Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-07-12, 21:07   #1
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie Drżenie kierownicy powyżej 100/110 hm/h nietypowy problem

Witam i jednocześnie piszę, że nie będę zamęczał kolejnym "tym samym" postem. Nie chcę żebyście wróżyli z fusów i wymyślali rozwiązanie, ale proszę tylko o wskazówki do rozwiązania problemu, chyba że macie to samo z waszym fordem. Teraz meritum wkur@iającego problemu:

- Powyżej ok 110 km/h kierownica zaczyna mi drżeć i "pływa" ok 3 mm w jedną i drugą stronę", nasila się to do ok 140 i zostaje już do podłogi. poniżej 100/110 problem nie występuje, ale czasami "wejdzie" od 90. Jadąc mam wrażenie że źródło drgań jest w przednim kole od strony kierowcy, że jest coś luźne. Nie ma znaczenia czy hamuję, czy przyśpieszam czy jadę bez gazu - to się dzieje zawsze od tych prędkości.

Auto było w ASO na wymianie łożyska amortyzatora (koło od strony kierowcy). Wymieniłem tuleje tylne wahaczy przednich na lemforder,reszta końcówek i drążków według diagnosty ok. Następnie wymieniłem przednie opony na Pirelli P7, i je wyważyłem, potem zrobiłem geometrię. Po tych zmianach drgania i pływanie są o 1/2 mniejsze ale bardziej agresywne - bardziej je czuć. No i problem w du@ę pozostał.

Zauważyłem jeszcze że jak np skręcam w jakąś uliczkę - zakręt 90st i skręcam do oporu, puszczam kier. żeby sama się wyprostowała to kierownica ładnie sama się prostuje ale pod koniec fazy prostowania widać jak na ułamki sekund się przerywa...

Sory za śmieszny tekst, ale inaczej nie potrafię opisać... no i ostatni tekst POMOCY !

Zapomniałem napisać - założyłem komplet nowych felg stalowych
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 07:30   #2
minister7
Turysta
 
Avatar minister7
 
Tomek
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: gorzów wlkp.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
TOS powiat ostrowiecki (Ostrowiec Świętokrzyski)
Postów: 50
Domyślnie

Mam ten Sam problem. Prawie wszystko w zawieszeniu wymienilem, zostal jeszcze do wymiany przegub wew, jak to nie pomoze to zostaja modly
minister7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 13:11   #3
bs84
Turysta
 
Avatar bs84
 
Bartek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Mielec
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
czerwiec
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 114
Domyślnie

@Fokan,
U mnie jest podobnie. Kierownica czasem (to jest właśnie najdziwniejsze, że raz drży przy danej prędkości raz nie) drży. Ja sprawdzałem po kolei wszystko, felgi i opony miałem sprawdzane kilkukrotnie - wszystko oki. Jak do tej pory wymieniłem tuleję tylną wahacza przedniego i muszę przyznać, że drgania się zmniejszyły jednak nie ustały do końca. Jedyne co pozostaje to tak samo jak u minister7 niestety przegub wewnętrzny. Na razie czekam na wypłatę i pewnie zajmę się własnie nimi, chociaż koszt trochę duży ( na necie ~600 pln/szt ;/ )
bs84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 18:30   #4
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie

koledzy piszą, że przeguby wewnętrzne dają objaw przy przyśpieszaniu (?). U mnie drży cały czas. W czwartek będę patrzył na podnośniku czy piasta z tarczą nie obracają się z biciem. Dam znać
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 20:03   #5
sebastian437
Turysta
 
Avatar sebastian437
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: LUBUSKIE Skwierzyna
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2005
FMI powiat międzyrzecki (Międzyrzecz)
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Panowie ja dawałem do regeneracji przeguby jak potrzeba to mam adres robią ok koszt niewielki http://uslugi.nie-spamuj.eu/rtv,1,0.html

