Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK2

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 11-09-14, 00:09   #1
AvataR
Turysta
 
Avatar AvataR
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 913
Garaż
Domyślnie Wygłuszenie drzwi przód

Witam wszystkich samouków i osoby które chcą spróbować swoich sił w samodzielnym wygłuszeniu przednich drzwi.

Jako osoba która korzysta z wielu tutoriali i opisów jak np. wymienić dany filtr postanowiłem pomóc innym i zrobić coś swojego dla innych.

Przednie drzwi były wygłuszane w modelu Focus C-max 2004 TDCi 136KW wersja Titanum.

Niniejszy samouczek może być przydatny również do wygłuszania innych modeli aut.

Używałem tylko materiałów od sprawdzonego sprzedawcy http://www.bitmat.pl/ który zawsze dobrze doradzi i podpowie. Jest to moje 3 auto które wygłuszałem materiałami właśnie z tego sklepu. Podpowiem żeby nie oszczędzać na materiałach bo może się okazać że wydanie mniej o 50zł będzie skutkowało kiepskim efektem końcowym.

Całkowity koszt to ~~200zł

Na wstępie warto zaopatrzyć się w następujące akcesoria i produkty:
-maty

-pianka

-zapasowe spinki do boczków

-wałek

-nożyczki
-nóż
-klucze nasadowe
-płaski śrubokręt
-klucz typu torx
-mały śrubokręt krzyżak
-taśma materiałowa 3M

-taśma malarska
-odtłuszczacz np. benzyna aceton,nitro
-ściereczki

Postaram się wszystko opisać w odpowiedniej kolejności i w miarę dokładnie jednocześnie posługując się przykładowymi zdjęciami.
Wszystkie czynności radzę wykonywać w temperaturze dodatniej bo tylko w takiej plastiki są elastyczne i podatne na wywieranie na nie siły. W zimnym pomieszczeniu może dojść do pęknięć plastiku i nieodwracalnych kosztownych zniszczeń.
1)Zaczynamy od demontażu podłokietnika na drzwiach. Należy użyć jakiejś szpatułki lub szerokiego płaskiego śrubokrętu. Najlepiej na krawędzi włożyć pomiędzy 2 połówki i naciskać na dół tak aby „rozpołowić” podłokietnik na 2 części. Jeżeli kawałek odejdzie to wystarczy siłą pociągnąć na dół i do siebie.


2) Odkręcamy 2 śruby widoczne w podłokietniku

3) Demontujemy osłonkę wokół klamki podważając delikatnie płaskim śrubokrętem. Następnie siłą i z wyczuciem wyciągamy z klamki.


4) Odpinamy ze spinek cały boczek. Najlepiej zacząć od (lewy boczek kierowcy) lewej strony ta która się domyka i na której jest zamek. Stanowczo za pomocą tylko rąk „wyrywamy” boczek ze spinki. Kolejne spinki które trzymają najlepiej podważać czymś w formie dźwigni. Mamy w tedy pewność że cała siła idzie tylko w miejsce do którego jest przymocowany boczek (spinka). Idziemy tak krok po kroku spinka po spince.
5) Kiedy mamy zdemontowany cały boczek to odpinamy od niego wszelkie podłączenia. Elektryczne szyby i lusterka.


6)Ukazuję się nam piękna blacha która okala całe drzwi. Już sama w sobie dość dobrze wygłusza drzwi ale to jednak nie to. Odkręcamy wszystkie śruby zostawiając tylko 2 przeciwległe po żeby nam mimowolnie blacha nie odpadła.
7) Odklejamy takie 2 czarne pianki Jedla po prawej druga po lewej stronie .Ustawiamy szybe w takiej pozycji że by ukazały nam się śruby które trzymają szybę w prowadnicy. Tu podpowiem że szynę po odkręceniu śrub można przesuwać w lewo i w prawo. Taka regulacja która ułatwia nam dostęp do śrub.
]

Tutaj przyda się nam jakaś osoba która przytrzyma nam szybę żeby nie opadła. Jeżeli odkręciliśmy śruby trzymające szybę to szybę siłą ciągniemy w górę i zabezpieczamy taśmą żeby nie opadła.
[IMG]http://static.pokazywarka.pl/bigImages/3918062/12824796.jpg?1410382411[/IMG
9)Dla chętnych można odkręcić silnik sterujący szybami ale nie jest to konieczne chociaż sporo ułatwia w późniejszym procesie wygłuszania.

