Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-10-07, 19:01   #1
tarantula
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Ostrowina
Postów: 19
Domyślnie Co u licha?

Witam.Od pewnego czasu przy odpalaniu mojej pięknej foczki (TDCI 100KM,przebieg ok.48tys.) od czsu do czasu,nie za każdym razem,słychać takie głośne du,du,du pojedyncze.Tak jakby palił tylko jeden garnek.Gaszę oczywiście silnik i próbuje jeszcze raz.Obojętne czy zimny czy ciepły silnik.Kurdę nabawiłem się stresu przy odpalaniu.Jak jest dobrze to zapominam.Co może być przyczyną?W czasie jazdy autko śmiga cudownie.Cicho,szybko i pięknie przyśpiesza.Do tej pory nie zastanawiałem się nad odpalaniem,gasła kontrolka na zimnym,przekręcałem kluczyk i jazda.Jak się nagrzał to wchodziłem,przekręcałem kluczyk nawet nie patrząc na wskaźniki i jazda.Czy przyczyną może być zła jakość paliwa (tamkuję tylko na shellu)?Gdyby zjawisko to było tylko na zimnym silniku to podejrzewałbym śweice żarowe.Ale na ciepłym to świece podejrzewam nawet się nie włączają.A więc koledzy wytężcie swoją pamięć,podpowiedźcie koledze.

Drodzy" fociarze".Dostałem od firmy specjalizującej się w dieslach e maila z podpowiedzią,że to wtryski lub ich zawieszanie się! Poradzono mi wizytę w serwisie Bosha we Wrocławiu (diagnostyka).No cóż,siadłem,pomyślałem,poczytałem,zatankowałem V-power,w garażu popsikałem styki podzespłów elektronicznych łącznie z przekaźnikiem świec żarowych,podokręcałem odrobinkę przewody na świecach i? Wszystko jest O.K. Z czego się cieszę niezmiernie.Tylko nie wiem co pomogło: przegląd instalacji czy paliwo?
tarantula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 21:28   #2
drof
Turysta
 
Avatar drof
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Śląsk
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
Postów: 205
Domyślnie

Cytat:
Napisał tarantula
Czy przyczyną może być zła jakość paliwa (tamkuję tylko na shellu)
Cytat:
Napisał tarantula
zatankowałem V-power
czyli rozumiem że wcześniej nie zalewałeś foki V-powerem na shellu?
lub były to dwie różne stacje??

W obydwóch przypadkach jest to całkiem prawdopodobne(ropa) gdyż mogłem sie przekonać na własnej skórze,że stacja stacji nie równa, a i jeżdżąc na v-power(czy też vervie)odczówam róznice w pracy silnika

...aa tarantula kontrolujesz filtr paliwa? staraj się nie przekraczać 20kkm na filtrze
__________________
Skrzypiące koło dłużej wiezie

drof jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-07, 10:34   #3
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał tarantula
że to wtryski lub ich zawieszanie się!
Bo to najczęstsza przyczyna takiego zachowania silnika.
Obserwuj i informuj.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-07, 13:42   #4
tarantula
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Ostrowina
Postów: 19
Domyślnie

Chyba jest racja w tym,że to wina zanieczyszczających sie wtrysków.Po miesiącu znowu to sporadycznie wystąpiło.Jak z tego widać należałoby tankować tylko V-Power ale niestety obok mojej miejscowości nie ma w popbliżu tego paliwa, mimo że jest stacja shella.
Słyszałem na stacji gdzie sprzedaje się v-power,że to paliwo zawiera środek czyszczący wtryski.Ile w tym prawdy to nie wiem.Póki co dolałem do napędu shellowski środek do czyszczenia wtryskiwaczy (250ml na 50l paliwa/23złote) i jak na razie jest naprawdę dobrze (odczuwalna różnica).
Ale nie chwalić dnia przed zachodem słońca.
P.S. Commonm Rally i wtryski z przedwtryskiem + elektronika podawania paliwa mogą się nieraz nałożyć na przyczynę niewłaściwego podawania wtrysku.To komplikuje postawienie trafnej diagnozy.Dlatego należy korzystać z doświadczeń innych użytkowników,którym podobne objawy się przydarzyły.
Jeśli chodzi o filtr paliwa to sam go wymieniałem przed rokiem (chyba krajowy).Ale nie uciułałem jeszcze 20 tys.km.Dzięki za poradę.
tarantula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-07, 14:01   #5
jkb^^
Turysta
 