Ostatnio edytowane przez sebastian437 ; 20-03-16 o 15:18
sebastian437 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-12, 06:43   #6
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastian437 Zobacz post
Panowie ja dawałem do regeneracji przeguby jak potrzeba to mam adres robią ok koszt niewielki
Witam
W przegubach wewnętrznych najczęściej wyrabia się wewnętrzna powierzchnia zwana bieżnią krzyżaka, tzn. na powierzchniach tych robią się wyżłobienia. Prawdę mówiąc, nie za bardzo wiem, jak to można dobrze zregenerować. Nadspawać coś a później idealnie zeszlifować? Mój umysł nie-mechanika jakoś tego nie ogarnia, biorąc pod uwagę kształt tych powierzchni. A nowy przegub zamiennik kosztuje nieco ponad 200 zł. Ja na takim jeżdżę już prawie 3 lata.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 21:05   #7
rexo
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Daniel
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2001
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 448
Domyślnie

Za ile CI zregenerowali + robota?
__________________
Focus 1.6 Zetec-SE 100KM 2001 - model katastroficzny -> foka doprowadzona do normalnego stanu działania :>
rexo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 22:29   #8
sebastian437
Turysta
 
Avatar sebastian437
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: LUBUSKIE Skwierzyna
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2005
FMI powiat międzyrzecki (Międzyrzecz)
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał rexo
Za ile CI zregenerowali + robota? i utylizacja: http://serwis-tv.com/recykling.html


195 pln lewy regeneracja prawy przekonserwowanie dodatkowo jeszcze zapłaciłem za kuriera

Ostatnio edytowane przez sebastian437 ; 20-03-16 o 15:16
sebastian437 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 21:38   #9
Raper242
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Raper242
 
Maciek
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2006
GKA powiat kartuski (Kartuzy)
Postów: 317
Garaż
Domyślnie

Moja propozycja : sprawdzie czy wam sie ktorys hebel nie nagrzewa jesli tak to mozliwe ze jest do naprawy bo mialem podobne obiawy i to pomoglo
__________________
Raper242 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-12, 07:21   #10
bs84
Turysta
 
Avatar bs84
 
Bartek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Mielec
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
czerwiec
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raper242 Zobacz post
Moja propozycja : sprawdzie czy wam sie ktorys hebel nie nagrzewa jesli tak to mozliwe ze jest do naprawy bo mialem podobne obiawy i to pomoglo
a co dokładnie "naprawiałeś" wymieniłeś tarcze czy coś z zaciskiem robiłeś ?
mi ostatnio mechanik po przejechaniu się autem stwierdził, że to nie wina hamulców i że tarcze są proste. najgorsze jest to, że drganie nie występuje zawsze w jednym określonym momencie. raz na przykład jest przy 100 km/h, a za 400 m dalej po ponownym osiągnięciu tej prędkości jest spokój; czasem zdarza się przy przyspieszaniu, a czasem jest ok.....
bs84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-12, 07:10   #11
bs84
Turysta
 
Avatar bs84
 
Bartek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Mielec
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
czerwiec
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 114
Domyślnie

taka lekka "ciekawostka" z rana - byłem wczoraj w ASO forda w Tarnobrzegu, aby wstępnie się umówić jak diagnostykę naszego problemu. serwisant po wypytaniu mnie o wszelkie szczegóły powiedział, że to ......... raczej nie przegub (!?). Mówił, że jeżeli to byłby przegub wewnętrzny drgania na kierownicy były by już odczuwalne przy niższych prędkościach i na 1 oraz 2 biegu (nie tylko na wyższych biegach i prędkościach 80 < ). Obstawia natomiast coś nie tak z samą piastą i łożyskiem ... Jeżeli nie w przyszłym tygodniu to za 2 tygodnie będę wiedział (mam nadzieje) wtf z samochodem.

ps.
zapytałem ich ile kosztuje wymiana przegubów wewnętrznych wraz z robocizną u nich ......... 3800 zł za obie strony
bs84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-12, 09:46   #12
bartekkaplon
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
maj
2000
LZ Zamość
Postów: 33
Domyślnie

nie zna sie ten "fachowiec".

