Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-06-09, 10:21   #91
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
Heh, bo to nie chodzi o luz miedzy zaworem a gniazdem zaworowym, tylko miedzy trzonkiem zaworu a popychaczem. Przy gazie temperatura spalania jest wyzsza (zwlaszcza przy zlej mieszance) i szybciej zawory 'wklepuja' sie w glowice czyli przy zamkinieciu wchodza coraz glebiej i w koncu zamiast zamknac sie calkowicie, zatrzymuja sie na popychaczu. Wtedy trzeba zwiekszyc szczeline miedzy zaworem a popychcaczem zeby umozliwic mu calkowite zamkniecie.
A jakie są objawy takiego niedomykania ? moc ? ubytek oleju ?
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-09, 10:21   #92
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
Heh, bo to nie chodzi o luz miedzy zaworem a gniazdem zaworowym, tylko miedzy trzonkiem zaworu a popychaczem. Przy gazie temperatura spalania jest wyzsza (zwlaszcza przy zlej mieszance) i szybciej zawory 'wklepuja' sie w glowice czyli przy zamkinieciu wchodza coraz glebiej i w koncu zamiast zamknac sie calkowicie, zatrzymuja sie na popychaczu. Wtedy trzeba zwiekszyc szczeline miedzy zaworem a popychcaczem zeby umozliwic mu calkowite zamkniecie.
A jakie są objawy takiego niedomykania ? moc ? ubytek oleju ?
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-09, 19:41   #93
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał faber
Cytat:
Napisał Dimmu
Heh, bo to nie chodzi o luz miedzy zaworem a gniazdem zaworowym, tylko miedzy trzonkiem zaworu a popychaczem. Przy gazie temperatura spalania jest wyzsza (zwlaszcza przy zlej mieszance) i szybciej zawory 'wklepuja' sie w glowice czyli przy zamkinieciu wchodza coraz glebiej i w koncu zamiast zamknac sie calkowicie, zatrzymuja sie na popychaczu. Wtedy trzeba zwiekszyc szczeline miedzy zaworem a popychcaczem zeby umozliwic mu calkowite zamkniecie.
A jakie są objawy takiego niedomykania ? moc ? ubytek oleju ?
Jak juz sa objawy, czyli nierowna praca na wolnych obrotach (brak szczelnosci w cylindrze) to juz za pozno, trzeba szlifowac zawory w najlepszym wypadku. Dlatego jakos co 25 tys dobrze jest kontrolowac luzy. Ja staram sie tego pilnowac ale po 100 tys na gazie jeszcze ani razu nie musialem niczego regulowac.

P.S. Z ta nierowna praca nie nalezy panikowac bo jak wiemy nasze foczki czesto chodza nierowno zupelnie z innego powodu
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-09, 19:41   #94
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał faber
Cytat:
Napisał Dimmu
Heh, bo to nie chodzi o luz miedzy zaworem a gniazdem zaworowym, tylko miedzy trzonkiem zaworu a popychaczem. Przy gazie temperatura spalania jest wyzsza (zwlaszcza przy zlej mieszance) i szybciej zawory 'wklepuja' sie w glowice czyli przy zamkinieciu wchodza coraz glebiej i w koncu zamiast zamknac sie calkowicie, zatrzymuja sie na popychaczu. Wtedy trzeba zwiekszyc szczeline miedzy zaworem a popychcaczem zeby umozliwic mu calkowite zamkniecie.
A jakie są objawy takiego niedomykania ? moc ? ubytek oleju ?
Jak juz sa objawy, czyli nierowna praca na wolnych obrotach (brak szczelnosci w cylindrze) to juz za pozno, trzeba szlifowac zawory w najlepszym wypadku. Dlatego jakos co 25 tys dobrze jest kontrolowac luzy. Ja staram sie tego pilnowac ale po 100 tys na gazie jeszcze ani razu nie musialem niczego regulowac.

