Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-05-09, 12:00   #1
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie Podnoszenie szyb

Witam. Temat szeroki ale nie znalazłem odpowiedzi na mój "przypadek". Przełącznik podnoszenia szyb od kierowcy, działa tylko przycisk do podnoszenia i opuszczania szyby pasażera (mam tylko dwie przednie elektryczne szyby), natomiast przełącznik na lewą szybę zbuntował się. Niekiedy mozna tylko opuścić szybę ale do góry to już lipa. Rozkręciłem tam już chyba wszystko, styki w przełączniku przeczyszczone, przerwy w płytce nie widać, silnik, linka i prowadnice sprawne ( podnosiłem szybę kręcąc wirnikiem)...
Pomocy!!!
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 12:10   #2
gildor
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie Re: Podnoszenie szyb

Cytat:
Napisał Jancol_69
Witam. Temat szeroki ale nie znalazłem odpowiedzi na mój "przypadek". Przełącznik podnoszenia szyb od kierowcy, działa tylko przycisk do podnoszenia i opuszczania szyby pasażera (mam tylko dwie przednie elektryczne szyby), natomiast przełącznik na lewą szybę zbuntował się. Niekiedy mozna tylko opuścić szybę ale do góry to już lipa. Rozkręciłem tam już chyba wszystko, styki w przełączniku przeczyszczone, przerwy w płytce nie widać, silnik, linka i prowadnice sprawne ( podnosiłem szybę kręcąc wirnikiem)...
Pomocy!!!
zmierz miernikiem czy on w ogóle działa. jak nie masz miernika, to może da się zamienić przełaczniki testowo. wyeliminujesz jeden problem.
ja miałem podobne, ale odstawiłem do warsztatu i nie wnikałem. przełaczniki mam wlasne ale cały mechanizm to chyba wymieniony.
gildor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 12:14   #3
Carmax
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 110
Domyślnie

Obstawiłbym rozwalony przełącznik od szyby - sprawdź miernikiem czy podaje napięcie po naciśnięciu na przełącznik - jeśłi nie - to wymień przełącznik i po sprawie
Carmax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 21:06   #4
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

Nie mam zielonego pojęcia o miernikach itp. Jutro zapytam kolesia w pracy, takiego od różnych elektronicznych cudeniek, może coś poradzi...
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 23:48   #5
gv
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Wałbrzych
Postów: 5
Domyślnie

Cześć,

Zdejmij boczek, wyjmij silnik do sterowania szybą i sprawdź czy działa. Być może układ suwający szybą się zablokował. U mnie na tryby od silniczka a układu sterującego wpadł kawałek zbitej szyby i to unieruchomiło sterowanie szybą.
gv jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 11:20   #6
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

Cześć. Wyjmowałem już silniczek i sprawdzałem go po drugiej stronie. Działa. Prowadnice też wporzo bo kręciłem wirnikiem ręcznie zeby podnieść szybę, bez oporów. Pozostaje tylko przełącznik. Jutro mam go podrzucić koledze, może sprawdzi te napięcia o których mówicie. Dam znać co z tego wyjdzie. Muszę jeszcze tylko poszukać opisu pinów, który od czego jest...
pozdr
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 12:13   #7
gildor
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jancol_69
Cześć. Wyjmowałem już silniczek i sprawdzałem go po drugiej stronie. Działa. Prowadnice też wporzo bo kręciłem wirnikiem ręcznie zeby podnieść szybę, bez oporów. Pozostaje tylko przełącznik. Jutro mam go podrzucić koledze, może sprawdzi te napięcia o których mówicie. Dam znać co z tego wyjdzie. Muszę jeszcze tylko poszukać opisu pinów, który od czego jest...
hehe, najprostrze zostawiłeś na koniec. nieźle
pisałem Ci, zamień przełączniki (z dowolnym innym, a nawet po prostu zewrzyj kabelki od przelacznika, od tej strony, w którą nie działa) jak masz problem z obsługa miernika lub go nie masz.
gildor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 13:33   #8
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

No nie mam miernika, niestety. Choć to nie problem, żeby kupić. Nie wiem tylko co dalej bo o elektryce pojęcia nie mam...
Myślałem o tym zwarciu styków nie działającej strony ale chodzi o to który pin od czego jest. Który masa, plus itp... Nie działa lewa stronka.
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 16:22   #9
gildor
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie

popatrz TU , może coś wymyślisz
gildor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 18:11   #10
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

O kurde! ale mozaika! Kupiłem miernik... idę...
Jakby co... napiszcie do mojej żony...
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 19:00   #11
gildor
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jancol_69
O kurde! ale mozaika! Kupiłem miernik... idę...
Jakby co... napiszcie do mojej żony...
ROTFL
gildor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-09, 20:42   #12
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