10) Odpinamy wszelkie spinki trzymające kable, cięgno klamki, odpinamy głośnik (tu inżynierowie się nie popisali i u mnie głośnik został przymocowany na nity, nikt nie wpadł na pomysł że może będę chciał założyć głośniki marki Hertz…)



11)Tu celowo dałem osobny punkt bo kiedy wszystko już mamy wykręcone i poodpinane to taki plastikowy trójkąt po lewej stronie trzyma jak diabli. Tu nie znalazłem sposobu i rwałem na siłę aż wyszło. Nie przejmujemy się tym za bardzo jak coś popęka nawet bo i tak nie założy już na niego z powrotem tej blachy.


12)Blacha zdjęta więc odpinamy zamek i przeciągamy wszystkie kable tak żeby blacha całkowicie odeszła. Leniwi mogą tylko odpiąć zamek i pozostawić blachę odchyloną.


13)Nareszcie możemy wszystko umyć i odtłuścić żeby maty się dobrze przykleiły i nie odklejały w przyszłości. Przyokazji sprawdzamy stan drzwi czy nie ma tam rudej.Polecam benzyne, nitro, IPA….a nawet płyn do mycia szyb na alkoholu który też odtłuści. Tu polecam zasadę „idziesz ścinać drzewo to naostrz dobrze siekierę”. W tym przypadku DOBRZE wyczyść wszystkie elementy gdzie będą naklejane maty.


14)Naklejanie mat jest banalnie proste i jak koś uważał na ZPT to sobie poradzi. Staramy się używać dużych elementów i jak najmniej łączeń. Tam gdzie będą łączenia dodatkowo wygłuszamy taśmą typu DUCK np. 3M.Wszystko dobrze „przyprasowujemy” wałkiem żeby mata całą swoją powierzchnią przykleiła się do blachy. Maty które ja zastosowałem bardzo fajnie się kleją ale polecam zakładać rękawiczki ochronne bo poharatałem się tym aluminium niemiłosiernie. To coś jakby cięcie się kartką. (kiepsko się goi) Oklejamy wszystko oprócz otworów które odprowadzają wodę na spodzie drzwi.



15) Przykrecamy blache tylko na 2 śruby aby się trzymała.
16)Montujemy szybę.
17) To samo robimy z blachą którą ściągnęliśmy a jest już założona. Myjemy, odtłuszczamy i oklejamy dokładnie przyprasowując wszystko wałkiem i palcami. Zaznaczamy np. cienkim śrubokrętem wszelkie otwory na przewody, śruby itd. Żeby ich nie szukać później.


1Ja dodatkowo pod wszystkie przewody dałem piankę żeby nie drgało nic na wybojach. Okleiłem je również taśmą aby nic się nie przesuwało.
19)skręcamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności i montujemy wtyczki.

20)Aby nałożyć z powrotem boczek najlepiej jest wyciągnąć wcześniej wszystkie spinki i osadzić je w boczku nie w drzwiach. Aby móc wcisnąc spinkę która stanie się kołkiem wystarczy użyć 2x łyżka i widelec jako dźwignia. Wszelkie uszkodzone spinki wymieniamy na nowe.

21) Wygłuszamy boczek pianką. Zasada taka sama jak wszędzie. Naklejamy na wszystko na co się da omijając tylko obszar głośnika. Ja użyłem pianki grubości 1cm z klejem wiec nie zajęło mi to więcej jak 15 min roboty.


22) Montujemy boczek „przybijając” poszczególne miejsca gdzie są spinki stanowczym uderzeniem pięścią.
23) Wpinamy wszelkie przewody. Skręcamy podłokietnik i montujemy ramkę klamki.
25)Otwieramy browara włączamy ulubioną muzykę i delektujemy się pieknym brzmieniem.
26) Dziwimy się że przejeżdżające TIRy już nie szumią a drzwi zamykają się jak w Bentleju.

Dziękuję
Opracował Karol AvaraR Stawicki
__________________
Nie jeźdź szybciej niż lata Twój Anioł Stróż.
AvataR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
oklejanie drzwi, wygłuszanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wygłuszenie drzwi marcus87 Elektryka, audio i alarmy 0 12-08-10 22:03
[MK2] Czy wygłuszenie drzwi niebezpieczne dla kurtyn pkrystek Elektryka, audio i alarmy 1 29-01-10 18:28
Oryginalne wygłuszenie tylnych drzwi meehow Inne techniczne 3 20-05-09 13:25
Wygłuszenie drzwi... mirooosss Elektryka, audio i alarmy 3 04-12-06 00:03
[FFI] Wygłuszenie drzwi w focusie... Hmmm... open Elektryka, audio i alarmy 5 26-02-06 22:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u