U mnie w poprzednim focusie byly drgania przy przyspieszaniu od ok 70-90 km w gore tylko odpuscilem gaz i ustawaly. Pojechalem do mechanika i po rozebraniu lewego przegubu wewnetrznego okazalo sie ze jest ok. Natomiast uszkodzony byl krzyżak w prawym przegubie wewnetrznym. Krzyżak kosztowal 85zł, a za robocizne juz nie pamietam ale cos ok 100zl zaplacilem. Do momentu sprzedaży przejachalem nim ok 10tys km i nie bylo zadnych drgan po wymianie krzyżaka.
bartekkaplon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-12, 13:26   #13
bs84
Turysta
 
Avatar bs84
 
Bartek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Mielec
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
czerwiec
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartekkaplon Zobacz post
nie zna sie ten "fachowiec".

U mnie w poprzednim focusie byly drgania przy przyspieszaniu od ok 70-90 km w gore tylko odpuscilem gaz i ustawaly. Pojechalem do mechanika i po rozebraniu lewego przegubu wewnetrznego okazalo sie ze jest ok. Natomiast uszkodzony byl krzyżak w prawym przegubie wewnetrznym. Krzyżak kosztowal 85zł, a za robocizne juz nie pamietam ale cos ok 100zl zaplacilem. Do momentu sprzedaży przejachalem nim ok 10tys km i nie bylo zadnych drgan po wymianie krzyżaka.
w twoim przypadku to była raczej sprawa jasna. u mnie niestety jest trochę odwrotnie, tzn. rozpędzając się np od 60 do 90km/h zaczyna się drganie po zdjęciu nogi z pedału gazu. później czasem drga jak jest wciśnięty pedał gazu czasem nie..
bs84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-12, 07:32   #14
Raper242
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Raper242
 
Maciek
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2006
GKA powiat kartuski (Kartuzy)
Postów: 317
Garaż
Domyślnie

Ja regenrowalem zaciski proste a obiawialo sie to tym ze autko zaczynalo sie to tak ze ni stad ni z owat kierownica zaczynala drgac i tak powyzej 140 niezly huk i to tez nie zawsze raz bylo to raz nie z tego co mi mowil mechanik to czesto w focusach sie rozwarstwia albo przewod hamulcowy albo wlasnie przycina sie zacisk bo to nie pierwszy jego przypadek z tym u mnie pomoglo i nie ma problemow
__________________
Raper242 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 14:00   #15
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie

u mnie prawdopodobnie poszło łożysko drążka kierowniczego, czyli drążek (lewy patrząc od strony kierowcy) do wymiany. Wsłuchałem się na postoju przy obracaniu kierownicą prawo lewo energicznie i zaczęło coś pukać. Podniosłem koła i sprawdziłem końcówki drążków i są całe, nie mają luzów, reszta elementów ok. Jutro lub pojutrze wymienię drążki - od razu parę - i napiszę czy mój problem się rozwiązał.....
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 18:41   #16
Blank
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Choszczno
Postów: 9
Domyślnie

Ja wczoraj miałem podobna przypadłość. Powrót z nad morza, 30 stopni, sznur samochodów. Jazda w stylu but - hamulec. I zauważyłem drgania przodu budy, między 80 a 100 km/h. Po dojechaniu do domu sprawdziłem ze lewa felga jak i lewa opona gorące, przy ciepłych 3 pozostałych. Poszperałem troszkę w sieci i pojawiły sie pytania.
Nie byłem w stanie przypomnieć sobie wszystkich zachowań samochodu i dzis wykonałem jazde testową.
Odcinek tylko 20 km
- na zimno praktycznie zero objawów.
- po przejechaniu 15 km zaczynają pojawiać sie drgania. Im dłużej jade tym bardziej
wyczuwalne ( zakres 80 - 100 km/h) Idąc za radami znalezionymi w sieci sprawdzam zachowanie po odjęciu gazu. Drży, może minimalnie mniej ale drży.
- mimo przejechania tylko 20 km lewa opona juz ciepła, a jest tylko 19 stopni na zewnątrz.

