Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-01-05, 00:26   #1
pkozi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie focus tdci 115 km

Witam serdecznie,
Jestem nowy na forum i proszę o poradę
mam możliwość zakupienia takiego auta za 37 tys pln i moje pytanie czy to dobra cena za ten model ? auto jest sprowadzone z Francji , HB, pierwsza rejestracja 2002 ( nowa buda ) , 70 tys km , abs 4 x air bag , klima , radio cd , centralny zamek alufelgi,w Polsce od czerwca 2004 właściciel przejechał ok 2 tys km
Czy użytkownicy tego modelu są zadowoleni z eksploatacji samochodu ?
dziękuję z góry za wszelkie porady

pozdrawiam serdecznie

pkozi
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 09:02   #2
PePe
Koordynator - Mazowsze
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Avatar PePe
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Rembertufff
Inny
kombi
1999
WW..C Warszawa Rembertów
Postów: 2 551
Domyślnie

Hmmmm

Moim skormnym zdanie dośwaidczonego handlarza[skromny] cena jest AŻ za dobra jak za takie auto z tym wypasem i z tym przebiegiem....

Niestety sprowadzenie takiego auta z Francji było opłacalne JEDYNIE w przypadku MOCNEGO CRASHU z udziałem tegoż auta.....

dlatego radzę jechac do ASO i dobrze go prześwietlić, bo z tych 4 poduszek prawdopodobnie kilka już się zużyło.....

Ale jeżeli by wszystko wyszło OK to BRAĆ Panie nie czekac
PePe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 09:26   #3
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Od czewrca tylko 2 tys.? Cos mi tu smierdzi. Moze samochod sprowadzony typowo na sprzedaz. Polroku minal i sprzedaje.

Na 99,9% byl walony. Pozostaje kwestia czy dobrze zrobiony? Na Twoim miejscu pokusilbym sie chyba na zrobienie geometrii i wizyte w dobrym warsztacie znajacym sie na Fordzie.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 09:49   #4
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Był tez przypadek jakieś 2 lata temu że osoba o nicku fisherka sprowadziła TDCI 115KM ale miał problemy z silnikiem. Po jakis tam diagnozach wyszło że pompa wtryskowa do wymiany. Foczka poszła na sprzedaż.

W temacie wątku to tak jak piszecie cena jest zbyt atrakcyjna i auto musi być podane szczegółowej kontroli

Jak szukałem foczki dla siebie to oglądałem jedną która niecały rok była w Polsce. Sprowadzona z Belgii: "tylko błotniczek był bity , dla siebie panie sprowadziłem - to żaden szrot, tylko potrzebuję dostawczaka bo mam sklep ".

Pooglądałem ze znajomym i wyszło że oprócz owego błotniczka był jeszcze przód i cały drugi bok robiony. (skazy na lakierze, ślady ściągania podsufitki itd). W czasie jazdy kierownica nie była "na wprost" - znaczy ktoś niefachowo zbieżość ustawiał. Ngdy nie wiadomo - mógł być w porządku a może nawet nie rdzewieć ale jakoś bałem sie ryzykować,

Cena była taka sama jak rok starszy krajowy z ciut lepszym wypasem którego kupiłem.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 09:55   #5
PePe
Koordynator - Mazowsze
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Avatar PePe
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Rembertufff
Inny
kombi
1999
WW..C Warszawa Rembertów
Postów: 2 551
Domyślnie

Takie zdanie podsumowania:

NIEOPŁACALNE jest sprowadzanie młodych aut NIEBITYCH.....

po prostu tam też nie każdego stać na NOWE auto wbrew obiegowym opiniom i dobre używane auta schodzą na bieżąco u ichniejszych miejscowych dealerów...

NA handel i export trafiają TYLKO ROZBITKI (mowa o autach nowych i do 4 lat)
PePe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 22:25   #6
pkozi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

dziękuję za wszelkie porady , napewno sprawdzę go dokładnie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 22:25   #7
pkozi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

dziękuję za wszelkie porady , napewno sprawdzę go dokładnie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 00:07   #8
robdol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał PePeto
Takie zdanie podsumowania:

NIEOPŁACALNE jest sprowadzanie młodych aut NIEBITYCH.....

po prostu tam też nie każdego stać na NOWE auto wbrew obiegowym opiniom i dobre używane auta schodzą na bieżąco u ichniejszych miejscowych dealerów...

NA handel i export trafiają TYLKO ROZBITKI (mowa o autach nowych i do 4 lat)
Posłuchaj tych co się znają na temacie........bo wdepniesz jak jeden z moich kolegów teraz ma auto złożone z 3 innych
__________________
Był
FFI 2000 oraz FF I 2003
1.6 16V 1.6 16V
Jest
FF II 2008
1.8 TDCI GOLD X (115PS)
robdol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 00:07   #9
robdol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał PePeto
Takie zdanie podsumowania:

NIEOPŁACALNE jest sprowadzanie młodych aut NIEBITYCH.....

po prostu tam też nie każdego stać na NOWE auto wbrew obiegowym opiniom i dobre używane auta schodzą na bieżąco u ichniejszych miejscowych dealerów...

