Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-12-16, 18:24   #1
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie Uszkodzone tylne drzwi

Witam.
Pierwsza rysa boli najmocniej. A boli jeszcze bardziej bo przez moją nieuwagę...
Wjeżdżałem na posesję. Wiatr jest no i jeszcze gadając przez telefon źle zabezpieczyłem jedno skrzydło bramy. Moja wina. Chociaż 5 lat tu wjeżdżam i zdarzało mi się nie zabezpieczać i nic się nie działo to dziś wredny podmuch wiatru machnął drzwiami i podczas wjazdu zaje**ły w tylne lewe drzwi, odbiły się i zaje**ły drugi raz zanim otworzyłem szybę i odepchnąłem je ręką.
Rysy dwie. Głębokie do żywej blachy...


Dzwoniłem do ASO (Bemo Motors) chcę to naprawić z Auto Kasko.
Jakieś rady? Jak rozmawiać z ASO czego możę zażądać a czego nie?
Rozumiem że nowych drzwi nie dostanę ale jak pomalują mi jedne do resztę elementów muszą cieniować?
Auto ma kilka miesięcy pełne ubezpieczenie z GAPem.


Ostatnio edytowane przez Tal-Rash ; 01-12-16 o 18:38
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-16, 14:22   #2
Dorian87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Dorian87
 
Dorian
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: poznań
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 311
Domyślnie

To ze masz pelne ubezpieczenie nic nie znaczy. I gadanie z aso do konca tez ci wiele nieda. Zalezy jaka droge obierzesz czy robisz bezgotowkowo czy kosztorysowo. Wymiany drzwi napewno nie zakwalifikuja . Tylko naprawa. I nie polecam naprawiac w serwisie. Bo nie wiem czy wiesz ale auta na gwarancji nie musza byc naprawiane w serwisie. Serwisować tez w serwisie juz nie trzeba.
Dorian87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-16, 18:43   #3
elucidate
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Piotrek
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 148
Domyślnie

Tylko jak da poza aso to straci gwarancję na lakier?
elucidate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-16, 22:46   #4
Dorian87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Dorian87
 
Dorian
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: poznań
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 311
Domyślnie

Jak jak serwisujesz auto poza serwisem to tracisz gwarancje ? Nie. Ale dla swietego spokoju pogadam jutro z kumplem i sprobuje sie dowiedziec jak to wyglada.

Ostatnio edytowane przez Dorian87 ; 04-12-16 o 22:50
Dorian87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-16, 18:15   #5
Dorian87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Dorian87
 
Dorian
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: poznań
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 311
Domyślnie

Wiec tak jezeli chodzi o naprawy w czasie gwarancji. Jezeli oddasz auto do serwisu i bedzie mial malowane drzwi to nawet w serwisie tracisz gwarancje producenta tylko na te malowane drzwi ale na reszte juz nie . Dlaczego tracisz na drzwi ? To chyba naturalne ze producent nie maluje ci drzwi tylko serwis ktory daje gwarancje na ten malowany element. I tak samo powinno byc w przypadku oddania do nieautoryzowanego seriwsu. Tracisz gwarancje tylko na malowane drzwi a reszta nadal podlega gwarancji poducenta. Jezeli serwis sie bedzie wypieral a napewno bedzie to jest na to przepis unijny ze nie trzeba serwisowac samochodu u autoryzowanego dilera. Warunkiem sa wisy w ksiazke serwisowa dotyczaca kazdej czynnosci wykonywanej przy samochodzie. Prosty przyklad. KLient serwisowal auto w warsztacie . Pekla mu obudowa skrzyni biegow. Pojechal do serwisu na gwarancje . Serwis ze ma to gdzies bo pan nie serwisowal u nas auta. NA to klient ze ma fakruty wpisy itd z przegladow przypomnial panom z serwisu ze jest owy przepis i wszystkim sie usta zamknely . Final wymieniona skrzyna na gwarancji.
Dorian87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-16, 20:18   #6
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie

Naprawiam bezgotówkowo w aso. To tylko blacha czyli najmniej istotna rzecz w aucie jak dla mnie.
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Drzwi tylne w zależności od wersji Piotruś-Pan Inne techniczne 16 24-05-20 19:22
[MK1] Zablokowane tylne drzwi...jak je otworzyć? kosok Inne techniczne 14 06-10-13 16:40
[MK1] Zablokowane drzwi tylne. tomwiech Inne techniczne 12 31-07-12 23:58
uszkodzone drzwi od wewnatrz... migotka Inne techniczne 3 09-08-07 00:07
jak otworzyć tylne drzwi?? od wewnątrz?? 4tun Elektryka, audio i alarmy 16 19-06-07 21:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u