Jednak żyje, ale mój przełącznik niestety nie. Dziś pokombinowałem z kabelkami w przełączniku (zamieniłem lewe z prawymi) i wyszło, że to jednak lewy przełącznik wysiadł. Moi elektrycy niestety nic w nim nie znaleźli wiec pozostaje allegro. Jak zamontuję nowy to dam znać...
Dzieki dla wszystkich za pomoc i sugestie
Osobne dla gildora
Jancol

[ Dodano: Sob 23 Maj, 2009 13:35 ]
Trochę to trwało, ale dopiero wczoraj przyszedł przełącznik. Koszt używanego 47 zł z przesyłką. Okazja jakaś. Wszystko działa. )
pozdr Jancol
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-09, 12:35   #13
waski310
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Dobczyce
Postów: 28
Domyślnie

Podepnę się pod temat szybek. Mianowicie mam problemik z szybą pasażera. Po odpaleniu samochodu szybę pasażera można otworzyć dopiero po ok 30 sek a szyba kierowcy działa od razu. Co może być nie tak? Wcześniej wszystko było ok.
waski310 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-09, 16:14   #14
biały79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: wlkp
Postów: 33
Domyślnie

podepne się również pod temat...szybkie pytanie, żeby nie rozwijac wątku już poruszanego...nie działa mi podnoszenie prawej szyby (pasażera), tzn, czasami da się otowrzyc, innym razem nie...czasami da się otworzyc od strony kierowcy, a od pasażera musze zamykac, a czasami odwrotnie... czy to moze być wina jednego pzrełącznika od strony pasażera (tak jak pisza na forum) czy to jakaś grubsza sprawa?będe się zabierał za rozebranie drzwi i podmiane przełączników stronami, ale sie zastanawiam, czy awaria przełącznika od strony pasażera, bedzie powodowała brak możliwości otwierania szyby poprzez przełącznik od strony kierowcy??bo jesli nie to sam nie dam rady i wale od razu do elektryka...choc tego wolę uniknąc jak sprawdzam miernikiem, to po wcisnieciu klwisza na kostce dochodzącej do siłownika jest tylko lekkie mignięcie..jak by szedł prąd impulsowo...czy to tez oki?
biały79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-09, 18:06   #15
waski310
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Dobczyce
Postów: 28
Domyślnie

No i padło całkiem.
waski310 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-09, 22:24   #16
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

Mając na uwadze wcześniejsze wyczyny "moich" przełączników (rok temu wymieniałem ten z prawej strony) wychodzi na to, że padły wam właśnie one. Pozostaje potwierdzić to zamianą kabelków, potem ewentualnie próba czyszczenia styków. W ostateczności, tak jak u mnie kupno przełącznika.
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-09, 11:58   #17
waski310
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Dobczyce
Postów: 28
Domyślnie

Raczej nie przełączniki bo musiałyby paść obydwa jednocześnie. Obstawiam zablokowaną linkę, bo słychać silniczek. Chwilowo nie mam czasu żeby rozgrzebać drzwi. może w sobote
waski310 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-09, 08:32   #18
Jancol_69
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Kłodzko
2008
Postów: 18
Domyślnie

No skoro słychać silniczek to może linka sie zerwała... albo coś przyblokowało podnośnik na szynie. Jakiś paproch albo np. resztki zbitej szyby ( znalazłem takie u mnie)...
Jancol_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 18:39   #19
waski310
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Dobczyce
Postów: 28
Domyślnie

No i po sprawie. Winnym okazał się silniczek który był zaśniedziały wewnątrz. Po zdjęciu obudowy silniczka i przeczyszczeniu wewnątrz (przy magnesach i łożysko na końcu) śmiga jak nowy.Rozwiązaliśmy problem z kumplem który dysponował wiedzą i garażem. W sumie najwięcej roboty z rozebraniem drzwi.
waski310 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-09, 15:57   #20
biały79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: wlkp
Postów: 33
Domyślnie podnoszę temat!!

podnosze temat i mam pytanko...u mnie siadły jednak klawisz i to oba dwa...czy są robione jakieś zamienniki , czy pozostaje tylko szukać na allegro, giełda, komisy itp używek...nie chce się ładowac w uzywki bo to zaraz to mi się składak zrobi ze starych strucli ze szrotu a tak bedzie składak z zamienników czyli nie nie oryginalny ford...są zamienniki nowe,ktoś to robi????
biały79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-09, 15:57   #21
biały79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: wlkp
Postów: 33
Domyślnie podnoszę temat!!

podnosze temat i mam pytanko...u mnie siadły jednak klawisz i to oba dwa...czy są robione jakieś zamienniki , czy pozostaje tylko szukać na allegro, giełda, komisy itp używek...nie chce się ładowac w uzywki bo to zaraz to mi się składak zrobi ze starych strucli ze szrotu a tak bedzie składak z zamienników czyli nie nie oryginalny ford...są zamienniki nowe,ktoś to robi????
biały79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-09, 14:09   #22
darom182
Turysta
 