NA handel i export trafiają TYLKO ROZBITKI (mowa o autach nowych i do 4 lat)
Posłuchaj tych co się znają na temacie........bo wdepniesz jak jeden z moich kolegów teraz ma auto złożone z 3 innych
__________________
Był
FFI 2000 oraz FF I 2003
1.6 16V 1.6 16V
Jest
FF II 2008
1.8 TDCI GOLD X (115PS)
robdol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-05, 22:40   #10
pkozi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam
po głębszym przeanalizowaniu Waszych porad i sugestii , już nie jestem taki pewny co do zakupu auta z tym silnikiem ( tdci z 2001 sprowadzany ),
do tego cena ON jest już prawie taka sama jak benzyny
szukam teraz innego rozwiązania ( bo co do modelu decyzja zapadła foczka musi być zastanawiam się nad modelem benzynowym najlepiej w rozliczeniu u jakiegoś ASO Forda ? ceny w sumie bardzo podobne a istotne jest to,że to w większości auta od pierwszego właściciela i ZAKUPIONE W POLSCE ! zazwyczaj z dużo większym przebiegiem no ale cóż trzeba się zdecydować
idealnym dla mnie rozwiązaniem byłby HB 1,6 100 km ewentualnie 1,8 115 km 2001-2002 za ok 35 tysia
strasznie się napaliłem na foczkę i wiem,że być moze są oferty za taką cenę innych podobnie wyposażonych aut ale co do modelu już zdania nie zmienię
co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
pkozi
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-05, 22:40   #11
pkozi
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam
po głębszym przeanalizowaniu Waszych porad i sugestii , już nie jestem taki pewny co do zakupu auta z tym silnikiem ( tdci z 2001 sprowadzany ),
do tego cena ON jest już prawie taka sama jak benzyny
szukam teraz innego rozwiązania ( bo co do modelu decyzja zapadła foczka musi być zastanawiam się nad modelem benzynowym najlepiej w rozliczeniu u jakiegoś ASO Forda ? ceny w sumie bardzo podobne a istotne jest to,że to w większości auta od pierwszego właściciela i ZAKUPIONE W POLSCE ! zazwyczaj z dużo większym przebiegiem no ale cóż trzeba się zdecydować
idealnym dla mnie rozwiązaniem byłby HB 1,6 100 km ewentualnie 1,8 115 km 2001-2002 za ok 35 tysia
strasznie się napaliłem na foczkę i wiem,że być moze są oferty za taką cenę innych podobnie wyposażonych aut ale co do modelu już zdania nie zmienię
co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
pkozi
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-05, 22:59   #12
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Ja nie mowie zeby nie kupowac sprowadzonych ale jak juz to takie ktore sam sprowadzisz, sam zrobisz i wiesz co w trawie piszczy.
Ja tak zrobilem i jestem zadowolony.
Moj mial przejechane 1,8 tys jak go kupilem a wiek - ok. 9 miesiecy. Teraz ma juz prawie 5 tys i troche ponad roczek.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-05, 22:59   #13
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Ja nie mowie zeby nie kupowac sprowadzonych ale jak juz to takie ktore sam sprowadzisz, sam zrobisz i wiesz co w trawie piszczy.
Ja tak zrobilem i jestem zadowolony.
Moj mial przejechane 1,8 tys jak go kupilem a wiek - ok. 9 miesiecy. Teraz ma juz prawie 5 tys i troche ponad roczek.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-05, 23:12   #14
Marco
Turysta
 
Avatar Marco
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa, Otrębusy
Postów: 194
Domyślnie

Ja swój kupiłem z oferty aut używanych Auto Plazy. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego auta, ani do dealera, który mi go sprzedał. To Foka 1.8 kombi z doskonałym wyposażeniem, kupiona w Polsce i serwisowana cały czas w Auto Plazie, więc miałem wgląd w całą historię tego auta.

A co do aut sprowadzanych: Jeśli chcesz mieć sprowadzone (wiadomo lepszy wypas itp.), to najlepiej jedź sam (no i oczywiście z kimś kto się na tym zna - jakiś znajomy handlarz np.) i sobie sam wybierz konkretne auto.
__________________
[you:6bb6344e5e], pokaż język.
Marco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-05, 23:12   #15
Marco
Turysta
 
Avatar Marco
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa, Otrębusy
Postów: 194
Domyślnie

Ja swój kupiłem z oferty aut używanych Auto Plazy. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego auta, ani do dealera, który mi go sprzedał. To Foka 1.8 kombi z doskonałym wyposażeniem, kupiona w Polsce i serwisowana cały czas w Auto Plazie, więc miałem wgląd w całą historię tego auta.

A co do aut sprowadzanych: Jeśli chcesz mieć sprowadzone (wiadomo lepszy wypas itp.), to najlepiej jedź sam (no i oczywiście z kimś kto się na tym zna - jakiś znajomy handlarz np.) i sobie sam wybierz konkretne auto.
__________________
[you:6bb6344e5e], pokaż język.
Marco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] focus II tdci półoś może być za długa???? mikileszno Inne techniczne 0 01-04-09 23:54
ford focus II 1,6 tdci glove Silnik i skrzynia 7 17-03-09 10:53
Różnice Focus 1.6 Tdci 90 KM a Focus 1.6 Tdci 109 KM Mario TDCI Silnik i skrzynia 11 14-11-08 21:25
focus II 2.0 TDCi chiptuning jaRekkk Tuning mechaniczny 29 21-09-06 20:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u