Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-06, 16:34   #1
jaRekkk
Turysta
 
Avatar jaRekkk
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: konstancin
Postów: 35
Domyślnie focus II 2.0 TDCi chiptuning

Od jakiegoś czasu a w zasadzie od zakupu mojego turbognojka stram sie zgłebiać temat modyfikacji ecu tego silnika Nie to żebym był bardzo zawiedziony osiagami, na początku bylem wręcz zachwycony jednak teraz na tyle sie przyzwyczailem, ze...mało mi mocy
Wiem, ze pare osób z forum przymierzało sie do robienia swojego auta. Jednak jak na razie na forum jest chyba jeden lub dwa wykresy zchipowanych foczek, z czego jedna miała być chyba poprawiana bo jakoś ubyło Nm po chipie...
W każdym razie z tego co sie dowiadywałem w róznych firmach, głownie w Wawie to:
1) Nikt nie robi tych sterowników 'po kablu' - trzeba pruć kompa co jest widoczne
2) Moc po remapie edzie wynosić ok 160km/ 380Nm
3) Jak jest DPF to jest PROBLEM (ja na szczescie nie mam)
Jakis mały ten przyrost w porównaiu do aut z grupy np VAG. Wiem wiem, TDI sa bardziej podatne na modyfikacje. Ale...Z Volvo s50/v50 2.0D, w którym jest ten sam silnik co w foce wyciagają 180km/400Nm. O co chodzi..??
Firma, której specjalnościa jest modyfikacja ecu Volvo to RICA Engineering, która równiez robi oprogramowanie do innych aut.
Jako nowość jest soft do noego focusa 2.0 TDCi podnoszący moc na 180km/430Nm
Oto link:
http://www.chiptuninguk.com/chiptuning/frames.asp
I to już robi wrażenie Oprócz tego robia to przez OBD2, elegancko po kabelku. Z pełna gwarancja.
Czyli jednak sie da!! Czyli co, nasi rodzimi tunerzy nie są takimi fachowcami za jakich wszyscy ich maja? Czy wszystko inne niz TDI ich przeraza? Czy poprostu boją sie bardziej podkrecic, zeby sie cos nie posypało? Ale z drugiej strony za naszymi zachodnimi granicami juz to praktykuja...
jaRekkk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-06, 19:54   #2
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

Tym czym mogę się podzielić to moje doświadczenie w związku z modyfikacją. Decyzję o modyfikacji podjąłem jeszcze przed fizycznym odebraniem auta uważając, że będzie niezbędna i jak pokazało doświadczenie nie myliłem się. Zdecydowałem się na GODULA Krakow www.godula.pl - mam w planie dalsze zmiany i jako rekomendację powiem tyle, że będą robione w tejże firmie.
Aktualnie jest 156KM i 380Nm ale same liczby nie powiedza o ile jest lepiej
Auto nie dymi co było warunkiem podstawowym w trakcjie zmian, bez tego moc 200KM i moment powyżej 400Nm jest "spokojny" do osiągnięcia ale trzeba brać pod uwagę jeszcze przeniesienie napędu - skrzynia, ślizgające się sprzegło itp

Dalsze zmiany planowane są po zakończeniu gwarancji głównie z racji iż napewno będą to zmiany mechaniczne obowiązkowo hamulce, sprzęgło i zawieszenie. Po tym skrzynia i kolejne modyfikacje silnika. Wydaje mi się że istotną zmiana byłaby zmina przełożenia "głównego"

Ogólnie to chciałbym zrobić z tego auta szybkiego 3 drzwiowego diesla FII, prędkości powyżej 220 właściwie mnei nie interesują ale zależy mi razcej na znaczącej poprawie trakcji i dynamiki. Pożyjemy zobaczymy cel jest .

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-06, 20:23   #3
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Rozmawiałeś chyba z nie tymi "fachowcami" co trzeba...!


W Jetroniku we Wrocławiu zrobili Transita 2,0 tdci (125 koni w serii) na ponad 170 koni!
Myślę,że z Twojego też mogliby wyciągnąć ze 180 koni tylko,że jedno to tyle zrobić,a drugie żeby było to bezpieczne!

