokładniej z nim rozmówić

P.S. zapowiada się ciekawe doświadczenie życiowe/serwisowe
__________________
M.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 00:28   #2
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

podlącze się jeśli można..

ale najpierw sie podziele, tym co wiem. z tego co mi wiadomo, silniki starych foczek - zetec-s - chulaja na plytkach (tzn. wyznaje sie tylko w 1.6, bo sam mam taki silnik), a silniki zetec-se to juz szklanki. reki odciac nie dam, ale jestem prawie pewien, ze tak sprawa wyglada.

a teraz sie podlaczam
czy to mozliwe, zeby przy przebiegu ok. 200tys luz zaworowy nie wymagal regulacji? taka uslyszalem ostatnio diagnoze na temat mojego silnika i.. ciesze sie, ale trudno mi w to uwierzyc.

pozdr.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 00:30   #3
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał leniuch
czy to mozliwe, zeby przy przebiegu ok. 200tys luz zaworowy nie wymagal regulacji?
Hipotetycznie tak
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 00:34   #4
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Hipotetycznie tak
hehehehe.. no tak.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 12:22   #5
M.A.G.
Turysta
 
Avatar M.A.G.
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Lubin
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2003
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 620
Domyślnie

Siemka

Oto obiecana relacja z dzisiejszych rozmów.

Ponowna wizyta w ASO była bardzo ciekawa

Najpierw SKLEP dowiedziałem się o cenę popychaczy (sprawdzono po numerze pojazdu i wyszło, że regulacja będzie popychaczami - jednak można poszukać jak się chce ), koszt jednego popychacza to 60,32 PLN.

Myślę sobie - no dobra przecież wszystkich nie będę wymieniał , idę do SERWISU i tam się zaczęło

Kolo stwierdził, że owszem zrobią luz zaworów w cenie 460 PLN ale - i tu uwaga - nie dadzą mi gwarancji na wykonaną pracę jeżeli nie założę u nich nowego rozrządu (tłumaczył się tym, że raz zdjęty pasek nie może być znowu założony :P ) czyli do tych 460 trzeba dodać 700 za rozrząd czyli prawie 1200 PLN

Ale się normalnie zmieszałem taką odpowiedzią , po chwili podziękowałem za info i pojechałem do mojego mechanika, niestety był w terenie, ale od jego pomagierów dowiedziałem się, że koszt byłby w granicach 250 PLN + dodatki czyli popychacze - ile to na razie nie wiadomo :P

Ostatecznie umówiłem się na razie na sam pomiar luzu za kilka dichów (w ASO 150 PLN), a potem zobaczymy co będzie dalej - może nie trzeba będzie nic robić - silniczek chodzi jak ta lala
__________________
M.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 13:05   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał M.A.G.
u nich nowego rozrządu
Malowania maski i wymiany oleju nie policzyli :P


A swoją drogą tak robią, ale z drgiej strony mogli by sam pasek wymieniać tylko bez kompletu...

Choć jak byłem w Czewie w salonie to o ile dobrze pamiętam krzyczeli ~1100zł za komplet rozrządu...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-07, 18:31   #7
betka100
Turysta
 
Avatar betka100
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Polska-CIESZYN
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
SCI powiat cieszyński (Cieszyn)
Postów: 22
Domyślnie

Witam!
Opisze moje kontakty w ASO.Coś mi terkocze w okolicy zaworów,pojechałem do ASO w B-B żeby mi tylko powiedzieli co to jest.Piękny gość w jeszcze piekniejszym garniturze po sprawdzeniu wszystkich żarówek i płynów zabrał mi auto.Po 20 min.powiedział że to kwestia regulacji zaworów,regulacja PŁYTKOWA,dokupuje się odpowiednie płytki i usuwa się luz-koszt ok 1000(koniecznie wymiana rozrządu),nie wiedząc nawet na ilu zaworach jest luz i ile trzeba płytek,Pojechałem do mojego i mu to mówie,a on że tam raczej są hydrauliczne popychacze i trudno stwierszić który jest zły,trzeba wymienić wszystkie(16x60 plz).Szok,dogadałem się że wymienimy 8,może trafimy na ten zły.Zamówił w ASO podając nr VIN,silnik itd.Stwiedzili że tak,popychacze hydrauliczne,przyjeli zamówienie.Oddałem auto wczesniej bo sie naczytałem że tam jednak jest mechanicZna regulacja.Rozkręcił to i sie podrapał w głowe,bo jest mechaniczna,nie hydrauliczne,ale i nie płytkowa jak mi to powiedział garnitur tylko sie wymienia całe popychacze oróżnej grubości denka(w zależności od luzu).pomierzył luz,okazało sie że jest za duży na sześciu,zmienił zamówienie w ASO(z problemem,do dzisiaj nie wiem do jakiego auta zamówili te hydrauliczne mając wszystkie dane).Jestem po regulacji(6x60+uszczelka+robota=550),no ale problem mi nie zniknąl,dalej terkocze,teraz chyba pojadę do stolarza z tym autem.No ale swoje zdanie na temat ASO już mam.Powodzenia Może macie jakiś pomysł
__________________
OBY BYŁO LEPIEJ !!!
betka100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Regulacja zaworów-można czy... WojtaSpider Silnik i skrzynia 40 27-05-11 17:58
regulacja zaworów etor Silnik i skrzynia 2 20-01-06 20:47
Regulacja zaworów.... NeroN Silnik i skrzynia 3 24-11-05 12:48
Regulacja zaworów PILOT Silnik i skrzynia 0 05-09-05 21:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u