P.S. Z ta nierowna praca nie nalezy panikowac bo jak wiemy nasze foczki czesto chodza nierowno zupelnie z innego powodu
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-09, 14:30   #95
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
Jak juz sa objawy, czyli nierowna praca na wolnych obrotach (brak szczelnosci w cylindrze) to juz za pozno, trzeba szlifowac zawory w najlepszym wypadku. Dlatego jakos co 25 tys dobrze jest kontrolowac luzy. Ja staram sie tego pilnowac ale po 100 tys na gazie jeszcze ani razu nie musialem niczego regulowac.

P.S. Z ta nierowna praca nie nalezy panikowac bo jak wiemy nasze foczki czesto chodza nierowno zupelnie z innego powodu
Jakoś mi to spokoju nie dawało i poszedłem sprawdzić ten luz. Szczelinomierz mam zwykly (co 0,05) i wyszło mi 0,25 na dolocie i 0,35 na wylocie więc myślę, że mniej więcej ok, luzy w każdym razie są
PS za dużo czytam o gazie, muszę się wynieść z tego działu bo człowiek schizy dostanie, zaczynam dostawać jakiś dziwny tik jak się automatycznie włącza gaz (narazie przejechane prawie 20tys i wsio ok).
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-09, 14:30   #96
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
Jak juz sa objawy, czyli nierowna praca na wolnych obrotach (brak szczelnosci w cylindrze) to juz za pozno, trzeba szlifowac zawory w najlepszym wypadku. Dlatego jakos co 25 tys dobrze jest kontrolowac luzy. Ja staram sie tego pilnowac ale po 100 tys na gazie jeszcze ani razu nie musialem niczego regulowac.

P.S. Z ta nierowna praca nie nalezy panikowac bo jak wiemy nasze foczki czesto chodza nierowno zupelnie z innego powodu
Jakoś mi to spokoju nie dawało i poszedłem sprawdzić ten luz. Szczelinomierz mam zwykly (co 0,05) i wyszło mi 0,25 na dolocie i 0,35 na wylocie więc myślę, że mniej więcej ok, luzy w każdym razie są
PS za dużo czytam o gazie, muszę się wynieść z tego działu bo człowiek schizy dostanie, zaczynam dostawać jakiś dziwny tik jak się automatycznie włącza gaz (narazie przejechane prawie 20tys i wsio ok).
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-09, 21:13   #97
de_stal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: stalowa wola
Postów: 17
Domyślnie

ma ktoś jakiś manual jak samemu sprawdzić luz ? w ASO mówili że wymieniają uszczelkę pod pokrywą zaworów przy sprawdzaniu. Jakie są wartości nominalne luzów ? mam książeczkę do napraw foczki ale tam nic o zaworach nie pisze
de_stal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-09, 21:13   #98
de_stal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: stalowa wola
Postów: 17
Domyślnie

ma ktoś jakiś manual jak samemu sprawdzić luz ? w ASO mówili że wymieniają uszczelkę pod pokrywą zaworów przy sprawdzaniu. Jakie są wartości nominalne luzów ? mam książeczkę do napraw foczki ale tam nic o zaworach nie pisze
de_stal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-09, 20:54   #99
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał de_stal
ma ktoś jakiś manual jak samemu sprawdzić luz ? w ASO mówili że wymieniają uszczelkę pod pokrywą zaworów przy sprawdzaniu. Jakie są wartości nominalne luzów ? mam książeczkę do napraw foczki ale tam nic o zaworach nie pisze
Ta, w ASO tam gdzie zaglądają to wymieniają wszystko po drodze co jest wymienialne
Zawory są pod pokrywą zaworów , w 1.6 odkręcasz plastikową osłonę przewodów i świec, ściągasz kable, odkręcasz 4 nakrętki od pokrywy zaworów i ściągasz pokrywę i zawory są. Resztę wykonujesz jak jest w książce (krzywki do góry i mierzysz luzy)
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-09, 20:54   #100
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał de_stal
ma ktoś jakiś manual jak samemu sprawdzić luz ? w ASO mówili że wymieniają uszczelkę pod pokrywą zaworów przy sprawdzaniu. Jakie są wartości nominalne luzów ? mam książeczkę do napraw foczki ale tam nic o zaworach nie pisze
Ta, w ASO tam gdzie zaglądają to wymieniają wszystko po drodze co jest wymienialne
Zawory są pod pokrywą zaworów , w 1.6 odkręcasz plastikową osłonę przewodów i świec, ściągasz kable, odkręcasz 4 nakrętki od pokrywy zaworów i ściągasz pokrywę i zawory są. Resztę wykonujesz jak jest w książce (krzywki do góry i mierzysz luzy)
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-09, 20:11   #101
Adas1Z
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Podebłocie
Postów: 8
Domyślnie

