Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-09-12, 16:48   #1
JakobEU
Turysta
 
Avatar JakobEU
 
Jakub
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Łódź
Inny
HB 5D
czerwiec
2008
EL Łódź
Postów: 22
Garaż
Domyślnie Filtr paliwa w 1.6 Zetec-S

Witam.

Mam pytanie odnośnie filtra paliwa czy w Focusie Mk1 1.6 Zetec-S jest on wymienny i jeżeli tak to gdzie on się znajduje bo nie mogę go znaleźć chyba, że się znajduję w zbiorniku paliwa to w takiej sytuacji jest on nie wymienny?
Dodam, że przez przypadek znalazłem taki filtr do kupienia i pisze, że jest też do silnika 1.6, a przeglądając auto nie odnalazłem takowego filtra.

Oryginalny filtr paliwa. Pasuje do:

* FORD Focus Mk1 modele produkowane od 08/1998 do 05/2005
1.4 / 1.6 Zetec-S 16V
1.8 / 2.0 Zetec-E 16V

Link do eSklepu z filtrem: http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...Motorcraft/709
JakobEU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-12, 17:34   #2
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał JakobEU Zobacz post
..Mam pytanie odnośnie filtra paliwa czy w Focusie Mk1 1.6 Zetec-S jest on wymienny i jeżeli tak to gdzie on się znajduje...
Witam
Filtr paliwa jest jak najbardziej wymienny. Znajduje się on bodajże z prawej strony, niedaleko zbiornika paliwa. Pod spodem, oczywiście.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-12, 20:10   #3
motopawel
Turysta
 
Avatar motopawel
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Iława
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
1999
NIL powiat iławski (Iława)
Postów: 176
Garaż
Domyślnie

Dokładnie jak kolega wyżej mówi jest wciśnięty między zbiornik paliwa i ścianke z blachy . Dostęp dość trudny ale do zrobienia dla każdego kto potrafi obsłużyć klucz płaski bo filtr jest przykręcony obejmą do blachy . Odkręcasz zdejmujesz te zaciski wyjmujesz stary wkładasz nowy i przykręcasz 10 min. roboty.( Szukaj przy zbiorniku od przodu auta )
motopawel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-12, 01:35   #4
derobert
Turysta
 
Avatar derobert
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2002
WB Warszawa Bemowo
Postów: 41
Domyślnie

od razu Ci powiem, że jeśli filtra dawno nie wymieniałeś to prawdopodobnie przygotuj się też na wymianę uchwytu filtra, mój był tak stary, że musiałem kupić nowy bo sypał się w rękach. Ale to musisz zajrzeć i sprawdzić w jakim jest stanie i ew dokupić, cena w ASO to ~60zł
derobert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-12, 04:39   #5
JakobEU
Turysta
 
Avatar JakobEU
 
Jakub
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Łódź
Inny
HB 5D
czerwiec
2008
EL Łódź
Postów: 22
Garaż
Domyślnie

Wymienić to nie problem, tylko na fordach się nie znam i jak byłem pod spodem to nie znalazłem go... Czyli szukać od przodu zbiornika po prawej stronie?
Cytat:
Napisał derobert Zobacz post
od razu Ci powiem, że jeśli filtra dawno nie wymieniałeś to prawdopodobnie przygotuj się też na wymianę uchwytu filtra, mój był tak stary, że musiałem kupić nowy bo sypał się w rękach. Ale to musisz zajrzeć i sprawdzić w jakim jest stanie i ew dokupić, cena w ASO to ~60zł
Auto sprowadzone i nie wiem kiedy był wymieniany filtr, o ile w ogóle był wymieniany więc chyba będzie się trzeba zaopatrzyć w ten uchwyt.
JakobEU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-12, 20:48   #6
motopawel
Turysta
 
Avatar motopawel
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Iława
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
1999
NIL powiat iławski (Iława)
Postów: 176
Garaż
Domyślnie

NIekoniecznie on w wodzie nie stoi to tylkotaka ewentualność ja u siebie miałem w dobrym stanie troche tylko zakurzony był wytarłem i jak nówka . Jak wejdziesz do kanału to od strony maski przy samym zbiorniku paliwa Tam lecą przewody hamulcowe to będziesz widział filtr jest obok nich na 2 spinkach plastikowych. i jedną śrubką przykręcony ten koszyk co mówi kolega wyżej. Znajdziesz napewno . Załóż tylko żeby przepływało strzałką w kierunku silnika . Jak zdejmiesz wężyki to trochę paliwa wycieknie to uważajna oczy i miej szmae pod ręką żeby ręce wytrzeć.
motopawel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-12, 06:15   #7
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Cytat:
Napisał derobert Zobacz post
od razu Ci powiem, że jeśli filtra dawno nie wymieniałeś to prawdopodobnie przygotuj się też na wymianę uchwytu filtra, mój był tak stary, że musiałem kupić nowy bo sypał się w rękach. Ale to musisz zajrzeć i sprawdzić w jakim jest stanie i ew dokupić, cena w ASO to ~60zł
60zł za kawałek metalu??? Samemu można znaleźć jakaś blaszkę, wywiercić w niej dwa otwory i ładnie wygiąć. Nic trudnego no chyba, że ktoś jak widzi wiertarkę to ucieka . Już prędzej bym opaskami go przymontował ściskając do przewodów.
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-09-12, 19:48   #8
Bdm
Turysta
 
Avatar Bdm
 
Bartosz
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 118
Domyślnie

Dokładnie filtr jest wciśnięty głęboko w dziurę między bakiem a podłogą pod tylną kanapą, klucz najlepiej oczkowy 10tka z tego co pamiętam, ale dostęp trudny do tej obejmy, a jeszcze trudniejszy do zdemontowania tych spinek - zabezpieczeń.
Bdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-12, 20:55   #9
masllak
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 4
Domyślnie

i ja coś dodam. trzeba mieć klucz nasadkowy z bardzo długą przedłużką. ponieważ ciężko się dostać. płaskim naprawdę ciężko, szczegolnie kiedy nie ma się kanału. odkręcamy obejmę, a potem ściągamy przewody paliwowe z filtra. spiniki czy jakoś tak się nazywają, wyciągamy w ten sposób, palcami ściskamy takie dwa wypustki tak żeby zeszły się do środka, i p[odważamy z drugiej strony cienkim śrubokręcikiem. i przewody schodzą. filtr z całą obejmą wyciągamy, robimy podmiankę na nowy i zakładamy z powrotem tak jak wyciągnęliśmy. jakby co to pomogę. pierwszy raz nie jest łatwo.
masllak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-12, 13:04   #10
MAGwFF
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 17
Domyślnie

Witam

Ja u siebie zmieniałem tego lata ten filterek, poprzedni właściciel zmieniał i pewnie ta obejma została mu w rękach bo filtr wisiał tylko na tych rurkach. Ja go spiąłem plastikową opaską samoblokującą do innych rurek i jest teraz podczepiony i nie lata. Także jak dla mnie nie ma sensu od razu kupować nowej obejmy tylko chwycić go tą opaską i po sprawie.
MAGwFF jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Jaki filtr oleju? AdamusFF Silnik i skrzynia 12 21-09-16 19:00
[MK1] Filtr paliwa Blejz23 Inne techniczne 4 18-05-10 20:07
[MK1] Filtr paliwa do 1,6 Zetec firmy MD Meat Doria (Meat & Doria) lester84 Inne techniczne 2 04-01-10 18:57
[MK2] Filtr paliwa xmisiak Silnik i skrzynia 4 06-12-09 19:49
filtr paliwa ppgor Silnik i skrzynia 0 16-11-06 17:32

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u