Wnioskuje, że albo opony albo tarcza hamulcowa do wymiany.
Jakieś sugestie koledzy?
Blank jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-12, 09:07   #17
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blank Zobacz post
...- mimo przejechania tylko 20 km lewa opona juz ciepła, a jest tylko 19 stopni na zewnątrz....
Witam
Podnieś samochód i pokręć tym kołem. Może klocki nie odbijają i koło cały czas lekko hamuje. Jeżeli tak jest, to może to być wina również przewodu elastycznego hamulca.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 19:00   #18
pimpus
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 45
Domyślnie

Może nie będzie tak źle. Koło może się grzać z powodu źle zamontowanego zacisku i klocka hamulcowego. Proponuję zdjąć koło i sprawdzić jak jest zamontowany cały ukłąd hamulcowy w tym kole. Są też specjalne zestawy naprawcze do zacisków - powinno pomóc Ale nie jeździj tak długo, bo zjedziesz sobie tarcze i będzie trzeba wymieniać...

______________________
Instalacje LPG - inwestycja na lata
pimpus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 20:53   #19
Blank
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Choszczno
Postów: 9
Domyślnie

Może cos w tym być, całkiem niedawno wymieniałem amorki z przodu i może mechaniory cos niedokładnie przykręcili
Blank jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-12, 17:55   #20
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie

wymieniłem dziś drążki kierownicze i auto prowadzi się nieporównywalnie lepiej. Kierownica nie ma już lekkiego luzu w lewo - czuć nawierzchnię - a przy niższych prędkościach np po jeździe po kostce nie drży i jest stabilna. W międzyczasie został naprawiony lewy hamulec przedni bo lekko się zapiekał i została przeczyszczona szczelina między piastą a tarczą hamulcową. Zbieżność ustawiona i pozostaje mi doważyć koła. Wszytko to po stwierdzeniu mechanika że drążków wymieniać nie trzeba - dobrze że człowiek jest czasem uparty i mówi ja płace a ty rób
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-12, 22:49   #21
bs84
Turysta
 
Avatar bs84
 
Bartek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Mielec
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
czerwiec
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fokan Zobacz post
wymieniłem dziś drążki kierownicze i auto prowadzi się nieporównywalnie lepiej. Kierownica nie ma już lekkiego luzu w lewo - czuć nawierzchnię - a przy niższych prędkościach np po jeździe po kostce nie drży i jest stabilna. W międzyczasie został naprawiony lewy hamulec przedni bo lekko się zapiekał i została przeczyszczona szczelina między piastą a tarczą hamulcową. Zbieżność ustawiona i pozostaje mi doważyć koła. Wszytko to po stwierdzeniu mechanika że drążków wymieniać nie trzeba - dobrze że człowiek jest czasem uparty i mówi ja płace a ty rób
czyli drgania kierownicy u ciebie juz nie ma ?
bs84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-12, 20:09   #22
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie

Cytat:
Napisał bs84 Zobacz post
czyli drgania kierownicy u ciebie juz nie ma ?
Nie ma już drgania, przy tych prędkościach co pisałem wcześniej pozostało minimalne (ok 1 mm w lewo i prawo) "pływanie kierownicy" które jest praktycznie nie zauważalne - puszczam kierownicę i patrzę - a tak nic nie czuję. Doważę opony i więcej z tematem nic nie robię. Mam za to coś "nowego" - konkretnie zaczęło mi się pojawiać wycie (tak jakby ktoś przesuwał stare ciężkie metalowe drzwi o metal w horrorach) przy manewrowaniu na parkingach i lekkim ruszaniu. Za chiny nie mogę zlokalizować skąd, a dzieje się to czasami.
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-12, 11:03   #23
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Fokan, mam identyczny problem. Wyważałem opony kilkukrotnie. Jak byłem w Wawie to nawet doważyłem koła na samochodzie. Problem jakby się zminimalizował na jakiś czas, ale znowu powrócił. Moje pytanie jest następujące, czy drgania były u Ciebie wyczuwalne tylko na kierownicy? Czy np patrząc na lusterko (szczególnie te po stronie kierowcy) również widziałeś jak drży? Czy czułeś, że auto również lekko drży? U mnie największe drgania są na kierownicy, ale widzę także jak drżą lusterka i auto delikatnie (bynajmniej z przodu). Proszę o odpowiedź.