regulacja jest droga jesli by to zrobic w serwisie, ja to robiłem sam, i nawet jak sie okazuje nie potrzeba wyciągac walków rorzadu,co do czestosci regulacji to w zaleznosci od potreby czyli warto sciagnąc pokrywe nie rzadziej niz raz na 10 tys i sprawdzic nawet szczelinolierzem z przeskokiem co 0,05mm. Ktos tu poruszył temat ze jesli nierowno chodzi to juz padl. Wcale nie, ja miałem juz podparte i co ??? Jest oki, Wyregulowałem i cisnienie na kazdym cylindzre jest do 13,8 bara na zimnym motorze. Trzeba jednak pilnowac bardzo tych luzów, kto wogóle wymyslił takie rozwiazanie, ??? 99 rok foczka i takie numery, mam golfa 93 i zawory sa nie do zniszczenia.Hydrauliki rzecz jasna, ale kazdego cos boli prawda?

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2009 20:13 ]
na gazie lepiej zwiekszyc odrazu luz
wydech 0,35
ssacy 0,20

niestety bedzie troche głosniejszy, złosliwi powiedza ze i słabszy ale nie zauwazyłem, a regulacja na dłuzej wystarczy
Adas1Z jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-09, 20:11   #102
Adas1Z
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Podebłocie
Postów: 8
Domyślnie

regulacja jest droga jesli by to zrobic w serwisie, ja to robiłem sam, i nawet jak sie okazuje nie potrzeba wyciągac walków rorzadu,co do czestosci regulacji to w zaleznosci od potreby czyli warto sciagnąc pokrywe nie rzadziej niz raz na 10 tys i sprawdzic nawet szczelinolierzem z przeskokiem co 0,05mm. Ktos tu poruszył temat ze jesli nierowno chodzi to juz padl. Wcale nie, ja miałem juz podparte i co ??? Jest oki, Wyregulowałem i cisnienie na kazdym cylindzre jest do 13,8 bara na zimnym motorze. Trzeba jednak pilnowac bardzo tych luzów, kto wogóle wymyslił takie rozwiazanie, ??? 99 rok foczka i takie numery, mam golfa 93 i zawory sa nie do zniszczenia.Hydrauliki rzecz jasna, ale kazdego cos boli prawda?

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2009 20:13 ]
na gazie lepiej zwiekszyc odrazu luz
wydech 0,35
ssacy 0,20

niestety bedzie troche głosniejszy, złosliwi powiedza ze i słabszy ale nie zauwazyłem, a regulacja na dłuzej wystarczy
Adas1Z jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-09, 14:25   #103
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adas1Z
i nawet jak sie okazuje nie potrzeba wyciągac walków rorzadu
Czyli da radę wyciągnąć i wsadzić płytki bez zdjęcia wałka ? jak ?
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-09, 18:37   #104
rafal.m
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Mokotów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
październik
2003
WB Warszawa Bemowo
Postów: 211
Domyślnie

Cytat:
Napisał faber
Cytat:
Napisał Adas1Z
i nawet jak sie okazuje nie potrzeba wyciągac walków rorzadu
Czyli da radę wyciągnąć i wsadzić płytki bez zdjęcia wałka ? jak ?


