Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-09-10, 14:04   #1
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie Odboje klapy bagażnika

Ktoś może wymyślił jakiś patent na te "wspaniałe" odboje klapy bagażnika w MKII kombi. W ciągu roku wymieniłem już dwa komplety. Może jakiś swap od innego auta?
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-10, 19:00   #2
ernestdoc
Turysta
 
Avatar ernestdoc
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
HB 5D
2005
Postów: 178
Domyślnie

Ten sam problem miałem, potrzebna będzie cienka pianka( czytaj taśmy do spinania nart z go sportu czy innego sklepu) odcinasz wymierzony pasek z nadmiarem najlepiej do tego taśma przylepna dwustronna i doklejasz w miejsca styku gumowych odboi na klapie bagażnika, dokładnie w miejscu starych folii. To załatwia sprawę klapy, ale piszczenie na nierównościach pochodzi też od mechanizmu zamka klapy bagażnika, zauważ że po obu stronach ( ja mam hatchbacka) są takie plastikowe prostokątne miejsca, na nie nakleiłem po kawałku filcu z przylepcem i zapomniałem że bagażnik piszczy. Pozdrawiam.
ernestdoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-10, 20:42   #3
neo340
Turysta
 
Avatar neo340
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 49
Domyślnie

ja te miejsca posmarowałem wazeliną techniczną i cisza
neo340 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-10, 22:23   #4
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie

Hmmm, może się źle wyraziłem... Nie chodzi mi o patent tą folijkę naklejoną na blachę, która niby ma zabezpieczać przed piszczeniem i wycieraniem lakieru w miejscu styku z odbojem. To już dawno załatwiłem wyrzucając folijkę i naklejając w to miejsce krążki filcowe średnicy ok 2-3 cm. Nalepki na zamku też już dawno mam
Szukam patentu na same odboje jako takie. Są to wytłoczki gumowe, które nasadza się na czpienie zamocowane w klapie bagażnika. Po podklejeniu krążków filcowych odboje mocniej się uginają w momencie zamknięcia klapy, bo krążek filcowy jest zdecydowanie grubszy od folii. W skutek tego guma odboju nasuwa się dalej niż powinna na trzpień i cały misterny plan stabilizacji klapy poszedł w p...u Myślałem o wymianie fabrycznych odbojów na jakieś inne, z innego auta, na takie, które nie są puste w środku. Miałem takie w toyocie corolli - muszę tylko wyczaić, czy dadzą się adaptować do FF.
Może ktoś ma inny pomysł.
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-10, 23:05   #5
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie

Nie mam dostępu do swojego Focusa ale czy te odboje nie są regulowane (wkręcane) ?

W Felicji miałem dwa rodzaje odbojów i oba były regulowane.
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 18:05   #6
ad2122
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Polska
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 27
Domyślnie

Sprawę załatwia wkładka do środka gumy odboju w formie pierścienia, wycięta np z węża gumowego odpowiedniej średnicy (ja wyciąłem z przewodu olejowego średnicy ok 10-12 mm) i odpowiedniej długości (w moim wypadku było to ok 5-6 mm, trzeba dopasować do konkretnego ustawienia klapy). Pierścień nie może być za wysoki, po założeniu tak spreparowanego odboju musi się on lekko uginać. W pierwszym wariancie zastosowałem wkładkę max długą, ale umożliwiającą założenie odboju na trzpień. Niestety, zamykając klapę, ta waliła jak w beton. Teraz jest super, guma się nie nasuwa na trzpień ponad to, co powinna.
Temat do zamknięcia.
ad2122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Kabelki klapy bagażnika - otwiera się klapa bagażnika gervee Elektryka, audio i alarmy 22 01-02-13 23:23
[MK1] Teleskopy klapy bagażnika driver Inne techniczne 21 13-01-11 23:58
Wytarcie lakieru na odbojach klapy bagażnika FFII 3D MatD123 Szkody, Naprawy, Porównania 2 13-11-08 21:21
Otwarcie klapy bagażnika wojtekn Inne techniczne 14 26-09-07 08:11
Po zamknięciu klapy bagażnika zgasło światło... thomus Elektryka, audio i alarmy 0 06-12-06 21:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u