Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-01-11, 00:16   #1
Miki
Turysta
 
Avatar Miki
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 37
Garaż
Domyślnie Stuki lewy przód przy skręcie w prawo.

Witam,
Ma ktoś może pomysł co może stukać w lewym przodzie przy skręcie w prawo o ile są na nim jakieś nierówności. Dziwny rezonans czy tez stukanie dochodzące z pod deski rozdzielczej albo gdzieś w okolicy mocowania przedniego amortyzatora. Dodam że po zmianie amorów wraz z łożyskami i poduszkami i przepatrzeniu całego zawieszenia nic nie ma. Pod maską wszystko po dokręcane i nie bardzo ma się coś tłuc. Pod deską również ciężko coś zobaczyć. Czy może to być kolumna kierownicza albo coś w jej okolicach?? Dodam że przy takich samych warunkach i skręcie w lewo jest cicho i nie się nie dzieje.
Miki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-11, 09:05   #2
sender
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 31
Domyślnie odp

zerknij na przeguby ? stawiam na przeguby . narazie można jeździć ale z czasem zalecam wymianę
sender jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-11, 16:19   #3
Miki
Turysta
 
Avatar Miki
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 37
Garaż
Domyślnie

Ale o to chodzi że jeśli będzie dobra nawierzchnia to mogę skręcać i nie nie stuka - stuka po wjechanie w dziurę na prawym skręcie...
Miki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-11, 18:00   #4
filipous
Turysta
 
Avatar filipous
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2003
SL Ruda Śląska
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

To masz to co ja. Podobno to tuleje MC Persona . To część od góry - taka blacha + guma.

U mnie też puka , ale póki co nie wymieniam bo to tylko w skrajnych przypadkach . Nie zagraża to niczemu , ale jak już zdrowo wali to wymień . Będzie spokój.
__________________
No i Focus stał się moim jedynym samochodem jaki mam, a miał być tylko na chwilę dla żony został u mnie . Fajny jest choć czasem kłopotliwy.
filipous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-11, 09:48   #5
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

mam to samo tylko, że po prawej przy skręcie w lewo i jest to tuleja w maglownicy. Objawy identyczne, bez nierówności cicho, dziury stuka.
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-11, 10:28   #6
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Ewentualnie sworznie wachacza ktore lacza kolumne mcpersona z wachaczem. Najkrocej jak mozna stawialbym na to, mialem podobny objaw na poczatku stukalo tylko przy skrecie pozniej juz caly czas oczywiscie po nierownej nawierzchni.
Ciekawostka jest to iz bylem na stacji diagnostycznej aby sprawdzic co sie tlucze i bylo wszystko w porzadku.
1 sworzen FEBI kosztowal mnie 48 zl plus robocizna, oczywiscie mozesz caly wachacz wymienic na nowy tylko po co najgorzej jest pierwsza wymiana owych sworzni bo oryginalne sa nitowane dosc grubymi nitami i raczej bez wyciagniecia calego wachacza i prasy hydraulicznej nie da rady tego wymienic.

Zacznij od najtanszych rzeczy, maglownice same z siebie sie nie koncza chyba ze maja bardzo sporo przejechane ewentualnie jezdzisz tym samochodem w rajdach OFFROAD-owych.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-11, 10:22   #7
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

@slawek11 mam na liczniku 131k i byłem z tym u "lekarza", zdjęli osłone przekładni i stwierdzili, że to właśnie to, myślisz, że sie mylą ? w sumie dziwne bo cała przekładnia sucha jak atakama. Wczoraj zauważyłem że stuka również przy skręcaniu w prawo a w lewo to już wręcz nap*******.
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Buczy gdy zimny, na dołkach i skręcie w prawo pppawelek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 30-08-10 19:19
[MK1] wycie w kole milknie po skręcie w prawo ? Blackrazor Silnik i skrzynia 7 27-03-10 21:03
Dziwny dźwięk przy skręcie w prawo RedRum Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 18-07-09 08:54
lewy przod - stukanie SzerszeN Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 10 25-10-05 13:51

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u