Szanująca się firma nie zdecyduje się zrobić tak auta,żeby zaspokoić żądze klienta,a żeby nie było to bezpieczne!
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-06, 22:06   #4
Grzechos
Turysta
 
Avatar Grzechos
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: 3miasto
Postów: 332
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaRekkk
Jako nowość jest soft do noego focusa 2.0 TDCi podnoszący moc na 180km/430Nm

Dawać mi tych ziomków do PL
Co prawda tez juz zacząłem się bawić z moim TDCi i mam juz rozgrzebany sterownik, ale jak jest jakis przedstawiciel tej firmy w PL walę do niego od razu
__________________
FII 2.0 TDCi "Psuja" , Octavia RS TDI
Grzechos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-06, 22:30   #5
dtox
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Krakow
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 85
Domyślnie

godule sobie odpusc...oni dobrze tuninguja FSO1500
jedz do mastersa do warszawy lub jak wyzej napisane do jetronika
__________________
www.abjphotography.com
dtox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-06, 23:53   #6
jaRekkk
Turysta
 
Avatar jaRekkk
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: konstancin
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał RSSSS
Rozmawiałeś chyba z nie tymi "fachowcami" co trzeba...!


W Jetroniku we Wrocławiu zrobili Transita 2,0 tdci (125 koni w serii) na ponad 170 koni!
Myślę,że z Twojego też mogliby wyciągnąć ze 180 koni tylko,że jedno to tyle zrobić,a drugie żeby było to bezpieczne!

Szanująca się firma nie zdecyduje się zrobić tak auta,żeby zaspokoić żądze klienta,a żeby nie było to bezpieczne!
co znaczy bezpiecznie? Bezpiecznie dla samochodu rozumiem...
Jesli twierdza, ze bezpiecznie jest ok 160km to znaczy, ze albo sie wiecej nie da albo nie potrafia...
Rozmawialem z czolowymi firmami warszawskimi, które siedza w temacie

Ok, sprawa sie troche wyjasniła co do tych 180km.
Oto czesc maila, która dostalem od przedstawiciela firmy RICA w Polsce:

" Mam w ofercie wszystkie programy RICA, nie tylko do VOLVO, więc Focus nie stanowi problemu. Niestety wartość 180KM podana na angielskiej stronie jest to pierwotna wartość podawana przez RICA i nie sprawdziła się ona w praktyce we wszystkich samochodach. Teraz nawet na oficjalnej stronie www.rica.nl (pod "chiptuning") podane są wartości ok 163KM dla Focusa i ok 170KM dla Volvo S40/V50. Wyjaśniałem tą sprawę z właścicielem RICA Eng. i stwierdził on, że Ford ma trochę gorszy wydech od Volvo i stąd te różnice. Podobno pierwsze egzemplaże obu marek dawały się mocniej "podkręcać".

Moment, nawet ponad 400Nm jest bezpieczny dla skrzyni i sprzęgła w Volvo (6-bieg M66 prod. Getrag). Nie mam doświadczeń z FocusemII 6-bieg ale na 99% jest to ta sama skrzynia i sprzęgło, bo z danych firmy Getrag wynika, że produkuje tą skrzynię dla Forda/Volvo."

ford_driver, co trzeba zrobić zeby te 200km osiagnać? Powyżej 156km już zaczał dymić?
jaRekkk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 01:01   #7
Speedy
Turysta
 
Avatar Speedy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 15
Domyślnie

Jak chcecie to na spociku w pruszczu bedzie koles z DieselTeam 3-miasto ktory sie zajmuje chipami NIe jeden dieselek slicznie zmiga u nas ( http://www.tune-up.pl ). Jak bedziecie chcieli to pokaze Wam wybranca i sobie z nim pogadacie w 4 oczy..spoko ziomek
__________________
..Klub Forda Pumy..
!!!~..SpEEdY..~!!!
Speedy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 06:46   #8
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

jak juz napisalem podstawowym warunkiem bylo utzrymanie dymienia w normie inaczej mówiąc spaliny w normie, pozatym w okolicach momentu 400 Nm slizga sie sprzegło a ESP kąpletnie zgupiał (i too bez względu na to czy jest włączony czy wyłączony)


kwestia jedz do kogo innego bo ci zrobia wiecej pozostaje dla mnie poza dyskusją
a) kwestia zaufania do firmy ja wierze w wiedze Pana Goduli
b) liczby to nie wszystko, dla mnie wazne jest to aby cale auto spisywało się dobrze w trasie a do tego nie są najważniejsze suche liczby

Jak widzę obiecane 180KM z jakiego chipa w praktyce maleje nie wiem czemu ale dla tego silnika zdecydowana wiekszoc firm ktore podejmują sie go zrobic staje w ok 160KM i ok 390NM cos musi byc na rzeczy

