Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 06-07-13, 14:26   #1
DonElton
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.8B + G zła praca silnika.

Elo

Foka 1.8 zetec, + sekwencja, rok 1999, jeśli komuś to do info potrzebne.

Mam problem z pracą silnika na benzynie. Na gazie silnik pracuje tak jak trzeba. Zła praca silnika objawia się bardzo niskimi obrotami, co powoduje że cały silnik i buda skacze we wszystkie strony. Po dodaniu gazu silnik się krztusi i spada do bardzo niskich obrotów albo po prostu gaśnie. Czasem odpali na benzynie pochodzi na wolnych ( 1000-800rpm) i powyżej tej bariery nie chce się przebić. Czasem ma dobry dzień i wkręca sie na wyższe obroty lecz praktyczne jest problem ruszyć czy przyśpieszyć mając obroty niższe niż 2000rpm.

Po dzisiejszych oględzinach stwierdziłem że mam luźny przewodzik od instalacji gazu który idzie do przepustnicy, oraz mam w ogóle nie podłączony grubszy gumowy wąż. Nie znam konkretnego nazewnictwa ale po oględzinach znalazłem miejsce gdzie miałbyć podpięty i go tam wsadziłem. Chodzi mi o tą puszkę z filtrem powietrza do której idzie rura od przepustnicy i przepływomierz. Miejsce gdzie podpina się ten wąż jest na dole prostopadle do rury łączącej przepustnice i filtr. Mam słabe foto tego ( http://p1.bikepics.com/2013/07/06/bi...574022-800.jpg ) ale ktoś obeznany wyłapie o co mi chodzi. Przewodzik od gazu a w zasadzie nasadkę z gwintem która do niego była wsadzona potraktowałem klejem uniwersalnym i wkręciłem.


Poskręcałem wszystko, lecz nie podłączyłem wtyczki do przepustnicy o której zapomniałem bo gdzieś mi się schowała. Po odpaleniu silnika objaw jego złej pracy znikł, niskie obroty z rzędu tych 800rpm (czyt. ta 3 mała kreseczka na skali obrotomierza), reakcja na gaz - brak duszenia, zamulania itp. więc rozgrzanie silnika na wolnych i przejażdżka. Zero szarpania, płynne przyśpieszanie, silnik pracował na niskich obrotach bez problemu (poniżej 2000 rpm) więc było fajnie. Różnicy w jeździe benzyna/gaz nie było, a także w przełączaniu się na gaz zero szarpnięć ani tym podobnych.

Po powrocie z przejażdżki zgasiłem auto, otworzyłem mache, w celu upewnienia się że wszystko jest na miejscu i dokręcone. Ale zauważyłem że mam nie podłączoną wtyczkę do przepustnicy więc podłączyłem. I ponowne odpalenie, lecz z marnym skutkiem. Nie było słychać pracy pompki paliwa po przekręceniu kluczyka, za to stukot jakiegoś przekaźnika. Silnik już nie chce mi odpalać na benzynie w ogóle. Na gazie pali i jeździ. A po każdym przekręceniu kluczyka słychać stukot tego przekaźnika.

Oznaczenie przekaźnika to G1UHQ F0AB-14B192-AA, znajduje się on pod kolumną kierowniczą. Więc chciałbym się dowiedzieć za co odpowiada ten przekaźnik. Czy on ma wpływ na pracę pompki paliwa ?


Mam również filmik wideo obrazujący pracę silnika zimnego, potem ciut rozgrzanego no i pracę na gazie. Wideo nakręciłem zanim czegokolwiek się dotknąłem.



Dodatkowo zapytam się. Mam od tego bajeru oderwany kabelek, od czego to jest ? może to mieć wpływ na pracę silnika ? https://lh5.googleusercontent.com/-B...0/DSC_0014.jpg


Ps. Nie komentować tego że jestem chudy. Na filmiku słychać wycie pompy, pod dolaniu ponad stan płynu przestaje wyć :F .

Ostatnio edytowane przez marfm76 ; 08-07-13 o 17:47
  Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Nierowna praca silnika MaKa Silnik i skrzynia 10 05-07-17 12:12
[MK1] Diesel - metaliczna praca silnika lukasz851028 Silnik i skrzynia 7 03-12-13 13:23
[MK1] Głośna praca silnika krauss Silnik i skrzynia 0 28-12-09 16:33
Głośna praca silnika Gwidon Silnik i skrzynia 7 25-09-08 09:12
praca silnika kuffs Silnik i skrzynia 0 20-03-08 18:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u