Ostatnio edytowane przez mazt ; 08-08-12 o 11:09
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-12, 18:28   #24
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie

mazt - drżenie lusterka wewnętrznego mam ale tylko jak dam ostro w palnik jak jadę normalnie to tylko kierownica.
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-12, 09:54   #25
mazt
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
BI Białystok
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fokan Zobacz post
mazt - drżenie lusterka wewnętrznego mam ale tylko jak dam ostro w palnik jak jadę normalnie to tylko kierownica.
Masz czy miałeś? Myślałem, że problem drgań został całkowicie zniwelowany?
mazt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-12, 17:42   #26
Fokan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
Postów: 47
Domyślnie

Cytat:
Napisał mazt Zobacz post
Masz czy miałeś? Myślałem, że problem drgań został całkowicie zniwelowany?
Nie to że lusterko lata, ale obraz w lustrze sie rozmazuje jak dam w palnik, natomiast wibracji na kierownicy nie czuć.
Fokan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-12, 23:56   #27
jackon
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Żarów, dolnośląskie
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2008
DSW powiat świdnicki (Świdnica)
Postów: 26
Unhappy

Cytat:
Napisał mazt Zobacz post
Masz czy miałeś? Myślałem, że problem drgań został całkowicie zniwelowany?
Mazt - u mnie też widzę drgania w lusterkach oraz da się wyczuć drganie całego pojazdu, bardziej z prawej strony. Wszystko zaczyna być odczuwalne od ok. 110km i chyba nie znika przy przyśpieszaniu. Może powyżej 160...

Przy hamowaniu czuć w kierownicy drgania więc podejrzewam tarcze. Albo mam pecha albo źle jeżdżę bo co kilka miesięcy gną mi się tarcze w moich samochodach. Jeżdżę raczej lekko i mało hamuję. Nie wiem na czym polega problem. Klocki starczają mi na praktycznie 100 tys. km.

Podejrzewam jeszcze skrzywienie felgi/opony. Przy wyważaniu widzę delikatne "skakanie" koła. Oponiarz mówi, że to nie może być odczuwalne...

Dodatkowo zrobiłem dzisiaj 2 nowe eksperymenty:
1. Przejechałem 30 km po autostradzie i zatrzymałem się na stacji benzynowej hamując tylko silnikiem (hamulce dopiero poniżej 10km/h). Lewa tylna tarcza była ciepła, na tyle, że ciężko było utrzymać przy niej palca. Wszystkie pozostale praktycznie zimne (było 29 stopni na podwórku). Dodatkow zwróciłem uwagę, że czasami słychać było piszczenie hamulca z lewej strony, przejeżdżając obok ściany. A więc chyba tłoczek nie chodzi jak powinien. Czy to może mieć wpłwy na drgania?

2. Jadąc autostradą ze stałą prędkością ok. 115km/h przyglądałem się drganiom kierownicy. Były odcinki, że dragało mocno, średnio albo wcale! Nie zależy to od dodawania, utrzymywania lub puszczania gazu. Zwykle zmianom towarzyszyła zmiana asfaltu.
Kiedyś w Hondzie Civic miałem tak, że ze względu na krzywą felgę miałem drgania tylko na bardzo gładkich odcinkach dróg.
Jakieś pomysły?

Spróbuję obniżyć nieco ciśnienie w kole. Jeżeli drganie się zmniejszy, może to wskazywać na samą oponę lub felgę?
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Dodam jeszcze, że 2 tygodnie temu zrobiłem bardzo dokładny przegląd zawieszenia i mimo braku luzów z uwagi na sporo stuków wymieniłem gumy stabilizatora (doświadczenie z Hondy) i sworznie wahacza (przy wymianie gum trzeba było wyjąć wahacze i sworznie ruszały się już zbyt łatwo). Amortyzatory przednie mają 76% prawy i 82% lewy skuteczności.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez jackon ; 04-09-12 o 23:33 Powód: Dodatkowe obserwacje
jackon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-12, 11:06   #28
bs84
Turysta
 
Avatar bs84
 
Bartek
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Mielec
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
czerwiec
2006
RMI powiat mielecki (Mielec)
Postów: 114
Domyślnie