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 11:16   #9
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaRekkk
z czego jedna miała być chyba poprawiana bo jakoś ubyło Nm po chipie...
moje wykresy były przed wirusowaniem po zrobieniu (nie dokońca) spadło mi spalanie o 0,5 litra po odbiorze autaz sarwisu jade na dokładne zrobienie

Jeśli wszystko dobrze pójdzie będę w pruszczu po przeróbkach i może zdąże jakiś wykresik zrobić ( może w 3 miasto się umówie na hamownie)
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 12:19   #10
Grzechos
Turysta
 
Avatar Grzechos
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: 3miasto
Postów: 332
Domyślnie

Cytat:
Napisał Speedy
Jak chcecie to na spociku w pruszczu bedzie koles z DieselTeam 3-miasto ktory sie zajmuje chipami NIe jeden dieselek slicznie zmiga u nas ( http://www.tune-up.pl ). Jak bedziecie chcieli to pokaze Wam wybranca i sobie z nim pogadacie w 4 oczy..spoko ziomek
Rob TDCi sie nie podejmuje, robi najchętniej VAG-i więc nic nie zrobi , rozmawiałem z nim, tak więc Speedy nie siej zamętu
__________________
FII 2.0 TDCi "Psuja" , Octavia RS TDI
Grzechos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 19:34   #11
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaRekkk
1) Nikt nie robi tych sterowników 'po kablu' - trzeba pruć kompa co jest widoczne
niestety tak to u nas wyglada ... nie czekalbym na naszych tunerow az kupia sprzet do programowania przez OBD. Przyczyna jest prosta - ludzie nie pchaja sie drzwami i oknami by tuningowac Ford`y (co innego VAGi - i latwiej i wiecej chetnych). Z tego co zauwazylem szczytem osiagniec niektorych tunerow byl zakup BDMa (do chipowania poprzez rozkrecenie kompa). Robia tym Siemensy, Delphi i co tam jeszcze siedzi w naszych foczkach. Z drugiej strony 165KM ze 136KM to >21% przyrostu - moim zdaniem calkiem niezle i to da sie u nas zrobic (ale z pruciem narazie )
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 19:58   #12
dtox
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Krakow
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał ford_driver
ja wierze w wiedze Pana Goduli
ja widzialem na wlasne oczy "robote" Goduli i to na VW Passacie 1.9TDI...teoretycznie prostym do zawirusowania samochodzie...
znalezlimy w sterowniku papier toaletowy, ktory byl zakladka pod epromy zeby nie zwieraly...
a przeciez dalo sie to zrobic przez OBD...
nie mowiac o podpieciu zaworka sterujacego turbina...kabelki zakrecone i zaklejone tasma...bez lutowania...wszystkie zwieraly...Passat jezdzil jako SDI

do Goduli mozna jechac na myjnie bo maja lub na wymiane oleju...
tyle ode mnie...

co do dlubania nowych TDCI to z tego co wiem to sa te same silniki i komputery co w Pugach HDI. A Pugi da sie wirusowac przez OBD (CompSport, Master/s, TTC)

pozdrawiam
__________________
www.abjphotography.com
dtox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 20:41   #13
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

Cytat:
Napisał dtox
Pugach
tak robią je tam gdzie ja robiłem bez większych problemów ale na mapie pegota nieszło jechać więc niejest to takie proste równanie

fordy ciężej się robi i czeba pomyśleć jak a wtedy to już jest proste
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 20:51   #14
dtox
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Krakow
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 85
Domyślnie

glownym problemem byl filtr czastek stalych...ale juz nie jest
__________________
www.abjphotography.com
dtox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 20:55   #15
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał pepo
tak robią je tam gdzie ja robiłem bez większych problemów ale na mapie pegota nieszło jechać więc niejest to takie proste równanie
cos mi tu nie pasuje ... jak to na mapie peugeota ????
przeciez to jakies nieporozumienie !
nie szlo jechac ... i powinnienes sie cieszyc (tak na marginesie to zaczynam sie bac tych twoich fachowcow).
Nie da sie wgrac programu z innego auta !! Aby zrobic dobry tuning, trzeba zgrac program, ktory siedzi w kompie - zmodyfikowac go i wgrac z powrotem. Tylko w ten sposob mozna cos zdzialac
Przez OBD mozna wgrac program (tak jak robia to w ASO z aktualizacjami), ale problemem jest wyciagniecie go ze sterownika, tak zeby nadawal sie do edycji (dlatego pruja kompy).
Oj pepo, zmien fachowcow, bo jeszcze pozbedziesz sie w glupi sposob foczki.
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 23:49   #16
szydło
Turysta
 