...oddaje w poniedziałek auto na reg . zaworów już drugi raz i kiedyś kolesia podpytałem jak on to reguluje bez rozbierania góry silnika , oświecił mnie że magnesem wyciąga płytki .
rafal.m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 16:58   #105
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie

[quote="rafal.m"]
Cytat:
Napisał faber
...oddaje w poniedziałek auto na reg . zaworów już drugi raz i kiedyś kolesia podpytałem jak on to reguluje bez rozbierania góry silnika , oświecił mnie że magnesem wyciąga płytki .
MacGyver
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-09, 21:11   #106
szymek
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: w-ch
Postów: 41
Domyślnie

Poniedzialek zakładam sekwencje ESGI 2, przebieg 150k km prawdziwego przebiegu, mechanior mocno ogarnięty, więc myśle że silnik pożyje
szymek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-09, 17:07   #107
boss
Turysta
 
Avatar boss
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2001
KR Kraków
Postów: 38
Talking

Witam,po tych wszystkich wypowiedziach,mam mały mętlik w głowie,ale i tak będe się decydował na zagazowanie mojego fokusika Patrząc oczywiście przez pryzmat oszczędności,która przynajmniej dla mnie bardzo się liczy,pozostaje mi jedynie wybrać dobry warsztat z czym jest mały problem,bo w Krakowie jest ich troche!
Jeśli jest ktoś z Krakowa,który mógł by mi polecić jakiegoś dobrego fachowca,warsztat specjalizujący się w LPG to prosiłbym o namiary!
PoZdRóWkI z KRAKOWSKIEJ starówki
boss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-10, 13:03   #108
piter_777
Turysta
 
Avatar piter_777
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Toruń
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 25
Domyślnie

Witam,
Mam zagazowaną foczkę 1,8 od roku, wszystko jest ok (odpukać), nie odczuwam straty mocy przy jeździe na gazie…, przy wyprzedzaniu dynamika ta sama…

Fakt zabuliłem 3100zl za montaż instalacji ale rozłożyłem to sobie na raty i aż tak strasznie tego nie odczułem, sekwencja spisuje się znakomicie, denerwujące jest tylko wymienianie płynu chłodzącego ale da się przeżyć (buteleczka 400mm starcza na 10 000 tys koszt 80zł)
Jak dla mnie pracującego studenta znakomite rozwiązanie…
A teraz mały bilans, który mi wyszedł
Na benzynie na całym zbiorniku przejechałem 570km co mi daje 10,36 l/100km (10,36x 4,38zł = 45,38zł/100km) w miesiącu robię 1500 km co daje około 680zł (x 12m. 8 168zł)

na gazie (zBP) przejadę 330 km (przy zatankowaniu 32l) co daje 10,31/100km (10,31x 2,15 = 22,17/100km) w miesiącu 1500km na gazie wynosi mnie 332,5zł (w ciągu roku 3 990,6) + miesięcznie 30 zł na paliwo na odpalanie… Czyli łącznie jakieś 4 350 zł
Koszt instalacji… 3100zł
roczny bilans 8 168 – 4 350 =3 818… ;] czyli już mi się zwróciło ;]
piter_777 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-10, 19:36   #109
synzbycha
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 15
Domyślnie

gdzie zakladales gaz?
synzbycha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-10, 18:37   #110
piter_777
Turysta
 
Avatar piter_777
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Toruń
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał synzbycha Zobacz post
gdzie zakladales gaz?
Jestem z Torunia wiec robiłem to w swoim mieście, polecam http://www.autogazcentrum.net/kontakt.html
piter_777 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-10, 22:34   #111
fx25
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 43
Domyślnie

zawsze się zastanawiam jak wam wychodzi spalanie ~10/100 ???
u mnie tak to tylko w trasie, miasto 14 (jazda "emerycka") i ~15 jak nie oszczędzam (dla 1 litra nie warto). Z PB było/jest podobnie, coś ten mój motor jakiś dziwny ...

ps.
u mnie oprócz w/w żadnych innych "udziwnień", jak już kiedyś pisałem, żałuję jedynie że założyłem instalację LPG (sekwencja Zenit) tak późno (po 3 latach).
fx25 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u