Avatar jkb^^
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: FKP Poludnie
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
DDZ powiat dzierżoniowski (Dzierżoniów)
Postów: 313
Domyślnie

z tego co sie ostatnio dowiedzialem w abc focus w krakowie przy wymianie olejow, jak wymieniasz filtr paliwa to tylko na orginalny bo jak dasz zamiennik to sa duze szanse na uszkodzenie wtryskow, nie wiem na ile to prawda mowie tylko to co tamte fachury mi powiedzialy
__________________
było: 104KM, 250Nm; jest: 124KM, 298Nm - magic power made by Masters
jkb^^ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-07, 17:16   #6
wojtiix
Turysta
 
Avatar wojtiix
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 299
Domyślnie

z tego co wiem na filtr paliwa nie warto zakladac tanich zamiennikow typu filtron. Np wujo Zbych doradza m.in Knechta i w TDCI wymiana przy kazdym przegladzie.
__________________
Wojtiix pozdrawia [you:145a3f68f4]
wojtiix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-07, 17:31   #7
tarantula
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Ostrowina
Postów: 19
Domyślnie

Dzięki chłopaki,w najbliższym czasie kupię orginał i wymienię.
tarantula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-07, 22:22   #8
KleXon
Turysta
 
Avatar KleXon
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Częstochowa
Postów: 215
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtiix
wujo Zbych doradza m.in Knechta
i bardzo dobrze Ci doradza, sprawdzony i dobry filterek ;]
__________________
KleXon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-07, 01:46   #9
wojtiix
Turysta
 
Avatar wojtiix
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 299
Domyślnie

U mnie w fazie testow i mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie bo
__________________
Wojtiix pozdrawia [you:145a3f68f4]
wojtiix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-07, 17:21   #10
tarantula
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Ostrowina
Postów: 19
Domyślnie

Otóż dzisiaj wyminieniłem filtr na Delphi.I coś mnie podkusiło,że rozciąłem wymienionego dzisiaj Filtrona i jeszcze wcześniejszego Delphi (motorcraft-orginalny).I wiecie co: jestem zdumiony tym co zobaczyłem!Delphi,ten orginalny ma taki sam napis na dnie wkładu co filtron.A zatem filtron montuje wkłady takie jak motorcraft.Ale co gorsza stan optyczny wkładu delphi po 16 m-cach (wymieniłem go po sprowadzeniu autka z Belgii) jest fatalny.Na dnie kubka jakies syfy i ślady korozji! Natomiast wkład filtrona po 24 miesiącach jest naprawdę w stanie prawie nienaruszonym.Na dnie czysto!Po zlaniu resztek paliwa z filtrona do słoika okazało się,że paliwo jest czyściutkie. Czego nie mogę powiedziec o delphi (jakaś zawiesina). Zrbiłem w pośpiechu fotki abyście mogli je porównac.Przepraszam za jakość. A zatem od dzisiaj nikt mnie nie przekona o wyższości filtrów motorcrafta od filtrona.Jak sie dowiedziałem,motorcraft nie produkuje u siebie filtrów ale zleca produkcję na zewnątrz! Tylko je swoim logo sygnują.Natępne cięcie będzie filtra bosha.Już go zamówiłem (używany).
tarantula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-07, 19:12   #11
drof
Turysta
 
Avatar drof
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Śląsk
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
Postów: 205
Domyślnie

Cytat:
Napisał tarantula
Natępne cięcie będzie filtra bosha.
z niecierpliwością oczekuje na kolejny rezultat sekcji
__________________
Skrzypiące koło dłużej wiezie

drof jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-07, 21:00   #12
czerpa
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: wrocław
Postów: 19
Domyślnie

logicznie rzecz ujmując to jak mówisz że wkład filtra delphi był zasyfiony to znaczy dobrze że ten syf został w filtrze i nie dostał się do wtrysków :razz:
czerpa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Co to u licha jest?? Kuras77 Inne techniczne 2 24-03-07 18:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u