Avatar szydło
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 32
Domyślnie

Słuchaj dtox'a co mówi: Master/s, lub Jetronik, lepiej nie będzie
szydło jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-06, 07:28   #17
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

I pod tym względem podoba mi się Pan Godula
Ford ok - no problem
Spotkanie o umówionym czasie, krótka przejazdzka wspolnie z Panem Andrzejem przy okzaji wywiad w stylu "jak Pan jezdzi i co by chcial pan tą modyfikacją osiągnąć"

efekty jak dla mnie - dokładnie to co chciałem ośągnąc - nic do zarzucenia, pan Godula stwierdzil ze gdyby posiedzieć jeszcze można by bylo coś lekko poprawić, ja nie mialem na tyle czasu a w planie i tak są modyfikację mechaniczne po których auto czeka ponownie strojenie

jedyny problem to ESP nie radzi sobie z momentem zdarza się to sporadycznie i zaskakujące tylko na polskich drogach, co jakis czas podpinam w ASO do kompa błędów brak

ja o Goduli nie powiem złego słowa, nie na zasadzie słyszałem, przyjechał koleś z autem od niego, to co mówie mówie z własnego doświadczenia

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-06, 08:39   #18
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

Cisza niezrozumiałeś mnie ( jestem laikiem w spr.technicznych więc nieraz używam złych słów i może dlatego wychodzą takie historie)

silniki te same i w P i F tylko komp jest inny więc próbowali użyć podobnych ustawień (nieznam się ) i kiedy okazało się żę muszą zrobić to od podstaw tak więc uważam że są wporządku bo po ich lightowym tuningu mniej paliwa spala i nie korzystają z gotowców tylko sami dochpodzą do tego jak to zrobić ,a że pierwsze kroki najtrudniejsze to był mały kłopot który dopiero teraz będzie wyprostowany

Jak narazie 2 firmy w Polsce próbowały z pozytywnymi efektami zrobić 2,0 tdci forda
Jet tronic (już mają doświadczenie bo zrobili ich troche) i moi czyli KOCAR którzy pegotów robią mnóstwo a forda to dopiero mojego i napewno następne fordy z 2.0 pójdą bez problemów bo 1,8 tddi robią już od dawna
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-06, 20:06   #19
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

trzy firmy
ja robilem u Goduli w Krakowie

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-06, 08:40   #20
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

ford_driver, no to ekstra czyli nie taki ford straszny jak go opisują
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-06, 18:37   #21
dtox
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Krakow
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał pepo
ford_driver, no to ekstra czyli nie taki ford straszny jak go opisują
do czasu jak system wtryskowy powie papa...a powie...
__________________
www.abjphotography.com
dtox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-06, 20:05   #22
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

dtox, nie strasz ...
nie ma żadnej pewności że powie.
w żadnym dieselu też nie masz pewności że nie powie.
i proszę mi tu bez takich zabobonów.
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-06, 20:25   #23
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

dtox, nu nu prosze wypluć przez lewe ramie

nikt z nas nie robi jakiegoś hardcora z silnikiem więc obawy raczej nie uzasadnione
a silnik rzecz mechaniczna ma prawo się psuć
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 00:00   #24
dtox
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Krakow
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 85
Domyślnie

nie zycze nikomu zle, naprawde...i oby wszystko bylo ok...
po prostu nie oddawajcie swoich furek do rzeznikow...
__________________
www.abjphotography.com
dtox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 08:33   #25
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał dtox
do czasu jak system wtryskowy powie papa...a powie...
Khem... z całym szacunkiem - papa to wielu jush powiedział bez tjuningu.
Chyba jak się BOX-uje to wtryskowy pada - a jak się rusza i inne parametry to nie powinno być problemu. Poza tym to zalezy od nogi drajwera - i to mówią wszyscy. Ja np: dowiedziałem się, że w Fordach pada często po tjuningu dwómasówka - ale tez głównie wtedy, jak się szczela ze sprzęgła - które swoją droga też pada.
Tak więc mozna by znaleźć więcej przeciw niż za...
Myślę, że słowa "Masters'a" bedą dobrym podsumowaniem
"To twój cyrk i Twoja małpa"
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 08:39   #26
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

quote="dtox"]
Cytat:
Napisał pepo
ford_driver, no to ekstra czyli nie taki ford straszny jak go opisują
do czasu jak system wtryskowy powie papa...a powie...[/quote]

eksperymenty, postep jest silą napędową świata sprawdziło się to przez tysiące lat