Avatar darom182
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Oelde
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
Postów: 65
Domyślnie

Panowie pytanko, mam elektryke tylko na przodzie, na przełączniku od strony kierowcy moge podnięsc i opuscic szybe od strony kierowcy, szyby pasażera nie otworze ale moge zamknąć, natomiast przełącznikiem od strony pasażera moge otworzyć szybe od tej strony ale znowu jej nie zamkne
macie jakaś instrukcje jak sie dobrać do tych przelączników??nie trzeba rozbierać całegao auta??
darom182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-09, 20:20   #23
gregory.p
Turysta
 
Avatar gregory.p
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 38
Domyślnie

Również się podepnę pod temat, chociaż w deczko innej kwestii, u mnie FF1 Ghia (dziwna ta ghia bo szyby el. tylko z przodu i nie automatyczne)
No i pytanko właśnie co do tej "automatyki" szyb, tylko ta od kierowcy i tylko w dół zjeżdża po przyciśnięciu przycisku (2 pozycyjny tylko na otwieraniu) w górę już trzeba trzymać aż dojedzie, a po stronie pasażera już całkowicie "manualnie". Czy to jest tylko kwestia przycisków czy głębsza elektronika? Zastanawiam się czy wymieniając przyciski na dwu pozycyjne ma to szanse działać jak należy czy raczej trzeba o tym zapomnieć?
Z góry dzięki za sugestie.
__________________
Pozdrawiam
Greg
gregory.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-09, 22:20   #24
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał gregory.p Zobacz post
Czy to jest tylko kwestia przycisków czy głębsza elektronika? Zastanawiam się czy wymieniając przyciski na dwu pozycyjne ma to szanse działać jak należy czy raczej trzeba o tym zapomnieć?
Nie jest to kwestia tylko przycisków, ale całej instalacji, silniczków od podnoszenia szyb i przycisków. Tylko wymiana na 4 x elektrykę załatwi sprawę.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-09, 22:41   #25
gregory.p
Turysta
 
Avatar gregory.p
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 38
Domyślnie

Dzięki moons za potwierdzenie, tak podejrzewałem, to byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe.
Cóż trza będzie trzymać ten przycisk aż się zamknie
__________________
Pozdrawiam
Greg
gregory.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-09, 20:15   #26
marcin/anka
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar marcin/anka
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bydgoszcz
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2007
CB Bydgoszcz
Postów: 93
Domyślnie

mam podobny problem,a pytanie na początek to jak wydostac włącznik w przednich lewych drzwiach
__________________
licz zawsze na siebie albo na cud,ale pamiętaj co mówił towarzysz stalin,że cudów nie ma
marcin/anka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 22:45   #27
BlueMan
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar BlueMan
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
1999
Postów: 1 073
Garaż
Domyślnie

moje pytanko: czy można w jakiś prosty sposób wydostać przyciski podnoszenia szyb w przednich drzwiach czy trzeba zdemontować cała tapicerkę?
BlueMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 23:35   #28
oxxo
Turysta
Grupa: Łódź
 
Adam
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Opoczno/Łódź
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
1999
EOP powiat opoczyński (Opoczno)
Postów: 106
Domyślnie

wystarczy odkręcić jedną śrubkę, tą która jest za klamką.
oxxo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-10, 13:36   #29
BlueMan
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar BlueMan
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
1999
Postów: 1 073
Garaż
Domyślnie

o właśnie i o to mi chodziło. Dzieki oxxo !
BlueMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-11, 19:54   #30
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

witam, odświeżam temat - wysiadły mi przyciski podnoszenia szyb (2 z 4) na szczęście jeden pojedynczy działa i popodnosiłem sobie szyby ale pozostaje pytanie - czy można przycisk naprawić czy pozostaje zakup nowego/używanego??

można go jakoś rozebrać bo jak sobie patrzę, to nie wydaje mi się... a, że moje zdolności manualne często odbiegają od przeciętnych to i Was pytam...
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Przyciemnianie szyb pumaaaa Tuning Optyczny 47 13-10-09 16:15
[FFI] podnoszenie szyby biały79 Elektryka, audio i alarmy 1 19-06-09 20:50
Podnoszenie szyby kierowcy krótkim naciśnięciem jarmiel Elektryka, audio i alarmy 48 07-04-09 18:35
Spryskiwacze, pedał gazu oraz podnoszenie reflektorów tytus_ Elektryka, audio i alarmy 16 17-09-07 21:55
[FFII] Patent na podnoszenie maski KP Inne techniczne 7 16-05-06 09:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u