Hura mam rozwiazanie !!! Bylem w piatek w aso forda w tarnobrzegu (wedlug rankingu ford club polska zajmuje on drugie miejsce w Polsce). Po wykonaniu jazdy probnej przez mechanika oraz ogledzinach na warsztacie otrzymalem informacje iz problem tkwi.......w nawierzchni polskich drog..... rozwalilo mnie to jak to uslyszalem... kpiaco odparlem ze strasznie te nasze drogi sie ostatnio wszedzie popsuly bo w zeszlym roku byly jeszcze dobre gdyz problem nie wyatepowal. Tak wiec moje nadzieje pokladane w "specjalistach" forda legly w gruzach a kierownica jak drgala tak drzy nadal....
bs84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-12, 11:52   #29
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał bs84 Zobacz post
Hura mam rozwiazanie !!! Bylem w piatek w aso forda w tarnobrzegu (wedlug rankingu ford club polska zajmuje on drugie miejsce w Polsce). Po wykonaniu jazdy probnej przez mechanika oraz ogledzinach na warsztacie otrzymalem informacje iz problem tkwi.......w nawierzchni polskich drog..... rozwalilo mnie to jak to uslyszalem... kpiaco odparlem ze strasznie te nasze drogi sie ostatnio wszedzie popsuly bo w zeszlym roku byly jeszcze dobre gdyz problem nie wyatepowal. Tak wiec moje nadzieje pokladane w "specjalistach" forda legly w gruzach a kierownica jak drgala tak drzy nadal....
To teraz wg Ford club Polska powinni awansować na ostatnie miejsce
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-12, 12:50   #30
bartstep
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 10
Domyślnie

Hej. Ja tez walczylem z tematem i wywalczylem (choc drogo mnie poszukiwania kosztowaly). Najpierw fachowcy twierdzili, ze mam krzywe felgi. No to prostowanie alu 4x100 PLN. Nic to nie dalo. Wiec zaczeli wymyslac, ze przegub, lozyska, zbieznosc...
Na szczescie nie zemna takie sztuczki, od czego ma sie glowe. Choc przyznam, ze pomogl mi przypadek. Pojechalem na myjne bezdotykowa, wymylem auto i... cud (!!) przestalo drgac. Dadam tylko, ze u mnie dragnia kierownicy zaczynaly sie pryz 110 km/h i cholernie nasilaly przy hamowaniu... co juz mi sugerowalo hamulce.
Ale wracajac do tematu. Ustalo na chwile, ale niestety potem odrozilo sie jak feniks z popiolow. Pomyslalem, ze to krzywe tarcze.
Kupilem tarcze, klocki i wymienilem.

Wiecie co bylo? Mialem oryginalne klocki Motorcraft... wszystkie 4 sie rozwarstwily (nie odkleily od blachy, tylko rozwarstwily, jak chcecie zdjecie to moge zrobic i wkleic).
Okazalo sie, ze te rozwarstwione elementy powodowaly efekt klinowania i pulsowania.

Po wymianie nastapila cudowna zmiana.

PS. Dlaczego woda pod cisnieniem pomogla?
A dlatego, ze wypenila przestrzenie w rozwarstwionych klockach. A poniewaz woda jest plynem niescisliwym nie pozwolila klockowi na pulsowanie w zetknieciu z tarcza.

Nie twierdze, ze znalazlem panaceum na problemy wszystkich... ale moze niektorym przyda sie ta informacja (szczegolnie jak maja klocki z tej samej serii co ja).
bartstep jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.8 TDCI nietypowy problem z zegarami, oświetleniem deski... Yerzo Elektryka, audio i alarmy 29 20-01-15 19:43
[MK1] Nietypowy problem z alarmem focus2001 Elektryka, audio i alarmy 9 04-04-12 19:05
[MK1] Nietypowy problem z z el. szybą. Przycisk działa odwrotnie. MASSE Elektryka, audio i alarmy 15 25-02-11 23:13
[MK1] Drżenie kierownicy oxygene Inne techniczne 1 01-08-10 12:17
[Już zrobione] Interwał wycieraczek - nietypowy problem ... AR3S Elektryka, audio i alarmy 15 24-05-08 01:12

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u