jeśli chodzi o obecnego diesla to w 2005 roku spzredaż diesla w europie przekroczyła 50% calości sprzedaży auto osobowych (w samej francji ponad 70%) technologia ta jest już bardziej popularna jak niewydajny ale tani w produkcji wolnossacy silnik benzynowy tak jak wolnossace diesle odeszły juz do lamusa tak stanie sie bardzo niedlugo z "tradycyjną" benzyną

paradoksalnie dzieki popularności diesla zmienią się gruntownie silnikie benzynowe
obowiązkowe stanie doładowanie - turbo, kapresor czy czy obywa wspomniane systemy razem do tego dojdzie zaawansowany sytem wtrysku bezpośredniego i wtedy zaczną sie też małe problemy z benzyną ale silniki te stana się tez zdecydowanie bardziej wydajne

w związku z tym ze w trakcie rafinacji ropy otrzymuje sie i etylie i olej napędowy producenci aut musieli pomysleć o coraz lepszych silnikach benzynowych w innym wypadku za parę lat ropa kosztowała by na kontynencie europejskim 2 euro a etylina 0.3 euro

kolejny krok to hybrydy i ich kolejne ewolucje byc moze takie w których silnik spalinowy nie bedzie bezpośrednio napędzał samochodu tylko posłuży jako napęd "prądnicy" i sam bedzie pracował tyłko w najbardziej ekonomicznych swoich obrotach, odzyskiwanie energii uprzednio rozpędzonej masy to kolosalna oszczednosć ktora teraz bezpowrotnie umyka rozgrzewając nasze hamulce

technologia będzie coraz bardziej skąplikowana a auta coraz bardziej nudne, technologicznie fascynujące ale nudne
a my "starzy kierowcy" bedziemy z nostalgią wspominać zapach spalin nieskrepowanego katalizatorem benzynaiaka czy pomruk "tradycyjnej" V6 czy V8

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 11:54   #27
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał ford_driver
technologia będzie coraz bardziej skąplikowana a auta coraz bardziej nudne, technologicznie fascynujące ale nudne
a my "starzy kierowcy" bedziemy z nostalgią wspominać zapach spalin nieskrepowanego katalizatorem benzynaiaka czy pomruk "tradycyjnej" V6 czy V8
amen
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 13:25   #28
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

...
Cytat:
Napisał marekj
amen
W europie może i Amen

Ale w USA - niestety, to sie za bardzo nie sprawdzi, póki etylina będzie po tyle ile będzie.
Tam nikt sie nie jara wyciśnięciem z dizla (których chyba nie ma nawet)
ze 115 KM - 140 KM
ze 250 Nm - 340 Nm

Tam się tjuninguje HEMI tak - aby miały ponad 1000 Nm - momentu obrotowego i po 700 kucy

A póki na kontyntcie amerykańskim nie zacznie górować dizel -
Cytat:
Napisał ford_driver
a my "starzy kierowcy" bedziemy z nostalgią wspominać zapach spalin nieskrepowanego katalizatorem benzynaiaka czy pomruk "tradycyjnej" V6 czy V8
... ta przepowiednia Nostradamusa się nie sprawdzi

Pozdrawiam Jackiller
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 18:26   #29
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

popatrz na wzrost sprzedazy w usa aut hybrydowych z roku na rok spzredaje sie ich coraz wiecej stare V8 zastępowane jest obecne V6 hybryda powod prosty emisja spalin i ekonomia

co do osiągów fakt silniki mocne mozna jezdzic pod warunkiem ze nie skrecasz

a co do silnika HEMI to jeslinie uzywasz calej mocy pracuje tylko polowa cylindrow - metoda stosowana juz wczesniej dzieki elektronice wprowadzona ponownie powod
ograniczenie emisji spalin glownie w terenach miejskich gdyby nie to nie miescil by sie w liberalnych amerykanskich normach nie mowiac o kalifornii gdzie normy sa jeszcze ostrzejsze

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 20:22   #30
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Panowie, troszkę temat zjechał ... OT
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] 1.8 TDCi 100KM - chiptuning hiisi Tuning mechaniczny 1 15-03-09 21:20
[FFII] TDCI Czy Warto zrobic chiptuning jak tak to gdzie i z czarekpl Inne techniczne 15 27-01-09 16:38
Różnice Focus 1.6 Tdci 90 KM a Focus 1.6 Tdci 109 KM Mario TDCI Silnik i skrzynia 11 14-11-08 21:25

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u